Angel Heart

• USA Angel Heart (viac)

HoneyBunny

Patřím k těm divákům, kteří přes shlédnutím Angel Heart věděli, že má drsnou pointu a jakou roli ve filmu má De Niro. O to víc jsem si užívala těch matoucích střihů a narážek a odhadování té pointy. Nicméně důvod, proč na tenhle film koukat, je ten krásně hořký pocit, který máte po skončení titulků - temná depka člověka, který si uvědomil, že před vlastním osudem není úniku. Ďáblův advokát nebo Constantine jsou oproti Angelově story úplně neškodní. Na rok 1987 je tenhle film velmi moderně a živě natočený a je odvážnější než většina současných temných thrillerů. Mickey Rourke před dvaceti lety vypadal jako bůh sexu a ženské mu oprávněně padaly do náruče (nejen :-). Tady ale navíc jako bůh hraje. Pokud jste ještě tenhle film neviděli, doporučuju to dohnat! ()

Jordan

môj obľúbenec rourke bol na a-liste a v hollywoode mal ešte status vareného počeného (ale to je téma príliš komplikovaná, než aby sa začala rozoberať v krátkom komentáre k filmu), de nirovi išla v osemdesiatych karta na záporákov a kto chcel mať vo filme kvalitného zláka, určite pri caste často narážal na jeho meno no a "teraz-už-exmanželka" lennyho kravitza dostala dvojsečnú zbraň v podobe úlohy, s ktorou išla do risku a mala šancu 50 na 50: buď sa z nej stane hviezda a prelomí nálepku seriálovej hviezdičky, alebo za cenu vystúpenia z tieňa svojej televíznej škatuľky sa trochu kontroverznou rolou s pár šokujúcimi scénami pochová - pre nás fajnšmekrov, pre kvalitu filmu a pre kritickú divácku obec sa rozhodla to riziko podstúpiť, no dnes už vieme, že sa odohral scenár B a lisu si môžeme užiť vo filmoch len veľmi málo, o to menej v tých "áčkových". alan parker už tretí krát (po the wall a polnočnom exprese) dokázal, že veľmi blízka je mu ponurá atmoséra a vo vyobrazení rôznych podôb pekla na zemi na filmovom plátne je majster, v adaptácii mysterióznej detektívky "Fallen Ange" Williama Hjortsberga sa dočkáte poctivej filmárčiny po všetkých stránkach, tento film noir - ktorý je "noir" nie preto, že by sa odohrával v temných uličkách a zapadnutých baroch francúzska, ale na "čiernom" a čiernou mágiou zmietanom juhu USA 50. rokov - vás pohltí a miestami nebudete vedieť, či vám má byť spolu s Haroldom Angelom horúco v tropickom ovzduší amerického juhu, alebo vám majú behať zimomriavky po chrbte, keď sa na scéne objaví temný pán deniro. všetko podkresľuje mystický saxofón courtney pinea a tak vznikla jedna z najpozoruhodnejších filmových variácií faustovskej témy. ()

Anderton

Parker ide v tomto fajnšmekerskom horore čo sa týka atmosféry a brutality absolútne nadoraz. Otázkou je, či takto rozohraná, ambiciózna partia, ustojí aj béčkovo poňatý nadprirodzený záver, ktorý je síce logickým a správnym vyústením, ale viac by mi po ňom film sedel ako súčasť klasickej talianskej hororovej scény. Ale načo sa takýmito úvahami zapodievať, keď tu máme takúto chuťovku s prekvapivo luxusným obsadením a vyznením, tak netypickým pre hollywoodsky štúdiový systém. ()

Frajer42

Správně šílená záležitost s dokonalým Mickey Rourkem, který si zde opravdu zahrál na hodně velkého herce. Role mu dokonale sedla. Po trošku nudnějším úvodu, film nabere mimořádné tempo a značnou část stopáže působí jako kriminálka. Jenomže se místo odpovědí vynořují stále nové a další otázky a film se po určité době velmi nepozorovaně transformuje spíše do psychologického rozboru hlavy a srdce hlavního hrdiny. Hypnoticky tajemná atmosféra se vám zakousne až do morku kostí. Líbilo se mi správně zvolené dávkování indícií k závěrečné vynikající pointě. Na to, že se pohybujeme na půdě hororu, tak snímek obsahuje několik skutečně luxusních hereckých momentek. Lehké zkrácení stopáže by snímku asi neublížilo, neboť se občas hypnotická atmosféra stává uspávající. Lepší tři kousky. ()

Kothy

Docela zvláštní film s dost temnou atmosférou. Většinu doby vlastně ani nechápete, o co tam jde. Až ke konci vše začne dávat smysl, a to už pozornější divák prokoukne. Dostáváme se do 50. let v Luisianě, kde Mickey Rourke jako soukromý detektiv Angel hledá jednoho záhadného veterána. Stop není mnoho a mrtvých kolem něj přibývá. Kdo je onen záhadný veterán a jak zapadá do celého příběhu? Konec je trochu zvláštní... "Já vím, kdo jsem!" ()

AllShallFall

No zase že by mě to extra nadchlo, to ne. Ale děj byl parádní, to bez pochyby. Atmosféra byla docela temná. To se mi samozřejmě velmi zamlouvalo. A rozuzlení...no takové docela jednoduché a ve vetšině filmů stejné. Vždycky se dozví hlavní postava, že je to on sám. V polovině filmu, jsem si začínal myslet že to bude sám Mickey Rourke. A to se samozřejmě potvrdilo. No ale, jinak je to dobrý film. Určitě mezi mysteriózními je na výši právem. ()

swamp

Moc filmů s Mickey Rourkem jsem neviděl, ale přesto věřím, že tento patří k jeho nejlepším. :) Ta pohlcující noir atmosféra je neodolatelně působivá. Snad jen ten závěř mi kazí celkový dojem. Pointa dobrá, ale provedení lehce zaostává..tím se ovšem nenechte odradit! Jak říká Louis Cyphre.."The flesh is weak, Johnny. Only the soul is immortal." ()

Ant

Páni tak tohle je hodně silný film. Syrový, atmosférický, nic nepůsobí uměle ani hraně. Nevím jestli to bylo zamýšleno, ale Rourke vypadá jakoby v těch špinavých 50. létech amerického jihu skutečně žil. Soukromé očko Harry Angel je pověřen úkolem najít někoho, koho by rád dostal do rukou právník(v podání De Nira spíš působí jako člen mafiánské rodinky) Cyphre. Při pátrání se ale vysoce zvyšuje počet zvlášť nepěkně zabitých lidí a policie má za hlavního podezřelého právě Angela. I když to vypadá, že ústřední zápletka je odhalena v prvních minutách filmu, nikdy si nejste jistí o co tak úplně jde. Neustále vás to nutí tápat. A z hudby jsem měla husí kůži, takže konec už neměl sebemenší probém dostat mě do kolen a je jedno jestli jste ho čekali nebo ne. Pořádný atmosférou nabitý nervák od začátku až do konce. ()

Campbell

Téměř výbornej film, ale při jeho sledování jsem si připadal jak debil, dost věcí mi nebylo jasných a vůbec jsem nevěděl o co gou. Ale Rourke je kurňa sympaťák, a hraje jak o život. Ale jak jsem říkl dost často jsem byl zmatenej. Ale konec byl ovšem geniální. A ta zvláštní atmosféra.....hm 4*. ()

predators

Možná to bude hanobení filmového umění, ale tohle mě opravdu nenadchlo. Ba co víc, už dlouho jsem se tak nenudil. Možná jsem nedával pozor, ale pobíhání od jednoho jména ke druhému a přitom nevědět proč a jak se k němu dostal? Voodoo také moc neholduju a kuře mám raději na talíři. Prostě nic, toto už podruhé vidět nechci... 10% ()

nascendi

Angel Heart považujem za filmársky dokonalú snímku. Bohužiaľ satanizmus, kult woodoo a ostatné kraviny tohto druhu sú pre mňa tak striktne neprijateľné, že aj dve hviezdičky sú z mojej strany ústupkom. A to už ani nemusím spomenúť, že Mickey Rourke je v mojej topke najneobľúbenejších hercov hodne vysoko. ()

Tomco

dost dobre naozaj, rourke je super, velmi mi pripomina faceom willisa, aj ta pointa ujde...dobry, napinavy thrillerik, urcite povinnost ()

Hunter2222

Neviem čo by som filmu mohol vytknúť. Bavil ma celú svoju (nie práve krátku) stopáž. Takéto pohodové krimi thrillery mám rád. Neidú veľmi rýchlo dopredu, ale pekne pomaly sa dej posúva. Celý film plný špičkových hereckých výkonov a dobrej hudby zážitok iba posilňuje. Zopár scén s krvou, ktoré boli vynikajúco prevedené a dosť brutálne. No a koniec, to je kapitola sama o sebe. Po ňom si buď poviete, že film je absolútna chujovina, alebo že to je niečo geniálne... 100%. ()

Arsenal83

Pre mňa atmosferická nuda, kde si občas zívnete a čakáte na to, čo nakoniec nepríde. Dejová zápletka slabá, príliš veľa krvi na nepotrebných miestach, blbosti s voodoo. Ešte, že na Lisu Bonet sa dobre pozeralo a záver bol s prekvapením. ()

Willy Kufalt

Kdybych měl hodnotit Angela Hearta čistě po filmařské stránce, udělil bych bez mrknutí oka plný počet. Temná atmosféra plná soumraku, dýmu, starých budov, s neustále přítomnými větráky (odkazujícími na klasické filmy-noir) zde vládne v plné parádě, Alan Parker od samého začátku dokáže divákovi přikovat a zahltit ho skvěle vygradovaným napětím. Podobně jako v jeho nasledujícím majstrštyku Hořící Mississippi, i zde Parkerovi v tomto směru napomáhá sugestivní hudba z pera Trevora Jonese, některé scény nabízejí přímo atmosférickou audiovizuální pastvu. I ten výkon zde rozporuplně přijímaného Mickeyho Rourka v roli soukromého detektiva vnímám jako vydařený. Kdybych si ale odmyslel veškeré filmařské kvality a hodnotil bych čistě osobní přínos z toho, co vedle nich zbylo, nebyl bych zřejmě daleko od odpadu. Satanismus, woodoo, vražedné rituály a jiné obdobné šílenosti, kterými je fim doslova protkán, jdou zcela mimo mě, jsou mi odporné a téměř za hranicí mojí tolerance. Navíc jaksi vůbec netuším, co tím Parker chtěl sdělit a přijde mi, že navzdory svému statusu režiséra uměleckých či myšlenkově silných filmů tentokrát prostě natočil brakový thriller, včetně trapné klišeovité pointy na závěr. S obrovským sebezapřením směrem k ocenění mimořádných filmařských kvalit uděluji velmi slabé 3 hvězdičky. 55% ()

Rocky62

Těžko posoudit, zda je démoničtější film sám či jedinečný Robert De Niro. Parker vykreslil výtečnou atmosféru, jejíž depresivita a tajuplnost nemilosrdně manipuluje s divákovou psychikou. Sofistikovaný scénář je impozantní a jeho zamotanost u někoho vyvolá chuť k druhé projekci. Jazzové kompozice s otevřenou sexualitou fungují výtečně. V tomto případě skutečně nemám nic, co bych vytkl. Vskutku démonický film. 100% ()

Happens

Ten konec je něco tak smrtelně jedovatého. Trochu kvůli filmu The Key jsem chápal, jak to možná skončí. Ale netušil jsem až takle promyšlenou věc. Místy příliš nicnedějící se sekvence, ale ten konec, dámy a pánové, je opravdová filmová lahůdka + Rourke. 8/10 ()

Chrustyn

Výborná kombinace mysteriózní kriminálky s krvavým hororem s výborným Mickey Rourkem, démonickým De Nirem a skvěle temnou depresivní atmosférou, kterou dokáže vytvořit jedině Alan Parker. ()

dopitak

Až na naprosto nevhodně obsazeného Jiřího Pragera v dabingu Mickeyho Rourkea (prostě slyšíte Woodyho Allena) se jedná o zdařilý temný thriller. Žánr mysteriózní se objeví, když už to fakt nečekáte. Lisa Bonet byla mimořádně sexy (nevím, asi jsem viděl tu nesestříhanou verzi), taky měla hrát sedmnáctku. Některé detaily jsou nechutné, ale to k hororu jaksi patří. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker