Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

P.J.2

Kdo by řekl, že mě i přes počáteční nezájem Cruella tak nadchne? Velmi originální origin s dokonale ďábelsky schizofrenní Emmičkou, která, společně s hereckým koncertem druhé Emmičky dává do kupy nádherně stylizovanou a osobitou podívanou. ()

BOURQUE

Režisér Craig Gillespie si predovšetkým získal pozornosť filmom Já, Tonya. Otázkou bola, že kam sa posunie ďalej. Nakoniec si sadol do režisérskeho kresla, odkiaľ dirigovali „origin“ príbehu Cruelly. Musím povedať, že rozhodnutie, ktoré padlo na obidvoch stranách (štúdio / režisér), sa nemusí ľutovať. Na Disney-pomery sa podarilo natočiť taký film, ktorý, v rámci možností, rozširuje svet 101 dalmatinov – a to na slušnej úrovni. Scenár sa síce nevyhol klišé momentom alebo jednoduchším riešeniam, ale tie sú pomerne dobre kompenzované pompou prostredia a predovšetkým hereckým výkonom dvoch hlavných postáv. Režisér správne pochopil, že kľúčom úspechu filmu je predovšetkým to, že akú slobodu dostanú herečky – dal im takmer všetko, čo mohol. Emma Stone a Emma Thompson sa za to odvďačili v plnej miere. Na ich hereckú hru a vzájomnú rivalizáciu sa dobre pozerá. Emma Stone si prežíva každú minútu a v obdivoch rolách je jednoucho „cute face“. Emma Thompson je zase miestami dokonale chladnokrvná a bezcitná. V roli vedľajšej postavy prehľadom dominuje Mark Strong. Keď to celé ešte premietnime do sveta, ktoré k filmu vytvorili (farebnosť, zaujímavé kompozície šiat, atď.), tak z toho potom vznikne celkom slušný výsledok. Hudbu sa snažili vybrať taktiež vkusne a prispôsobiť k nim jednotlivé scény – pesničky od Deep Purple, ELO, The Clash (atď.) určite potešili. __ Negatíva? Problémom, medzi inými, je predovšetkým „runtime“. Zbytočne sa to približuje ku 150 minútam. Potom tu máme už spomínané jednotlivé prvky scenáru, ktoré nedokážu prekročiť vlastnú tieň. Za normálnych okolností by som hodnotil všetky snahy so silnejšou „trojkou hviezd“, ale v tomto prípade dávam krehkú „štvorku“, vďaka duo „Emma / Emma“, ktorú v tejto forme a v tomto zložení stojí za to vidieť. Osobné hodnotenie: 80% (**** ()

helloween93

Cruella ani Dalmatíni nikdy nebyli mojí oblíbenou Disney pohádkou, přesto jde o zajímavý prequel, který mapuje počátky ďábelské Cruelly. Její origin i motivace jsou napsány smysluplně a Emma Stone se její role zhostila s grácií. Škoda jen, že je film opravdu docela dlouhý a místy trochu ztrácí tempo. Cruella je zajímavý mix dramatu, komedie i krimi podaný zábavnou formou. Kdyby se tvůrci úplně odvázali, tak to mohla být bomba. 3* ()

RoneXxXD

Dokonalý průměr. Už vás někdy napadlo, jaké by to bylo, kdyby film Joker ošoustal Dannyho Parťáky? Tak... Tady to máte. Není to zlý film, má hodně kvalitní soundtrack, ale prostě drží se strašně při zemi. Už na první pohled jde vidět, že toto měla být odpověď Disneyho na Jokera, ale řekněme si to na rovinu, nevyrovná se mu to ani náhodou. Film je průměrný. A znovu, film se drží strašně při zemi a jediné co umí je kopírovat Jokerův vizuál a kvalitní soundtrack. Ačkoliv zde moc filmových podkladů nenajdeme, a jedná se čistě o hudební doprovod z písniček, výběr je fantastický... ale mix je otřesný. Proto je lepší, střídat filmový podklad s normálními songs aby nevznikly tyto stituace kdy přestup z písničky na písničku nebyl vůbec smooth. Emma Stone byla fantastická, kdybych neznal výkon Margot Robbie, bral bych ji za nejlepší volbu pro Harley Quinn. Což když jsme u toho, takhle nějak měl vypadat Birds Of Prey. Škoda že nešli do Rka, nehorázně nevyužitý a promarněný potenciál. Anyway, kostýmy byly nádherné, tam věřím i nějakou tu cenu. 6/10 p.s. Absolutně směšné pushování Trans postavy do popředí filmu, well done, Disney. ()

geek.ondra

Stylová, svižná a hlavně i dostatečně originální Disneyovská show která stojí a padá na výtečné Emmě Stone která si směle kráčí pro Zlatý Glóbus. Veliký překvápko a Craig Gillespie má potenciál. Když tak koukám na ty sterilní a překombinovaný hovna který tohle studio poslední léta s radostí vypouští tak si tak říkám že je vlastně Cruella taková malá revoluce. Čekám na dvojku! 7,5/10 ()

thestrycekfido

Na Cruellu jsem se těšil spíše opatrně, vzhledem k tomu, že Disneyeho hrané originy mě většinou nechávali dost chladným. Ovšem z traileru na mě čišil výborný vizuál Londýna 70. let a navíc, Emma Stone patří mezi mé nejoblíbenější herečky. Nakonec se tedy z Cruelly vyklubal výborný kousek, který disponuje, narozdíl od ostatních Disney originů mnoha skvělými prvky. Jak jsem již zmiňoval, vizuál, mě tady hodně upoutal a nadchl, a jelikož miluji Anglii, atmosféru Londýna jsem si dost užíval. Craig Gillespie je opravdu šikovný režisér a řekl bych, že i díky jeho umu, má hromada scén dokonale vypointované kamerové finesy, a ten správný "drive". Soundtrack je absolutně dokonalý, a ačkoliv si v sále děti přede mnou zacpávali uši, já měl z něj strašnou radost a nepřestávali mě udivovat songy, které se sypali. Když například začalo hrát "Livin' Thing", či "One Way or Another" od Blondie, široce jsem se usmál a zahřálo mě to u srdíčka. Emma Stone je výborná a její přerod ze sympatické návrhářky na bezcitnou sociopatku, ačkoliv by mohl být odvážněji podaný, byl fajn. Na to se však váže i pár mých výtek k filmu. Je hrozná škoda, že se kvůli Disneymu musí držet tvůrci hodně při uzdě, a nemůžou si tak dovolit trochu drsnější scény. Kvůli tomuhle tudíž občas filmem, zavane taková nejistota. I přesto je Cruella strašně stylově a zábavně natočená a kombinace všech těch věcí, které jsem zmínil, sakra dobře funguje a já mám tak, z tohoto snímku obrovskou radost. ()

Rockerman

Nehodnotí se to lehce. Je tu cítit snaha o velký film se silným příběhem, který by byl zároveň hravý, občas vtipný a odlehčený. Všechno se to zhruba daří, leč je to trochu povrchní a vše se opět vysvětluje polopaticky a na divákův důvtip se nenechává nic. Efektní podívaná se skvělou správně nesnesitelnou baronkou v podání Emmy Thompson. Estella - Cruella střídá lepší okamžiky s horšími. 3 a půl hvězdy. Půl přidávám za cover verze známých rockových hitů, které se mi bůhví proč docela líbily. ()

Vabr

Po druhém traileru má očekávání mírně klesla, protože jsem se bál, že by se zde mohl objevit trapný nepovedený humor, který by celý film pohřbil. Nakonec to ale skončilo mnohem lépe. Humor byl vydařený, několikrát jsem ze zasmál, příběh se překvapivě dál a dál postupem stopáže dokázal rozvíjet, i když teda v druhé třetině filmu to trochu vázlo, což je i největším mínusem filmu, a postavy byly sympatické, zvlášť Cruella, která tvořila s Baronkou totál mega bitch duo! Jen mi přišlo trochu zvláštní, že z Cruelly dělali člověka s rozdvojenou osobností, ale možná se mi to jen tak zdálo a hledám věci, které tam nejsou😏. Taky bych dále ocenil, že film je pro širší publikum než je obvyklé (alespoň podle mě). Můžou si ho vychutnat jak fanoušci filmů o zrodu záporáků, tak fanoušci Disney filmů, ale i fanoušci revenge a heist filmů. Nejlepší je zde rozhodně první třetina, která velmi navnadí. Vidíme Cruellino dětství až po dospělost a celé je to takové zajímavé. Avšak druhá třetina je taková vleklá a méně zajímavá a dovrší to takové napůl uspokojivé finále, rozhodně šlo vymyslet nějaké lepší, nevím no. Celkově vzato hodnotím lepšími 3* a myslím si, že to stálo za to, jen se asi menší děti moc bavit nebudou kvůli delší stopáži. Vyhodnocení: Velmi jsem si zalíbil ten módní šop, ty vtipy tam byly vždycky strašnej sUcCeSs 🤗😍! ()

Torgal

Režisér môjho obľúbeného životopisu “Ja, Tonya” ukázal, že sa nestratí ani pod opratami štúdia Disney. Aj napriek prepálenej stopáži si uchováva vizuálnu dravosť i hravosť a ponúka nečakane zábavný origin ďalšej rozprávkovej záporáčky. Fúzia so svetom módy sa tiež postarala o výborné kostýmy (neprekvapivo ocenené Oskarom), ale škoda všadeprítomného CGI aj na miestach kde vôbec nepatrí (prečo na počítačoch museli vzniknúť všetci psi mi hlava neberie). Obe Emmy si to v hlavných úlohách užívajú, príbeh skrýva nejeden zvrat a ja na konci uznanlivo kývem hlavou. Stále neviem, prečo bolo potrebné točiť film o Cruelle, námetu sa sa chopili ľudia na správnom mieste a dali vzniknúť sviežemu, modernému dielu, ktoré v inak pomerne biednom filmovom roku nezapadne. 7+/10 ()

milan1322

Rok a půl jsem tento film odkládal a vůbec se mi do něj nechtělo, ať už kvůli delší stopáži a nebo kvůli tomu že starší filmy o dalmatínech a příběh Cruelly mě nikdy nějak moc nezajímal. Nakonec mě obsazení přesvědčilo abych se na film podíval a musím říct že Disney tady opravdu neskutečně překvapilo. Obsazení do role Cruelly famozní Emmou Stone funguje na výbornou, stejně jako obsazení druhé Emmy do role baronky. Obě dvě postavy si kradou téměř celou stopáž filmu pro sebe a s pomocí skvělé hudby, kostýmů a celkového vizuálu  se na film strašně dobře koukalo............... P.S. ta Emma Stone je tady faaaaaaaaaakt skvělá! ()

tranquill

"Navíc, co se chaosu a katastrof týče, to je má silná stránka!" Docela originální gothic-punková podívaná s kvalitní muzikou. "Tak tomu říkám sukces!" ()

Maximilianus

Devil wears Dalmatians. Obe Emmy boli skvelé, pojatie známeho príbehu podobne ako v prípade Maleficent bolo originálne, zábavné a vysoko pozerateľné. Casting sa fakt vydaril a kostýmy boli úchvatné. 7,4/10. ()

zberatel

Neviem či to je momentálnym rozpoložením alebo príbehom samotným, ale naozaj som nečakal že ma hraný Disney film tak dojme. Herecky, hudobne, dizajnovo, vizuálne, emocionálne... Všetci doviedli skvelú prácu, ktorá hovorí sama za seba. Príbeh ktorý má všetko, ale hlavne má TO kvôli čomu  ste ochotný si to pozrieť znovu. Už Zloba s Angelinou bola krásna, ale životný príbeh Cruelly de Vill vás dostane na všetkých možných úrovniach a vy si len bude želať aby koniec nikdy neprišiel... a na malom priestore si ma úplne získal MARK STONG, už od kingsman sa mi vryl pod kožu. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)