Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

estik97

Well.. rozumím cvhálu na kameru, ale zbytek? Film mě absolutně nezaujal, je to velmi opěvovaný snímek, ale mě to strašně moc zklamalo, tak jak už mě dlouho film nezklamal. Ani herecké obsazení mi nesedělo, všechno bylo tak nějak špatně pro mě. Dávám tři hvězdy, nemůžu jinak, jediné proč to stojí za to je zkrátka kamera. ()

PeterJon

Pútavý film, najmä prvá polovica, potom stále slabšie a keď to dopozerám, zisťujem, že to je vlastne walking simulator a dohromady sa v tom filme nič neudeje. Na druhé pozretie úplne prázdne aj dosť klišovité. Nemci sú stvárnení ako primitívi, ktorí sa nevedia trafiť do vojaka. Chápem, že to je povinný film a citovka pre Mendesa na zhmotnenie príbehu, ktorý im dedo rozprával. Skvelá ambientná hudba a nekonečné, plynulé zábery kamerou. 3* Nepotrebujem vlastniť. ()

George8

Válečný film natočen na jeden záběr. Jsem si vědom toho, že to většina lidí nemusí, a proto se to může potvrdit na hodnocení. Já jsem byl spokojenej. Jeden z nej filmů roku 2019. ()

iz67

Byl jsem ze začátku skeptický, ale prvni třetina me dostala. Kdyz si odmyslite balast toho hlavniho pribehu, tak je to takove roadmovie o vecech, ktere jdou uplne mimo nas, a ktere vlastne nechapeme, natoz abychom si tam sebe dokazali predstavit. A ze si to ani nepredstavujeme! Včetně mě! ()

Hovadin

Ne nadarmo dostal kameraman hromadu ocenění za tenhle film. Nádherné a dlouhé záběry beze střihu. I když se ve velké části filmu dočkáme jen minimální akce, je film hodně napínavý. Za to můžou právě dlouhé záběry, ale také soudtrack. ()

JosefTomas

Až netypicky tradiční válečný film, který až na one-take formu nemá prakticky nabídnout nic, co bychom neviděli jinde a lépe. Mendes je bezesporu dobrý režisér, ale když nemá s čím pracovat, jeho talent se těžko uplatí. Je to škoda, protože po technické stránce je 1917 přímo revoluční, v té příběhové ale ničím moc nenadchne. Vážně škoda. ()

PlysovyMacko

Pretoto nemam rada vojnove filmy, lebo vojna je peklo. Aj tu. Snimanie na jeden zaber umocnoval vo mne pocit ze prezivam dej s hlavnymi postavami. Drzala som chlapcom palce, aby sa tam dostali, aby to stihli, aby to prezili. Ucast hereckych hviezd v mini rolickach potesi. ()

Blazkowicz

Musím souhlasit s většinou tady. Prostě forma vyhrála nad obsahem. Vypadá to opravdu pěkně, ta kamera, prostředí atd. Ale co ten zbytek? Tam je totiž úplná prázdnota. Jeden imbecilní voják to fakt neutáhne. Pořádná řežba taky chybí. Jdu si radši dát BF1. 3-* ()

dur.dur

Zajímavá kamera, příběh o ničem. Mám pocit, že se nikdo moc nesnažil o dobové chování/myšlení postav. Všichni ti vojáci mohli klidně válčit v Afghanistánu. To bych jim věřil víc. ()

subic

Těch poutavých a hezky udělaných filmů z první války ještě pořád není tolik. Krom těch dokumentárních se ni v podstatě vybavuje jen TV film Ztracený prapor (2001). A ty hvězdy jako Colin Firth, Benedict Cumberbatch či Mark Strong tu mají jen malé roličky, ale rozhodně ne nedůležité. Pěkně udělané to bylo a jak vidno, ten čas na té frontě plyne úplně jinak. Podstatné ale je, že mě to zase tak nenadchlo, je to tak někde na úrovni filmu Dunkerk (2017). ()

nula87

Vynikající válečný film propracovaný do skvělých detailů. Jasně, vlastní dějová linka není nic světoborného, ale výprava, vizuální a zvuková stránka prostě bere dech - od začátku do konce. 90% ()

Kubi21

Film s jednoduchou zápletkou, velice dobrou hudbou a naprosto parádním vizuálem. Prožil jsem ho jak emočně, tak i fyzicky. Pořád jsem byl uprostřed dění a čekal a nakukoval, kde co je a kde se kdo skrývá. Pro pocit, že jsem uvnitř jsem nepotřeboval bůhví kolik D. Cítil jsem strach, bezmoc, pálení v očích, chlad vody, vyčerpání a ohromnou sílu a energii v rozhodujících momentech. Díky za to. Nedá se jinak, za pět. ()

Tominni

Sice jsem trochu váhal, jestli to je opravdu na 5 hvězdiček, ale nakonec jsem usoudil, že ano. Vizuální stránka rozhodně přebíjí samotný příběh (doručte zprávu na místo x do 6 ráno), ale i tak je emocí dostatek a hlavně díky kameře a Mendesově vyprávění jsem ji tak nějak nesli taky a hlavně už se mi dlouho nestalo, že jsem si u filmu z první světové války tolikrát řekl, že takhle by to opravdu mohlo být. Proto za mě je nakonec těch 5 hvězd zasloužených. ()

kubas369

8/10. Tak co si budem, po technické stránce naprostá pecka, kterou jen tak něco netroufne. Bohužel celá ta sekvence ve městě, hlavně ta část s tou civilistkou a dítětem mě totálně vytrhla z děje, jako bych najednou přepnul tv na jiný kanál a jiný film, jinak to vysvětlit neumím. Celkově jsem si nedokázal s nikým navázat vztah, vedlejší postavy jsou tam moc krátce a ta hlavní je taková hrozně neosobní postavička, která jde z bodu A do bodu B, bez nějakých velkých emocí. Forma, zde vítězí nad obsahem ale ta forma je kulervoucí. Fan fact; Lannistr a Star, zde hrajou bráchy, to nevymysliš. ()

RafaKrakal

Kvalitní filmařina, která se však nemůže rovnat svým "konkurentům" v podobě Bratrstva neohrožených, Vojína Ryana a dalších (byť si uvědomuji, že předchozí zmíněné filmy se odehrávají až za 2. světové války). Celkově však jde o nadprůměrný počin, který oceňuji 4 hvězdami. ()

Estwen

Prvních 25 minut je symfonií spolupráce scénografie (!!!), kamery a herců. Zbytek filmu se drží, příběh je tak akorát jednoduchý, aby nějaký byl a zároveň nepřekážel, závěrečná scéna hrdiny běžícího válečnou vřavou je už takovou důstojnou třešničkou na dortu. Díky za svěží vítr ve formě použití efektů v mezích uvěřitelnosti, bez obscénní potřeby balit vše do zeleného plátna. ()

solisoli

Vojnová dráma so skvelou výpravou, pôsobivou kamerou a scénickou hudbou, v napínavom príbehu kde dvaja vojaci anglickej armády na sklonku prvej svetovej vojny, dostanú úkol doručiť dôležitú správu. Napínavý dej sa odohráva vo frontovej línii o boj s časom, ktorý pripadá v niektorých fázach nadnesené, ale aj tak v celku prirodzene, so slušne zvládnutými postavami. Či si niekto, k tomu vie predstaviť ten pach mŕtvol, spálenej zeme a stuchnutý zápach ruín, ktoré už tí ktorý zostali, ani nevnímajú. Len pre silné nervy. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)