Osemdielny taliansky televízny seriál o životnej púti presláveného stredovekého cestovateľa a objaviteľa. (oficiálny text distribútora)

Teg

Fenomenální, výpravný, epický videoklip ke geniální hudbě Ennia Morriconeho. Hádejte, které slovo je v komentářích k tomuto seriálu nejvíce skloňované? ()

Alf

Kdybych si měl na pustý ostrov vzít jen jedno jediné filmové dílo, tak by to byl tento seriál, a to ne jen kvůli délce :-) ()

petrfox

Jeden z nejlepších a nejvýpravnějších seriálů osmdesátých let se skvělou hudbou od klasika všech klasiků Ennia Morriconeho... ()

Dragonlanc

Výborný seriál o jednom z najväčších cestovateľov všetkých čias. Opisuje celú strastiplnú cestu Marca Pola od Benátok až do Číny na dvor mongolského vládcu Kublajchána. Popisuje zvyky jednotlivých národov, ale aj dvorné intrigy, boj o moc a korupciu na dvore veľkého chána. Jedinou slabinou celého seriálu podľa mňa je návrat Marca Pola domov. Trojročná plavba loďou s mongolskou princeznou z Číny do Perzie by vydala určite aspoň na dva-tri ďalšie diely. Je to škoda, Ako keby tvorcovia už toho mali dosť a chceli celú sériu čím skôr ukončiť. Nebyť toho, dal by som 5*. Snáď jedinou nereálnou vecou na celom príbehu Marca Pola bol levitujúci mních v Tibetskom kláštore. ()

KatRi

Zdánlivě velmi pestré, ale ve finále velmi monotónní. Takový jistě život běžného středověkého člověka byl, ale ten Marcův? Určitě ne, a přesto tomu jaksi chybí spád, energie, což by se pravděpodobně nestalo, kdyby vyprávět mohl sám obraz, nikoli ústa hrdinů vysedávajících někde a ne prožívajících tyto věci přímo před divákem. ()

KM Phoenix

Výborná hudba. Celkem dobře napsané i zahrané ale... Proč když už se dílo dobře daří tak ho musí zkazit výběrem hlavní postavy. Ken Marshall hrající Marca Pola je doslova na pěst. Je to takový hodný, nejistý, citlivý a humání klučina zkrátka ideální hrdina multi kulty společnosti, ale zasazené do dobových reálií je to krajně nepřesvědčivé. Když ho ale člověk vezme na milost tak má šanci užít si podařený seriál s vyjímečnou atmosférou dodanou Morriconeho hudbou. A pro mne dalším bonusem byl Leonard Nimoy jako Achmet. ()

mira007

Sice čtyřicet let staré, ale asi nejpřesvědčivější zpracování cestovatelských dobrodružství Marca Pola. Osm dílů nemůže sice pokrýt ani zlomek Polovi knihy Milion, ale na druhou stranu to je na seriál osmdesátých let velmi výpravné a dokonce s hudbou od Morriconeho. ()

Elgin

Velkolepe predstavenie ktore obcas posobilo ako cestopis, ale kvality serialu predcili ocakavania. Skvela nezamenitelna hudba doprevadza tento cestovatelsky epos. Zdarili vyber hercov z neho robi extratriedu a s radostou sa opat pozriem na tento velkolepy pribeh zivota jedneho obchodnika ktory sa vyda z Benatok a do na mile vzdialeneho Mongolska. Nemalou mierou tomu prospel i perfektni dabing ceskoslovenskej televizie. Uz ako maly chlapci na ulici sme sa hecovali hlaskami typu - mongolsky jazdec nikdy neminie ciel - samozrejme pri detskych hratkach s lukom a sipom. ()

Romeo5

Tak toto je klenot. Kdysi mě vtáhl a rád bych ho zase viděl. Je to o poznávání jiných civilizací, jejich tradic, lidských tváří a hlavně o poznávání sebe sama. ()

strikeman

Tento seriál mne uchvátil již v dětství a vryl se mi nesmazatelně do paměti. Kdo by to byl řekl, že teď po letech si jej člověk za pár korun bude moci koupit v trafice. Jen škoda, že na discích není implantován i originální zvuk s titulky. Ale i tak jsem se kochal nádhernou hudbou, skvělou výpravou i výbornými herci. Rozpočet projektu musel být tehdy více než velkorysý, dnes takovéto velkoprodukční seriálové kousky vypouští do světa snad jen HBO... 95% ()

Dárius

Patřím k uživatelům s citlivější schránkou,proto filmové osudy Marca Pola-jeho smysl pro kamarádství,přátelství,lásku-Monika,spolu s nádhernou hudbou na mě působily jak z jiného světa.Když krásu tohohle seriálu dokáže divák prožít,naprosto se stotožnit-jeho oči ani nemůžou zústat suché.Kolegové komentující přede mnou uvedli různé aspekty.Levitace-není nemožná,zvlášt v Marcově případě-kdo by po zasypání lavinou neblouznil.Zdlouhavé scény-no je to seriál,kdo má radši napodobeniny-at se podívá na tu příšernost z r.2007.A pasáže co mě nejvíce rozebraly?-Když jeho láska v Benátkách skončí kvůli penězům,když mu zabijí jeho nejlepšího přítele který se je snaží ač sám smrtelně nemocen chránit,když se všemožně snaží zachránit život své lásky Monice-i za cenu toho že ji navždy ztratí,stesk jeho otce po domově i stesk Chána že už Marca nikdy neuvidí.Kdo tuto perlu neviděl-ten se může mojí romantičnosti podivovat. ()

Fido

Seriál mého mládí, jehož myšlenky, touhy, zklamání, obrazy, herci i hudba se mi stále vrácejí. Pokud budete mít možnost vidět, vůbec neváhejte. ()

deLaFere

Při kvalitě dnešní produkce je tohle nostalgické pohlazení po duši. Nevadí mi ani počáteční přehnaná Markova naivita. Seriál je opravdu velkorysý a historické reálie jsou perfektní, trochu mě mrzí, že stále více historiků tvrdí, že Polo v Číně nikdy nebyl, příběh je tak dobrý, že si to prostě nepřeji, aby to tak bylo :-). ()

kaspar

Seriál mého dětství, pamatuju se, jak jsem si v kuchyni pískal úvodní znělku od Ennia. Věřím, že pokud bych znovu shlédl, považoval bych to za dobou ovlivněné béčko a nějakou hvězdu bych strhl, ovšem pro teď se nechám ovládat těžkým sentimentem. ()