Mladý Marco Polo se vydal se svým otcem a strýcem na dobrodružnou výpravu za obchodem až do daleké Číny. Jenže netuší, že se jeho pobyt u dvora mocného císaře Kublaj-chána protáhne na sedmnáct dlouhých let. Pokud chce znovu vidět svůj domov, musí překonat řadu nebezpečných nástrah a intrik...  Mladý Marco Polo odcestuje se svým otcem Niccolem a strýčkem Maffeem z Benátek do daleké Číny, kde chtějí navázat obchodní kontakty s dvorem mocného císaře Kublaj-chána, mongolského dobyvatele, který panuje celé Číně. Císaře zaujme Marcova mladistvost a otevřená povaha a pořádá Marca, aby zůstal na jeho dvoře. Ostatní se vrátí zpět do Itálie. Začíná sedmnáctiletá odysea. Marco si poctivě zaznamenával všechny svoje dobrodružství, které prožil v císařství opředeném tajemstvím. Tvrdé zkoušky jeho charakteru z něho udělaly nového, ušlechtilejšího a tolerantnějšího člověka. Musí však hodně překonat, pokud chce vidět znovu svůj domov. (oficiálny text distribútora)

Fiftis

Dobrodružno-historické filmy z prostredia Číny a celkovo Ázie, nepatria medzi moje obľúbené žánre. Tento dvojdielny film som videl niekedy v roku 2008 a musím povedať, že kedže som nemal nič lepšie v televízore na výber, film som zhliadol bez väčších výhrad. Vo filme je plno záber na krásne scenérie a prírodu a človek sa môže len kochať nad krásou nezastavanej Číny. Veci ako kostými a kulisy netreba komentovať, všetko bolo odvedené veľmi profesionálne. Hudba bola dobrá tiež, ale ničím nevynikala. Tento životopisný film radím k tým lepším a pútavejším. ()

mat.ilda

Těžké časy tehdy dolehly na Čínu, to bezesporu - řekne si divák zjišťujíc, že zde vládl otrávený chlápek neasijských rysů (skrývaje tento handicap pomoučenou tváří a šikmo nakresleným obočím), domlouvajíce se se svým italským zaměstnancem stylem Yody z Hvězdných válek (nejspíš nějaký složitý dorozumívací systém).Český divák dostává jako bonus navíc dabingový hlas univerzálního "chraplavce" Schwarze, s kterým Marco Polo zní spíš jako klient odvykací komunity. ()

vegetol.mp

Po geniálním seriálu z roku 1982 už je vlastně zbytečné o Marcu Polovi cokoliv točit. Tenhle TV film, je spíš než seriozní snahou o zachycení jeho dobrodružství, komiksem na nedělní odpoledne. Průměrný rozpočet, Marco Polo co vypadá jako model a totálně mylně obsazený Brian Dennehy v roli Kublai Khana. Koukat se na to dá, nenudí to, ale kdyby to nevzniklo, taky by se nic nestalo. 50% ()

venalce

Jelikož je to první film o Marcu Polovi, který jsem viděla, nemám možnost srovnání. Pokud bych to brala jako historický film, mému historicky zaměřenému já by vstávaly vlasy hrůzou na hlavě - Kublaj-chán hraný Evropanem, romantická linka, typická americká bombastičnost... No, našlo by se toho dost, co vytknout. Navíc by byl přesnější název filmu "Marco Polo na Kublaj-chánově dvoře" nebo "Marco Polo v Číně", ale budiž. Lepší je se na to dívat jako na dobrodružný film, (lehce) inspirovaný historickou postavou. V tom případě oceňuji výpravu, sympaťáka v hlavní roli, zajímavé srovnání "civilizované" středověké Evropy s Čínou "plnou zázraků" a pár narážek na Milión, které srdce historika naopak potěší. Tři hvězdy zaslouženě, na čtyři by to chtělo vychytat pár detailů. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +Ian v hlavní roli, jeho český dabing, Marco Polo -poklidné, bez časového ohraničení/// Určitě zajímavé, ale mám takový pocit, že někde se stala chyba! Film má charismatického Iana Somerhaldera, přepálenou romantickou linku, slušné vedlejší postavy, ale problém vezí v tom, že je nepřehledný a časově neohraničený. Ten kdo nezná, nebo si nepamatuje historické události a neviděl nebo si nevybavuje předešlé filmy, tak ten se v tomhle dílku bude plácat a bude tápat jaký je rok. Putování do číny proletíte rychle, potom celí film strávíte u velkého chána, aby jste se v posledních 10ti minutách filmu vrátili domů a konec. Přitom během těchto skoro tří hodin tady není nic co by vás okouzlilo a i když to působí moderně, ohromeni z výpravy a prostředí určitě nebudete. Chápu, že ej to televizní počit a v tmto směru je to dostačující, ale při srovnání s původním seriálem mi to přišlo hodně vyumělkované a takové bez duše./// Celkem 62%/// ()