Život Davida Galea

• Česko Život Davida Galea (viac)

Davida Galea, muže pevných morálních zásad a kultivovaného profesora filosofie, studenti velice obdivují. Profesor Gale se zapojil do hnutí, které sleduje všechny aspekty a dopady soudních rozhodnutí, v nichž padne trest smrti. Je zásadním kritikem "absolutního trestu". Podivnou souhrou okolností je tento výjimečný člověk sám odsouzen za znásilnění a vraždu a v cele smrti čeká na popravu. Tři dny před jejím termínem se profesor rozhodne dát exkluzivní rozhovor ambiciózní reportérce Bitsey Bloomové a zveřejnit svůj příběh. Souboj s časem a honba za pravdou může začít. Z Bitsey i z jejího asistenta se stávají opravdoví detektivové, kteří nakonec odhalí celou záhadu kolem profesora Galea.

Slavný režisér Alan Parker (Evita, Andělin popel) natočil s dvojnásobným držitelem Oscara Kevinem Spaceym (Americká krása) strhující kultivovaný thriller, který napne nervy diváků až do poslední chvíle. "Života Davida Galea" dospěje k fantastickému rozuzlení. Ve fiktivním příběhu, plném otázek a překvapivých řešení, uvidíme i hvězdu Titaniku Kate Winslet v roli investigativní reportérky. (oficiálny text distribútora)

Maq

Z filmu příliš vyčuhuje prvotní plán, totiž agitovat proti trestu smrti. Na tom je postavená zápletka, která jedno shlédnutí docela snese. Taková průměrná díla mi opravdu nevadí, ale je smutné, když na základě takových (a mnohdy ještě slabších) si lidé vytvářejí „názory“. ()

..Lucas..

Jeden z nejoriginálnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl, výborné rozuzlení, výborní Kate i Kevin. Velice povedený a inteligentní film. ()

italka63

Kdo jiný než Kevin Spacey dokáže takhle zahrát muže odsouzeného na smrt, bez patosu a přehrávání, a kdo jiný než Kate Winslet se dokáže do reportérky vžít tak, že jí proběhnou všechny emoce úplně věrohodně? O lásce, nemoci, touze a smrti. Velmi dobrý film. ()

stration

Toto je čtvrtá verze komentáře a nejsem si jist, zda poslední. Mně se to prostě hrozně líbilo. Nesnažil jsem se uhodnout pointu, jenom jsem do sebe nechal vnikat pocity. A bylo jich hodně. Ten poslední pocit byl dojetí a úžas. Perfektní herecké výkony a pointa, která mě vyrazila dech. Parker rozhodně nepatří do starého železa obratně si zahrává s divákem, kterému se několikrát zdá, že konečně pronikl do tajů Galeovi duše. Přistupte na tuto hru, nechejte se do ní vtáhout a čeká na vás nezapomenutelný zážitek. ()

Remedy

Velmi solidní kriminální film s výbornou hereckou konstelací. Plnému hodnocení brání zbytečná překombinovanost děje, kdyby se celý snímek nesl v duchu prvních 30 minut, na těch 5* by to utáhl. Takhle jsou to slušné 4*. ()

Aiax

Velice slušné drama, kterému stojí v cestě k pěti hvězdám přepísknutá délka, smrtelně nudné a zcela zbytečné úseky pojednávající o Galeově rodinném životě a fakt, že leckdo vytuší pointu už uprostřed filmu (ale to je subjektivní). ()

FilmFan24

V mnoha ohledech dost dobrý film, ve kterém nevadí propojenost tolikati žánry. Nakonec proč ne, když je vše umocněné výbornými hereckými výkony. ()

Skip

Tak já jsem si na tomhle filmu moc pošmák. Dobré herecké výkony, zajímavý a napínavý příběh, velmi dobrá pointa. Sem tam Parker s něčím jakoby zaexperimentoval, což si mohl odpustit, ale nevadilo to zas tak moc. Film baví a funguje i jako jakýsi protest proti trestu smrti, takže dva v jednom. ()

Želik

No, no prečo sa ja nechám vždy oklamať. Asi to bude tým, že to tak dobre zahrali. Niečo som čakala, niečo ma prekvapilo podobne ako to prekvapilo Kate Winslet. Veľmi dobrý film. ()

Dont

Solidní thriller s pro někoho možná předvídatelným, ale dobře pojatým koncem. Kate Winslet se mi nezdála být úplně přesvědčivá, její postavu novinářky jsem jí nějak nevěřil. Obvykle ji vídám hrát výrazně jistěji a přirozeněji. V tomto ohledu ji tentokrát předčila Laura Linney. Naprosto zbytečná byla postava novináře asistenta. ()

PP66

Můj oblíbený Kevin Spacey v hlubokém moralitním dramatu "jak lehké je druhého odsoudit" - děláme to vlastně všichni... ()

Sheldra

Skvělý film s výborným obsazením a znepokojivým tématem a závěrem, který vás dostane. Ovšem s tímhle štábem to ani jinak být nemůže... ()

Valsadora

Film,který zachycuje to,co se může stát každému z nás v běžné životě.Jelikož i já jsem PROTI trestu smrti,tak to na mě něco zanechalo a zapůsobilo hodně.A navíc Kevin Spacey má úžasný hlas:-) 10* ()

lioncel

tohle bylo na můj vkus opravdu tak nějak místy dost převařené .. obětování se ve vyšším zájmu? .. jsem vždy dojat, když vidím napraveného vraha, jak hovoří o nalezení víry v boha a své nové cestě .. vím, zde šlo spíše o to možné zneužití udělení toho samotného trestu smrti .. no, dejme tomu ... ale zajistit před svou smrtí finančně mrchu co mě v manželství podváděla a vzala mi potom dokonce i syna .. to mi nechutnalo už vůbec, je to něco, co já nikdy skousnout nemohu … ()

easaque

+4* Precizně vystavěný příběh, který udržuje v napětí až do konce. Především však vnese další polemiky do debaty o trestu smrti. Kvůli tomuto jsem přemýšlel i o 5hvězdičkové známce, ale přece jen pomalejší rozjezd a přehnaná překombinovanost, to trochu sráží. Přesto i silné 4 hvězdičky by mohli neznalé nalákat na toto působivé a napínavé drama – bezpochyby doporučuji. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

Dalsi film, ktory sa toci okolo kontroverzneho tematu trestu smrti. Pojednava o kultivovanom profesorovi, ktory je obvineny z istych cinov, a tak sedi v cele smrti a caka na vykonanie trestu. Reziser Alan Parker sa vyslovene pohral s filmom, a evidentne sa rozumie do reziserskeho remesla, to nemoze popriet oko skuseneho divaka. Co je pre mna na filme tym najvzrusujucejsim a najzapamatatelnejsim, je reporterka Bitsey Bloom /skvela Kate Winslet ......./, ktora sa zhostila svojej ulohy fakt bravurne. Filmu vladnu perfektne rozhovory a koniec tiez nie je na zahodenie. 92 % ()

Jino

Wow a tohle dílko mě velice překvapilo .... Pan Kevin Spacey si umí vybírat role, které mu sedí a Kate Winslet si taky zaslouží pochvalu. Ještě skvělý konec filmu a čtyři hvězdičky jsou na světě. ()

shyster

Alan Parker nám nabízí hodně průměrný thriller. Po shlédnutí konce si musíte zapřemýšlet nad smyslem postavy Kate Winslet, ta tam opravdu byla zbytečná. Překvapivě mi tady vadil Kevin Spacey, hmm zajímavý. ()

starbrejkr

Může zklamat film s Kevinem Spaceym? V dnešní době už možná ano, ale před pár lety byly jeho filmy železná jistota a Život Davida Galea spadá přesně do této éry. Filmů o trestu smrti je dost a víceméně jsou si děsivě podobné postojem, příběhem i vyústěním. David Gale je ale opět jiný a to nemluvím jen o originalitě příběhu. Já v tom totiž narozdíl od mnohých z vás vůbec neviděl nějakou politickou agitku proti trestu smrti (narozdíl třeba od Posledního tance nebo Pravdy zabíjí). Přestože se všechny Galeovy aktivity směřovaly k této problematice, uvědomil jsem si jí až na samém konci a film byl podle mě mnohem víc o tom, jak jedna se jedna zdánlivě menší chyba může stát naprosto zásadní a nakolik dovede člověka nasměrovat na šikmou plochu. A právě tento postupný pád Davida Galea pro mě byl hlavní a nejsilnějším motivem filmu, který byl nakonec i motivem toho originálního vyústění. Těžko si v hlavní roli představit někoho ideálnějšího a jsem strašně rád, že jsem to viděl v originálním znění, protože Spaceyho hlasový projev, když rozmlouval s Kate Winslet dodával jeho herectví neskutečný punc reality. Sice ne přelomových, ale určitě zasloužených pět hvězd. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker