Odpadlík

USA, (1992–1997), 78 h 52 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Stephen J. Cannell

Lorenzo Lamas, Branscombe Richmond, Kathleen Kinmont, Sandra Dee Robinson, Stephen J. Cannell, Larry Manetti, Geoffrey Blake, L.Q. Jones, Shauna Sand (viac)

Reno Raines (Lorenzo Lamas) bol skvelým sandiegským policajtom - ibaže spáchal „ultimatívny hriech", keď sa rozhodol vypovedať na súde proti svojim kolegom, ktorí sa nechali zlákať na zlé chodníčky. Tí sa ho na oplátku pokúsili zlikvidovať, no namiesto toho zabili ženu, ktorú nadovšetko miloval! Nespravodlivo obvinený z vraždy je teraz štvancom, no nevzdáva sa - naďalej bojuje proti zločinu a chytá iných štvancov, ktorých potom odovzdáva do rúk spravodlivosti veriac, že jedného dňa sa jej dostane i jemu a skutočná pravda o pôvodcoch jeho trápenia vyjde najavo a oni budú náležite potrestaní. Stal sa z neho lovec ľudí, odpadlík menom Vince Black, ktorý v kalifornskom Bay City pracuje pre kanceláriu jedného z najznámejších lovcov ľudí Boobyho Sixkillera (Branscombe Richmond), ktorý mu ponúkol miesto i novú identitu, keď spoznal jeho temné tajomstvo a stali sa z nich verní priatelia. Súčasťou skvele fungujúceho tímu detektívov bola dlho i krásna Bobbyho sestra, Cheyenne Phillipsová (Kathleen Kinmont), ktorú však o niekoľko rokov neskôr vystriedala nemenej pôvabná Bobbyho nová asistentka Ashley (Shauna Sand). (TV Dajto)

Voxel

Nejvíc se mi líbilo úvodní intro. Viděl jsem asi tak 20 dílů (1. a 2. série) a některé nebyly špatné, jiné opravdu nudné. ()

NeverEver

To byla skvela doba a skvely serial. Kdyz jsem nejaky dil nestihla, musela jsem si ho aspon natocit na VHS:-) Z dnesniho pohledu VH... co? Odpadlik...co? Me se to libilo, co presne? Hudba, lidi, ty jednotlive pribehy vlastne taky nebyly uplne zly, ale hlavne se mi libil ON :-) 3* (a verim ze i v dnesni ubohe konkurenci americkych serialu, by se neztratil) ()

Sevprince

na tohle jsem po návratu ze školy kouknul dost rád. Kopačky "Rena" byly lepší, než kopačky "Walkera"...a navíc ta motorka do toho :) ()

Otan

Tak vidím,že jsme k rozpadlíkovi pěkně krutí,nic méně si to zaslouží.Je možné,že tenkrát v tv nic nebylo,a tak jsem na to hleděl,dnes by mne to fakt nenapadlo.Seriál o ničem. ()

revere

Viděl jsem tři epizody, z toho jednu s Johnny Cashem, který je pro mne srdeční záležitostí. Cash tu působí velice nepřesvědčivě a tak stylově zapadá do celkového vyznění seriálu. ()

Dr.dogous

Seriál mého dětství. Lorenzo je chlap, jak má být. Dnes už se dlouhé vlasy tolik nenosí. Lidi jsou schopni jakékoliv špatnosti a to je dobře, protože by byl jinak Reno bez práce. 75% ()

Qer

Seriál mého mládí, nezapomenutelná hlavní znělka, nádhernej chopper, mstitel Reno a oddaný přítel Bobby. Co víc si přát?! ()

JendaBenda

Vůbec nechápu ty komentáře. Každý z nás na to čuměl a žral to a teď na to kydáte hnůj? Hodnoťte to v kontextu doby, kreténi. Vždyť býval dobrým policistou, ale spáchal ten nejhorší zločin... 😎 ()

R-2

V zajímavostech je chybně uvedený motocykl na kterém Lorenzo jezdí, správně je: Harley-Davidson Softail Custom r.v. 1989 V-twin EVO 1340 ccm, 59 koní ()

Hombre8

Jako oddychovka dobrý, hlavně ty první díly. Pak, jak je obvyklé, šla kvalita až na výjimky postupně dolů. Aspoň že tam nebyly žádné fantasmagorie jako v jiných seriálech a většina dílů byla uvěřitelná. ()

Joachim36

Odpadlík je prostě naprosto vynikající výchovný seriál, který odkojil jednu faj geneneraci na obou březích Atlantiku. Klasický motiv boje dobra a zla, je zde okořeněn pikantností v podobě možnosti prohnilosti systému. Takže je ti dvanáct a seš zvyklej na to, že policajti sou vždycky ty dobrý týpci! A najednou tady před tebe někdo (Stephen J. Canell) postaví mystery box a ejhle... policajti můžou bejt jako hajzlové??? A ten dobrej princ z pohádky, je jako se statusem zločince? No a tak ten princ jezdí na ocelovém oři krajinou a snaží se očistit své jméno a dosáhnout spravedlnosti. Cestou zachrání nespočet princezen, což se ještě v 90tkách mohlo, pozavírá hromadu gaunerů a je to prostě správňák k pohledání. Navíc ta znělka! Nechápu jak jste tady tomu mohli nechat tak nízký hodnocení. Copak vy nechcete bejt jako Reno, eventuálně jezdit v obytňáku jako Bobby s Cheynee ? Nechápu vás. ()

oskiii

Reno Rejns ejkejej Vincek Černých. Odpadlík je návratem do dětství. Do podvečerních sobot na TV Nova. Trojice Čenský, Pyško a Steinmasslová perfektní.  P ()

Rimmerák

Optikou mladého chlapce, který toto dílo hltal na Nově bych dal full 5*. Nicméně s odstupem času, vím, že to není, nikdy nebyl a nikdy nebude vrchol TV tvorby ani u nás, ani jinde. Nicméně za Bobbyho tam je ta jedna hvězda navíc, Bobby byl vždycky v TOPu (Reno promine :-) ()

klaus

Dávaly ho před lety takže jsem byl ještě špunt, i když to sem možná furt (180cm). Přesto si na Reno Rainse vzpomínám živě jako bych ho viděl před chvílý. Jen v tom trochu kriminálki což mi vadí, ale jak říkám v mládí sem tohle miloval ()