Angel Heart

• USA Angel Heart (viac)

mseet

Hutná atmosféra, opravdu vynikající Mickey Rourke a malá, ale výživná role Roberta de Nira. Celou dobu jsem sice na židli přikován neseděl a místy se mi i volně dýchalo, závěr byl ovšem vypointován skvěle. ()

MichelG.

Film u kteryho vas nejvic prekvapi mala ale hodne vyrazna role Roberta de Nira. Vybornej Mickey Rourke a predevsim ten konec. Ze zacatku to vypada jako klasicka detektivka ale postupne jak Harry Angel odkryva tajemstvi pripadu a hromadi se kolem nej mrtvoly, dostava film takovej tajemnej nadech. Zvlastni atmosferu toho filmu podtrhuje jeste vyborna muzika. ()

dereksmart

Zakouřený bar, temná ulice, tajemství a smrt na každém kroku - tady někde si můj oblíbenec Max Payne asi došel pro inspiraci protože takle hutná atmosféra se jen tak nevidí - Rourke je výborný, ostatní taky ale příliš brzy jsem začal tušit která bije a ten závěrečný pohled mi to o tu jednu hvězdu shodil... ()

halberdier

Mickey Rourke v roli soukromého detektiva Harryho Angela, který příjme zakázku od podivného cizince Roberta De Nira, aby našel zmizelého zpěváka Johnyho Favorita. Harry tedy začne po Favoritovi pátrat a setkává se s lidmi, kteří Favorita znali, ale všichni po Harryho návštěvě umírají strašlivou smrtí. Pátrání ho zavede do New Orleans, kde se setká nejen s praktiky voodoo, ale hlavně objevi o Favoritovi strašlivou pravdu...Potom, co jsem před dlouho dobou viděl film v TV, jsem si ho půjčil i na DVD. Film má skvělou mysteriozní atmosféru s dobrými hereckými výkony, především u Rourka se jedná o jeden z jeho nejlepších výkonů vůbec. Film se může pyšnit "šokující" pointou, která však v dnešné době Šestých smyslů zas tak šokují není a dá se odhadnout již v půlce filmu. Přesto se jedná o velmi působivý film a doporučuju všem, kdo se rádi bojí a myslí si, že Rourke vždy vypadal jako muž-nosorožec:-) ()

Fenri

Výborný film, napínavý, překvapivý, vzrušivý. Ponurá atmosféra, doplněná zdařilou hudbou, se postupně stupňuje a dostává pořádné grády, stejně tak herecký výkon Rourkeho nabírá na intenzitě. Tleskám. ()

DonFrolimo

Temná detektivka gradující do mysteriózního horroru - nevídaná podívaná s vynikajícím obsazením (Rourke v životní roli, De Niro dost možná také), neskutečně podmanivou hudbou (táhlý, napjatý až extatický jazz) a precizní vnímavou kamerou. Černá magie, divní týpci, náboženské vyšinutí, strašidelná erotika (jojo), Harlem i cajunské horko a hlavně naprosto vše převracející finále. ()

blezg

ponuRÁÁÁááá NUda. (Trochu lepší než Memento.(Memento stálo za hovno. (Takže to asi není pochvala, kterou byste si dali za rámeček. (Nad postel)))) :) ()

bmx6

Po dlouhé době jsem viděl film,kde hraje Mickey Rourke a jsem naprosto nadšený.Výborné herecké výkony,nezapomenutelný Robert De Niro,výborné prostředí,velmi napínavý příběh,temná atmosféra,šílené momenty a především skvostný Angel...To vše dělá z tohoto filmu něco výjimečného. ()

Syndrom

Moje srdcovka. Každou scénu bych si mohl pouštět znovu a znovu. Je to pro mě jak ASMR. Propletená syntéza žánrů a obměn s uhrančivých audiovizuálem. Film podle mýho gusta. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker