Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Butch71

Již kultovní seriál, na který jsem koukal po dlouhá léta. Dlouhou dobu si seriál držel svou kvalitu. Trochu polevil ke konci, kdy je znát absence Richarda Deana Andersona, ale i tak to byl dobrý zážitek. Na seriálu mě pouze štvaly některé dosti nezáživné díly, ve kterých se nic nedělo a jejichž účelem bylo protáhnou každou sérii. Hvězdná brána je má srdcovka a patří k mým nejoblíbenějším serálům. ()

Mort09

V našich končinách asi nejoblíbenější sci-fi seriál, kterému nelze upřít originalitu i kvalitu, tedy aspoň zpočátku ne. Bohužel 214 epizod je hodně a postupem času je úroveň jednotlivých epizod velmi nevyrovnaná, od těch fakt povedených, které vás k obrazovce přilepí až po ty strašné, jenž vypnete po 10 minutách s tím, že něco tak hrozného ani nemůže patřit k SG. Na druhou stranu musím uznat, že ani Star Trek nemá všechny díly stejně dobré. Proto, lehce nadprůměrných 60%. ()

logosi

Na tomhle seriálu s promakanou mytologií a zábavnými postavami je nejsympatičtější to,že sám sebe bere s obrovským nadhledem.A proto ho mám taky tak ráda. ()

mine.slayer

Tak a dost, měním hodnocení seriálu už po čtvrté. 1 až 5 série koukatelná na 3 hvězdy, 6 až 8 hodné odpadkového koše a hle je tu 9 a 10 a zase koukatelná, dokonce na hvězdy 4. Je to trochu jako na horské dráze s tímhle seriálem, nicméně nikdy nepřekoná Star Trek, už jen díky tomu že v podstatě všechny série se nesou ve znamení neustálého hledání nepřátel a důvodu k válčení. ()

iL3gAl

Kdo jako malý kluk nesledoval stargate, jako by nežil. Přiznejme si že to byl jediný seriál který se mezi těma telenovelama na Nově nechal sledovat. Později jsem zkouknul všechny díly od začátku s přídavkem Atlantis a Universe a stejně se nic nezměnilo, je to výborný scifi seriál, na svou dobu s dobrými efekty a herci. Jediná výtka patří stálému opakování podobných scénářů na jedno téma, např. biologické hrozby způsobující amnestii. Myslím že se to tu opakuje celkem asi 5x. Nechtěné deja vu... ()

Stamba

Od prvního díle, který jsem náhodou slédl když jsem byl zrovna u televize, jsem tento seriál doslova hltal. Oproti filmu myslím, že se podařilo využít celého potenciálu co universum kolem hvězdné brány nabízelo. Ano seriál má spousty povětšinou drobných chyb, jako například, že na všech planetách mluví všichni anglicky (což se netýká prvních dílů, kde bylo dbáno na odlišnost jazyků apod.), dále pak inteligence jaffů také klesala řadu od řady, ale vesměs napínavé scifi, které myslím, že nemá příliš konkurenci. Vadou na kráse byly poslední série, které byly spíše takovým umělým prodloužením seriálu a kde jsem těžko snesl některé nové postavy. I přesto hodnotím tento seriál velmi nadprůměrně. ()

ill Nino

Jeden z nejlepších seriálů vůbec (podle mě), už film mě vtáhl a seriál mě posléze jen dokočil v cestovatele...R.D. Anderson, nebo-li Jack O´Neill (nejoblíbenější postava), byl zrocen pro roli vtipkujícího, občas arogantního a sebestředního vůdce, který nikdy nezklamal svými hláškami :D:D:D a pokaždé uvolnil vážnou situaci, škoda jen že opustil své místo v SGC...Nebyl to jen Jack, kdo vytvořil fenomén, ale další jako Teal´c=VSKUTKU (INDEED)!!!! Podle mě nepoužívanější slovo Teal´ca :D:D a vlastně celý tým SG-1, ať už staří členové nebo i ti nový....Tento seriál mohu sledovat stále do kola a neomrzímě, je pravda že některé epizody byli nudnější, ale příliš jich nebylo....93%!!! ()

Filatov

"Symbol jedna zadán! Symbol dvě zadán!" Stargate SG-1 je kult pro fandu sci-fi jako jsem já! Sledoval jsem ho jako malý děcko a dost mě to bavilo. Když jsem si tenhle kultovní seriál připomínal po pár letech a to v dospělosti, pořád mě to bavilo, takže je jasný, že na něm asi něco bude a právem patří mezi mé oblíbené seriály opravdu že jo. Stargate má svoje obrovský kouzlo a láká toho, koho lákají cizí světy a vesmír. Nejlepší postava pro mě vždycky byla nevím proč generál Hammond, ale mám samozřejmě hodně rád celej tým SG-1 a nejvíc plukovníka O´Neilla a kapitána Carterovou. ()

Čako

Seriál, na kterém jsem vyrostl, a který mám stále rád! jediné co mě mrzí je to, že neukončili tuto ságu už osmou sérií, poražením replikátorů a goauldů, osvobozením Jaffů a zahnáním hrozeb pro zemi, ale dál to natahovali až do desáté série, přičemž ze seriálu odstranili Richarda Deana Andersona (O´neilla) co by hlavního hrdinu s úžasným charismatem, který byl nedílnou součástí celého seriálu. Myšlenka Oriú není špatná, ale je už na seriál sám o sobě. Což dokazují i zakončující filmy Návrat a Archa pravdy, které se snaží nějakým způsobem uzavřít devátou a desátou sérii o Orájích. Jde z nich cítit jak scénáristé chtěli celou věc co nejrychleji ukončit. SG-1 jsou pro mě stále největší hrdinové sci-fi seriálů a také jimi zůstanou. ()

StressMode

No jo, tak s odstupem času hodnotím a jako obvykle zachovávám svojí filosofii. Kdybych chtěl tak na tomhle seriálu najdu 1000 a jednu kravinu a sestavil bych žebříček TOP 10 největších kravin, nepřesností přímo bijících do očí.Síla toho seriálu, ale neni v promyšlenosti nebo rozpočtu. Je to prostě skvělá zábava. Humor, dynamika, postavy. Snad proto mi neunikl jediný díl a teď to sleduju znovu agličtině. Dabing, tedy spíš výběr hlasů je výborný. Bohužel si překladatelé mohli dát víc práce a dřív spolupracovat s geeky :) Ačkoli se Emmerich zlobí, že mu kluci kanadský zničili dílo, nemá proč. Na tom jeho filmu bych našel taky spoustu kravin a zrovna on by mohl pomlčet. Doporučuju všem co se tomuhle fenoménu zatim vyhýbali, nebo nepřišli s nim do styku. Vypněte mozek a na závěr každý epizody budete mít úsměv na tváři. (Krom epizod který končí "To be continued" ) :D ()

Dataminer

Tento seriál mám rád hlavně a především kvůli Richardu Deanu Andersonovi a jeho postavě plukovníka O´Neala. Vždy, když má nějaký "vědec" chytré kecy, tak do toho skoří a chce to vysvětlit polopatisticky. A před lety jsem tento seriál doslova "žral". Zaprvé je to jeden z prvních seriálů, do kterého přiteklo trochu více peněz na efekty, takže bylo na co v TV koukat. A své udělalo i to, že se jednotlivé díly vysílaly týdně, s přestávkami a vůbec že to člověk viděl poprvé. Když ale člověk vidí seriál v jednom zátahu, tak aby si ho užil, tak musí opravdu vypnout mozek. Nejslabším kouskem příběhu je právě "věda". Vypsat i ty největší kraviny, kterých se scénáristi dopouštěli a to i s ohledem na to co sami napsali a pak v dalších dílech s přehledem ignorovali, by vydalo na knihu. A pořádně tlustou. Kdyby alespoň zalepily ty díry co sami nadělali, tak sice by se příběh výrazně zkrátil, ale dával by alespoň trochu více smysl. Snad jako příklad uvedu to, že Asgardi byly schopni během chvilky bezpečně odstranit z hostitele symbionta např. v podobě zařízení Thorova kladiva, které po jeho zničení na jedné planetě opět uvedou do provozu s tím, aby nechalo na pokoji Teal´ca, ale v jiných dílech, kdy SGC potřebuje provést zákrok odstranění symbionta se hledá pomoc u všech ostatních, jen ne u Asgardů, kteří by mohly podobné zařízení dát k bráně na velitelství SGC a měli by klid včetně lékařských kontrol, zda příchozí nejsou Goa'uldi. Jednoduše autoři ignorují sami sebe, protože se ji to pak už nehodí do krámu. A ještě příklad obecné debility - SG1 a ostatní tahají na Zemi všemožné předměty a riskují, že se něco stane. Místo toho, aby se tyto výzkumy prováděli na mimozemské základně, kde by neohrožovali vlastní planetu. Když mají stanoviště Alfa, tak by jim nějaká Beta na výzkumy také nevadila. A tak by se dalo pokračovat do nekonečna. /-------/ Jsem na tom ale podobně jako KevSpa je to i mé seriálové guilty pleasure už jen kvůli hláškám a grimasám Jacka O´Neala se na to rád zase podívám. ()

markashek

Podle mě nejlepší sci-fi seriál. Postavy jsou k pomilování - plukovník Jack O'Neill vždy pohotově vtipnej, kapitán/ major Samantha Carterová jako vzor inteligence, Daniel Jackson, šprťák s sex appealem a Tyal'c nejchrabrejší jaffský bojovník. SG jednička se dokáže dostat z každýho průšvihu, zachránit planetu před čímkoliv, ať jsou to Goauldi, Replikátoři nebo černá díra. Občas se jednotlivé zápletky opakují, ale na celkovém dojmu to neubírá - 95% ()

BaseDallas

Keď som začal SG1 sledovať, skončil som niekde na začiatku 2. série, nevedel som sa cez ňu prehrýzť. Nudilo ma to, bolo to lacné a zdĺhavé, ale potom prišla choroba a tak som sa na to vrhol znova. Druhé kolo dopadlo úplne opačne, dnes považujem Stargate za jeden z najvydarenejších sci-fi seriálov. Tvorcovia pred tým pracovali na niekoľkých sériách The Outer Limits a to sa premietlo aj sem. Najrozličnejšie témy, ako cestovanie v čase, umelá inteligencia, mimozemské civilizácie, nanotechnológie atď. ma vždy zaujímali, ale tak ako to spracovali v Stargate, som ešte nikde nevidel. Obrovský nadhľad, príbehy od výmyslu sveta, poukazujúce na ľudskú hlúposť, kopec dobrého humoru a popri tom stále inteligentné sci-fi, zachovávajúce si svoje pravidlá, ma úplne dostalo. Plnokrvná zábava v luxusnom sci-fi obale. ()

EasternJoe

Experimentování s (bez) Jacka to celkem pokazilo... ale sakra, tohle bylo moje dětství a dospívání!!!!!!!!!!! Na tohle jsem se těšil každý den a v mnohém mě to inspirovalo pro zápal k scifi. ()

Oldmanovka

Seriál mého dětství, i když se nikdo jiný z mého okolí na něj nedíval. Viděla jsem jej už několikrát, zpětně mi přijdou některé momenty opravdu úsměvné a některé díly naprosto o ničem, ale celkově to seriálu nic na kvalitě neubírá. Je to seriál té doby a nemůžu ho srovnávat např. s později navazující SG: Universe. Nejvíce se mi líbili Oriové, Asgardi, Tolláni a Antikové. Zvláště Ti Oriové v prolínání s Antiky a jejich dějová linka, to je něco přímo pro mě, náboženství vs věda atd., to já moc ráda. Nejraději mám Dr. Daniela Jacksona (s tím bych si nejvíce rozuměla), nejméně Valu (ta aspoň ke konci trochu zmoudřela) a Camerona, který mi fakt nesedl a O'Neilla prostě nemohl nahradit. Teal'c s vždy kamenným výrazem a suchou odzbrojující hláškou, která všechny setře, postupně nabýval na zajímavosti. Nejvíc mě štvalo, že O'Neill a Samantha teda jako nic, už jsem měla tu romanci před očima, ale prostě jim to nevyšlo. Samozřejmě závěrečné Unending s Have you ever seen the rain?, to je prostě srdcovka, která vždy dojme. Hudba k celému seriálu je taktéž moje oblíbená. Navíc mě tento seriál obohatil mnoha myšlenkami, filozofickými i duchovními, které se mě drží dodnes a které mě velmi pozitivně ovlivnily. ()

Khostik odpad!

Panebože! Obrovský přešlap kde není ani náznak něčeho dobrého.. Ten kdo toto sleduje tak ho upřímně lituji. Velice se divím že tento seriál má úspěch.. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě