Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

O´Neill

Leč byla tato pecka pochopitelně ohodnocena jako první na mém profilu, rozhodl jsem se dnešním dnem smazat komentář i hodnocení a napsat nové, aby tahle pecka nebyla zapomenuta na poslední stránce mezi komentáři na mém profilu, ale hned nahoře. Stargate je nedílnou součásti mého života, vyrůstal jsem na ní, zamiloval se do ní a do dnešních dní na ní nedám dopustit. Vzpomínám si, když Stargate na Nově skončila, to mi tenkrát bylo snad 6 let, a já byl z toho velice špatný. Jenže o pár let později se Nova rozhodla pro komletní review a tehdy to začalo. Den co den, okamžitě po škole, jsem se těšil jen na jediné - až si pustím televizi a budu sledovat Hvězdnou bránu. Tu jsem v podstatě sledoval nepřetržitě a protože se v následujících letech velice rozšířil internet po stránce sdílení, Stargate jsem musel mít. Je to prostě něco, co mám v žebříčku TOP na 1. místě a to se nikdy nezmění. A víte co? Jsem zatraceně hrdý na to, že mohu říct, že se Stargate podepsalo na mé výchově! ()

DruidKarel

Tenhle seriál si jistě našel spoustu příznivců, ale já mezi ně patřit nebudu. A nepomůže tomu ani samotný R. D. Anderson, nějak mě tenhle seriál nechytnul. 2* ()

Wladi.mir

První seriál u kterého jsem vyrůstal a je to prostě srdeční záležitost. Musím se přiznat, že když už tam nebyl Richard Dean Anderson alias Jack stálo to za prd. A proč zmizely Goualdi??? No to nevím, ale bez nich to není Star Gate. Ještě, že Atlantida za něco stojí jinak bych už snad na Sci-Fi serialy ani nekoukal. ()

Amroth666

!TOP 1!____ http://gateverse.cz ____ "V bitvě druhou šanci nedostaneš." ____ "Sci-fi je metaforou samotného bytí. Umožňuje nám vyprávět příběhy o lidech. Isaac Asimov kdysi řekl: "Sci-fi příběhy mohou všem kritikům a filosofům dneška připadat stále stejně triviální. Ale jádro Sci-fi, jeho podstata se nám jednou stane spásou. Pokud budeme spaseni." - Stargate - 200th" ____ Slov je mnoho, ale pravda je pouze jedna.(Převor) ____ Kinsey trvá na tom, že Bůh bude chránit Ameriku a Goa'uldi nepředstavuji nebezpečí pro USA. ____ ()

C0r0ner

Chápu, že se to minimálně půlce geeků strašně líbí, ale pro mě to byla celou dobu jenom ubohá šaškárna, která s původní Emmerichovou předlohou neměla společného skoro nic. Všichni bezvadně mluví anglicky, na všech světech se dá v pohodě dýchat, elitní komando je složené z šašků, kteří by jinak v armádě myli hajzly... Prostě sračka. 30% ()

Flynn

Tak tenhle seriál s "macgyverem" v roli nějakého kapitána či co to bylo mě fakt nějak nevzal. Ono bývá někdy na nově odpoledne přeseriálováno a tak se to všechno tak nějak slívá do jedné louže rodinné zábavy která mě moc nebere. ()

Fallen_One

První až osmá série byla výborná, i když vím, že někteří fanoušci už šestou sérii hodnotili méně kladně. Devátá a desátá série ovšem až na výjimky byla, upřímně řečeno, smutná. A to tak že hodně. Nový nepřítel je možná zajímavý, ale přítomnost přehrávající Claudie Black přiklepla hřebíky do Sg rakve. Po odchodu Richarda Deana Andersona ze seriálu šla úroveň všech dílů rapidně dolů a nezachraňuje to ani Michael Shanks jako Daniel Jackson. Každopádně série 1 - 8, samozřejmě až na výjimky sqělé. Star Gate by nikdy nebyla tak skvělým seriálem nebýt hlášek a grimas Jacka O´Neilla, respektive vůbec herectví RDA. Samozřejmě kladně hodnotím i charaktery dalších postav + scénář jednotlivých dílů. ()

ic

Mám tu takové jednoduché počty: 214 dílů * 46 minut = 9844 minut = 164 hodin = 7 dní a to všechno jsem viděl a povětšinou mě to bavilo, takže 4* (přepočítávat to nemusíte... použil jsem kalkulačku XD). Nejedná se jak si mnozí asi myslí o seriál, kde jsou všechny díly identické... tedy že se jde bránou na nějakou jinou zajímavou platnetu. Celý seriál obsahuje sice plíživě postupující ale navazující děj... některé díly myslím by i sami scénáristé ve světle dokončení posledních dílů vyškrtli nebo udělali jinak, protože logických nelogičností je tam hodně, ale jak se říká 'kdo to mohl tenkrát tušit'. ()

Laputa

Hvězdné dobrodružství na vysoké úrovni spojené se zábavou a nadprůměrnými hereckými výkony. Příjemné vizuální efekty. Mimozemské civilizace... ()

MarekT

Už jsem tuhle psal, že přívlastek kultovní nemůže být synonymem pro skvělý. Hvězdná brána je seriálem, u kterého je to asi nejvíce vidět. Nechytly mě už starší díly, které jsem viděl prvně r.2000. Nyní občas zahlédnu na Nově devátou řadu a podivuji se čím dál víc nad nízkou úrovní scénáře. ()

Sammya

Seriál, na kterém jsem vyrostla a který ve mě zažehl lásku k sci-fi žánru. Totální klasika a jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Výborný tým postav (myšleno gen. O'Neill, plk. Carterová, dr. Jackson, Teal'c, gen. Hammond, dr. Fraiser, žádná Vala, Michell, Jonas Quinn, dr. Lamová nebo gen. Landry, ti mi nikdy nesedli a na původní členy týmu nebudou mít nikdy), skvělé nezapomenutelné hlášky, legendární momenty a scény, akce, drama, napětí, láska, vesmír, mimozemšťani, krimi. To všechno v sobě spojuje tenhle fenomenální počin. Samantha Carterová se stala mou hrdinkou, po které jsem si převzala jméno/nick, a bez O'Neilla to není SG-1. Nejlepší řady - 4., 6., 7., od 8. a obzvláště 9. řady to šlo lehce do háje, za což mohla především změna obsazení. Nicméně stále je to pro mě nesmrtelný seriál, na který se budu vždy dívat jen s radostí a potěšením. ()

kvasiva

Fenomén mého mládí. S plk. Jackem O´Neillem (co nikdy neztratil svůj humor), Danielem Jasksonem (který byl živý, pak mrtvý, pak povznesený .. :D), T´ealcem (který nakonec dosáhl svobody svého lidu) , Samanthou (která měla na všecko teorii) a generálem Hammondem (R.I.P.) jsem vyrůstal. Vzpomínky u tohodle seriálu a to přemýšlení, zda je toto vůbec možné mi nikdo nevezme. Dnes už to je pouze nostalgie. S odstupem času, když tento seriál vidím v tv, tak se občas až divím, jaké hlouposti se tu objevují, ale vem je čert. Postupem času je mi Samantha Cartrová čím dál víc nepříjemná a nesympatická, ale tehdy mi to nevadilo. Nejraději mám úvodní série. Boje s Appophisem byly nejlepší, boje s Anubisem byly taky fajn, replikátoři byli příjemná změna, ale Oriiové už byly dle mého názoru navíc. Navíc poslední série bez Jacka už taky nebyly "to pravé ořechové". Každopádně 4* za originalitu, Jackovy vtipy a vše kolem. ()

Mol

Napřed jsem tenhle seriál považoval za odpad, ale pak jsem onemocněl a musel týden jenom ležet, takže televize pro mě byla vším, od rána do večera. A vedle všech těch sraček co tam za ten den běží, je tohle koukatelný. ()

Kolikokoli

Seriál, kvůli kterému jsem každý den spěchala ze školy domů. Provedl mne dětstvím a zažehl moji lásku k sci-fi. Není možné, abych dala méně, než 5*. ()

Hans. odpad!

Hrozná trapárna, rádoby akce a plno keců o ničem, nechápu jak na tom může někdo ujíždět a že těch lidí znám... Odpad je ještě slabý hodnocení... ()

WolfR

Stejně jako film, který tohle začal, je to jen průměr, průměrný Sci-Fi seriál, který mě nikdy nijak zvláště nechytl, přijde mi to takové laciné, na pořádné Sci-Fi to nemá koule, ale tak nudu tím zaženete spolehlivě, 3 hvězdy. ()

animaxis

První série byla alespon trochu podobná filmu,ale pak je to už takové divné snad jen kromě vyjímek. Naštěstí ty vyjímky stojí za to. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě