Euforie

• USA Euphoria
USA, (2019–2025), 25 h 15 min (Minutáž: 50–65 min)

Tvorcovia:

Sam Levinson

Zendaya, Hunter Schafer, Austin Abrams, Sydney Sweeney, Jacob Elordi, Alexa Demie, Algee Smith, Barbie Ferreira, Lukas Gage, Maude Apatow, Angus Cloud (viac)

Euforie, dramatický seriál o dospívání, vypráví příběh skupiny středoškoláků, kteří se snaží vyznat v lásce a přátelství ve světě drog, sexu, traumat a sociálních sítí. V čele hereckého obsazení stojí herečka a zpěvačka Zendaya. (HBO Europe)

Dakken

Ja ako feťák v dôchodku som mal problém s týmto seriálom. Veľa scén je až moc reálnych, autentických a niektoré interakcie medzi postavami až vyslovene nepríjemné. Viem že to je iba seriál, no sledovať podobné hádky v seriáli ako v reálnom živote, dnes už s čistou hlavou bolo nie veľmi príjemné. Hold proces dospievania je niekedy ťažký, dobre mi jebalo. Ľudia sa učia na vlastných chybách a je veľmi dobré, že vznikajú takéto projekty. Pre niektorých divákov je to iba dráma a zábava, možno varovný prst. Pre iných zase poučenie a pripomienka toho, čo sa už kurva robiť nemá. Veľmi pozoruhodné, aké pocity vie vyvolať nejaký obyčajný teen drama seriál, ktorý je ale spracovaný na výbornú. Obraz zvrátenej doby v tom najhoršom možnom svetle. Skvelo zahrané, krásne natočené a pre mňa najlepší seriál tohoto žánru. Kurevsky kvalitný, možno poučný (uhol pohľadu) a depresívny. ()

Jane18CZ

První dva díly mi totálně vyrazily dech a myslela jsem, že to nerozchodím. Tohle bylo i na mě dost silný kafe a že já vydržím ledacos :-D s každým dalším dílem to ale bylo nudnější a nudnější, příběh povrchní, nic se nedotáhlo do hloubky, natož do konce. Spoustu zbytečných scén a čas se vlekl a já si jen říkala, ať už to skončí pro boha... takže na druhou sérii se nejspíš chystat nebudu, tenhle seriál nemá víc co říct. A když se ohlédnu zpětně, ani žádnou pořádnou zápletku neměl (jak říkám - plítký příběh) ()

borec999

Láska,drogy,sex,sociálne siete,LGBT. Kľúčové slová a motívy Euphorie, seriálu, ktorý veľmi autenticky a hlavne- vizuálne pútavo(skvelá réžia a kamera) ukazuje čo trápi, ovplyvňuje a zaujíma dnešných teenagerov. Pri tomto zobrazení si Levinson neberie servítku pred ústa a veľa scén bude pre staršiu generáciu divákov kontroverzných a pri porovnaní s ich vlastnou mladosťou priam až neuveriteľných. Postavy sú dobre napísané a snáď ešte lepšie herecky obsadené. Hunter Schafer predviedla herecký debut ako hrom, Zendaya si u mňa pripisuje prvú úlohu, ktorou si výraznejšie získala moju pozornosť a aj všetci menej známi herci hrajú vynikajúco. Veľa postáv je aj napriek viacerým záporným vlastnostiam sympatických, každá z nich je podobne ako reálni ľudia svojim spôsobom iná a zaujímavá a každej z nich máme venovaný 1 samostatný diel. Jednotlivé diely šlapú, plynule na seba naväzujú a je veľmi ťažké sa od seriálu odtrhnúť a nepozrieť ho na jeden záťah( u mňa veľké plus). Podobne tématicky ladený Sex Education od Netflixu mi sadol ešte o niečo viac, takže preto 5. hviezdu po 1. sérii zatiaľ nepridám, ale i tak HBO bez debaty vyprodukovalo jeden z najlepších teen seriálov pre teen divákov ever (naozaj si ťažko predstaviť niekoho staršieho ako 40-45 rokov, že by podobný seriál dopozeral). Teším sa na 2. sériu. 85% ()

SheenaStaley

Ja mam vseobecne slabost na tento typ pribehov...co vsak najviac ocenujem na euphorii su fantasticky napisane postavy a este lepsie herecke vykony... Na to ze ide povacsinou o (aspon pre mna) pomerne neznamych a mladych hercov, tak kazdy jeden tu predvadza absolutne umenie. ()

Hanys_

To všeobecné nadšení úplně tak nesdílím. Ty postavy jsou až moc ...nevím (holka s ptákem, nymfa..tlustá nymfa..hvězda třídy úchyl - jeho fotr úchyl..skoro všichni jedou na drogách). Fakt problém si k někomu udělat vztah a nebrat tuhle sondu do života náctiletých jako těžké sci-fi. ()

Stromovous87

Jeden z nejsilnějších seriálů, které jsem za poslední dobu viděl. Je tu podobnost s netflixovským Grand Army, ale Euforie mi přijde víc temnější, depresivnější a více zaměřená na dvě hlavní postavy. Zendaya ztvárnila Rue dokonale, i když mi její postava přišla někdy otravná, její herecký výkon byl úžasný a jak ukazuje i ve filmech z poslední doby, tak se z ní stává velmi dobrá herečka. Druhá hrdinka Jules, mi byla mnohem sympatičtější a po její epizodě s Natem mi jí bylo vážně líto. Hunter Schafer se Zendayou tvořily dokonalou dvojici a doufám, že v druhé sérii si seriál udrží stejnou vysokou úroveň. Jasných 5* Druhá série, ne jen že si kvalitu udržela, ale posunula se zase o úroveň výš. Především díly 3,4 a 5 jsou naprosto geniální. Přibyla další zajímavá postava v podobě Elliota, který trojici hlavních postav parádně doplňuje. Postava Cala, která se z nesympatického záporáka proměnila během dvou dílů v postavu se kterou nejde jinak než soucítit. Zběsilá jízda v 5. epizodě, kterou předvedla Zendaya/Rue, řadím mezi nejlepší seriálové epizody, které jsem kdy viděl. ()

kolemjdouc

no ,pane jo.Ještě se chystá další serie?Speciály byly ,podle mě, zbytečné.Mě stačila jen jedna a asi finito.Prakticky věčně sjetá ve své roli Zandaya. A pindík ,kam se podíváš :-)))). Ale zase se musí nechat,že ti mladí herci ,zřejmě, velmi rychle pochopili co se po nich chce a hráli jak o život.Nějak nevím,co asi má sdělit chystaná trojka na rok 2024. ()

Mo.

R-rated teenage hollywood. Neboli ze vsech podobnych teenage serialu samozrejme zdaleka nejlepsi. Bohuzel stale v politicky korektni linii a to ve vsem od scenare po explicitni sceny. Coz zamrzi predevsim proto, ze oboji je very high quality a to v podstate o level az dva vyse, nez kterykoliv podobny serial za posledni roky (vcetne veci jako 13 Reasons Why, ktere Euphoria nechava v kvalite daleko za sebou). Kazdopadne problem tohohle serialu doklada jednoduchy fakt, ze ruznych zaberu penisu tu uvidime hned nekolik, ale vaginu samozrejme zadnou, protoze prsa prece staci a to je to jedine, co divaka zajima. Stejne tak druha nejdulezitejsi a nejzajimavejsi postava je transgender (herecka i postava), a uzijeme si velke mnozstvi detailu na jeji uzasne telo, ale to, co nas skutecne zajima nikdy neuvidime blizeji, nez pres kalhotky. Proste porad je jeste kam jit i bez toho aby to muselo byt porno, jen se toho musi chopit nekdo jeste o kousek "nezavislejsi", nez HBO, ale s minimalne stejnym rozpoctem. Jinak pokud se musite ptat proc by tam proboha vubec musely takove zabery byt, tak vam unika jedno z podstatnych sdeleni celeho serialu. Kazdopadne naprosty souhlas s tim, ze Euphoria posunula latku zase o kousek dal, bez toho aby sklouzla k lacinosti a prvoplanovitosti (alespon v ramci hollywoodu). Protoze scenar a obzvlaste herecke vykony jsou na takovyhle druh entertainmentu velmi vysoko nad ocekavanim a celkove je to pravdepodobne nejlepsi a nejautentictejsi teenage serial poslednich let - zrejme proto, ze vzhledem ke svemu ratingu vlastne neni urceny pro teenagery. ()

coffeecat

přestože mě některý věci štvou (drugs lookin’ cool v první sérii, schoolplay vymakaná jak broadway v druhý), jiný části se mi tak silně zakotvily v srdci, že z nich budu čerpat ještě dlouho. ()

VictorMartel

Překvapivě dospělé, přesvědčivé a vtahující. Psychologie postav v rovině retrospektivní geneze i více než jen pochopitelných reakcí na nové podněty zvládá sdělit vnitřní konflikt leckterého středostavovského adolescenta a typické nesnáze a úzkosti plynoucí tu z rozčarování nad prázdnotou předsevzatých cílů, tu z nenaplněných očekávání nebo čirého nedorozumění. ()

TheSpearCZ

Na filmech a seriálech mám nejvíce rád příběhy, ty mě už od samého začátku, kdy jsem začal pravidelně sledovat a hodnotit bavily, a proto jsem rád, že jsem se konečně dostal k Euforii, která má za mě obrovské plus v tom, že právě každý díl vídáme z pohledu jiné postavy a vidíme její začátky, ale zároveň se to tu drží určitého celkového příběhu a vyprávění, ze kterého sice na konci první série nedostanete vůbec nic, to předpokládám vyplyne hned ve dvojce, ale i tak je na co koukat. Je to sice zaměřené jen na jistou část publika, ale koho to chytne, tak toho to nepustí. A mě nepustilo. 1. série - 75% Čistě objektivně je pro mě druhá série Euforie kvalitativně lepší než tou první, přišlo mi, že se nám tu postavy více ukázaly, přibylo zajímavých příběhů (hlavně příběhy Fexi a Cassie/Nate) a už tu jsou i zapamatovatelné momenty, které bych v první sérii hledal jen marně (Fezco na párty a Lexiina divadelní hra v tomhle případě suverénně vedou. I tak si ale nemůžu pomoct, ale pro mě je opět menším zklamaním to nezakončení posledního dílu, je to možná moje osobní preference, ale takhle nezakončit příběh je vyloženě hřích, a to už jsem samozřejmě pár takových sérií u seriálů viděl, no, Euforie v tomhle bohužel vede. A natočené to je bez debat krásně. 2. série - 80% ()

Harpy

Nepozerala som tento seriál v najlepšom psychickom rozpoložení, a môžem povedať že ma niekedy ešte viac rozbil, ale rozbil ma krásne. Z určitej zvrátenej strany mi tiež trochu pomohlo vidieť, že netrpím sama a ľudia riešia veľa temných a ťažkých vecí v živote. Skvelá hudba, skvelé herecké výkony, skvelá kamera. Surové podanie rôznych traumat, situácii, ktoré zažívajú ústredné postavy sa mi páčil, aspoň to bolo o to reálnejšie a aj keď som si myslela zo začiatku, že si postavy ani neobľúbim, tak mi každá jedna prirástla k srdcu. Netajím sa tým, že si rada občas pozriem nejaké teenagerske prkotiny ale toto malo váhu, hĺbku, emóciu, vizuál, proste všetko. Keďže to hodnotím dokopy za obe série, nemám veľmi čo vytýkať, len pár dielov viem že bolo slabších a potom niektoré extra vytŕčali. A Zendaya ktorú som doteraz poznala len zo Spidermana, tak z tej mi padla sánka ako hrala svoju rolu, hlavne v S2E5, išiel z toho až strach. ()

Warhorr

Sex, drogy, sex, drogy, láska, nenávist, nevěra, prodávaní se na internetu, šlapky, fetky, vraždy, tajemství a úskalí ale místy i kupa legrace, jo a ještě sex a drogy. Tolik nahých ženských a prcání jsem viděl naposledy asi v seriálu Banshee. Tohle je prostě normální soft porno ze střední školy. Nu ale což ? Mě to teda vůbec nevadí. Dobře, je to přitažený za vlasy, chvílema to působí jako moderní Beverly Hills, ale kdo něco podobného na střední nikdy nezažil nebo se s takovými věcmi nepotýkal či o nich neslyšel? Jo, možná tak nerdi zavření doma u PC. Tohle si zcela hravě vytírá s nějakým pošahaným a trapným 13 reason why ( I am so fucking bitch ) prdel a to ve všech směrech. Nekompromisní a drsný seriál o dospívání skupiny studentů ze střední školy. A Zendaya si za druhou sérii musí zasloužit minimálně nominaci na Golden globes. ()

Janko_Vlyrd

Agresívne, provokatívne, úprimné, strašidelné, temné, vyhrotené, bolestivé a emočne zdrvujúce. Zároveň krásne euforistické, kedy názov naplno vystihuje, o čom toto filmové dielo je. Dej a príbeh strieda prítomnosť s minulosťou, ktoré vzájomným kombinovaním pomáhajú divákovi sa lepšie vcítiť do každej dôležitej postavy a postupným skladaním súvislostí, si dokáže zodpovedať na všetky otázky. Scenár vypočítavo využíva techniku - "Pozeraj a vnímaj, neskôr sa postupne dozvieš, prečo...". Niektoré scény a situácie pôsobia šokujúco a explicitne, čo je na jednej strane dobrý a v konečnom dôsledku pôsobivý zámer, no na strane druhej to zapríčiňuje, že snímka sa nedostane k širšiemu publiku divákov. Rovnako nemusí väčšine divákom sadnúť štýl natočenia niektorých scén (príkladov by bolo viacero). Humoru je tu prakticky minimum a aj niektoré scény nazývať, že sú humorné, je až moc odvážne. Postavy sú prepracované a nikto nie je rovnakým dielom ani dobrý, ani zlý a divák im verí každé jedno slovo a pohyb. Kasting sa podaril na jednotku. Atmosféra spojená s hudbou od Labrintha patrí k tomu najlepšiemu, čo sa dá na obrazovke momentálne vidieť. Soundtrack je presne šitý na mieru a nechýbajú songy od slávnych interpretov z minulosti. Prečo toľká chvála? V tomto čase nepoznám nič pôsobivejšie na danú tému a teším sa na tretiu sériu. Nádherné zrkadlo... (pozrite si to a domyslite si). 5/5. ()

krauset

Je to ale právě ve stylizaci, kde pro mě druhá série mírně zaostává za tou úvodní. Chybí mi vizuální provázanost s pohádkou, kterou se vyznačovala řada předchozí. Ve slovech euforie a Férie je zřejmá podobnost, a seriál z ní těžil. A obě – euforie vyvolaná požitím drogy i vstup do pohádkového světa Férie nabízí eskapismus, byť naprosto rozdílného druhu. „Fairie“ čili víla je v angličtině též hanlivý slang pro gaye.  Ona féričnost se v první sérii promítla jak do barevného ladění, tak do situací: epizody se odehrávají o svátcích, v lunaparku, během maškarního plesu. A maškaráda nás přivádí k masce. Podobně jako je změnitelná identita na maškarním bálu – přeměnou škrabošky, ani naše tělesnost nás nedefinuje plně, je změnitelná. I naše těla jsou oděvem, s nímž se pojí určitá očekávaná role, a maska je možnou metaforou tranzice. Jules, oděná jako z filmu Romeo a Julie Baze Luhrmanna, samé perutě a třpytky, je pak na rozmezí pohádky a divadla. Euforie je i podruhé maximalistickým psychotripem, který nabízí vtahující vyprávění z mozaiky teen osudů. Slast, a legální! Celá recenze na TVZone. ()

gonga

Bylo to dobré až do poslední, úplně mizerné, epizody. Ta stála za vyližkapsu. Jsem si říkal, to je nějaký muzikál? Vlastně celá poslední epizoda byla podřízena lákání na druhou sérii. ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Loni v listopadu se na představení příštích projektů ze stáje HBO její představitelé holedbali tím, že třetí série úspěšné Euforie je v odklepnuta, v přípravách a na obrazovky chtivých náctiletých… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (viac)