Síla psa

• Veľká Británia The Power of the Dog (viac)

Charismatický, ale despotický majitel ranče se chová krutě k bratrovi, který si domů přivedl novou manželku a jejího synka. Jenže pak se stane něco nečekaného. (Netflix)

Tomyš

!!!SPOILEROVSKÁ INTERPRETACE!!! Jako 100% heterosexuálně působící, 'špinavý a smradlavý' alfa samec Benedict Cumberbatch dovede novou partnerku / vdovu svého jemnějšího, erudovanějšího, stylovějšího a ne tak alfa-samecky působícího bratra do psychických problémů a k alkoholu. Což syn vdovy, očividně působící jako homosexuál a jen naoko duševně slabší jedinec, má 'drsnému Cumberbatchovi za zlé natolik, že i když se ukáže, že Benedict Cumberbatch je sám skrytý homosexuál a se synem nakonec najde vztah, syn upřednostní jeho zavraždění, aby mamka měla dobrou budoucnost s Cumberbatchovým ponižovaným bratrem. Jehož čin je nejspíš označen jako "The Power of the Dog".  No ty vole :) ()

barteca

Velké překvapení, místo westernu komorní psychodrama se skvělými hereckými výkony, scénářem a kamerou. Konec roku přináší nebývalou nabídku filmařské kvality ! ()

ROCK,THE

Zápletka bezduchá a v podstatě žádná … rozuzlení při největším zajímavé ale nic víc. Na to že snímek dostal Zlatý glób tak jsem čekal daleko víc. Jediné co vychvaluji je Cumberbatchův výkon, takže asi tak. ()

Saur.us

Western v artovém pojetí s prvky LGBT. A je z toho Zlatej Globus. Poslední třetinu jsem vyloženě přetrpěl. I když bylo finální odhalení vcelku překvapivé a i když byl B. Cumbertbatch jako vždy vynikající. ()

Rathalos

Ak ocakavate klasicky stary dobry western s kovbojmi,prestrelkami a pastnymi subojmi,tak budete totalne sklamani,je to skor cista drama odohravajuca sa pomalym tempom s kvalitnym hereckym obsadenim,vacsinu divakov to bude asi uspavat,ale dalo sa na to pozerat...:-) ()

Pat_rick_fan

Nielen anti western, ale aj anti love story. Zaujímavý a mimoriadne znepokojivý plot twist v závere, na ktorý sa oplatí čakať a všímať si počas sledovania detaily. Koncept zámerne odstrihnúť pasáže, kde sa očividne niečo stalo, aby sa postavy javili nejednoznačne a logiku ich správania si musíme domýšľať je síce originálny, za následok to má ale chlad a odťažitosť, najmä v prvej polovici filmu, kde je tá nediváckosť až protivná. Herecké výkony špičkové, najmä Benedict, Kirsten a Kodi, Plemons imho popri nich hrá až druhé husle. A Novému Zélandu akosi neviem uveriť Montanu, aj keď ho kamera zachytáva tak skvelo, že mám chuť na okamžitý výlet. EDIT po druhom vzhliadnutí: Zvyšujem na 5, nech to trocha kontrastuje k tým tunajším nízkym hodnoteniam. Keďže finále vysvetľuje prvé slová filmu a naopak, tentoraz som si už aj užíval to psychologické dusno, čo medzi sebou rozohrali Dunst a Cumberbatch v prvej časti, ktorá mi prvýkrát prišla nudná. Je to iné a to je dobre. ()

rekkky

The whole perspective on the storyline is influenced by the exteriors of the New Zelands Central Otago surroundings and the atmosphere of it helps to survive the whole footage of 125 minutes with knowing that the plot could be shown in much shorter format. Anyway with all of the aspects this "western" is taking this genre from different point of view. ()

BOURQUE

Film režisérky Jane Campion, ktorá sa vracia po viac ako desaťročnej pauzy, nebude každému sedieť. Má totiž v sebe niekoľko vrstiev, komplikované charaktery postáv (aj keď sa to miestami na prvý pohľad nezdá) a veľmi pomalé tempo (v podstate najdynamickejšou scénou je hra na klavíroch, prípadne zvýšený hlas B. Cumberbatch v jednotlivých scénach). Avšak práve tieto ingrediencie, spoločne s viac vrstvím príbehom a pozoruhodnými hereckými výkonmi vie osloviť náročnejších divákov. Režisérka pomerne dobre zachytáva vzťahy medzi jednotlivými postavami. Občas chýba trochu viac informácii na pochopenie jednotlivých vecí (napr. prečo je Phil občas tak krutý voči Georgovi), ale napriek tomu príbeh „beží“ bez väčších prekážok. Zachytenie (vývoj) vzťahu Phila a Petra je dobré, ale ten zlom v ich „vzťahu“ je príliš rýchly a danému momentu nie je venovaných pár minút navyše. Záverečné vyvrcholenie vzhľadom pomalej tempe filmu prebehne pomerne rýchlo. Po pár sekúnd a snímok však v sebe dáte veci na správne miesto a zostanete v „menšom šoku“. (Mňa prekvapilo aj to, že k tomu vyvrcholeniu došlo z úplne inej strany – dôvodu – ako som čakal) Na herecké výkony nie je možné povedať ani jedno škaredé slovo. Nebol by som prekvapený, keby Benedict Cumberbatch dostal nomináciu na Oscara. To ma však nesmierne mrzí, že Thomasin McKenzie obsadili do bezvýznamnej (malej) roli. Hudba taktiež dobrá, úvodné riffy ako aj hra na banjo majú svoje opodstatnenie. Síla psa je po dlhom čase jedným z najvydarenejších produkcií Netflixu. Skúste jej dať šancu! Po opätovnom videní nevylučujem ani vyššie hodnotenie. P.S.: Rád by som prečítal aj knihu, ktorá slúžila ako podklad pre film. Osobné hodnotenie: 87% (****) ()

Kopi1

Bohužel jsem na filmu nenašel nic, o čem bych mohl napsat, abyste na něj koukli. Celé je to takové prázdné, scény jsou bez šťávy a nic se v nich ani neděje, vlastně celý film nemá žádnou zápletku. Kirsten Dunst řekla za celý film asi pět vět, jinak furt jenom koukala a koukala. Hodně zde čtu, že postava Cumberbatche je hrozně zlá atd., mě teda přišel poměrně v pohodě chlápek, co tvrdě pracuje na ranči, ano asi byl o malinko tvrdší než normální člověk, ale nic, co by z něj dělalo naprostého zloducha. Rád bych film doporučil, protože má potenciál a není to žádný špatný film, ale prostě v něm nic není, nemá čím oslnit a celá ta jeho pointa je nejasná, pouze u posledních 30 min jsem se nenudil. ()

lemonova

Napokon mi to celé prišlo akési banálne. Doteraz nerozumiem, prečo sa o postave stvárnenej Benedictom hovorí ako o monštre - celý ten umelecký balast okolo filmu (že sa kvôli jeho charakteru počas natáčania ani nerozprával s Kirsten... to vážne kvôli tomuto???) mi prišiel strašne samoúčelný. Možno mi to len  nesadlo, ale príde mi to ako vyplýtvanie dobrého herectva na zlý film. Nie v zmysle: zle natočený film, ale skôr zbytočný film.. pre mňa určite. ()

sadlokan

Nejlepčí dobytkář a latiník pozdního westu,který je něco jako Šípková Růže a škrábne se o cokoliv,silně peskuje nadějného LGBT medika a ještě k tomu si ironicky pohrává na bendžínko.Sic!Za to je ve finále vymydlenej porcí poctivýho trash metalu.Lokace,B.C. a sehraná dvojka doudů ze série Fargo ovšem povedené. ()

Rockerman

Nazval bych to kovbojka pro intelektuály. Modernější verze westernu, kde se sice ještě jezdí na koních a nahání stádo dobytka, ale jezdí se tu už i auty, hraje se tenis, studuje se a někteří "kaubojové" se dokonce myjí. Je tu posun i ve vztazích mezi lidmi, hlavně mezi muži jde o očividnou, ale nevyřčenou náklonnost. Film stojí za zhlédnutí, ale hlubší stopu ve mě nezanechá. ()

Olík

Utahaný artový dramster symbolicky odkazující na Oskarové Piáno (r.1993). Zásadní momenty účelově vynechány a jenom se míchá pod pokličkou ukrytými pocity…..taková podprahová hra s divákem, která ho nutí po celou dobu čekat na moment, kdy konečně vyletí čert z elektriky. Chvilku si říkáte, o co tady jde – pak si myslíte, že už to máte – a takhle pořád dokola až zjistíte, že utekly dvě hodiny a vás tohle náznakové krocení hor vlastně docela bavilo. ()

hazaba

Přiznám se, že jsem čekala víc. Bylo to chladné, skoro až neosobní, s náznaky a zvláštním rozuzlením. Záběry super, hudba zádumčivá. ()

Swannie

Toto je presne ten typ filmu, ktorý vám buď sadne alebo nie, o čom vypovedá aj rozporuplné hodnotenie mojich obľúbených ČSFDákov. Hoci som mala približnú predstavu do čoho idem, išla som do toho s obavami - veľmi rýchlo som však pochopila, že mne tento film sadol. Nádherná kamera pustej krajiny, herecky výborní Cumberbatch a Dunst, výrazná hudba (občas príliš dominantná, inokedy naozaj trefná) a pomalé dianie, ktoré postupne vykresľuje jednotlivé postavy a divák zakaždým len háda, kam sa ich osud bude uberať v ďalšej scéne. Väčšinu filmu mi to pripadalo ako zmes Call Me By Your Name a Brokeback Mountain a ja som bola pripravená dať filmu solídne 4 hviezdy. Potom ale prišiel šokujúci záver, ktorý to celé povýšil a ktorým sa vymanil z podobnosti svojich predchodcov, takže napokon dávam - prilievajúc rozporuplnému hodnoteniu - všetkých 5*. Najviac ma ale prekvapilo, že je to Netflix produkcia. ()

Hpatrik

Power of the dog opíjí dechberoucími panoramaty, zručnou a líbivou kamerou, silným soundtrackem a skvělými hereckými výkony (Cumberbatch a Dunst především), citelně mu ale chybí silnější příběhová linka. Místo toho hodně sází na vizuál a nenásilně se snaží diváka ponořit do dění. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.03.2024

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

13.03.2022

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních cen Britské filmové a televizní akademie (BAFTA) za uplynulý rok 2021. Průvodkyní slavnostním večerem byla komička Rebel Wilson.… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022