Emily in Paris

• Austrália Emily in Paris (viac)
USA, (2020–2024), 20 h 58 min (Minutáž: 24–39 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Lily Collins, Samuel Arnold, Lucas Bravo, Philippine Leroy-Beaulieu, Ashley Park, Camille Razat, Kate Walsh, Charles Martins, Bruno Gouery, Roe Hartrampf (viac)

filmsim

I přesto, že je Emily in Paris prostou naivní romantickou komedií bez špetky invence, tak musím uznat, že mě seriál vcelku bavil a dokážu si představit, že pro něžnější povahy by mohl být seriál skvělou volbou na odreagování po pracovním dni. Nečekejte od Emily in Paris další Sex ve městě. Tento seriál rozhodně není série, kterou si s chutí pustíte zas a znova. Jako jednorázová záležitost je Emily in Paris až na pár zádrhelů ucházející romantikou, u jejíž dialogů je lepší nepřemýšlet. 5/10 Více v mé recenzi na Fandíme Seriálům. ()

M.i.k.e

i když tahle agresivně optimistická a pozitivní záležitost není ničím víc než jen souborem všech myslitelných klišé o Francouzích,Američanech,Paříži atd,nějakým zázrakem se na ní dá - až na pár opravdu otravných momentů - celkem v pohodě koukat.Emily In Paris opravdu není moc dobrý seriál,nicméně proč si v současné době nedopřát trochu té z reality vytržené (většinou) prosluněné podívané...60% ()

vydumnica

MOJE DOJMY PO ZHLIADNUTÍ PRVEJ EPIZÓDY: Možno to mohlo byť celé o Emily v Chicagu. Ja osobne mám oveľa radšej Chicago. Zatiaľ nehodnotím, videla som len úvodný diel a neviem, možno dám tomu ešte šancu a pozriem si ďalší. Myslím si, že Emily in Paris nie je dobrý seriál, určite nie najlepší, ale dá sa to pozerať ako oddychovka, keď jednoducho človek potrebuje vypnúť. Je to však príliš zidealizované. Takto vnímajú Paríž Američania. Z mojej poslednej návštevy Paríža som bola skôr zhrozená než nadšená, vôbec si nemyslím, že to je to najromantickejšie a najkrajšie mesto na svete. Jasné, že v seriáli je všetko vyobrazené tak, ako si Američania myslia, že to tak v Paríži proste je. Na mieste Francúzov by som sa až urazila. Je to celé také až rozprávkové, veľmi nepravdepodobné, ani vtipné to vlastne veľmi nie je, tak neviem, no. Uvidím...POKRAČOVANIE: Prešlo vyše pol roka, kým som Emily in Paris dopozerala, čo značí, že ma to až tak nebavilo a dokonca som mala momenty, keď som si myslela, že to asi už ani nedopozerám!!! Nominácia na GOLDEN GLOBE? To akože vážne??? To nechápem! OK, myslela som si, že dám 3*, ale nedávno som dopozerala THE QUEEN'S GAMBIT, celý miniseriál za pár dní a dala som mu 4,5*. Keď to porovnám s týmto seriálom, žiaľ musím udeliť len 2*, lebo kvalitou, dejom, spracovaním sa Gambitu nevyrovná!!!! Lily Collins mám rada a je mi sympatická, ale ako Emily bola niekedy otravná. A tie hrozné outfity, teda väčšina bola hrozná. Niečo tomu seriálu chýbalo. Samotný Paríž a pekná herečka - hoci talentovaná, to na dobrý seriál nestačí. Možno z toho mohol byť radšej nejaký romantický celovečerný film a dosť. Miestami to bolo dosť nudné, nezaujímavé, nereálne, prehnané ba až praštené a málo vtipné, skôr trápne. A nemuseli z Emily spraviť (takmer?) promiskuitnú a možno len preto, že je to Paríž (???) mohla byť radšej tým zasnívaným dievčaťom, ktoré sníva o princovi alebo o susedovi zdola a o jeho chutných omeletách. Veď nepotrebujeme francúzsku verziu Sex and the City. A fakt nerozumiem tej nominácii, povedzme že Lily Collins fajn, ale seriál? Američania sú z Paríža fakt úplne paf, inak si to vysvetliť neviem. C'est tout. 2,5*. Druhá séria mi rovnako ako tá prvá vyšla na 2*. Emily in Paris určite nie je dobrý seriál, ale ako oddychovka môže byť, hoci trvalo mi 4 mesiace dopozerať S02. Je to taký nereálny a rozprávkový svet, scenár dosť biedny, často pritiahnutý za vlasy. Lily Collins mám rada, ale Emily dosť často lezie na nervy. V tejto sérii som si obľúbila Mindy a jej spevácke čísla ma veľmi bavili. Viac som si obľúbila aj Gabriela a Camille, moje sympatie si nakoniec získal aj Alfie. Emily in Paris predstavuje americké vnímanie Paríža a Francúzov, lebo určite napríklad nepije každý šampanské počas obedovej prestávky a dalo by sa vymenovať ďalších sto príkladov. Emily má byť v Paríži rok, ale všimli ste si, že stále je leto a vždy svieti slnko? ()

BarryLyndon

Seriál od tvůrce Sexu ve městě a je to hodně poznat, je to v podstatě Sex ve městě akorát s jinými herci a v jiném městě. A je to špatně? Určitě ne. Je to pro ženský, ale i já se v podstatě bavil celou dobu. Lily Collins je strašně fajn a neotravná jako jiné herečky, které prošly Starovými seriály. A občas jsem z ní měl prostě hepburnovský vibe. :) Ze začátku mne akorát rozčilovalo karikaturní zobrazení Francouzů, mám pocit že tyhle stereotypy si nedovoloval ani Wilder po válce. Ale čase mi to nějak začalo být jedno. Má to fajn přesah do marketingu a influencer businessu 8/10 ()

Elyssea

Sbírka klišé o Francouzích a Američanech zahalená do módy z let osmdesátých. Emily je něco přes dvacet, neumí francouzsky a je vyslána do Paříže, aby agenturu zastupující luxusní značky naučila něco o influencer marketingu. Přičemž sama dává na instagram fotky Paříže s více či méně infantilními hashtagy a sbírá followery po tisících. Záhada. Francouzi samotní z toho nevychází nejlépe, muži jsou očividně již unavení ze svých krajanek podle toho, jak za Emily všichni pálí. Na druhou stranu člověk musí obdivovat její houževnatost a schopnost myslet za pochodu. První série si nechala otevřenou bránu ke druhé, takže o osudu Emily a jejích pařížských přátel se rozhodne spíše tam. Budu u toho? Zcela určitě. Jde totiž o tak naprosto odpočinkovou pohádku pro dospělé, že by byl hřích jí pohrdnout, i přes všechny mé výtky. ()

Pajky3

1. série - Můžete si říkat, že je to klišé. Můžete si říkat, že je to guilty pleasure. Můžete si říkat, co chcete, ale důležité je, že to funguje a vy se u toho bavíte a chcete sledovat dál. Emily in Paris je milá, barevná a zábavná záležitost. Lily Collins je krásná a je radost sledovat, jak se zamilovává do Paříže a vyrovnává se stereotypy Francie. A vůbec nevadí, že všichni jsou krásní, talentovaní a perfektně oblečení, ba naopak tady vás to baví. Je to příjemná pohádka v krásném prostředí, kterou si člověk čas od času potřebuje dopřát a jsem rád, že přesně takhle to s Emily in Paris dopadlo. 2. série - I když jsem si u sledování druhé řady často stěžoval, že Emily je tentokrát mnohem otravnější, tak mi to nezabránilo v tom, abych ji opět rychle zhltnul a na konci si vlastně říkal, že takových seriálů by mi nevadilo víc. Šarm první řady založení na objevování nového místa se vytratil a nepodařilo se ho nahradit a i to je jeden z důvodů, proč byla Emily otravnější. I když ten hlavní je její trojúhelník s Camille a Gabrielem. Finále dopadlo podle očekávání a vlastně to ani jinak nešlo, pokud se má vrátit třetí řada. 3. série - Docela jsem se těšil na to, až se zase s Emily vypravíme do Paříže a třetí řada nezklamala. Opět to byla příjemná oddychová pohodička, plná krásných lidí, barev a módních doplňků. I když je pravda, že na začátku to tak nevypadalo. První dva díly nějak neměly ten spád (nejspíš díky Američance), ale pak se vrátilo do těch snových francouzských kolejí a vše bylo zachráněno. Závěr samozřejmě otevřený dokořád pro další pokračování a docela se těším, až se těch dalších deset dílů příští Vánoce zase pustím. ()

Xpensive

Připadá mi, že to psala 12letá holka. Hlavní hrdinka se chová jako ten nejnesnesitelnější americký teenager, přesto jí vždycky všechno vyjde, protože na všechny hází americký úsměv? Asi? Protrpěla jsem to, ale myslím, že mi u toho odešlo dost mozkových buněk. A ano, je to jako Sex ve městě, ale jen ty díly v Paříži. A ty se asi shodneme, že byly docela děsný. ()

nineweh

Scénáristicky by to nemohlo být blbější, ani kdybych to psala já. Ale vlastně jsem tomu nakonec propadla - když to člověk bere jako pohádku o tom, kterak naivní Američanka svou upřímností a optimismem okouzlí cynickou Francii a omotá si kolem prstu všechny muže (kteří jsou samozřejmě jakožto Francouzi do jednoho sexy a promiskuitní), přičemž si na dlažbě v jehlách nikdy nevyvrtne kotník, a přijme fakt, že tahle pohádková verze Paříže je navoněná, nablýskaná a vypulírovaná tak, že to Paříž vlastně ani není... tak proč ne. ()

vnimatkrasu

Darren zná svý pappenheimský. Nejenže s Emily začíná na místě, kde s Carrie končil, on vlastně jen sebral svůj rukopis a vypral ho v aviváži z mileniálů. Tam, kde ale Sex před lety uměl být místy i zemitej a naturální, je Emily čistokrevná pohádka. Svým zasazením, hromadou klišé, naivní hrdinkou i pitoreskníma postavičkama kolem ní, který se chovaj všelijak, jen ne normálně. Chvíli jsem si musel zvykat. Nakonec mi ale zdejší nenáročnej motiv přišel vcelku enchanté. ()

Lopezka1982

Tak tento serial je za mne uplne super. Moc hezka mista v Parizi, Lily je tam skvela, libi se mi jeji ruzne outfity a Gabriel olalala. Ted akorat sleduji aktualni serii, za mne skoda, ze neni vice dilu, vsadim se, ze celou novou serii shlednu za dva dny...  Libi se mi propojeni krasneho mesta, mody, romantiky a hercu, na ktere se dobre diva. Holky urcite doporucuji. ()

Pavlínka9

O seriálu jsem věděla, ale nezajímal mě...až jednou - v sobotu, kdy chcete vypnout a ničím si zbytečně nezatěžovat hlavu, na něj došlo..A bavilo mě to. Líbí se mi koncept do 30ti minut dílu, svižnost, čistota a podání seriálu. Bavila jsem se, párkrát jsem dostala solidní záchvat smíchu a zfoukla jsem to za jedno odpoledne :) Těším se na další řadu, ale způsobem, že to do té doby v klidu přežiju :D ()

majxik

I kdyz nejsem cilovka, myslim ze je to docela zabavny serial, kdy americanka se seznamuje s francouzskou a evropskou kulturou, a poznava ze ne vse jde tak jak si doted myslela ze funguje svet. O to pozdeji vtipnejsi, kdyz americka kultura dorazi za ni, a jako divaci muzeme sledovat jeji reakce na to jak se s tim vyporada. Co me asi nejvice na tom serialu stve je naprosta absence vernosti ve vztazich jako tak nejak vsech, z toho serialu to vypada tak, ze kazdej by ve Francii chtel zit v otevrenem vztahu, ale boji si to priznat. ()

JustMeeKatie

Seriál mě chytl a hlavně první epizody mě hodně bavily. Myslím si, že výběr obsazení byl skvělý a hodně se mi líbilo, že epizody byly dlouhé 20-30 minut. Díky tomu všechno probíhalo svižně a člověk se u Emily in Paris pobavil a vypnul. Je ale nutné zdůraznit, že tohle je odpočinkový seriál, nad kterým nesmíte moc přemýšlet. Strašná spousta věcí je tam zobrazena nereálně - ať už se bavíme o Emilyně (ne)francouzštině, skutečnosti, že na koho si ukázala, toho dostala do postele nebo jak rychle a s jakými primitivními hashtagy získala 20 tisíc sledovatelů na Instagramu. Druhá řada asi kvůli vlně kritiky, která se na seriál ve světě (a zejména Francii) snesla, neklapne, a je to tak možná dobře, protože podle mě Emily má aspoň u nás (dle zdejšího hodnocení) úspěch hlavně kvůli tomu, v jaké době ji Netflix vypustil do světa. Za mě tedy seriál měl dobrý námět a velký potenciál, který ale kvůli ne úplně zdárnému provedení nenaplnil. PS: Když už ale Emily posílají do Paříže, tak by mohli dát šanci i té, co celé dny nejedla a když jí bylo na omdlení, snědla kousek sýra ;). ()

zsn

První řada za tři, dvojka totální odpad. Nesnáším tenhle druh seriálů. Otřesný novodobý sex ve městě s jednou nevkusnou a ošklivou vychrtlinou. Chce mě? Nechce? Tak snad, abych se naučila francouzsky. Nasrat! ()

anura

Limonáda pro instagramové pipinky. Afektovaná a povrchní hrdinka, herci, vztahy, prostředí, témata. Jasně, vždyť Paříž je jenom Sartre, Piaf, Picasso a Ajfelovka. A víno, hadry a parfémy. Asi něco jako Praha, to je přeci Staromák a trdelník a hadry z Pařížské ulice. Představa, že všichni kolem mluví perfektně anglicky, bez škobrtnutí, jenom aby divák a hrdinka rozuměla, a nebo že hrdinky francouzští přátelé jdou večer shopovat ke stánkům s turistickými cetkami... Otázka, jestli to je vše nadsázka a nebo snaha ukázat, že takhle žijeme a takhle přeci chcete žít! Kdo by nechtěl mít ze života nablýskaný americký film s happy endem. ()

papushka

Příjemná oddechovka se sympatickou Lily Collins a spoustou fešných Francouzů. Zápletka se teda dala předvídat a po scénáristické stránce to není úplně výplod geniality, ale mám teď chuť odfrčet do Paříže a strávit tam přinejmenším dovolenou. Ideálně jezdit na kole po místních kavárnách, baret na hlavě a šátek na krku, to vše v doprovodu nějakého pěkného Pařížana ;) ()