Star Trek

• USA Star Trek (viac)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (viac)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

Czexx

"Live long and prosper" tenhle seriál přežívá generace a ačkoli jsem Star Trek viděl poprvé teprve před pár měsíci (a to jsem byl přesvědčen, že ho neuvidím nikdy), tak jsem rád, že jsem se k němu přece jenom dostal. Možná si to mnozí neuvědomují, ale ten seriál je zrcadlem tehdejší doby - studené války. 4/5 nedávám z důvodu slepoty, jen se mi nechce hodnotit pro mnohé tak kultovní ságu očima diváka zmlsaného všemi dnešními digitálními efekty, kdy už ani nejsme schopni rozeznat co bylo zfilmováno a co zanimováno. ()

sankacoffee

Dvě slova, papundekl a špatní herci. Dobře, byli to tři slova, když tedy nepočítáme to "a". No rozhodl jsem se tento komentář roztáhnout do větší délky, aby bylo vidět, že jsem viděl mnoho dílů a mám spoustu poznatků, které vám chci sdělit, i když to absolutně není pravda a jen hlupák se divá na věci, které ho nezajímají a okrádá se tím o drahocený čas. Já však do této skupiny lidí nepatřím, každopádně...jelikož si pravděpodobně přečtete jen první větu a podíváte se na hodnocení, tak snad dál číst nebudete a vyjde mi to. Sakra, co dál bych tak napsal. Ok, už to mám, napíšu recept na můj oblíbený koláč. Hloupost, zkusím něco více na úrovni...jop, zmrzlina a to přímo smažená. Pusťme se do toho. Na podložku potaženou alobalem naporcujeme zmrzlinu a necháme ji v mrazničce dobře promrznout. Do kastrůlku nalijeme 80ml vody, přidáme 100g cukru krystal a vaříme, až směs získá hustší konzistenci. Bílky a všechen zbylý cukr vyšleháme téměř dotuha. Cukrový rozvar odstavíme z plotny a za stálého šlehání ještě vroucí vléváme do bílků. Za stálého mícháni necháme vychladnout. Kopečky zmrzliny postupně vkládáme do bílkového sněhu a pomocí polévkových lžic je obalíme. Zmrzlinu ihned zprudka osmažíme v rozpáleném oleji. Dezert přelijeme karamelem, ozdobíme jahodami, mátou a servírujeme. ()

Vostok

Co že? jen 62% vy nevděčníci , víte čemu a komu tenhle serial vydlaždil cestu? i někteří odborníci z nasa pracují a zkoumaji vesmír dostupnými prostředky jen proto že koukaly jako děcka na tento serial:-D dokonce i první mobilní telefon byl inspirován komunikatorem ze star treku jeden vyvojář z motoroly si všiml komunikatoru kterej je malej přenosnej a bez drátu a šup a trklo ho to sice měl ten telefon pul kila ale vedlo to k dnešním telefonum :-) :-D a navíc je to super serial ikdyž uznávám že triky a modely a chodby vše vypadá levně a papundeklově ale když se nad to povznesete tak je to super:_D jo a můj nejoblibenější z posádky je Spock :-D ()

PeteBuck

Nemôžem si pomôcť, ale keď čítam niektoré komentáre a počúvam neustále náreky, aké ma tento seriál strašné efekty, alebo naivné scenáre, tak sa mi otvára nožík vo vrecku. Na tú dobu to bol revolučný seriál. Pozrite si nejaký sci-fi seriál z tej doby. Boli to stupídne kraviny, na ktoré sa nechceli pozerať ani malé deti. Star Trek bol naopak inšpiráciou pre všetkých. Boli by ste prekvapení, koľko vedcov ho žrali viac než písmo sväté. Nechcem to tu nejako strašne obhajovať, nie som nijaký ťažký trekkie. Ja som ten seriál videl prvýkrát ako štvorročný na ORF 1. Za komančov dokopy nič nebolo (až na nejaké svetlé výnimky), rakúska televízia to ako-tak zachránila. Jim Kirk bol vtedy pre mňa proste Boh, Spock a McCoy dvojka, čo sa neustále hádala, Scotty, Uhura, Chekov, Sulu to uzatvárali. Lepšia posádka v Star Treku nebola. Nepresvedčíte ma. Gene Roddenberry mal neskutočnú odvahu pustiť takýto seriál do éteru v dobe rasovej neznášanlivosti, politickej nestability v USA. Ja som si pred nedávnom pustil remastrovanú verziu a bol som príjemne prekvapený. Stále to má niečo do seba. Jasné, treba to brať s rezervou, ale inak je to dosť dobre napísané. Shatnerovi bola úloha kapitána Kirka sadla. Nimoy aj Kelley boli skvelí, ostatní tak trochu do počtu. Neskutočná klasika. ()

Hanz_knife

Trvalo mi než jsem si k tomu našel vztah. Jsem z mladší generace a epizody mi často přišli moc podobné jiným a nudné. Časem jsem ale změnil názor a to retro si v podstatě strašně oblíbil. Píp Píííp. Nemůžu zapomenout na někdy přelomové kostýmy (třeba krátké sukně žen v posádce), playboye Kirka, který je mi i blíže než pacifistický Picard. a hlášky. Damn it Jim, Iam a doctor, not a bricklayer! I am a doctor, not an escalator! Take a look. It's as good as new. Stokrát radši zkouknu znova všechny díly než se dívat na ty Abramsovy lens flare a boření výborně rozvinuté příběhové linie! A to nejsem hardcore trekkie. ()

Clara_Oswin

Star Trek. Seriál, o kterém byste si možná pomysleli, že není možné dokoukat celý, s tím, kolik má dílů. Ale jakmile se do toho pustíte, ještě se vám to bude zdát málo. V každém seriálu jiná sympatická posádka, každá úplně jiná, ale všechny spojené společným cílem: vydávat se za poznáním tajemných nových světů, hledat nové formy života a nové civilizace. Odvážně se pouštět tam, kam se dosud nikdo nevydal. ()

Kalda69

Jasne, je to slabsi na efekty a vsichni ze zacatku hrajou dost prkenne ale casem se to zlepsi a ve treti sezone  zas ubyva originalita ale co bychom chteli po 55 dilech z predchozich dvou serii, ze ano? :o) Spickovani mezi Spokem a Kirkem je suprovy a pozdeji se prida i Kostra a samozrejme Cechov klasicky po rusacku prekrucuje dejiny a mystifikuje ohledne historickych udalosti. A taky dekuju za inspiraci k mobilnimu telefonu a lekarske neinvazivni diagnostice. Jediny co nechapu je prehazeny poradi dilu, coz je ve vysledku uplne jedno pac se nahodne preskakuje ve hvezdnym datu nezavisle na poradi premiery v americe ci kdekoliv jinde (nikde to neni chronologicky). chronologie dilu ()

Libb

Nevím jak to hodnotit. V porovnání s novými epizodami je samozřejmě do očí bijící nedokonalost triků a efektů (resp. efekty jsou nulové). Ale když se nad to člověk povznese a uvědomí si dobu vzniku (názory a chování postav), dá se na to velice dobře dívat. A hlavně: je to začátek nejlepšího seriálu všech dob (a záměrně nepíšu sci-fi seriálu). Postava Spocka je úžasná, jakkoliv nemám Vulkánce obecně v lásce, Spock je třída. Zato Kirk má rezervy, je to něco jako Pamela v Pobřežní hlídce ;-) ()

LordMalak

Tohle moc hodnotit nemohu, mohu jen říci, že mi výprava seriálu i herci připadali dost amatérští. Jako by se sešla parta mladých lidí a řeklo se jim, ať si hrají na vesmírnou loď... ()

rime

Prvni Star Trek je genialni dilo, akorat si to kazdej hned neuvedomi, nejsem trekkies, ale od prvniho uvedeni TNG v TV jsem velky fanousek tohoto serialu a teprve ted po vic jak deseti letech zacinam prichazet na kouzlo prvniho Star Treku.Víte o tom jak nehorazně TNG "vykrádá" ST:OS ?:) Nikdy jsem si toho poradne nevsimnul, ale kdyz to ted sleduji na PC jenom se u toho blbe tlemim.Snad na kazdou druhou epizodu z ST:OS s.1 lze najit dvojče v TNG.Naturel je jiny ale podstata velmi podobna.Paradoxne ST:OS je dneska vetsi sci-fi jak novejsi serie, nemeli by to remasterovat, Original je jen jeden, VIvat W. Shatner and Leonard Nimoy :) ()

zurivymlok odpad!

