Život Davida Galea

• Česko Život Davida Galea (viac)

Davida Galea, muže pevných morálních zásad a kultivovaného profesora filosofie, studenti velice obdivují. Profesor Gale se zapojil do hnutí, které sleduje všechny aspekty a dopady soudních rozhodnutí, v nichž padne trest smrti. Je zásadním kritikem "absolutního trestu". Podivnou souhrou okolností je tento výjimečný člověk sám odsouzen za znásilnění a vraždu a v cele smrti čeká na popravu. Tři dny před jejím termínem se profesor rozhodne dát exkluzivní rozhovor ambiciózní reportérce Bitsey Bloomové a zveřejnit svůj příběh. Souboj s časem a honba za pravdou může začít. Z Bitsey i z jejího asistenta se stávají opravdoví detektivové, kteří nakonec odhalí celou záhadu kolem profesora Galea.

Slavný režisér Alan Parker (Evita, Andělin popel) natočil s dvojnásobným držitelem Oscara Kevinem Spaceym (Americká krása) strhující kultivovaný thriller, který napne nervy diváků až do poslední chvíle. "Života Davida Galea" dospěje k fantastickému rozuzlení. Ve fiktivním příběhu, plném otázek a překvapivých řešení, uvidíme i hvězdu Titaniku Kate Winslet v roli investigativní reportérky. (oficiálny text distribútora)

hito

Dej je predvídateľný, resp. rozuzlenie. Od začiatku vidno, že Gale je nevinný a vražda zinscenovaná, aby sa "zdiskredival" trest smrti. Tie emócie od Kate sa mi tam vôbec nehodia. Na viac ako 2* to nemá. Film namiesto šokovania sklame! ()

Jordan6D

Povedený snímek s hlubokou myšlenkou a skvělým hereckým obsazením a dokonalým koncem. K. Spacey vítečně zahrál svou roli člověka smířeného se smrtí s myšlenkou toho, že věc, za kterou bojoval dotáhne do konce. Dobrý výkon předvedla i K. Winslet, kterou já sice osobně nemám moc v lásce, ale tenhle film mi hodnocení na ni trochu zvedl. Opravdu mě potěšilo jak jim ten jejich plán vyšel, jak to měli dobře naplánované. ()

JerryPilsen

Hustý!Po pomakém rozjezdu pekelný závěr.Kritika trestu smrti šla trochu mimo mě,spíš šlo o přesvědčení člověka udělat vše pro svojí věc.Herci skvělí,scénář originální,vše do sebe zapadající. ()

nihiliste

Další z filmů, ve kterém je Spacey "panem dokonalým". Ještě hodně dlouho po prvním shlédnutí, jsem nad filmem přemýšlel a nemohl najít odpověď na otázku: "Jak je to vůbec možné?". ()

Awesome

Co tenhle film dělá filmem? Snazší otázkou by asi bylo, co to určitě není. Začal bych naprosto zbytečnou postavou onoho novinářského praktikanta. A když už mluvíme o obsazení novinářského štábu, sama Kate to tedy umí zahrát mnohem lépe. Pokud si tento snímek chtěl hrát na autentičnost a vtáhnout sledujícího do děje, její přehrávání scén tomu rozhodně moc nepomohlo. Pokud bych odečetl další zápory, mezi něž by patřila i na dobu před devíti lety, kdy byl tento snímek natočen, až příliš velká předvídatelnost, vychází mi, že se jedná o další z filmů, které zkrátka "udělal" Kevin Spacey. Čili vlastně nic nového a život jde kupodivu i po shlédnutí tohohle snímku dál. ()

noggy

Za začátku poměrně nudný film, který ale postupně graduje až ke struhjícímu finále, které vám nedá ještě dlouho spát. Film nevyniká akcí ale přesto poměrně odsýpá, a pointa je spíš k zamyšlení než že by člověka dění na plátně přikovalo ke gauči; celkově výborný film. ()

chemik11

Předvídatelný děj? Děláte si srandu? Já teda spíš čekal, že je nevinný, že šlo o vraždu a že ho zachrání! Vůbec jsem teda nečekal, že to byla sebevražda a ještě takhle nafingovaná a až do posledních minut jsem fakt nevěřil tomu, že jedním ze strůjců byl David! A čekal jsem, že to Bitsey v poslední možné chvíli stihne :D Tohle jsem opravdu nečekal! Dokonalý plán, jak poukázat na to, že v celách smrti umírají nevinní, jen to chtělo dvě oběti. ()

Nezbednice

Tenhle film je tak zamotaný a emotivní, a to je na něm to nejlepší. Napínavě čekáte, co bude dál a dál a nemůžete se od něj odtrhnout. Tak to alespoň cítím já a tleskám. Více takových filmů, prosím.... :-) ()

curtys

Nebol by som si pomyslel kam az dokaze clovek zajst v boji za nieco co sa netyka priamo jeho sameho. Napriek tomu ze film nie je skutocna udalost viem si predstavit ze by sa cosi takeho mohlo stat. A v tom tkvie kvalita tohto filmu ze sa reziserovi i hercom podarilo ma presvedcit o realnosti daneho pribehu. Ked Bitsey nasla tu kazetu a dlho ju pozerala tak si vravim : ved uz nezdrzuj a bez. A taketo momety na filmoch milujem ... pre mna bol tento film silnym zazitkom, kvalitne spracovany aj kvalitne zahrany. ()

Hektor.Troy

Prehnane nerealistica pointa hodna zavretia do blazinca.Tento film si nalozil velke susto a vdaka dieram v logike som si to zial nedokazal vychutnat.Ale ak si to nevsimnete a vsetko vam tam bude sediet,smelo si k mojmu hodnoteniu pridajte 3 hviezdicky.Plus liberalny pohlad typu-Hitler kakal,aj ty chodis kakat,tak si taky zly ako Hitler. ()

Regeindy

Pro mě to byl jeden z těch filmů, kdy od začátku víte, že se díváte na neobyčejný, kvalitní, chytrý thriller a chcete si užít každou scénu. Díky výborným hercům a formě vyprávění se tak stane a vy si to za týden klidně pustíte znovu. Kromě faktu, že by se hlavní hrdinové dali vlastně označit za sebevražedné fanatiky, není co vytknout. ()

funtom23

Čekal jsem od toho více. Film nedokázal dostatečně využít svůj potenciál. Některé scény zbytečně zdlouhavé a nakonec se vytratilo i napětí. Pokus o srdcervoucí dramatičnost způsobenou poroucháním auta, na což bylo celý film upozorňováno, mi dojem bohužel ještě více zkazilo. Je to škoda... ()

stuj

Pěkná hra s divákem. Mohlo by to být sice lehce kratší, ale přesto 4 hvězdičky. Díky pěkně udělanému konci. ()

mudo1982

Za ten koniec som vážne rozmýšľal, že dám 5 hviezd, nakoniec síce len 4 ale aj tak super film. P.S. Som rád, že zrejme nie som natoľko inteligentný ako niektorí ostatní užívatelia a teda si to neviem vopred domyslieť. Aspoň si pri takýchto filmoch neskazím wow efekt :) ()

Rathe

Silný, zajímavý a strhující příběh. Trest smrti je hodně závažné téma. A tady vidíme jak sám odpůrce trestu smrti takový trest dostane. Příběh mě zaujal a herecké výkony byly nadmíru přesvědčivé. Konec byl pro mě tak trochu předvídatelný, ale i tak parádní dílo. ()

Kevi1

Zápletku sme vyriešili po pol hodine a zvyšok filmu sme to sledovali max jedným okom s mysľou na mobiloch. Ten záver bol okrem všetkého ešte aj dosť komický, ale ako zarytá odporkiňa trestu smrti, dávam dve hviezdičky za poukázanie na dodnes existujúci problém. ()

poppy75

bez emocii:ucel filmu jasny-byt proti trestu smrti....to je na inu diskusiu....laura linney je v kazdom filme skvela,aj ked ma v sebe vzdy nieco vrazedne diabolske...kevinovi spaceymu som tu velmi neverila,vo vazeni to bol zase len on a nie david....kate winslet hrala typicku americku novinarku-velmi hrrrr,miestami hystericku-placlive sceny,ktore ju zdrzovali boli pre mna uz prilis....vsetko na filme bolo privelmi nerealne,hoci to mala byt realita....zbytocna scena filozofovania opiteho davida na ulici...postava berlin bola matuca...ale v zaplave toho co sa dnes toci je tento starsi film stale pozeratelny... ()

MrJoda

Strašné. Skoro mi příjde nepatřičné ten film hodnotit. Je to úvaha jejíž výsledek je nechán úplně na divákovi. Je to jako by někdo říkal: "Ty chceš přemýšlet o trestu smrti? Dobře, tak tady máš smrt. Pořádně si jí prohlédni, pomalu, ze všech stran a důkladně, ať se ti o ní přemýšlí líp." Jde to pod kůži a je to opravdu hodně, hodně silné. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker