Hříšní lidé města pražského

• Veľká Británia The Sinful People of Prague
všetky plagáty
TV spot 7
Československo, (1968–1969), 10 h 25 min (Minutáž: 38–54 min)

Predloha:

Jiří Marek (poviedka)

Kamera:

Miloslav Harvan

Jaroslav Marvan, Josef Bláha, Josef Vinklář, František Filipovský, Gustav Nezval, Helena Růžičková, Luba Skořepová, Jaroslav Mareš, Jaroslav Raušer (viac)

Třináctidílný seriál kriminálních případů ze třicátých let 20. století podle povídek Jiřího Marka. Pražská "mordparta" policejního rady Vacátka bojuje s podsvětím. Ani ten nejrafinovanější zločinec nemá šanci uniknout dedukčním schopnostem inspektorů Mrázka (František Filipovský), Brůžka (Josef Bláha) a Boušeho (Josef Vinklář). Jejich práci si ze svého postu kriminálního rady hlídá Karel Vacátko (Jaroslav Marvan). Se stejným obsazením vznikly v letech 1970 - 71 čtyři celovečerní filmy - Pěnička a Paraplíčko, Partie krásného dragouna, Vražda v hotelu Excelsior a Smrt černého krále. V roce 1986 byl jako volné pokračování natočen seriál Panoptikum Města pražského. (mibara)

Recenzie používateľa Teron k tomuto seriálu (2)

Odtlačky prstov (1968) (E04)

Fór to byl hezkej, akorát jsem nepochopil, v čem spočíval Sovákův přečin, kvůli kterému mu na konci prodloužili trest... ()

Svedomie (1969) (E13)

No podle místních komentářů a hodnocení jsem čekal větší hardcore...jo, příběh je silný tím, že skoro do konce jde hlavně o náznaky a není jasné, co se vlastně stalo. Role Novákové v celé věci je nejasná do konce, případ sám je vlastně banální a jediný skutečně drsný moment jsou samotné necky. Mnohem víc mě dostala Hra s Mrázkem a Lady MacBeth z Vinohrad s nádherně švihlou Fialovou.. ()