Buffy, premožiteľka upírov

• Česko Buffy, přemožitelka upírů (viac)
USA, (1997–2003), 105 h 50 min (Minutáž: 42–83 min)

Tvorcovia:

Joss Whedon

Sarah Michelle Gellar, Nicholas Brendon, Alyson Hannigan, Anthony Head, David Boreanaz, Seth Green, Emma Caulfield Ford, Marc Blucas, Charisma Carpenter (viac)

V každém pokolení je jedna vyvolená. Vyvolená, aby bojovala proti upírům, démonům a jiným zlým silám. A aby s nimi navždy skoncovala... je to přemožitelka.  Buffy je na první pohled obyčejná holka, která se od svých spolužáků liší tím, že je vyvolená pro boj s upíry. K tomu aby přeprala a zlikvidovala všechny démony potřebuje pomoc školního knihovníka Gilese, napraveného upíra Angela, nejlepší kamarádky Willow a kamaráda Alexe. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Kacitr k tomuto seriálu (144)

Dar (2001) (S05E22)

Tohle se ani nedá popsat. Síla. Mučivé. Emoce lítaly jako zběsilé. Spike se vyšplhal k těm postavám, které mám absolutně nejradši. ()

Návrat mezi živé (2001) (S06E01)

Willow se rozhodla použít černou magii, aby Buffy přivedla zpět. Mezitím Spike chrání Dawnie, neboť se v Sunnydale objevil gang démonických motorkářů. ()

Po životě (2001) (S06E02)

Buffy je zpět. Ale je.....jiná. Prošla si traumatem a nese si následky. Parta se jí sice snaží podpořit, ale pochopení nachází až u Spikea. ()

Zaplavená (2001) (S06E03)

Moment, kdy Buffy uviděla Gilese...ta holka potřebuje oporu. V něm má pocit útěchy a náruč rodiče o kterého přišla. ()

Seriálový život (2001) (S06E04)

Doufám, že ty kluky dříve nebo později něco sežere. ()

Až na konec cesty (2001) (S06E05)

Další z výborných Halloweenských speciálů. Tentokrát se do nebezpečí dostane Dawn. Z její první lásky...ehm, nebo teda spíš pusy, se stane upír. A já se bála toho děduly. Ha. Nesuďte knihu podle obalu....ale do cizích domů stejně nelezte! ()

Ještě jednou a s citem (2001) (S06E06)

Bože. Tohle byl masakr. Písničky neuvěřitelně chytlavé, dávalo to smysl a mělo to děj. Poslední dvě minuty jsou top. Spike a jeho razantní odchod pobavily. ()

Tabula rasa (2001) (S06E07)

Willow zapomíná, jak kouzla dovedou být nebezpečná. Randy Giles a taťka Rupert. Už to chtělo ten humor. ()

Sjetá (2001) (S06E08)

Kouzla nejsou sranda. Zvlášť pokud nevíte kdy přestat. Amy byla lepší kamarádka jako krysa. ()

Na dně (2001) (S06E09)

Temné a děsivé. Willow překračuje hranice. ()

Neviditelná (2002) (S06E10)

Sociální pracovnice zhodnotí, že Buffy není připravená vychovávat dospívající. A tak se jde zničená Buffy nechat ostříhat....a zmizí. Zachrání si zadek tím, že paní ze sociálky postraší...a pak je tu scéna, u Spikea v kryptě, která zase pro změnu bude strašit mě. ()

Doublemeat Palace (2002) (S06E11)

Fuj. Bacha na mlýnky na maso. A kdybyste chtěli pracovat ve fast foodu...poohlídněte se. To kdyby se tam někde válely nohy...nohy bez zbytku těla. ()

Mrtvé záležitosti (2002) (S06E12)

Spike má pro Buffy doopravdy slabost. Dokonce se od ní nechá zmlátit, aby z hlavy dostala své chmury. Silná scéna mezi Tarou a Buffy. ()

Starší a vzdálená (2002) (S06E13)

Ani jeden den v životě Přemožitelky se neobejde bez závanu mysteriózna...tož tentokrát naše parta uvízne u Summersových doma. Spike přináší humor, Tara čáry, Dawn znepokojení, Anya úzkost, Alex se tak nějak veze, Willow se snaží vyhnout magii a Buffy?! Ta by ráda situaci ustála. Výborná epizoda, kde je využit minimální prostor. Nikdo nesmí ven a je to podivně stísňující. ()

Pohov, rozchod (2002) (S06E14)

Riley tvrdí, že se strašně dlouho nemohl vzpamatovat z rozchodu a přitom si přiveze manželku?! Haha. Podle mých výpočtů (a dle jeho slov) - chlapec se otřepal nějak moc rychle. Zbytečná epizoda. Tvůrci asi chtěli, aby se dvojice mezi sebou udobřila a my se na Rileyho nezlobili, že tehdá ze Sunnydale vystřelil, jak aprílovskej žertík. ()

Pekelné zvony (2002) (S06E15)

Pekelné zvony aka pekelná nuda. Alex si zahraje na Martyho z Návratu do Budoucnosti. Vidí svoje budoucí já a to se mu úplně nelíbí. Všiml si taky někdo, že jeho táta vypadal tak trochu jako dr. Brown? ()

Zase normální (2002) (S06E16)

Tvůrci vědí, jak si udržet diváky. Tady nevíte čeho se chytit. Co je pravda....? Je vůbec něco z toho skutečné? Parádně zapletený pletenec. ()

Entropie (2002) (S06E17)

Buffy přesvědčuje Spikea, že ho nemiluje. Anebo přesvědčuje samu sebe? ()

Krvavý pohled (2002) (S06E18)

Tara a Willow to daly opět dohromady. Buffy a Alex si povídají v zahradě. Zdánlivý šťastný konec. Jenomže pak se zjeví Warren s nabitou zbraní. Jedna z nejsilnějších částí seriálu. Poslední záběr plný bolesti vám spolehlivě zaručí, že budete mít tuhle epizodu navždy vrytou do paměti. ()

Zlosynové (2002) (S06E19)

Silné. Willow je rozhodnuta pomstít svou lásku. ()

Joss Whedon prolomil mlčení

Joss Whedon prolomil mlčení

18.01.2022

Je to zhruba rok, co jsme psali sérii článků na téma pozadí vzniku filmové Ligy spravedlnosti, kde po odchodu Zacka Snydera vznikl obří střet mezi hercem hercem Rayem Fisherem a zastupujícím… (viac)

Buffy čeká restart

Buffy čeká restart

22.07.2018

Kultovní seriál Buffy, přemožitelka upírů se dočká rebootu. Studio Fox ve spolupráci s tvůrcem původního seriálu Jossem Whedonem (Avengers 1, 2) v roli producenta hodlá seriál restartovat s černou… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (viac)