Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

matko2351

Prekvapivo velmi dobre spracovane. Pri spolocnosti Disney som zvyknuty nanieco farebnejsie a jemnejsie, preto prijemna zmena. Emma je proste Cruella ()

io.

Málo co mě tak příjemně překvapilo, jako tohle dílo. Vizuálně velmi pěkné a děj slušně odsejpá - těch 134 minut uběhne, ani člověk neví jak. Je to podle mne  velmi povedená rodinná pohádka. ()

Zaks

Audio vizuálne za 5 počiarknutých, ale stredná časť bola príšerne natiahnutá, naozaj to chcelo skrátiť. Tam sa úplne stratila dynamika z úvodu. Záver opäť super. Ale je to predsa len dosť výnimočný film. ()

HighInTheSky

Jedna hvězda za psy, kteří měli větší koule než všechny mužské postavy dohromady a nemyslím si, že to byla náhoda. A ještě jednu hvězdu za hudbu, ale to jen proto, že dost skladeb člověk zná třeba i jiných, podstatně lepších, filmů. Film je to nudný, kdybych tento film vynechal, mohl jsem věnovat svůj čas něčemu užitečnějšímu. A ted toho lituju a to je daň za čumění na debilní filmy umírajícího Hollywoodu. Sračka. ()

CSGoddess

Nečekala sem od toho nic ale překvapilo mě to v dobrém slova smyslu a za mě je to nejlepší film roku 2021. Naopak mnou očekávané filmy mě dost zklamali. Pokud jde o tenhle tak mě potěšila retro hudba, kostýmy, příběh i postavy. I humor byl fajn. Baronka byla fuckt megera k pohledání ale bez ní by to nebylo ono. Nakonec mi tam nevadil ani ten buzík ve vedlejší roli. Nebyla se fanynkou Stone ale tady sem si jí oblíbila. Doufám že pokud bude druhý díl tak to celé Dyzny nezkurví a bude to dobré jako tenhle díl. ()

LucasAmarok

Tenhle film má jedno výhodu . Původně jsem se na něj nedíval a postupem času jsem se víc a víc otáčel na televizi , až jsem si to nakonec pustil znovu od začátku. Atmosféra super , Emma Stone jako vždy k sežrání, je tam drama , je tam vtip. Jedna hvězda za mě dolů protože prostě nemám rád dnešní módu že všechno musím mít prequel a idealně polovina postav nakonec vlastní seriál a pak vznikají nesouvislosti s předlohou nebo naopak wiki fandomy které by obsahem zahanbily i Bibli . Tenhle fim by bavil i kdyby to nebylo navázané na dalmatiny . Sice by to pak vlastně byl Hrabě Monte Christo , ale na vlastní vlně stylu který ten film prostě má . ()

Elanornegra

Úplne náhodný vyber, bez očakávaní a dosť prekvapil. Čakal som fakt nejaku rozprávku a nakoniec som dostal skvele Emmy, krásne prostriedky Londýna v 70. Rokoch, výborne dobové hudobne motívy. Veľmi dobrý príbeh, s podareným finále. Pestré  kostýmy, a to tempo bolo nad ocakania…..85% ()

Belphegor

Viděno podruhé a zůstávám u hodnocení třech hvězd, film má sice spoustu zajímavých momentů a celkem utíká, ovšem něco v něm chybí a je často přiblblý. Zbožňuju tady Emmu Stone, pro tuto roli se narodila. Film dokáže zabavit, to ano, ovšem začátek a konec celkem dře. Část, kdy Estella přijde o matku, působí jako povinnost - žádné pocity nepřináší a co horší, hlavní postavě jako by to bylo jedno. Konec zase nedodá Cruellu, kterou známe z animáku, ovšem ještě je šance, že pořádně zapškne až v dvojce, takže toto zakončení úplně neodškrtnu, protože má clekem přípravné postavy do druhého kola. Film to ovšem není vyloženě o Cruelle, spíše o soupeření dvou módních návrhářů a to musím říct, je dost velká zábava, bohužel zápletka a rozuzlení je takové nemastně a neslaně podané, jinak by to mohlo být fajn rozuzlení. Některé efekty úsměvné - například jak Cruella spálí vrchní vrstvu oblečení a vlasy zůstanou netknuté (realně by na sto pro chytly). Nejvíc se mi ale nelíbilo, jak do příběhu implementovali dalmatiny - je to takové slabé, ale ještě uvidíme, co přinese dvojka, nějaká cestička tu přece jen vykopána je, vice mě mrzí, že jsou digitálně zpracování a je to dost vidět. No je to takový průměr plný levných klišé, ale v kině to uteklo a prostřední část je geniální. Postavy Cruelly a Baroness super, ostatní nevýrazné. No, kdyby to nemělo tak nedramaticky podaného rozuzlení, dal bych i 4 hvězdy. ()

ArchAngel_

Nečekané, jiné, originální, ale nezkousne to každý. Rozhodně netradiční Disneyovka, ale nevím, jestli do toho půjde Disney znovu, ale prý ano, jsem dost zvědav, co bude náplní ... 80% ()

peproch

Výborně vymyšlený, zincenovaný, výpravný, vtipný a osvobotující film pro rodinný podvečer, protože se všichni potěší a vám přestane vrtat hlavou jako se Cruella z Dalmatinů stala padouškou. ()

Sejkorka

Koukáte docela s napětím na zřejmě závěrečnou scénu (jak vystupují z auta před recepcí falešné Cruelly) a najednou ..... stop, nekvalitní kopie z Uložta a koněc filma! Je deset večer a nechce se vám stahovat jiný formát. Chvílemi uvažujete až o 5* s říkáte si, že obě Emmy , Cruella i Baronka jsou boží. Teď už matka a dcera. Co dál ? Dávám 5* a zbytek píše Malarkey o recenzi níže. ()

Korpy22

Příběh o tom, kdo je vlastně Cruella, kde se vzala a jak žije. Film nespoléhá jen na zajímavost samotné postavy a námětu jako takového, ale vytváří strhující scénář, který přináší spoustu překvapení, zvratů a nutí nás hltat film dál. Zároveň má film krásnou kameru, která je prostě esteticky pěkná. Spousta nádherných návrhů šatů, přehlídky, show.. tenhle film je proste krutá jízda se silným příběhem. ()

3anitram

Kdyby první hodinu srazili na 20 minutek a ti dva hoši byli malinko vtipnější, dala bych plný počet.. obě Emmy si to dávaly parádně!! Fakt milé překvapení! ()

Sylviiik

Film je to skvělý, nadýchaný, lehký, i když se tu občas střídá samet s manšestrem. Příběh opravdu nařasený a pošitý diamanty, ale ta digitální zvířata krutě zasáhla můj cit pro detail. ()

lineker

Ať děláš co děláš z maškarního plesu prostě strhující film neuděláš. A to vše okolo jsme přece již viděli jinde a v kvalitnějším kabátě. Disney si chtěl vytvořit vlastní hrdinku, tak ji má a třeba ji v budoucnu vybaví nejen šokujícím vyzuálem, ale třeba i nějakým tím nelaciným příběhem. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)