Život Davida Galea

• Česko Život Davida Galea (viac)

Davida Galea, muže pevných morálních zásad a kultivovaného profesora filosofie, studenti velice obdivují. Profesor Gale se zapojil do hnutí, které sleduje všechny aspekty a dopady soudních rozhodnutí, v nichž padne trest smrti. Je zásadním kritikem "absolutního trestu". Podivnou souhrou okolností je tento výjimečný člověk sám odsouzen za znásilnění a vraždu a v cele smrti čeká na popravu. Tři dny před jejím termínem se profesor rozhodne dát exkluzivní rozhovor ambiciózní reportérce Bitsey Bloomové a zveřejnit svůj příběh. Souboj s časem a honba za pravdou může začít. Z Bitsey i z jejího asistenta se stávají opravdoví detektivové, kteří nakonec odhalí celou záhadu kolem profesora Galea.

Slavný režisér Alan Parker (Evita, Andělin popel) natočil s dvojnásobným držitelem Oscara Kevinem Spaceym (Americká krása) strhující kultivovaný thriller, který napne nervy diváků až do poslední chvíle. "Života Davida Galea" dospěje k fantastickému rozuzlení. Ve fiktivním příběhu, plném otázek a překvapivých řešení, uvidíme i hvězdu Titaniku Kate Winslet v roli investigativní reportérky. (oficiálny text distribútora)

enoemis13

Natočené pekne, očakával som väčšiu nudu, keďže asi od tretiny filmu (debata s guvernérom) je záver filmu celkom predvídateľný ... 65% ()

pyty

Jako obvykle si Spacey zahrál ne příliš normální roli a znovu to stojí za to. Prostě to umí!!! Zápletka je propracovaná, ale myslím, že konec se dá předem odvodit. Každopádně doporučuji. ()

Eldur

Väčšinou si filmy nevyberám len podľa hereckého obsadenia, ale ustredná dvojica na požičanie tohto filmu úplne stačí a vedel som, že nebudem sklamaný. Žánrová prepletenosť mi tu vôbec nevadí a výborne mi tu sadla dokonca aj Parkerova hudba. Nebyť tých rušivých "efektných" vsuviek-nápisov medzi jednotlivými rovinami, dal by som možno aj plné hodnotenie. Tie silné momenty ku koncu filmu by za to stáli! ()

Netinka

Příběh, který dokáže poznamenat neskutečně silným závěrem, nemluvě o výborném obsazení Spacey-Winslet-Linney. V boji za zrušení zákonu trestu smrti se obětuje sám hlavní hrdina (Spacey). Hrdým způsobem se postaví zákonům a až jeho smrt způsobí teprve změny. Závěr je opravdu nečekaný, protože přes množství zauzlení a rozuzlení se nedá nic konkrétního čekat, proto je tak silný. ()

Huhulačka

Tenhle film se mi moc líbil, jak jeho obsazení, tak scénář. Motiv trestu smrti byl velice šikovný a propracovaný. Sama jsem odpůrkyní trestu smrti, a tak mě to sebralo možná mnohem více, než jakéhokoliv zastánce. Nemám ráda thrillery, ale tenhle se mi velice líbil. Film byl celou dobu docela napínavý a bavilo mě, že jsem nemohla tušit už na začátku, jak to dopadne. Bylo tam sice hodně dějových zvratů, ale nebylo to jimi přeplácané. Opravdu skvělý kousek! ()

Umělec

Moc vykonstruované a nereálné. Ale Kate Winslet se mi líbila, hraje i v horších filmech opravdu parádně, Kevin Spacey mně tolik nezaujal. Škoda, potenciál film měl, ale bohužel ... 70% ()

LůCZa

Nervy drásající podívaná! Hlavně pro ty, kteří nesnáší nespravedlnost podobně jako já. Nepopírám, že děj je trochu překombinovaný, ale už jen kvůli výborným hereckým výkonům a napětí, které vydrží celých 130 minut to stojí za shlédnutí! ()

BEZHLAVY

Neskutečně působivé drama s ještě více neskutečně působivějším podáním Kevina Spaceyho a Kate Winslet!! Herecká exhibice těchto dvou hlavních postav zastínila "agitačku", jak tady někteří hodnotí, pro mne to byl opravdu moc zajímavý děj, parádní scénář, to vše podtrhnuto působivou hudbou. Nádherné psychologické úvahy, zajímavé konfrontace, ten film měl úžasný drajv a šmrnc, pomalu, ale vlastně pořád překvapivě stupňující se děj, který nekončí žádným happyendem, ale tvrdě vygraduje...ještě jednou poklona těm dvěma mistrům svého řemesla!!! ()

gerojmanus

V průběhu filmu jsem si říkal, jak jedna "nevinná" akcička dokáže změnit život uznávané kapacity naruby a dostat člověka až k samotnému dnu. Nicméně jak jsme se blížili k závěru, všechno se to začalo slušně zamotávat a gradovalo to až v posledním záběru, kterej vysvětluje mnohé. Problematika trestu smrti bude vždycky tak trochu vděčné téma zaručující soucit a zamyšlení. Tady to udělal Parker trochu jinak a vůbec ne špatně. ()

Calvus77

Tak tohle mi sedlo. Mám rád překvapení a nekončící konce, pokud mají alespoň trochu opodstatněné vyústění, což se zde stalo. Pravda, má to své mouchy, ale nudit se nebudete a ještě se zamyslíte... ()

Neme5iZ

Alan Parker porad umi.. originalni film od ktereho se nedalo odtrhnout. Casting bez chyby: Kate Winslet, Kevin Spacey tradicne skveli, stejne jako ostatni herci ve vedlejsich rolich. Prijemne prekvapeni, jelikoz jsem od toho filmu moc necekal. ()

Vindemiatrix

Parker ve svých filmech často honí příliš zajíců najednou; tentokrát je ale dokázal štvát přesně tudy, kudy bylo třeba. A také kam bylo třeba: k promyšlené pointě, která film s širokým tematickým i žánrovým záběrem docela smysluplně zacykluje. Lze ji sice vytušit o něco dříve, než přijde, ale režijnímu záměru to podle mě neubírá na síle. Celá Parkerova kulišárna spočívá v navození dojmu, že film stojí na závažnosti dílčích témat a příběh je jen prostředek k jejich ventilaci. S pointou se však ukazuje, že je to přesně naopak. Příběh byl to, oč běželo; dílčí roviny (etická, filosofická, politická, psychologická atd.) byly jen vrstvy, které si sám vynutil. Je ovšem pravda, že zmíněné roviny nejsou optimálně vyvážené. A taky mě mrzelo pár filmových klišé (zvl. "tajuplný kovboj", který vždy přesně věděl, kdy se objevit a kdy zmizet). ()

majky.20

Z počátku trošku utahané, ale jakmile minuta za minutou odbíjí k neodvratnému finále, člověk může jenom žasnout nad absurditou amerických zákonů. Ano, tenhle film není jenom aktu zmýlení, ale hlavně o tom, že zlo nemusí být jen zlem a dobro jen dobrem. ()

Freiheit

Asi je velkou chybou znalost závěru před projekcí. Na druhou stranu - velké filmy se poznají i tím, že i přes jejich znalost (a třeba i důkladnou, včetně hlavní pointy) na své síle neztrácejí. A to není tenhle případ. Kevin Spacey předvádí svůj vysoký nadstandard, Laura Linney si své taky uhrála, ale hrozně nesympaticky na mě působila ubrečená Kate Winslet. Podstatné, proč tento film není dobrý, je vykonstruovanost závěru a nepříliš přesvědčivé jednání všech zůčastněných. Dalším nedostatkem je triviální účelovost argumentů ve prospěch zrušení trestu smrti (možná by se dalo říci naštěstí). Agitka hadr. A že by kamera v tomhle filmu byla nějakou výhrou, to tedy ne. ()

jayjay11

Hoci to nebol film o hereckom výkone no Kate bola ako vždy bomba. Zamotaný, konšpiračný no nereálny film, ktorý asi chce poukázať na trest samotný a aké veľké zadosťučinenie či trest ma byť za surovú vraždu. Odporúčam ()

excowboy

..zajímavý film o věčném tématu - můžou být popraveni nevinní? Byť oko za oko je férový pojetí, tohle vždy bude hovořit proti.. Spacey super, bohužel v něm pořád vidím vraha ze Sedm a "free" týpka z Americké krásy.. :-) ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker