Síla psa

• Veľká Británia The Power of the Dog (viac)

Charismatický, ale despotický majitel ranče se chová krutě k bratrovi, který si domů přivedl novou manželku a jejího synka. Jenže pak se stane něco nečekaného. (Netflix)

simonK

Natočme western, ale urobme ho poetický, nezábavný, zdĺhavý a prinúťme diváka, aby pri sledovaní čo najviac trpel. Piano 2 sa nekoná, zato sa ale koná, povedzme, Portrét ženy v plameňoch 2. A to je, samozrejme, prehra pre všetkých zúčastnených. 4/10 ()

Merkin

Dala jsem dvě hvězdy a stojím si za nimi, byť musím přiznat, že na rozdíl od mnohých jiných snímků, které zhlédnu a nezanechají ve mně žádnou stopu, nad Silou psa jsem se opakovaně zamýšlela. Jedná se rozhodně o film, který v člověku zanechá silný dojem, ovšem otázka je, zda kladný. Odpověděla jsem si nakonec tak, že atmosféra, kamera, kostýmy a herecké výkony mě okouzlily a v prvních dvou třetinách měl slibné charisma i scénář samotný. Jenže postupně šel příběh k šípku a s tím přišlo značné zklamání. Nevyužitý potenciál je tedy nakonec to, co mě neustále nutí se v myšlenkách filmem zaobírat. A za to si lepší hodnocení nezaslouží. A je to škoda, protože kdyby Campion sáhl hlouběji do fantasie, mohl dosáhnout klidně i na plný počet. ()

Ripley

Rimsy,jsem s Tebou!Naprosto souhlasím.Užíval jsem si to též.Tohle byla opravdu výborná filmařina.Technická dokonalost.Ta kamera,ta hudba!Kambrbeč,vynikající morous.Jen ten plný počet nedávám,protože jsem čekal zvraty a vysvětlení,kterých jsem se nedočkal,avšak ne že bych to nepochopil.80% ()

Petr.Kocfeld

Pěkný snímek.Celkem příjemný western.Dávám 3 hvězdy.Docela se mi tento snímek líbil.Lokace a Cumberbatch jsou dobré.Zlatý globus si tento snímek zaslouží...Film je to dobrý a koukatelný.Snímek je poctou westernovému žánru.Síla psa je film,který pobaví i potěší...Tento snímek je romantický western,který pojednává o despotickém majiteli ranče a jeho bratrovi. ()

Hanys_

Pomalé drama, kde si člověk musí spoustu věcí domyslet, protože se dějí mimo záběr a dost zvláštní konec. Cumberbatch jako kovboj ze staré školy, který s nelibostí sleduje jak chlapi kolem něj měknou a ženské chlastají, je dost fain a celkově je to herecky hodně silné. Ale to mi na "jeden z filmů roku" přijde prostě pořád málo. 5/10 ()

cepice

Film bez děje, nudný, táhlý, kromě Benedikta jsou ostatní herci otřesní!! Na konci vám film předloží nějaké zamyšlení nad etickými aspekty života, ale "zápletka" k tomu vedoucí ke ubohá. Celou dobu čekáte v nějaký gay spin-off, protože to k tomu směřuje a nic. Zajímavá je akorát hudba a změna zápornosti postav. ()

merit1

Mám rada filmy s dusnou atmosférou, kde neustale cítiť, že niečo “visí vo vzduchu”. Kde nikto nie je taký, ako sa na prvý pohľad zdá. Kde nevypovedaného je viac, ako ukázaného. A kde spracovanie a obsadenie tento príbeh kvalitne podporuje. ()

janesX

Priznám sa, že nerozumiem všetkým tým prestížnym  cenám, ktoré tento film povyhrával. Rozumiem všetkým postavám, vďaka tomu, že všetci tu dostali rovnaký priestor. Rozumiem aj Philovi, ktorý je  taký macho - chlapina a buran, čo sa do každého naráža a nie je ľahké s ním žiť pod jednou strechou, rozumiem Rose, že je z neho frustrovaná a aj jej synovi Peterovi. Ale fakt nechápem, čo má byť na tomto príbehu a celkovo na filme také zvláštne, neobyčajné a čarovné. Jediné čo ma bavilo, bolo pozerať sa na dobre opísané a nám všetkým dobre známe charaktery, ktoré aj my  stretávame každý deň. Ale ten melodramatický praobyčajný príbeh, ten z hlavy nevyšumeje - on totiž ani nezačal šumieť. Naozaj slabulinké. ()

mclenin

Dve hviezdičky : za hudbu a za pointu. Zvyšok sa tvári ako dômyselný metaforický western, wannabe "Zabitie Jesseho Jamesa", avšak na to mu chýba príbeh, dômyselnosť aj metaforickosť. Scény pôsobia akoby boli na seba nalepené nasilu, niektoré dialógy nedávajú v kontexte zmysel. Naopak tu zo všetkých strán cítiť útok na ocenenia a podprahovú woke tematiku. Čakal som viac. ()

Rozjimatel

[2,5*]     Zručne nakrútená dráma, ktorá pôsobí pomerne realisticky. Žiaľ, jedná sa o realitu, ktorá ma príliš nepriťahuje. Dej prebieha v jednom strašnom Vidlákove, pričom postavy sú dvoch druhov: hrozné a ešte hroznejšie. Čo z toho, že má film nádhernú kameru, príhodnú minimalistickú hudbu a výborných hercov, keď z neho sála totálny chlad? Film je pre mňa iba taká krásne nakrútená nezáživnosť. Celým filmom sa tiahne pochmurná atmosféra, už od začiatku je cítiť akési znepokojivé napätie, očakávanie nejakého nešťastia. Film je rafinovaný vtom, že nie je všetko také, aké sa na prvý pohľad javí (kto je ten dobrý a kto ten zlý). Mnoho ostáva pred divákom skrytého a ten si musí domýšľať. Nevyhneme sa ani téme homosexuality, ktorá je tu dosť jasne naznačena, takže napokon tu máme niečo ako ďalšiu Skrotenú horu (2005). ()

Piggsy

Člověk jde městem a tam buzeranti. Člověk si otevře internet a všude buzeranti. Člověk se chce podívat na normální chlapský western (přičemž to zpočátku vypadá, že by tomu tak mohlo skutečně být). Nakonec tam ale není nic víc, než jenom dva buzeranti... Pomóóóóc!!!!! :-D ()

filipvrbik

Ten konec je dost síla, čekal jsem tu druhou pravděpodobnou verzi, ale dobrý- řekl bych, že i lepší. Ale do té doby je to jen takové westernové (byť hodně netradiční) drama se zajímavým vývojem postav a samozřejmě skvělým Benedictem Cumberbatchem, a i dalšímu herci....80% ()

bobstock

Snímek z dávných dob venkova USA sice finálně nenabídne velké drama, ale ukazuje absolutní kontrolu a procítěnost od Jane Campion, která má fakt zvláštní smysl a fascinaci pro figury žijící daleko odstřiženi od centra dění tehdejších dob. Filmová ladnost, vnitřní pnutí, nervózní linka a letmý dotek citů postav. Tohle sem si pocitově fakt užíval, Benedict-Kodi-Kirsten-Jesse+ 75% ()

janeke

Ak by v encyklopédii zvláštnych estetických kategórií existovala položka: quasi-artový filmový gýč pre emocionálne deprivovaných intelektuálov, tak v zozname príkladov by mal figurovať The Power of the Dog. Hudba, Kirsten a Benedict tomuto výsledku nesmierne pomohli! ()

Oralfabet

Díky excelentnímu Cumberbatchovi si film udržel moji pozornost celou dobu, i když je tempo dost pomalé a velkou část jsem byl trochu zmaten ohledně motivací některých postav a tak (ale to byl asi účel). Od Jane Campion jsem předtím nic neviděl, a nevím, jestli po tomhle půjdu co nejrychleji prozkoumat její filmografii, ale jsem rád, že jsem to viděl. Hudba Johnnyho Greenwooda jako vždy potěšila. Jo a rád bych zase viděl Thomasine Mckenzie v něčem, co by se mi fakt líbilo, a kde by měla pořádnou roli, protože tady mě fakt potěšilo, když se ukázala, ale pak už v tom skoro nebyla. 7/10 ()

aLPaC

Vůbec nechápu ten hype a řadu ocenění tohoto filmu. Vždyť se jedná o naprosto průměrný western lomeno drama, kde sice skvěle hraje Benedict Cumberbatch, ale to je asi tak všechno. Naznačená homosexualita mezi ním a synem manželky jeho bratra je asi hlavním motivem, proč byl film nominován na řadu ocenění. Což je bohužel dokladem strašné fanatické neomarxistické dnešní doby, když tak málo stačí. ()

kamil.i

Tu to vcelku výrazne zaváňa výborným There will be blood od P. T. Andersona. A to vôbec nevadí, práve naopak. Nenarážam iba na príbehové podobnosti predlôh týchto filmov - obidve zachytávajú rodinnú tragédiu a nenápadný motív pomsty v prostredí meniacich sa a rastúcich veľkopodnikateľov v USA začiatkom 20. storočia. Sú tu tiež formálne podobnosti - dráma odetá v kabáte thrilleru, kde sa napätie dá krájať celú stopáž, je podporované výraznou, až hororovou hudbou, bezchybnými hereckými výkonmi a krásnymi pomalými zábermi. Nie je to však P. T. A. Rukopis skvelej Jane Campion je cítiť - koniec koncov dokáže natočiť viac autentickú a surovú drámu ako drvivá väčšina súčasných režisérov. Škoda len, že tu akoby chýbalo klasické dramatické vyvrcholenie, jediná chybička na filme, ktorý je tak trochu prekvapivo jedným z naj v roku 2021. ()

Muel

| Netflix | Eh, no nepáčilo. Kamera nádherná... jo, pozitíva by sme mali. Inak je to ale z môjho skromného pohľadu iba cynické westernové nič, ktoré si myslí, že je niečo viac, ale v skutočnosti nie je. Taký narcistický pseudoart. Cumberbatch je tu vďačným hercom s maximálne nevďačnou postavou, ktorej som len chcel dať facku celý film. Príbeh prakticky neexistuje a ono by to nevadilo, keby sa tam každá druhá postava nesprávala presne tak, ako nechcem. Oscary sa budú pozerať kvôli tomuto zmätku oveľa ťažšie. Ale Cumberbatchovi to prajem aj tak. Viac TU. | Hodnotenie: 4/10 | ()

Chudobka

Počáteční rozjezd byl pomalý a já jsem jen tušila, jakým směrem se příběh bude ubírat. A když už jsem si myslela, že jsem všem hlavním postavám porozuměla, zase bylo všechno trochu jinak. Nechtělo se mi věřit, že by charismatický a despotický hlavní hrdina byl takový bezcitný darebák, jakým se jevil. City ukrýval. Jeho bratr byl sice hodný, ale dost slaboch, takhle si mužský vzor nepředstavuji. Čekala jsem tedy sblížení Phila a Petera, nikoliv ovšem intimní, spíš přátelské. Naivně jsem si myslela, že by mohlo jít o přátelství až za hrob. A chlapec na konci filmu schovává lano pod postel, ani slzička mu neukápne...Pro mě šokující závěr. Výborný Cumberbatch a Smit -McPhee, dobrý Plemons..Jen Kirsten Dunst mi tam moc neseděla. Podmanivá kamera, hudba. Film, který mi ještě dlouho bude ležet v hlavě. ()

jerenymo

Já to tušil, že když to má tolik nominací a kladných recenzí, tak to bude stát za houby. A 125 minut mě v tom jen usvědčilo + Benedict je prcek :( ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.03.2024

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

13.03.2022

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních cen Britské filmové a televizní akademie (BAFTA) za uplynulý rok 2021. Průvodkyní slavnostním večerem byla komička Rebel Wilson.… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022