Doktorka Quinnová

• Česko Doktorka Quinnová (viac)
Dráma / Rodinný / Western
USA, (1993–1998), 114 h 7 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvorcovia:

Beth Sullivan

Jane Seymour, Joe Lando, Shawn Toovey, Chad Allen, Orson Bean, Erika Flores, William Shockley, Geoffrey Lower, Barbara Babcock, Jessica Bowman, Larry Sellers (viac)

Príbeh začína v roku 1867 v zámožnej a váženej rodine lekára Josefa Quinna. Hlavnú postavu seriálu dcéru Josefa Quinna, mladú lekárku Michaelu stvárňuje britská herečka Jane Seymour. Josef Quinn umiera a jeho dcéra lekárka Mike ako ju prezýval si podáva inzerát v novinách pretože si chce otvoriť vlastnú lekársku prax. Dostáva odpoveď z jedného malého mesta na divokom západe, ktoré sa volá Colorado Springs a ihneď sa vydáva na dlhú cestu. Po príchode do Colorada jej pomáhajú s adaptáciou do nového prostredia priateľ čejenov Byron Sully (Joe Lando), ktorý po smrti svojej manželky a dieťaťa žije s indiánmi a pôrodná asistentka Charlotte Cooperová (Diane Ladd). Charlotte Cooperovú nečakane uštipne štrkáč a na smrteľnej posteľi požiada mladú lekárku Michaelu aby sa postarala o jej tri deti Matthewa (Chad Allen), Colleen (Erika Flores) a Briana (Shawn Toovey). (RTVS)

lesumir

Trocha nostalgie z období, kdy jsem víkendy trávil u prarodičů a povinností číslo jedna bylo sledovat Doktorku Quinnovou a jejího indiána Sallyho v akci! ()

Hrabka

Pár dílů jsem viděl a docela se to dalo. Koukal jsem na to hlavně proto, že to sledovala máma, a tak jsem byl nucen to po večerech sledovat, protože televize se čtyřmi programy byla jediným multimédiem u nás doma. Teď bych o tento seriál ani okem nezavadil. ()

Jamal

Nějak jsem ji neměl rád, byla na všechny až příliš hodná a tím jsem ji nějak nevěřil .... určitě to na nás hrála (( :: ()

JohnnyD

Westernová melodráma s vtedy ešte nie až tak umelou Jane Seymour. Fajnová atmosféra kolonizovania poloprázdnych prérií na západe, dobré dobové kostýmy i nenáročné príbehy vytvárali klasickú nedeľnú pohodu. ()

forsberg

Laskavost a Všeobjímající tolerance doktorky Quinnové, Sullyho, jejich harantíků, Indiánů a dalších spřátelených frakcí začne být po pár dílech lepkavá a otravná jako slimák rozpuštěný v pivu a pevně doufám, že budou žít v tom svém sladkém městečku navěky, protože kdyby umřeli a dostali se do nebe, musel by pánbíček zalézt do pekla a dát si s Luciferem mariáš, aby to vůbec rozdýchal. ()

salahadin

To bylo kdysi dávno, když jsem byl dítě školou těžce povinné, vraceje se v páteční den těšil jsem se na víkend i na páteční večer, kdy v postarším modelu TV běžela hrdinně Doktorka Quinnová a její osudy. Tehdy, kdy mi ještě na hlavě bujelo vrabčí hnízdo a já se nesnažil zkrotit ho, tehdy se mi seriál líbil. Dnes sice ještě plešku nemám, ale nad dávnověkým sentimentem už se jen usmívám a z nostalgie dávám 3 stars. Vidím v tom už i další věci, které jsem jako hloupé děcko neviděl...třeba ten citový přehršel, třeba tu vtíravou dojemnost, ale to není přímo výtka, pokud v tom člověk najde smysl a alespoň lehce ho to přinutí jednat jako Dr. Quinn, pak je to v pořádku. Méně osobní dokonalosti = více hloubky. ()

DJ Obelix

51% je strašlivě málo. Vždyť takových laskavých seriálů už je po hříchu málo. Rád se vždy na doktorku podívám i při současných reprízách (23.7.09) ()

kingik odpad!

Nejstrašnější seriál, co jsem kdy viděl s nejstrašnějším dabingem, co jsem kdy slyšel. Dabováno v obyváku, mixováno na balkoně. Celý seriál stál 5 USD neboli five bucks. ()

InJo

Tahle rodinná westernová romantika je tak neuvěřitelně uchcaná a připosraná, že se na ní člověk snad ani nemůže zlobit, přestože celý seriál je v podstatě dokonalým ztělesněním typicky americké politické korektnosti (rasismus je špatný, áááno?!). Sama hlavní hrdinka je plnohodnotným ženským ekvivalentem Chucka Norrise v dobách jistého texaského rangera, a vedle jejího miláčka Sullyho vypadá i takový Mirek Dušín jako sadistický pedofil uctívající Adolfa Hitlera. Absolutně guilty pleasure oddechovka. ()

Kothy

Taky jeden ze seriálů mého dětství. Vypráví o doktorce, která si začne s indiánem na Divokém západě. Jane Seymour je kupodivu stále kus. ;) ()

Smok

Sledoval som to len kvôli tomu, aby som zistil, či pani doktorka zvládne v prostredí jej skromného príbytku transplantáciu pečene. Nestalo sa. ()

dopitak

Seriál, který se poměrně rychle obsahově vyčerpal. Původně sympatická myšlenka se brzy stala noční můrou pátečních večerů, z doktorky Quinnové se vyvinul "spravedlivý Bůh" Brouk Pytlík a ze Sullyho prototyp ideálního partnera žití na hromádce. Tady se prostě v nejlepším nepřestalo. ()

klerik

Tento seriál som mal jednoducho rád. Však je to western :) Najväčšie plus boli jednotlivé postavy, ktoré sa vyvíjajú a sú ľudsky nejednoznačné. Indiánska otázka bola pekne načrtnutá, rovnako ako ostatné problémy (alkohol, technický pokrok, viera). Niktoré neskoršie časti boli už tak trochu "vatovité", ale spomienky na Sullyho a Hanka :D mi to nepošramotilo... ()

heyda

Když jsem ještě chodíval na základní školu a sem tam jsem měl tu angínu a ležel doma, tak doktorka Quinnová byla každodenní součástí mého léčení :-D. Sledoval jsem to a obdivoval nádhernou vizuální stránku. Dnes se už an to nedívám, protože mi to přijde nudné, ale kdysi jsem si to docela užíval, tak si dovolím dát 3 hvězdičky. ()

Ivoshek odpad!

Hvězdičku bych dal jedině v případě, že by v tom hrál ještě Chuck Norris, Luděk Sobota nebo Jiří Krytinář. Jinak ne. Nevybavuju si, že bych někdy viděl horší seriál než je tohle. A že jsem jich viděl hodně. Třeba Strážce vesmíru. ()

Lacike

Ale hej, videl som zhruba tri série a celkom ma ten romantizujúci pohľad na divoký západ bavil. Postavy mi sadli. Drsniak Sully, krásna a dobrosrdečná Michaela, sympatická trojica detí (akurát ma nasrali, keď vymenili pôvodnú nádhernú predstaviteľku Colleen za druhú herečku, ktorá mi nesedela) a kopa zaujímavých obyvateľov mestečka. Vždycky ma bavilo, keď sa parchant Hank na chvíľu polepšil, aby bol v ďalšom diely znova za totálneho zmrda. Jednotlivé epizódy boli pekným mixom romantiky a drámy s troškou drsnosti. Po čase som seriál prestal pravidelne sledovať, pretože som na to nemal čas a potom som už nemal chuť sa k nemu vrátiť. Ale rozhodne sa jedná o celkom solídny a mierne nadpriemerný seriál. 6/10. ()