Život Davida Galea

• Česko Život Davida Galea (viac)

Davida Galea, muže pevných morálních zásad a kultivovaného profesora filosofie, studenti velice obdivují. Profesor Gale se zapojil do hnutí, které sleduje všechny aspekty a dopady soudních rozhodnutí, v nichž padne trest smrti. Je zásadním kritikem "absolutního trestu". Podivnou souhrou okolností je tento výjimečný člověk sám odsouzen za znásilnění a vraždu a v cele smrti čeká na popravu. Tři dny před jejím termínem se profesor rozhodne dát exkluzivní rozhovor ambiciózní reportérce Bitsey Bloomové a zveřejnit svůj příběh. Souboj s časem a honba za pravdou může začít. Z Bitsey i z jejího asistenta se stávají opravdoví detektivové, kteří nakonec odhalí celou záhadu kolem profesora Galea.

Slavný režisér Alan Parker (Evita, Andělin popel) natočil s dvojnásobným držitelem Oscara Kevinem Spaceym (Americká krása) strhující kultivovaný thriller, který napne nervy diváků až do poslední chvíle. "Života Davida Galea" dospěje k fantastickému rozuzlení. Ve fiktivním příběhu, plném otázek a překvapivých řešení, uvidíme i hvězdu Titaniku Kate Winslet v roli investigativní reportérky. (oficiálny text distribútora)

Hwaelos

Zbytečně vyhrocené a úmyslně vykonstruované drama, které neví, jestli má být tu thrillerem, tu intimním příběhem, tu morálním apelem. ()

Terva

CITÁT - Tři rozhovory, na víc není čas v pátek ho popravěj.......... David Gale nechce odejít z tohoto světa aniž by po sobě zanechal tento příběh. Příběh drsný a složitý. CITÁT - Tak kde začneme ?.......... Okolo 32 minuty padla jedna zásadní poznámka, která mě osobně dala určitý směr vývoje. CITUJI - Potřebujeme jednoho neprávem odsouzeného pachatele, který dostal trest smrti.......... David je totiž obviněn ze znásilnění, žena se chce rozvést, přijde tím i o syna a stal se alkoholikem - to je současný život Davida Galea. A když už si myslíte, že všechno víte a začínáte chápat, je vám záhy zděleno, že vše je trochu složitější. Ta 32 minuta je opravdu důležitá a těžko říci, zda to tak tvůrci chtěli, ale asi jo. To co se stalo na konci filmu není důležité, to je prostě život. Celý film je o životě a smrti a střípky pravdy jsou nám dávány po velice malých dávkách. To je, si myslím, klad tohoto snímku. Celý film byl povedený a konec byl prostě úžasný. CITÁT - Je mrtvá ?........... Scénář - Charles Randolph. Produkce - Nicolas Cage. Kamera - Michael Seresin. Kevin Spacey si jednou zase zahrál Pozemšťana, co žije věčně. Hudba - Alan a Jake Parker. Ve filmu několikrát zazní King Orba a také Einstürzende Neubauten se songem Sand. http://www.youtube.com/watch?v=4BiODjvVEOw ()

F.man

Silný film, který po shlédnutí zanechá spoustu myšlenek. Z filmařského hlediska mě Parker překvapil smyslem pro detail, všímá si snad každých jednotlivostí ale přitom vede film poměrné svižním tempem do zajímavého, avšak už trochu očekávaného finále. Spaceymu není moc co vytýkat, je to prostě Pan Herec, Winslet "jak-by-smet" - role reportérky Bitsey Bloom, ji je ušitá přimo na míru. Celkově jde o relativně jednoduchý film, který svým finálem dokáže otevřít pusu spoustě diváků a i po konci titulek vám, snad, bude běhat hlavou morální myšlenky jestli trest smrti ano či ne. ()

PauloZ

Výtečné a šokující! Velice drsné, radikální a šílené, na jakou metodu musí přistoupit odpůrci trestu smrti, aby dokázali, že se na trest smrti posílají nevinní lidé. Po delší době opět velmi napínavý film se silnou atmosférou a nečekaným zvratem. Výtečný Spacey, ale hlavně Winslet a to i přesto, že jsem ty její skvěle zahrané emoce nedokázal přijmout. Rozebíračka diváka jako blázen a konec je úplné zlo, bohužel jsem ho už při zajištění originálu kazety lehce prokloukl, takže takový šok jsem neměl:(. Rozhodně ale skvělý film, je to možná trošku složitější, ale takhle silných, dobře vykonstruovaných a chytrých filmů je dnes opravdu málo. ()

schizmo

geaniální námět s ne přiliž přesvědčivým scénářem a produkcí. na herecké koncerty Spaceyho v K-PAX nebo American Beauty to zdaleka nemá, ale i tak se jedná o přijemnou podívanou ()

NinonL

Nejbližší setkání s nefalšovanými americkými sluníčkáři, v tomto případě aktivisty proti trestu smrti. Že i mezi nimi se vyskytuje spousta velmi rozporuplných osobností asi málokoho překvapí. Příběh Davida Galea sám byl trochu zvláštní, trochu logický, trochu tragický. Novinářka, která mu má pomoci, se potýká se spoustou problémů, aby se nakonec dobrala kruté pravdy. Film hodnotím jako nadprůměr, zejména Kevin Spacey se mi líbil. I jeho osudová studentka Rhona Mitra. ()

Pan Filuta

8/10 Poctivě odvedená filmařská práce a ten, kdo má rád Kevina Spaceyho, tak si jistě přijde na své. Film o tom, jak je vnímán veřejností trest smrti. Moc se mi ovšem nezamlouvá závěrečná pointa, která až moc působí jako propaganda proti trestu smrti. Ale to nic nemění na tom, že jde o nadprůměrný film bez slabých míst. Každopádně film k zamyšlení a toho si na něm cením nejvíce. ()

TomX2

Super myšlienka, ktorá mi síce bola hneď jasná prakticky už od prvého dialógu, ale aj tak vo mne dokázala zanechať silný dojem. Posledná zhruba polhodina tým pádom veľmi napínavá a miestami aj dojemná (keď Kate Winslet konečne zistila, o čo tu vôbec ide, chcelo sa mi plakať). Bohužiaľ to, čo tomu predchádzalo bola nie veľmi záživná investigatívna nuda, ktorá nebola veľmi zaujímavo podaná ani napísaná a pravdupovediac ani veľmi dobre natočená. A k tomu ešte strašne slabý soundtrack. Z toho dôvodu dávam len tri hviezdy, tá skvelá pointa si toho zaslúžila oveľa viac. ()

kobejn

Vizuálem to připomínalo můj oblíbený Angel Heart či Hořící Mississippi, což je zásluha kameramana Seresina, bylo příjemné vidět tento poctivý retro styl i v éře supermoderních filmů, Parker odvedl svůj dobrý standard, ale celé to kontroverzní téma bylo nějaké klišovité a šablonovité, takže lépe se mi na to dívalo, na to jak to vypadalo, než četlo či poslouchalo ty některé trochu povrchní věty, herecké výkony byly kvalitní sice, ale stejně to i z jejich úst neznělo uplně přirozeně. ()

buldock

Výborní herci v hlavních rolích (Kevin Spacey , Kate Winslet , Laura Linney) , chytlavé téma boje proti trestu smrti v USA a konec plný zvratů. Film by snesl ještě rochu prostříhat , hodně mě iritovaly ty vsuvky při přechodu vyprávění z minulosti do přítomnosti a režie je krapet mdlá. Musím se ovšem přiznat , že při závěrečném verdiktu jsem byl schovívavější díky opět nádherné Kate Winslet a jejímu neskonalému šarmu. 78% ()

zipper111

Velmi dobrý a zajímavě pojatý film, s příliš překombinovaným, o to ale zajímavějším dějem. Konec je nejvíc. Spacey je fajn týpek a hraje ho dobře, ale bohužel Kate jsem nic něvěřil. Nevim, ale při srdceryvný scéně jsem se jen od srdce smál, prostě to přehrávala... ()

Alementina

Kurva, jsem tak zhulena, ze nevim, jestli to bylo uplne uzasny a nebo to byla jen moje halucinace a bylo to jen prumerny s predvidatelnym koncem... ()

vorheese

Paskvil se spoustou zbytečných pasáží. Kate Winslet odsouzená scénářem k "proměně bez proměny", Kevin Spacey ve svém nejhorším "filmu s šokující pointou" (viz Se7en a Usual suspects), no prostě zklamání.... ()

kaylin

Tohle mohl být tak skvělý snímek, ale pro mě je prostě scenáristicky nezvládnutý. Herci se snaží, co to jde, i když Kate mi tady prostě vadila, ale scénář se snaží být tak chytrý až je překombinovaný natolik, že je vlastně předvídatelný a víc než překvapivý twist ve vás zní ta politická agitace. Tohle by mohlo být hodně chytré, ale není. ()

slord

Dosť fajn thriller, ktorý klame telom. Atmosféra sa buduje veľmi dobre, herecké výkony sú veľmi slušné, či už Kevin Spacey alebo Kate Winslet a zvrat na konci ma príjemne prekvapil a musím uznať, že film som si celkom užil. 8/10 ()

Remedy

Velmi solidní kriminální film s výbornou hereckou konstelací. Plnému hodnocení brání zbytečná překombinovanost děje, kdyby se celý snímek nesl v duchu prvních 30 minut, na těch 5* by to utáhl. Takhle jsou to slušné 4*. ()

IllIlIlIIl

Veliké a především příjemné překvapení od tohoto filmu, jehož kvality spočívají v jeho samotném jádru - až mrazivý a přitom tak reálný životní příběh opět herecky zářivého K.Spaceyho. Některé scény, které mi zůstaly dlouhou dobu před očima, naháněly opravdu husí kůži svou autentičností a syrovostí. Jednoduchá, ale přitom geniálně vygradovaná a vypointovaná samotná myšlenka filmu. Působivé a přesvědčivé! ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker