Zabijakov osobný strážca 2

• Česko Zabijákova žena & bodyguard (viac)

Spolupráca so zabijakom Kincaidom z predchádzajúceho dielu zanechala na bodygardovi Bryceovi trvalé stopy. Jeho terapeutka mu preto nariadi na čas prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce ochrankára. Michael si však zaslúženú dovolenku dlho neužije. Na scénu totiž prichádza zabijakova žena, neslávne známa medzinárodná podvodníčka Sonia Kincaidová, ktorá je ešte drsnejšia, akčnejšia a zábavnejšia ako jej manžel a pre telesného strážcu má pripravenú novú nebezpečnú úlohu. Namiesto pokojného relaxu pri mori čaká na Michaela bláznivý road trip plný automobilových naháňačiek, výbušnín, barových bitiek, ruských gangstrov a talianskej mafie, ktorá je schopná všetkého. To je však ešte len začiatok. „Ostrá trojka“ sa postupne zaplieta do svetového sprisahania, za ktorým stojí psychopatický miliardár s tvárou Antonia Banderasa. Takúto dovolenku by asi žiadny terapeut neschválil… (Bontonfilm SK)

MrHlad

Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson a Salma Hayek musí zabránit Antoniu Banderasovi, aby nezničil Evropu. Ale budou mít dost práce s tím, aby se nezabili navzájem. Pokračování Zabijáka a bodyguarda vrací do hry postavy, které byly v jedničce zábavné, tentokrát jim však povážlivě došla šťáva. Akce je pořád dost a nevypadá zle, ale jakmile se má dělat legrace, působí celý film nejistě a hlavně skoro až trapně v tom, že je celý postavený na faktu, že dva lidi řvou dvě hodiny na třetího. Výrazně slabší než jednička. A úplně zbytečný film. ()

verbal

Dokonalá ukázka kreativního posunu. Směr prdel. Je až neuvěřitelné, že to má stejného scénáristu. Asi začal fetovat. Tam, kde byla jednička uvolněná, cílevědomá, svěží, vtipná a solidně nahláškovaná akční kokotmédie s charizmatickým záporákem Gerym à la libovolná Smrtonosná smrt, která pobavila i nejednoho upjatého morouse, je dvojka strnulá, bezradná, vyčpělá, trapná a uboze odvarová akční lobotomie s přitepleným Banderasem à la libovolný Austin Dement, která nepochybně roztáhne od ucha k uchu rozštěp nejednoho slaboduchého smíška. Tohle už neumatkojeboval ani tradičně přirozeně frivolní strýček Džexn a za urputně přehrávající paní Hájkovou, které bych se ani v jejích sto letech nestyděl vycákat na kozy, jsem se upřímně styděl. ()

Lima

Slovní humor chvílema až dost křečovitý, ale jinak to bylo příjemně nekorektní, s bezvadně odvázanou Salmou Hayek. Nerad používám klišé, že si to jako někdo „užil“, ale v jejím případě to fakt platí a ta si svůj part musela vychutnat neuvěřitelně. Asi se museli při jejích výstupech bavit i chlapci a děvčata za kamerou na place, včetně klapky, jinak to nevidím. A navíc v případě Salmy je zde jasný důkaz, že žena po padesátce může vypadat pěkně i bez použití odporných plastik (hollywoodské princezny že pozdravují). ()

Enšpígl

Z filmu je znát, že na place se hlavní představitelé dobře bavili, myslím si, že by se bavil i divák, kdyby to nebylo tak dlouhý. Salmička si svou roli vysloveně užívala, já tu svou - diváckou už méně. Jasně bum-bum ve film znělo skoro nonstop, ale někdy méně znamená více. ()

Cervenak

O level, možno aj o dva slabšie ako zábavná jednotka, celá tá zápletka nedáva žiadny zmysel, všetko sa nasilu ohýba tak, aby sa (ako vraví Critical Drinker) "mohol odohrať zvyšok filmu", 80% pokusov o humor ide úplne vedľa a dokonca aj moja milovaná Salma, kráľovná všetkých MILFiek, je pol filmu iba otravná hysterka. AVŠAK... je to nabité veľmi solídnou a až absurdne krvavou akciou, Reynolds a Jackson majú výbornú buddy chémiu, párkrát som sa schuti zasmial a Salma je tú druhú polovicu filmu čarovná, najmä v scénach s "bývalým milencom" Banderasom, z ktorých cítiť, ako radi boli zase spolu na plátne. Za mňa teda v pohode letná výplachová jednohubka. Viackrát si to nepozriem, ale už som v živote zabil 90 minút aj horšími spôsobmi. ()

T2

║Rozpočet $70miliónov║ Tržby USA $38,014,727║ Tržby Celosvetovo $70,094,113▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,062,991║ Tržby za predaj DVD v USA $4,075,246║ Sila, prvý diel bol pre mňa maximálne otravný a bohužial aj nezábavný. Tak prečo nie druhý diel. Prišlo mi to zas celé silené a hlavne trápne. Nič tu poriadne nefungovalo, dialógy suché a tupé, nehorázne zlá zlátanina. Bojoval som s tým a trpel som ako sviňa. /30%/ ()

Fr

„CELÁ EVROPA JE V RUKÁCH ZABIJÁKA A JEHO OCHRANKY BEZ LICENCE…“ ///    Infantilní ftipy pro děti. Vlastně ani to ne, páč dialogy psal zvrácenej debil, takže je to tady samá děvka, kunda…. a krev. Takovejhle humor bych čekal spíš u Melissy McCarthy… K příběhu – je debilní! Pravda, vodsejpá to, takže ti míň nároční budou (prostě kurva musej!) chrochtat blahem. Ale jediný, na co se dá koukat, je Salma. Ve čtyřiapadesáti – smekám!   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Z našich líbánek se stala zasraná pohroma. 2.) Miluju nejujetější filmy Rogena nebo Sandlera..  /// Thx za titule „urotundy@cbox.cz“.       /// PŘÍBĚH  **  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ne ()

EvilPhoEniX

"Nesvěřil bych ti do péče ani panenku Chucky!"Druhá kino návštěva letos, opět Sequel a je to zábavná nahláškovaná Rková jízda, kterou jsem si opravdu užil.Fanoušci Dramat budou samozřejmě zklamáni, jelikož příběh opravdu nepřináší nic nového do žánru Akčních Komedií a villain má tradiční plán s bombou, ale who cares. Je to zábavné, drsné, má to ukrutné tempo, spousta známých tváří, cool memorable scény a bavil jsem se dost dobře na to, abych neměl čas nad něčím vyloženě otravným přemýšlet.Ryan Renolds jede sice opět svého Deadpoola a Samuel L.Jackson motherfuckuje jako o život, ale docela potěšil Frank Grillo v roli detektiva a Antonio Banderas v roli záporáka ( byť trestuhodně málo prostoru) a celou show si zde samozřejmě krade Salma Hayek nejen svým hlubokým dekoltem, ale i parádními hlášky. I wanna marry her!Highlightem je flashback smrťák, který jakoby vypadl z nezvratného osudu, to se smálo celé kino a nástup Morgana Freemana je podobně cool jako nástup Christophera Lloyda v Nobody.Menší výhrady mám k akčním scénám, je to na můj vkus až moc divoké a chaotické. Kamera je buď moc blízko, nebo je zde dost střihů na to, abych místy nevěděl, oč jde. ( Není to Indonésie ani Korea, takže přihmouřím oči). O chlup slabší než jednička, ale pořád zábavná sympatická jízda s fajn herci, která by neměla vyloženě nikoho urazit. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 4/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5, Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Herci 4/5. 7.5/10. ()

tron

„Dúfam, že sú Garry a Johan v poriadku.“ Musím dať 4*. Už dávno som nevidel film s tak závratným tempom. Zabijakov osobný strážca 2 sa ani na chvíľu nezastaví a to ani v scénach, o ktorých si myslíte, že budú lážo-plážo. Salma Hayek je v absolútnom vytržení a na niekoho asi určite bude pôsobiť iritujúco, ale mňa jej naspeedovaná, z reťaze utrhnutá Sonia bavila. Rýchli a zbesilí sú však aj ostatní. Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson medzi sebou majú oveľa lepšiu chémiu, než v jednotke, akcia je dobrá, soundtrack takisto, Antonio Banderas v úlohe hlavného záporáka znesiteľnejší, než som si myslel a s postavou Morgana Freemana je narábané tak strašne divne, až je to svojím uleteným spôsobom cool. Poteší tiež rozumná minutáž, takže snímka nemá kedy nudiť, jedna exotická destinácia strieda druhú a ako bonus Frank Grillo, ktorý je taký dobrý, že si vie ako herec poradiť aj s tak štandardnou, v podstate „nijakou“ rolou. Ako bonus tona hlášok („Je taký krehký“; „Vždy mával mladé ženy okolo tridsiatky, nikdy nie takéto staré.“; „Cez palubu? Skoroklasika.“). Miestami som až neveril tomu, čo scenárista napísal. Najabsurdnejšie sú asi vážne mienené okamihy, ktorých nie je síce veľa, ale nejaké tu sú a v porovnaní s bláznivým zvyškom pôsobia totálne... absurdne (zmrzlina). Koncový zvrat je šokujúci a poteší zábavná potitulková scéna. Opätovne sa mi potvrdilo, že najlepší humor je ten robený s vážnou tvárou; pozerať sa na čoraz zúboženejšieho Reynoldsa (najmä keď musí byť svedkom divokých sexuálnych eskapád dvojice, ktorej robí chtiac nechtiac spoločnosť) je na nezaplatenie. ()

B!shop

Serte na zdejsi hodnoceni, tohle byla ultimatni jizda. Jasne, pribeh je tezce vymastenej, ale jinak je to neskutecne zabavna jizda od zacatku do konce. Plati klasicky pravidlo dvojek, vseho je tu vic, ale v tomhle pripade je to jedine dobre. Reynolds je opet za blbecka, Samuel za drsnaka, ale tentokrat je oba totalne valcuje ultimatni Salma. Vsichni neustale fuckujou, neustale nekdo chcipa, krev strika na vsechny strany, je to vtipny, je to svizny, je to zabavny a jako zaporak tu je paradni Banderas. Proste ultimatni oddechovka, kterou si z chuti pustim znova. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jestli mi nepomůžeš, nasadím si připínáka a budu ti prcat tvoje sny tak dlouho, dokud si nebudou přát, aby byly noční můry." Pro paní Kincaidovou mám od prvního dílu slabost, takže jsem uvítal její návrat. Na úrovni drsňačky se jí to povedlo skvěle, ale její romantička byla trapná. Taky Bryce s Kincaidem docela ztratili se svý tříáčkovosti, ale slušná komedie to pořád je. Jen při srovnání s jedničkou to schytalo několik přímejch zásahů brokovnicí, raketometem a kapesním nožíkem, takže od tý doby to trošku pokulhává. ()

Gilmour93

Bílý nekňubovitý Frank Farmer, černá Rachel, která nezpívá, kurvuje a je nájemný vrah s větrem v kulkách a mezi nimi mexická nárazníková zóna s prázdným lůnem. Vzhledem k úspěchu se to trio muselo objevit rychle a tak se i stalo. Samotný film je tak dynamický, že nevím, jestli scény byly rychleji zahrány, nebo napsány, ale výstupem z evropského výletu je spíš uřvané trapno než třeskutá zábava. Možná by byly fajn legrační momenty z natáčení, které se dávají k závěrečným titulkům, ale tady na ně nedošlo.. V rámci popkulturních odkazů nutno podotknout, že Reynolds má stejně bohatý mimický rejstřík jako hlavní „postava“ Dupieuxovy Gumy.. ()

Eliott

Pokračování ani zdaleka nedosahuje kvalit jedničky. Zejména jsem nebyl spokojený s tím, jakého neschopného pitomce v tomto filmu udělali z postavy Ryana Reynoldse a zcela určitě jsem si tohoto herce užíval více jako zásadovou a silnou postavu, kterou představoval v díle The Hitman's Bodyguard. Bohužel zde nikterak nezářil ani můj oblíbený Samuel. Občas sice solidně zahláškoval, ale na začátku mi připadal velice nesympatický. Jediným stabilním bodem tu paradoxně tvořila herečka o které jsem měl největší pochybnosti (Selma Hayek). Na závěr nám ještě scénáristé připravili překvapení ve formě Morgana Freemana, který si i ve svém pokročilém věku střihl akční roli a docela v ní zaválel. Přes všechny zmíněné nedostatky se podařilo alespoň trochu zachránit konec filmu a můj dojem tím mírně napravit. Z tohoto důvodu také nakonec uděluji alespoň ty dvě hvězdy. Nicméně si stále myslím, že na příběhu nebylo nic zajímavého. Akce byla nanejvýš průměrná a komedie spočívala pouze v šikaně Reynoldse. Mimo to jsem se upřímně zasmál asi jen ve dvou nebo třech pasážích, ale to je sakra málo! 50% ()

Spiker01

Moc nevím, kde se stala chyba, jelikož jednička mě tenkrát v kině hodně bavila a až do poslední chvíle jsem nevěřil, že to bude úplná s*ačka, jak naznačují takřka veškeří pisatelé o filmech. Ovšem skutečně je to minimálně o dva řády slabší a scénář je napsaný tak neskutečně odfláknutým způsobem a protkán těmi nejprimitivnějšími fóry (hlavně na prsa Salmy Hayek, jo všimli jsme si, pořád jsou výstavní), až mě to fakt neskutečně otravovalo. Hlavní čtyřka v pořadí je úplně v pohodě a za každých okolností si zahraje svůj průměr, k mému překvapení mě tu tolik nebavil Samuel L. Jackson, ovšem je tu ještě Frank Grillo, kterého mám celkem rád, ale tady je vážně špatný; samozřejmě patrně vlivem jeho napsané postavy. I tak mě mrzí, že dvojka Zabiják & bodyguard finančně neuspěla, ale pokud by měla být trojka ve stejném duchu, asi jí už nechci. Dokoukáno nadvakrát a ačkoliv nemůžu říct, že bych se nějak nudil, absolutně nic až na pár fórů (pořád mě Reynolds neomrzel) mě nevytrhlo z letargie. Uvidí se asi až u dalšího filmu, jestli je Patrick Hudges k něčemu, nebo na velké filmy nemá. ()

D.Moore

Jestliže se mi první film zdál příliš dlouhý kvůli jedné zbytečné akční scéně, tenhle se mi zdál příliš dlouhý přinejmenším kvůli polovině filmu. Zabijákova žena & bodyguard se chvíli tváří, že bude jakousi velmi odlehčenou variací na bondovky, po chvíli se změní v parodii na ně a někdy v polovině filmu, kdy se hrdinové dostanou do Toskánska (a kdy už jsem bláhově doufal, že brzy bude konec), se stane parodií ne bondovek, ale sebe sama, v níž toho postava Ryana Reynoldse přežije více než Deadpool, Samuel L. Jackson a Salma Hayek se snaží mít dítě, jeden padoušský ďábelský plán střídá druhý, očividně zdrogovaní agenti Interpolu či jakých agentur si najímají zabijáky a bodyguardy jako na běžícím pásu a Řecko čelí apokalypse, protože Evropská unie je zlo přišlé ze samotných pekel. Aby to nebylo málo bizarní, snad každá postava mluví s nějakým více či méně hrozným přízvukem, což má být taky vtipné. Ale není. Nejednou jsem si vzpomněl na Casino Royale z roku 1967 nebo o dva roky starší Co je nového, kočičko?, což jsou vlastně velmi, velmi, velmi podobné šílenosti, jenomže u nich se aspoň bavím. ()

Wacoslav1

Mno tak musím říct, že ten rozdíl v hodnocení oproti prvnímu dílu se mi úplně nezdá. Jasně ani tohle není nic sofistikovanýho. Je to ještě bláznivější a rádoby velkolepější než jednička, ale některý pokusy o humor už dost selhávají i když chemie mezi ústřední dvojicí ještě v rámci možností funguje. Akce je bohužel slabší a ještě víc digitální než v prvním díle, takže se na první pohled zdá, že hodně kritizuji na to průměrný hodnocení, ale zase tak strašný jak tu někteří tvrdí to fakt nebylo. Každopádně nepopírám, že ten kvalitativní posun směrem dolů tu je, ale na ten nejslabší možnej průměr to ještě dá.50% ()

Xmilden

Zpočátku jsem to věčné válení se po sobě Salmy se Samuelem fakt nedával, ale nakonec díky Reynoldsovi se dostavilo pár solidních fórů. Samozřejmě podobné kráviny rozhodně nejsou žádná áčková akční podívaná jako třeba John Wick. Tady má jít do popředí hlavně humor a tak je to vlastně v pořádku. Navíc Dvojka je daleko plnotučnější pokud jde o herecké obsazení. Morgan Freeman může být Reynoldsovým otcem opravdu jen v podobné kravince. Docela mě i mrzí že další díl pravděpodobně nevznikne. Jackson s Reynoldsem se totiž k sobě doopravdy hodí. 55% ()

Shakers

Bavila ma jednotka a bavila ma aj dvojka. Dvojka mi príde viac akčnejšia, viac vtipnejšia, viac blaživejšia, svojimi lokáciami exotickejšia a keďže to robili to istí ľudia, čo robili aj prvého Zabijaka a bodyguarda, prišlo mi to dosť podobné spracovaním. Veľmi ma potešilo herecké obsadenie. K Reynoldsovi a Jacksonovi sa pridali tento krát známe tváre (Hayek, Banderas, Freeman) ale aj menej známe tváre s bečkovejších akčných filmov (Grillo, Hopper). Film ma takmer dve hodiny, ale je to celkom dobre zostrihané, film ma naozaj bláznivé tempo, takže to moc nenudí, akcia dokáže zaujať a nie je jej málo. Slušná zábava, bavil som sa. Dúfam, že dostaneme aj trojku. P.S.: za titulkami je ešte jedna scéna. 75% - 4* ()

filmfanouch

V roce 2017 do kin dorazil Zabiják a bodyguard. Ve finále ne kdovíjak zásadní, ovšem slušná akční komediální podívaná, kde si osobní strážce v podání Ryana Reynoldse a nájemný zabiják v podání Samuela L. Jacksona vzájemně lezli na krk, museli ovšem kvůli nebezpečné armádě jednoho diktátora spolupracovat. Především šlo ovšem o obrovský finanční hit, který se tak dle očekávání mohl dočkat pokračování. A tak se také stalo! Kromě režiséra Patricka Hughese a Reynoldse, Jacksona a Salmy Hayek v roli Jacksonovy ženy se k obsazení přidávají Morgan Freeman jako Reynoldsův nevlastní otec, Antonio Banderas jako zlý řecký magnát či Frank Grillo jako agent Interpolu. Stojí ovšem vlastně dvojka za pozornost?   Zabiják žena a bodyguard působí v podstatě jako typický sequel, který je dohromady slepený horkou jehlou. Celý děj druhého filmu působí jako by šlo o to první co tvůrce pořádně napadlo a vlastně si řekli, že už asi nemá cenu snažit se přijít s něčím lepším, protože fandové jedničky do kina nejspíš stejně zajdou. Ve finále je ovšem největší problém v tom, že v Zabijákově ženě a bodyguardovi nefunguje téměř nic. Ani akce, ani humor a ani ta strašná snaha o to být strašně cool. Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson a Salma Hayek nezklamou, především vzájemná nevraživá chemie Reynoldse a Jacksona pořád funguje. Jenže pak je to tak trochu slabší. A Morgan Freeman, Antonio Banderas a ani Frank Grillo (který se ve filmu nezúčastní žádné akční scény!) jsou nejen naprosto nevyužití, ale působí castingově tak trochu mimo. Jen Banderas v jistých momentech funguje a vidět ho po delší době se Salmou Hayek připomene zlaté časy Desperada. Banderas se snaží, ten ovšem nic nezachrání fakt, že je scénář totálně stupidní (plán hlavního záporáka je dvojnásobně stupidní) a scenárista prvního filmu Tom O´Connor, kterému tentokrát vypomáhala dvojice Brandon a Phillip Murphyovi napsal jeden z nejstupidnějších scénářů za poslední dobu.   Salma Hayek je sice nadále fajn, v prvním filmu ovšem fungovala jako postava na malém prostoru, její zapojení do větší role ve finále dělá její postavu o poznání méně zajímavější. Scénář se snaží zapojit menší drama o tom, že spolu nemohou mít Darius a Sonia dítě, pokus o drama v tomhle ohledu prostě nefunguje. Stejně tak zapojení osobní tragédie Michaela Bryce ve finále vůbec nefunguje a o poznání hůř poté ještě funguje zapojení Morgana Freemana do role Bryceova otce. Nejen, že je jeho postava ve finále strašně nezajímavá, ale snaha 84-letého Freemana zapojit do akce působí tak strašně na sílu a tak stupidně, přičemž ovšem ani ona stupidita netěží z faktu, že by se nad tím dalo úmyslně smát od ucha k uchu. Je naopak výrazně vidět, že Hughes tyhle akční momenty myslí zcela vážně, přesto jsou ovšem prostě stupidní a zároveň ne dostatečně stupidní k upřímně zábavnosti. Po jedničce jde po stránce akce o strašný pokles, kde ani nedorazí pár zajímavých přestřelek či alespoň fakt solidní automobilové honičky. Je to akční film s tak nezajímavou akcí, že je to prostě fakt smutné. Pořád ovšem jde o očividně áčkovou produkcí, která má k akčňákům se Stevenem Seagalem daleko.   Chybí tomu alespoň pár těch památných momentů. První Zabiják a bodyguard nejen občas dokázal skutečně prodat akční sekvence, nejen dokázal více pracovat s nevraživostí mezi postavami Reynoldse a Jacksona a dokázal prodat i pár jiných momentů (výpověď u soudu, konfrontace na střeše soudu.......), ale skutečně působil jako alespoň snadno zapomenutelná, ale slušná zábava. Druhý film se očividně snaží být jako ten první, přesto ovšem vše dělá výrazně hůř. Je o poznání méně vtipnější, o poznání méně zábavnější po akční stránce a především celkově o poznání nezajímavější. Scénář nikam neposouvá postavy, očividně příliš sází na to, že jde o akční komedii a přesto se nesnaží držet se nohama na zemi a v některých momentech působí vyloženě dojmem, že na to každý tak trochu kašle a prostě vše servíruje za pochodu a doufá, že to divák nějak stráví a snad se i zasměje a řekne si, že to bylo vlastně celkem fajn. Hodně štěstí tomu dotyčnému.   Zabijákova žena a bodyguard selhává na plné čáře, působí jako ideální příklad líného a existencí neopodstatněného pokračování, kde je prakticky téměř vše špatně a jen pár světlých momentů a nadále výtečná chemie Reynoldse a Jacksona to tahá nahoru. Salmy Hayek je sice o o poznání více a není to úplně nejlepší rozhodnutí, přesto právě ona ovšem funguje na rozdíl od nových posil v obsazení, které působí totálně mimo. A pak přijde závěrečná scéna, která celou tu absurditu a dementnost filmu pohání ještě o kousek dál. Rada na závěr? Radši od tohohle pokračování nečekejte nic velkého a čekejte, že se tu rozhodně kope za slabší ligu. Po tomhle už bude dost možná lepší se do světa Michaela Bryce a Dariuse Kincaida nevracet...... () (menej) (viac)

HAL

Salma Hayek je solidní dračice i ve svém už pokročilém věku, ale tady jí scénárista vkládá do huby tak sračkovité dialogy že není snadné se na to dívat bez nadávání. Což je krapet problém když je skoro hlavní postavou filmu. Ryan Reynolds se Samuel L. Jacksonem jsou na tom trochu líp, ale ani u nich už to není taková sranda s povedenou akcí jako u jedničky, celkově se z filmu vytratil pocit uvolněné zábavy... a vrátí ho tam na chvíli snad jen skvěle obsazený Banderas a Morgan Freeman. 6/10 ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)