Já myslím, že scéna na tomto odkazu hovoří za vše: http://www.youtube.com/watch?v=Z1eFdUSnaQM . Ale přiznám se, že mě tekly slzy, jak jsem se smál. Ale nyní vážně. Scénu tohoto typu neomluví ani stáří seriálu. Mě se ten seriál nelíbil ani, když jsem byl malej, natož nyní. Nikdy jsem Star trek neměl rád a věčné srovnávání Star wars - i přes jeho naivitu a tvůrčím excesům hlavně ve scénáří - , protože Star wars jsou kvalitou úplně někde jinde. ()

Naby

Bohuzel zadny specialni efekty necekejte. Presto jsou pribehy celkem zajimavy a da se na to koukat. Pokud jste fandou hi tech sci-fi, tak na to mozna koukat nevydrzite ;-). ()

Tomulka

Je těžké v dnečních dobách docenit sci fi seriál z dřívějších dob, ale je holým a naprosto nevyvratitelným faktem, že tento seriál byl první a stal se taqk základem pro vytvoření světa Star Trek. Efekty použité v té době se nemohou rovnat s těmi dnešnímy, ale na druhou stranu je fakt, že zápletky těch původních dílů jsou opakované (většinou po meších úpravách ) v těch nových seriích. A ta hlavní myšlenka se moc nemění. ()

Segundo

Tento legendární sci-fi seriál stojí především na propracovaných postavách, zajímavých zápletkách a místy i humorných dialozích. Na jedné straně celé provedení i koncepce působí dost levně až béčkově, na druhé to téměř nikdy k béčkovosti nesklouzne. U těch nejlepších dílů naopak bývá dost zřetelný myšlenkový přesah. Ideální program na páteční odpoledne, zábava nenáročná a přesto inteligentní. Oblíbené epizody: Město na pokraji věčnosti, Sedm z Galilea, Kam se dosud člověk nevydal, Vetřelec v mém těle a první pilotní díl Klec. Naopak se nepovedla epizoda Spockův mozek. ()

mine.slayer

Asi nikdy nedocením atmosféru tohoto původního seriálu, když jsem vyrostl na Nové generaci a Voyageru, ale tady není co řešit základy na kterých to vše stojí pevné jako diamant!! ()

Bohdy67

Kultovní seriál co před padestáti lety stál u zrodu tohoto žánru, jenž však dnes s odstupem času už těžko dokáže zaujmout... I kult Kirka jako nejlepšího kapitána flotili je už trochu pasé a na víc jak na tři hvězdy a 50% to nemá.. ()

IsaacClarke

V roce 1903 bratři Wrightové úspěšně odzkoušeli první letadlo. Letělo pár metrů, a v porovnání s dnešními stíhačkami a obrovskými dopravními letadly bylo naprosto ubohé. Ale bylo to první letadlo. První letadlo, co lidem dokázalo, že letát lze. A proč to říkám? S TOS je to úplně to samé. Ukázala, že je možné udělat epický scifi seriál, ukázala, že je možné mít v posádce asiata s černoškou a taky že loď nemusí vypadat jako doutníkovitá raketka. A to je problém: TOS dneska nejde oběktivně hodnotit. Kdyby jsme to brali čistě podle kvalit seriálu, bude si koledovat o odpad. Ale je třeba si uvědomit, že všechna scifi (a celá popkultura obecně) které tak milujeme vychází více či méně z TOS. Proto dávám 4, ale seriál dnes již nedoporučuji. ()

Mer-Em

Tento seriál sem si pustil hlavně kvůli informacím a jako můstek mezi ENT a TNG, (ke Star treku mě paradoxně přivedl až JJ Abrams) ale jako vhodný začátek sem zvolil ENT a až potom TOS. A ze začátku to byla vážně nuda a musel sem se skoro nutit pokračovat, ale zpětně sem strašně rád že sem to nevzdal protože kvalita je stále vzrůstající a od druhé serie sem mi líbil skoro každý díl, jasně vizuální stránka je špatná, efekty žádný ale to jsem čekal a s tím sem do toho šel, jediné co bych tak vytknul je nijaký začátek a prakticky žádný souvislejší děj. No a na konec sem zklamaný že seriál ukončili po třetí serii, ale ještě je tu těch 6 filmů a pak hurá do 24. století... Oblíbené postavy: samozřejmě Spock a Kirk. Doktora sem moc nemusel, ale jeho dialogy se Spockem byli supr. 1.serie:**, 2.serie:****, 3. serie**** P.S. nepovažuju se za Trekkieho...zatím:) ()

Star Trek má nového Pikea

27.02.2015

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)