Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

r3musko

Na to, že to je Disneyovka… Prekvapilo atmosférou, ale v dobrom slova zmysle. Na 101 dalmatíncov si pamätám z detských čias. Som rád, že sa nevybrali cestou remaku, ale natočili takýto zaujímavý spin off ()

Coody

Velmi povedené, nic jsem o tohoto nečekal o to víc jsem si film užil. Skoro po dvou letech braků, které chodí do kin je toto příjemná oddechovka, která je hezky zpracováná, protkaná vtipem a příjemnou energií. Film se nikak netáhne. Ema v roli Cruelly sedí. Sountrack ohrané pecky, což vidím jako malé mínus. Tyto songy byly použity v nespočetně filmech, a proto by to chtělo originálnější hudební doprovod. Celkový dojem hodnotím na 80% ()

Rhaegar

Čekal jsem to horší. Trailer ve mě evokoval snahu okopírovat Margot a její Harley. Kostýmy a lokace mě opravdu překvapily. Je to opravdová pastva pro oči i pro toho kdo se v módě tolik nevyzná. Všichni herci včetně Emmy Stone hrají nadprůměrně. Šikovná kamera i střih dokáží občas velmi mile překvapit. Soundtrack se mi ze začátku velmi líbil a očekával jsem velkou kadenci. Problém je, že tady byla překročena míra. Písničky hrají tak často a jsou tak známé, že jsem si rychle začal připadat jako bych poslouchal rádio v obchoďáku. Příběh je velmi slabí až neexistující. Sice oceňuji jaká temná témata se dokázala do PG-13 protlačit, ale to na zábavný 140 minut (!). Dlouhý film opravdu nestačí. Dostat se až na konec pro mě byla opravdová zkouška divácké trpělivosti. Určitě nevšední dílo, které vystoupí z davu, ale není zábavné ani dobré. ()

supg

Skvělý scénář, kamera, brilantní výkony protagonistů, fantastická hudba... Netradiční a originální zápletka, umocněna poutavymi kostýmů, doplněna dobrým humorem. Film, který překvapí, protože neocekavatemozna až tak mnoho, film, kde i samotný závěr nezklame a nepolevi na kvalitě. Za mne prostě 👍👍👍👍👍 ()

majorzeman13

Nadprůměrný film ! Skvělá Emma Stone i Emma Thompson jsou skvělé ve svých rolích. Moc fajn hudba+cool kostýmy a make-up. Negativum tohoto bijáku je jeho trochu přepálená stopáž.  .Vskutku stylové. Jsem spokojen !! ()

eexDon

Für mich - 80%, - /občas se to táhlo a bylo to poněkud předvídatelný/, + /hudba a Emma byly dost dobrý, vizuál poněkud šílený, ale dobrý/, hodnocení - trochu jiná disneyovka, která celkem bavila, motiv Cruelly mě nikdy moc nebral, ale tohle bylo celkem slušný, navíc tuhle disneyovku jsem neviděl 100x, takže i dějově jsem se až tak moc nenudil, kupodivu, což bylo fajn, celkově se to celkem líbilo ()

Pavlis.xxx

Stylové, ale naprosto zbytečné. Připomíná mi to Ďábel nosí Pradu po disneyovsku, ale absolutně netuším na koho byl tento film cílen. Pro děti a muže to určitě není a pro ženy tak 50/50? Sice ukázali origin, který dejme tomu dával nějaký smysl až na detaily, ale na mě to akorát působila tak, že jsem si celý film říkal, že by bylo daleko lepší, kdyby nakonec byla hodná, ale jelikož víme, že to je prostě svině tak mě to nějak celé minulo... Jako samostatný film nuda, bez humoru, bez napětí + digitální psi (?) = naprosto zbytečný film. ()

Magnomous

Oddychovy, rodinny film, v strede mierne natiahnuty. Nic extra, ale rozhodne padne vhod na pozeranie v kruhu rodiny. Dal by som 3* ako priemer, ale musim dat 1* navyse za to, ze ako jeden z mala filmov nepotreboval nejaku "romance" vypln a bol uplne bez akehokolvek ocucavania. Obvzvlast na 2+ hodinovy film je to rarita. ()

McGuffin

Nejdřív Estella, poté Cruella je stále jedna a ta samá dcera stejné matky, jen to nejdříve neví a poté to ví až moc dobře. Krom toho má touhu být módní návrhářkou a jako Estella získá práci v módním nejslavnějším londýnském domě, který vede, jak později zjistí, její skutečná matka, a jak zjistí velmi záhy, sobecká mrcha. Která se jí chtěla hned po narození definitivně zbavit a celou dobu si myslela, že jí to vyšlo. V módě jim to zprvu šlape, ale jinak je to konflikt jako Brno, konflikt kdo z koho, konflikt co plní titulky novin a baví publikum. Za delší konec nakonec nechají scenáristé Kelly Marcel, Steve Zissis, Tony McNamara a Dana Fox tahat dceru, tou dobou už pomstou motivovanou Cruellu, pročež matka o všechno přijde a dcera všechno získá. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o rozlehlém filmu z něj. www.macguffin.cz ()

BigAlex

Opravdu povedený film od společnosti Disney, doplněný o skvělé rock-popové soundtracky a vizuální nápady! Emma Stone si v hlavní roli vede skvěle a její přítomnost zvyšuje požitek z filmu. Vypíchl bych také skvělé kostýmy, líčení a celkový produkční design je na vysoké úrovni. Architektura je nádherná a skvěle vás přenese do historického období v Londýně. Kde film trochu pokulhával byl scénář, který hatí a nevysvětluje motivy záporné postavy. Dále ve filmu chybí náznak většího emocionálního dopadu, který by diváka poznamenal. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)