Zabijakov osobný strážca 2

• Česko Zabijákova žena & bodyguard (viac)

Spolupráca so zabijakom Kincaidom z predchádzajúceho dielu zanechala na bodygardovi Bryceovi trvalé stopy. Jeho terapeutka mu preto nariadi na čas prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce ochrankára. Michael si však zaslúženú dovolenku dlho neužije. Na scénu totiž prichádza zabijakova žena, neslávne známa medzinárodná podvodníčka Sonia Kincaidová, ktorá je ešte drsnejšia, akčnejšia a zábavnejšia ako jej manžel a pre telesného strážcu má pripravenú novú nebezpečnú úlohu. Namiesto pokojného relaxu pri mori čaká na Michaela bláznivý road trip plný automobilových naháňačiek, výbušnín, barových bitiek, ruských gangstrov a talianskej mafie, ktorá je schopná všetkého. To je však ešte len začiatok. „Ostrá trojka“ sa postupne zaplieta do svetového sprisahania, za ktorým stojí psychopatický miliardár s tvárou Antonia Banderasa. Takúto dovolenku by asi žiadny terapeut neschválil… (Bontonfilm SK)

Maximilianus

Film nebol až tak zlý, len stratil na originalite, hravosti a ľahkosti. Bolo to klasické priemerné pokračovanie. Akcia bola, dajme tomu, fajn, ale spolu s humorom bola moc silená, a Antonio s Morganom toho až toľko nepredviedli. Mohli im napísať zaujímavejšie úlohy. 6,3/10. ()

ER

Slyšet slovo fuck víckrát, než počet vystřelených kulek je na pováženou. Akce good, ale sentimentální setkání Banderas/Hayek a pár scén k tomu moc nefunguje. Povedl se kontrast mezi naspeedovanou Salmou a ufňukaným Ryanem, sem tam zaznělo i něco humorného. Ale jo, za pár let si možná vzpomenu, že tento film existuje a dám si repete. ()

alienemo

Nebyť poslednej polhodiny (plus mínus) tak ide o čistý odpad. Vtipy nemajú šťavu, je to dlhe, niekedy v polovici som už dúfal, že to čoskoro skončí. Chémia medzi Reynoldsom a Jacksonom nám niekam zmizla, pravdepodobné vplyvom Salmy Hayek. Jednotka bavila celý čas, postavy mali chémiu, vtipy boli úderne. Tu sa patláme od piateho k deviatemu s dlhými zachádzkami do minulosti postáv. Akcia by to mohla zachrániť ale je nejaká nezaujímavá. Teda až na poslednú polhodinu. Suma sumárum mi príde aj tých 57% veľa. ()

RAFT

Režisér prvního dílu, nám naservíroval pokračování se vším všudy.Rková jízda tu nesmí chybět. Tu sem si užil opravdu skvěle asi možná lépe než u prvního dílu.Je to vesměs to samé jako první díl .Akční scény dobré,komedie taktéž.Zabavu ve filmu čekejte je ji tam až dost. A  kdo tu píše že, je to nudná komedie ,tak není.Rayen Reynolds ve filmu ještě lepší že, by se připravoval na roli Deadpoola 3 kdo ví .Samuel L. Jackson též,dobré a jeho motherfuck ve filmech nesmí chybět.Ani sem nevěděl že,se ve filmu objeví herec Frank Grillo nijak sem po tom nepátral ,takže za mě dobrý.Morgan Freeman ,taktéž dobré.Ale, nejlepší asi pro mě takovou třešničkou na dortu byla herečka Salma Hayek.Pokračování uvítám všemy deseti.Za mě 75% ()

tlesk

Zabijákova žena & bodyguard trpí neduhem většiny sequelů, které se snaží zopakovat formuli, pro kterou se jejich předchůdce vydařil, a tak nějak dokonale selhávají snad na všech frontách. Jako by režisér i scénárista naprosto nepochopili, co bylo na jejich dřívějším výtvoru dobré. Vše co ve filmu uvidíme, tam buď nefunguje, a nebo to jeho předchůdce udělal lépe. Záporák je bolestně nevýrazný, chemie mezi postavami (na které má vše stát) nefunguje a je nahrazena podivnou romancí. Většina zvratů je bolestně předvídatelných a vlastně ani ta akce není tak zábavná. Vtipy a gagy – tedy další zásadní aspekt zvoleného žánru, fungují jen málokdy (vlastně nejvíc jsem se zasmál u povedeného product placementu, kdy se na scéně objevila nejmenovaná značka ginu, vlastněná Ryanem Reynoldsem). Zabiják & bodyguard sice nebyl žádným veledílem, ale byl povedenou béčkovou akční komedií, která fungovala skvěle. Jeho nový mladší bratříček je horkou jehlou sešitý příběh, který humorné situace tlačí pekelně na sílu a jede dle osvědčené šablony, která ale nesedí, ba co víc – nemá s jedničkou moc společného, až je s podivem, že jej vytvořil stejný režisér i scénárista. Jde o jeden z těch snímků, jejichž trailer je nakonec lepší, než výsledný film. Škoda… ()

Mkartaylas56

Jasně, tenhle film není originální, či nějak zvlášť inovativní, ale je to čistá popcornová zábava s hvězdným obsazením, která mě zkrátka bavila a dostal jsem od ní to, co jsem očekával. Ostatně i první díl (ze kterého jsem byl před těmi lety skutečně nadšený) se nesl v podobném duchu a i když měl dost možná trošičku lépe zvládnutou akci, případně měl lepší dynamiku mezi hlavními postavami, tak mu jeho pokračování určitě nedělá ostudu a mně osobně sedlo velmi podobně. Takže i když musím jít s hodnocením níž, než u jedničky, tak jde stále o film značky, která mě stále baví a jelikož bych se asi i označil za fandu, tak bych do pár let úplně na pohodu uvítal nášup. 70% ()

Crosshair

Bohuzel velke slapnuti vedle. Postavit film na rvouci Elme Hayek, ktere nezapomene v kazde vete rict alespon 3sproste slova, neni opravdu vtipne. Ryan je zde jeste za vetsiho chudacka nez v prechozim filmu. Netreba videt, o nic neprijdete. ()

Brooks

Presunutie Salmy do centra diania je oživením, ktoré chradnúcej buddy chémií ústredného dua dodáva nový impulz. Rovnako tak kvitujem obsadenie elegána Banderasa ako arcizloducha Aristotla. Vidieť ho po toľkých rokoch na plátne so Selmou je príjemne nostalgické. Zamrzí akurát zistenie, že si reunion nenaplánovali v lepšom filme. Sledovanie príbehovej linky som vzdal po polhodine, scenár je jasnou debilinou roka, lacným lepidlom, ktoré spája ďalšie a ďalšie akčné scény do nezmyselného celku. Humor je omnoho kŕčovitejší než minule, z postáv robí idiotov. Jackson je ešte fajn, ale Reynolds je úplne mimo, pomaly ale isto sa stáva paródiou samého seba. Grillo totálne nevyužitý a Freeman si tu strihol možno najpodivnejšiu úlohu svojej kariéry. 2* ()

TaNya_

Jednička byla vtipná, svižná a hlavně přinesla aspoň něco malinko novýho, kdežto tohle pokračování byl pěkný pokles do sraček. Přes všechno to řvaní, motherfuckerování a střílení jsem se už zhruba od půlky nudila a tentokrát ani gagy tolik nefungují. Scénáristický výplach, bohužel líp to nazvat nejde, nemělo to hlavu ani patu. ()

JohnZ87

Ještě ujetější, absurdnější, vulgárnější a v konečném důsledku i vtipnější než předchůdce. Humor je bohužel leckdy laciný a jde na to spíš hrubou silou než originalitou či nápaditostí. Film má tendence občas sklouzávat až k parodii. Na druhou stranu řada vtipných scén je zapamatovatelných a znovukoukatelných. Akční stránka filmu se i tentokrát povedla. 65% ()

papadoce

Óóó tak toto bola taká škoda. Keď natočíte vynikajúci a originálny film, ktorý ma všeobecný úspech a nepopierateľnú kvalitu, stojí pred vami čoby tvorcom jediná otázka. Necháte to tak a pôjdete ďalej s novými projektami, alebo to skúsite zopakovať. Pri možnosti dva máte šancu, že keď to zvládnete minimálne na tej istej úrovni ako v prvom prípade, vytvoríte značku, ktorá vás bude reprezentovať po zbytok kariéry. O toto sa pokúsili režisér Patrick Hughes a scenárista Tom O’Connor. A nevydalo. Teda nie tak úplne. Ani neviem čím to bolo. Bolo tam dostatok akcie, občas som sa aj dobre zasmial, Salma Hayek ma absolútne prenádherné kozy, a napriek tomu to hodne zaostalo za jednotkou. Páčila sa mi akcia s kamiónom na moste, alebo také nastrieľanie šípok do Reynoldsa. Bolo tam toho viac, len tie očakávania boli ďaleko ďaleko vyššie. Druhá polovica filmu bola už výživnejšia. Myslím že som už príliš premlsaný, aj tým to môže byť. Dávam zatiaľ tri, aj keď druhá polovica bola aj na tri a pol. ()

johnsnow

No nech ti nejebe. Jednička bola skvelá uvoľnená akčná komédia ktorá ale vedela prepnúť aj do slušných dramatických rovín. Ale dvojka chcela byť veľkolepejšia a piča z toho. Reynolds prepína medzi módom kokot a superkokot, Hayek iba pičuje, ale funny vôbec nie je, Jackson je fajn, Banderas síce nie tak dobrý záporák ako Oldman ale ujde, Freeman výborný. Humor trápny, ten flashback s Reynoldsovou matkou som si myslel, že sa mi sníva akú pičovinu z toho upatlali(najmä keď to porovnám so skvelou scénou z jedničky kde ten zlosyn zabil Jacksonovho otca). Humor trápny snáď všade. Kurevský prepad oproti jedničke. ()

Dejvecd

"Tick-Tack motherfucker!" Na pokračovanie (za mňa) celkom dobrého Zabiják a Bodyguard som sa dosť tešil. Trailery navnaďovali na zábavnú akčnú jazdu a obsadenie tiež naznačovalo, že by nemuselo ísť o žiadny prepadák. Bohužiaľ, ďalší dôkaz toho, že skvelé obsadenie neznamená aj skvelý filmový zážitok. Šialená akčná komédia naráža na problém už hneď na začiatku pri uvedení záporákovho diabolského plánu... eh, nemyslím si, že som jediný komu to prišlo celkom stupídne. Ďalším veľkým problémom bola za mňa ústredná trojica. K Jacksonovi a Reynoldsovi sa pripojila aj Salma Hayek, ktorá prekvapivo nadáva a hláškuje viac, ako prvý menovaný z trojice. Mojím problémom nie sú vtipy (naopak, pri zhruba 60 % z vtipov som sa smial), ale hlavný hrdinovia samy o sebe. Tak, ako v prvom diely fungovala chémia medzi Jacksonom a Reynoldsom na výbornú, tak v tomto filme je to úplne naopak. Postavy sú mi nesympatické a prišlo mi, že ich vzťah obsahoval len hučanie po sebe. Nezachránilo to ani Jacksonove motherfucker, ktorého tu bolo bohužiaľ málo. Salmu Hayek mám, ako herečku dosť rád, ale v tomto filme som si jej postavu dvakrát nezamiloval a Reynolds tu hrá prakticky to isté, ako v jeho ostatných filmoch. Hlavný záporák, Antonio Banderas, bol pre mňa veľkým lákadlom, pretože ako herca ho mám veľmi rád a už pomerne dlho som film s ním nepozeral. Bohužiaľ tu podľa mňa dostal málo priestoru a aj napriek tomu, že bol skvelo zahratý, tak sa zaradí do radu obyčajných a ničím nezaujímavých záporákov. Avšak musím podotknúť, že kedykoľvek je na scéne spolu s Hayekovou (Hájkovou), tak bolo vidieť, že si to obaja skutočne užívajú a tieto časti podľa mňa fungovali skvelo. Morgan Freeman, tiež nedostal veľa priestoru, ale vo výsledku je to asi dobre, pretože jeho postava nepatrí medzi nejak extra dôležité. Koho som si naopak celkom užil, bol Frank Grillo, ako agent Interpolu. Dostal primerane priestoru, bol celkom sympatický a skoro každá jeho scéna mi prišla vtipná a niečím zaujímavá. Bude to práve on, kto mi z tohto filmu zostane v pamäti, pretože zvyšok snímku zostane, ako obyčajný a ničím nevyčnievajúci akčný film, na ktorý rýchlo zabudnem. Pri vtipoch som sa smial, akcia bola v pohode a o dosť krvavejšia, ako som čakal, ale žeby išlo o niečo extra dobré si nemyslím. 4/10 (Videné v kine) ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)