Bratstvo neohrozených

• Česko Bratrstvo neohrožených (viac)
Veľká Británia / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Predloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (viac)

vincent

Pri pozeraní tohto prežívam absolútne blaho. Asi najdokonalejšia snímka (teda 10 snímok) z obdobia druhej svetovaj vojny. Vizuálna dokonalosť, surovosť, naturálnosť, akčnosť a bez zbytočného sentimentu. Takto si predstavujem dobrý vojnový film. U mňa za 100%! ()

sheilla

Abych rekla pravdu, tak jsem naprosto unesena. Mam rada filmy, knihy a dokumenty, ktere pojednavaji o druhe svetove valce a tento desetidilny "dokument" me naprosto nadchll. Obzvlast sedmy dil, u ktereho jsem nebyla schopna popadnout dech. Skvela kamera, uzasna hudba o hercich ani nemluve. Od prvniho do posledniho dilu jsem to s nimi tak prozivala, ze jsem si pripadala jako bych tu valku vyhrala s nima :-) ()

ethos

Band of Brothers ma uplne maximalne dostalo. Skvela akcie skvele sceny silne, emotivne tie dokumentaristicke zaciatky tomu len pridavaju. A scena s 9 dielu ako oslobodily koncentrak bola jedna z najsilnejsich ake som videl proste super. ()

Maynard.

Brrr, tak takhle nějak musí vypadat pravé peklo... Žádné zbytečnosti, žádná hra na city, jako v mnoha válečných filmech. Kamarád ti umře před očima a ty musíš bojovat dál a uchovat si alespoň malou naději na svoje přežití...Nikdy bych nechtěl a přece jsem díky tomuto skvostu byl alespoň trochu ve válce. Nejdrsnější muselo být jednoznačně bránění linie v tuhých podmínkách v Ardenách. Seriál nemá jedinou chybičku a má neuvěřitelně velkou "koukatelnost" a to i v dílech, kde se už nebo ještě nebojuje. Možná jediné co mi tam příliš nesedělo byl David Schwimmer alias Ross z přátel, ale taky se to dalo :o) ()

slovan1

Na tomhle seriálu mě štvalo jediné... A to bylo to, že se pořád objevoval v telešopingu a ja ho ne a ne mít... Hodně jsem si oblíbil jednotlivé postavy a pokažde jsem byl naštvaný, když to někdo schytal. Akce ala vojin Ryan mě opět uchvátila. Aspoň má člověk šanci vidět, jak to tehdy doopravdy všechno bylo... Škoda, že měl jen 10 epizod...na druhou stranu se chystá "pokračováni" seriálu, tentokrat z bojišť v pacifiku...100%! ()

Thurin

Výborný seriál z období druhé světové války. Pro mě nejlepší to nejlepší, co jsem dosud v daném žánru viděl. Na televizní seriál určitě velmi dobré herecké výkony, realisticky působící scény a syrovost některých scén a vyhnutí se hrdinskému patosu dělají z tohoto seriálu opravdovou perlu mezi válečnými snímky. ()

finx

Dokonalá série válečných epizod. A znovu nechybí Spielberg a Hanks. Famózní podívaná. "We were all heroes... our Band of Brothers" ()

BMAJTZ

Takový seriálový Ryen. Co víc dodat, z těch deseti dílů byly asi 2 takové pomalejší, ale jinak by se tenhle seriál dal označit z majstrštyk. Mno a co se mi hodně líbilo, že se seriál nezaměřil pouze na jednu osobu coby velitele ale během v každém díle vystřídal hlavního aktéra, čímž to celé získalo na dynamičnosti. ()

KR4T4S

Neskutečná pecka nejen po té válečné stránce. Emoce střídají akci a máte pocit, že jste členy roty. Každý díl je jiný, ale každý je zároveň výtečný. Doporučuju dívat se na domácím kině, zážitek se zvětší snad o 100%. Čili v tom případě musím dát 200% ()

Soweek

Válečné témata nejsou mým oblíbeným tématem, ale tahle serie mě prostě držela, i když jsem z ní zase až tak nadšen nebyl. Proti filmařině se snad nedá namítnout nic, tam je to čisté, ale od seriálu takového formátu bych přeci jen čekal větší tvorbu vazeb mezi vojáky, která by i přes snahu zobrazit seriál jako popis historických událostí, rozhodně neškodila a nebyla by nijak v rozporu s hlavním motivem. ()

made1

Hodně dlouho jsem se tomuto seriálu vyhýbala, trochu mě odrazovalo spojení válečného seriálu a Toma Hankse. Počkala jsem si tedy na chvíli, kdy jsem to prostě zatoužila vidět a musím říct, že to bylo drsné i dojemné vyprávění o klucích a mužích, kteří padli nebo přežili kvůli něčemu, co si na začátku neuměli ani představit... Souhlasím s Gemini, Damian Lewis byl opravdu dobrou volbou. ()

LuciusWlk

Opravdu bravurní dílko. Je znát, že se zde nešetřilo a to je jen dobře. Maximální spokojenost a myslím, že více to tady už nemá smysl vychvalovat. :) ()

fox171cz

Starší bratříček seriálu "The Pacific" s jedním rozdílem, je o mnoho lepší... Nejvíce mě asi dostala celková věrohodnost seriálu, některé scény braly až dech! Nemám co bych vytkl, královsky jsem se bavil. 90% ()

kenkaku

I když se oprostím od faktu že tématiku WWII mám rád stále je 5 hvězdiček málo. Seriálu se dá říct (krom chvály - nošení dříví do lesa) jen z jistého pohledu až moc nevyvážená úroveň dílů. některé jsou o neskutečné akci a děj prostě "jede" jak když MG42 střílí a jindy se zvolní (hodně) a je třeba přeladit na jinou vlnu a díl si vychutnat z jiného úhlu pohledu (což vysvětluje v hodnoceních někde méně než 5 hvězdiček). Více u jednotlivých epizod. ()

Sdoom

Easy Company, you have my respect! A Tom Hanks se Spielbergem taky. Úžasný, úžasný a těžko překonatelný seriál, kterému k absolutní dokonalosti chybí opravdu málo. Umístění na nejvyšších příčkách mé seriálové topky je pro Bratrstvo rezervované napořád. (HD, orig.) ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (viac)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (viac)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (viac)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)