Walker, texaský ranger

• Slovensko Walker, texaský jazdec (viac)
USA, (1993–2001), 152 h 15 min (Minutáž: 45–90 min)

Scenár:

Leslie Greif, Albert S. Ruddy, Paul Haggis, Rick Husky (viac)

Chuck Norris, Clarence Gilyard Jr., Sheree J. Wilson, Judson Mills, Nia Peeples, Noble Willingham, Roxanne Hart, Gary Graham, Marshall R. Teague (viac)

Texaský jazdec Cordell Walker (Chuck Norris) sa nikdy netajil tým, že pri svojej práci – lapaní zločincov - vyznáva staré osvedčené metódy, a síce patrične ich v prípade potreby spacifikovať po fyzickej stránke. I keď to možno nebolo celkom v zhode s tým, čo pri presadzovaní zákona predpisovali vládne nariadenia, Walkerov prístup nie náhodou pripomínal heslo všetkých absolventov „starej školy“ boja proti kriminalite – „oko za oko“... Treba však dodať, že Walker svoju moc nikdy zbytočne nezneužil a že každý z kriminálnikov len po zásluhe dostal to, o čo si svojím konaním vyslovene koledoval.
Jeho partnerom bol „večný zelenáč“ Jimmy Trivette (Clarence Gilyard Jr.), ktorý vyrastal v baltimorskom gete a svoje nadanie na futbal využil ako povestný lístok k vyššiemu vzdelaniu a kariére v tíme Dallas Cowboys - no len do chvíle, kým si nešťastne zranil rameno a musel sa poobzerať po inom „chlebíčku“... I napriek Jimmyho nezlomnej viere v moc výpočtovej techniky a vedeckej kriminalistiky, práca po Walkerovom boku ho ako naschvál vždy poznačila nejakými tými modrinami a boľačkami – vždy, keď sa Walker snažil získať nejaké informácie alebo nebodaj niekoho odovzdať spravodlivosti, bolo totiž viac ako pravdepodobné, že dôjde na pästný súboj alebo zopár kopancov v štýle východných bojových umení... Krásna prokurátorka Alex Cahillová (Sheree J. Wilson), mimochodom Walkerova „občas áno/občas zase nie“ priateľka, týmito metódami nebola práve nadšená a jasne to obom dávala pocítiť – i keď často na vlastnú zlosť musela škrípajúc zubami a krčiac čelo uznať, že v drvivej väčšine prípadov prinášajú ovocie...
Ak práve neboli v službe, trávili Walker a jeho priatelia čas v C.D.'s – v duchu populárnych krčiem Divokého Západu zariadenom bare a a reštaurácii Walkerovho dobrého priateľa C.D. Parkera (Noble Willingham), taktiež bývalého texaského jazdca, ktorý bol nútený odísť do predčasného dôchodku po postrelení do kolena. CD im okrem dobrého jedla a kvalitnej pijatiky často pomáhal i skvelými radami pri riešení mnohých zapeklitých prípadov – koniec koncov mal na to dostatočné skúsenosti, všakže... Spočiatku Walkre veľa času trávieval i u strýka Raya (Floyd „Red Crow“ Westerman), starého múdreho Indiána, ktorý ho vychoval – strýko Ray však na konci tretej série zomrel...
V časoch, keď skutočných hrdinov bolo naozaj už len poskromne, sa texaský jazdec Cordell Walker stal vďaka svojmu zmyslu pre spravodlivosť a presadzovanie zákona a pravdy razom diváckym miláčikom – a tak nečudo, že od začiatku až do konca jeho „pobytu“ na televíznych obrazovkách materskej televízie kraľoval tento seriálový hrdina všetkým rebríčkom sledovanosti vo svojom vysielacom čase. Vďaka nemu sa televízii podarilo apelovať na divácke masy a oživiť v nich vieru v skutočného amerického hrdinu – a taktiež vrátiť sa späť k duchu tradície dobrých chlapíkov, ktorým sa vždy akosi podarí dolapiť a poraziť tých zlých. (oficiálny text distribútora)

Kingjiri

Chlupatý Chuck Norris zde předvádí svoje karate, resp. svoje pověstné kopy s otočkou a hlavně dává najevo, že se do něj nikdo srát nebude. Mimo jiné taky dokazuje, že je právoplatnou legendou a téměř bohem. V rozhovorech s jeho parťákem občas padne nějaká ta hláška a tak je občas i bžunda. Slyšel jsem, že kdo dá méně jak dvě hvězdy, tomu se přijde Chuck osobně pomstít a pozná sílu jeho karate na vlastní "kuži". Takže radši dávám dvě hvězdy, protože Chuck je poslední člověk (je však stále nevyřešená otázka, jestli vůbec člověk je, někdo tak úžasný a všemocný snad nemůže být ani z naší planety), se kterym bych chtěl mít problémy. Přece jenom dokáže prásknout otáčecími dveřmi, napočítat do nekonečna, najímá na brečící scény dabéry (protože nikdy nebrečí) a v neposlední řadě si postavil dřevěný srub, ve kterém se narodil. ()

Votvirak

216.nejhorší seriál ale 231.nejoblíbenější ... to o něčem vypovídá , sice nevim o čem , ale něco to určitě bude. Jako malý jsem se od toho nemohl odtrhnout a hltal jsem Chuckovo kopy s otočkou jak nikdy nic předtim :) ....tři hvězdičky protože se mi to prostě dřív libílo :) ()

Colour odpad!

Pri pozeraní tohto skvostu som uvažovala, či dať odpad! alebo 5*, pretože tak schuti sa človek často nezasmeje. Ale to asi nebol účel, či? Ale vážne - réžia, strih, kamera sú prestrašné, bojové scény ako z pomocnej školy, scenár asi diktoval Chuck cez obedné pauzy, k tomu dokonale statočné ploché postavy. Častokrát to hraničilo so sebaparodizáciou. Toto doviesť do ešte väčšej absurdity a stala by sa z toho nesmrteľná komédia. 90% :) ()

Claude Speed

Ať si všichni říkají co chcou, ale já jsem se na toto vždycky rád díval. Pilíř mého dětství, a i po tolika letech vysílání na té věhlasné Nově se na tento seriál vždy rád podívám. Proč? Protože Chuck Norris dokáže porazit zeď v tenise ...... Protože přišel o panictví dříve, než jeho otec ..... Protože už 3x napočítal do nekonečna ..... Protože má Chuckova nálada vliv na počasí ..... Protože Chuck umí dělit nulou .... Měsíc neobíhá kolem země, obíhá kolem Chucka Norrise ..... Lesbičky neexistují, jsou to jen ženy, které neviděly Chucka Norrise ..... Chuck Norris zabil Mrtvé moře ..... Chuck Norris ví všechno, co je známo, kromě milosrdenství ..... Chuck Norris si zajel do Itálie se podívat se na Věž v Pise, ale bolely ho hohy a tak se opřel ..... Chuck Norris žaluje NBC, protože Zákon a Pořádek jsou jména, která dal svojí levé a pravé noze ..... Chuck Norris umí všechno, i prohrávat, když prohraje, nikdo jiný ale nevyhraje ..... Chuck Norris umí vyjet i sjet jedny jezdící schody - naráz ..... Chuck Norris umí tleskat jednou rukou ..... Robinsona Crusoe nenapsal Daniel Defoe, ale Chuck Norris. Jako vlastni autobiografii své krátké dovolené ..... Chuck Norris se holí motorovou pilou. I v rozkroku ..... Chuck Norris dal hattrick z trestné lavice ..... Lidé se popálí od kopřivy, kopřiva se popálí o Chucka Norrise ..... Chuck Norris dabuje němé filmy ..... Chuck Norris se neštítí hmyzu, hmyz se štítí Chucka Norrise ...... Chuck Norris dokáže udělat jednou ranou z velblouda komára ..... Dokud bude Chuck Norris málo prdět, budou zdražovat plyn ..... Admunsen byl na jižním pólu. Chuck Norris byl ale mnohem jižněji ..... 4. červenec je Den nezávislosti. Také den narozenin Chucka Norrise. Náhoda? Myslím, že ne ..... Chuck Norris je jediný člověk, který práskne s otáčivými dveřmi ..... Chuck Norris kdysi spadl do jezera s toxickým odpadem, jezero získalo zázračné schopnosti ..... Chuck Norris kope rychleji než elektřina ..... Hitler se nezabil proto, že prohrával, ale proto, že obdržel zprávu o příchodu Chucka Norrise na frontu ..... Chuck Norris nemá strach, strach má strach z Chucka Norrise ..... Chuck Norris postavil dům, ve kterém se narodil ..... Když jde Bubák spát, každý večer se podívá pod postel jestli tam není Chuck Norris ..... Když je Chuck Norris připraven vstát, řekne slunci, aby vyšlo ..... Chuck Norris se kdysi miloval na traktoru. Od te doby je tento traktor znám jako Optimus Prime ..... Chuck Norris je jediný na světě, který dokáže zdvihnout křeslo a zároveň na něm sedět ..... Kdo se směje naposled, tomu vyprávěl vtip Chuck Norris ..... Když bůh řekl "budiž světlo", Chuck Norris řekl "popros" ..... Tep Chucka Norrise se měří v Richterově stupnici ..... Teprve Chuck Norris naučil šmirglpapír, jak bejt drsnej ..... Titanic ve skutečnosti nenarazil do ledovce, ale do kostky ledu, kterou Chuck Norris vyhodil po dopití svého drinku ..... Chuck Norris dokáže zabočit vlevo na kruhovém objezdu ..... Bill Gates vlastní MIcrosoft, Chuck Norris už pracuje na druhé verzi Matrixu ..... Chuck Norris přesně ví jak skončí seriál Ordinace v Růžové zahradě ..... Když Chuck Norris navštívil Vatikán, Papež se k němu přišel vyzpovídat ..... Otec Chucka Norrise chtěl být odmalička stejný, jako jeho syn ..... David Copperfield dokáže nechat zmizet lidi... Chuck Norris dokáže nechat zmizet Davida Copperfielda ..... Velkou čínskou zeď lze vidět i z Měsíce. Chucka Norrise lze vidět i z jiné dimenze ..... Nikdo není dokonalý. Kromě Chucka Norrise ..... Chuck Norris neplatí za jízdenku v autobuse, řidič zaplatí Chucku Norrisovi za to, že jel s ním ..... Když byl Chuck ještě bakterie, porazil i Domestos. Chuck Norris umí přeskakovat z jedné planety na druhou ..... Chuck Norris dokáže rozbrečet cibuli. Nikdo by se neměl smát vtipům o Chuckovi, protože tam, kde je Chuck Norris, tam končí veškerá legrace. Prostě je to seriál s Chuckem Norrisem, takže jiné hodnocení nemá smysl. Však počkejte, on si vás najde!!! () (menej) (viac)

messi@h

Údajně nejlepší film Chucka "Osamělý vlk McQuade" se mi nelíbil, ale tenhle seriál je podle mě lepší a dosahuje aspoň průměru. Poctivých 55%. Samozřejmě to není na to, aby se na něj člověk díval díl od dílu, ale když to náhodou běží v TV, tak vás to jako kulisa rozhodně neurazí. Navíc si nejsem jistý, když vidím zdejší počet odpadů, jestli si všichni "odpadisté" tak trochu nehrají na intelektuály vyřizující si účty s Chuckem Norrisem. Na odpad tenhle seriál tedy není ani náhodou. ()

Yellyman

Kult. Ano, za to se dá tenhle blábol označit. Bohužel. Kolika dítkám vykopal Norris mozky z hlav se bojím odhadnout, proto jen vyjadřuji nesouhlas s úchylnou morální zvráceností tohoto televizního počinu. Smažte se v pekle, za své pokroucené světonázory, páni tvůrcové! ()

Sweat55

Dřív jsem viděl spoustu dílů a dost jsem se bavil. Všechno je sice takové klišoidní, ale hraje tam Chuck a to bohatě stačí. PS: Nechci dostat kop s otočkou. Podprůměr ()

Nix

Tenhle seriál je nekonečný a nesmrtelný stejně jako jeho hlavní představitel. No co naplat, že to je béčko se vším všudy, pokud to zastihnete v televizi, člověk to prostě chce dokoukat protože chce vidět, jak už někdo toho Chucka praští a kdo bude ten vyvolený. Ale co, pro milovníky béčkových martial arts je to asi trochu koukatelný. ()

Prďoch

Líbí se mi jak se vždycky Chuck snaží vychovávat lidi u obrazovek. Drogy jsou špatné, pomáhej slabším, pomáhej ženám, choď do školy, tvoje zájmy budou karate:) ()

D.awi.d

...nechci okusit roundhouse kick, proto dám Chuckovi hvězdičku.Kdo označil Chucka jako odpad,skončil sám v odpadcích.Na třech různých místech města. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (viac)