Dva dny po Dni D. Ztracení členové Easy Company narazí na vojína Alberta Blithea a míří do vesnice, kde se mají připojit ke své jednotce. Poručík Harry Welsh tam udělí rotě E další rozkazy: obsadit Carentan, jediné město, kde se mohou spojit obrněné vozy z Omahy a pláže Utah. Tři dny po Dni D. Winters vede členy Easy do Carentanu, kde však narazí na zuřivý odpor Němců zalezlých v budovách. Město se nakonec podaří zajistit, ačkoli je Winters postřelen nad kotník. Po záchvatu "hysterické slepoty" se Blithe přizná Ronaldu Speirsovi, že Den D prospal ukrytý v zákopu a nikdy doopravdy nebojoval. Speirs na to reaguje slovy, že už je stejně mrtvý. Winters oznámí svým mužům, že Němci plánují protiútok; během noční hlídky Talbert probudí nervózního Georgea Smithe, který si ho splete s Němcem a pobodá ho. Další den Blithe zvedne ruku a rozhodne se stát jedním z dobrovolníků, kteří mají prozkoumat statek. Je to rozhodnutí, kterého bude záhy litovat, zvláště poté, co Winters přijede oznámit mužům, že jsou staženi z přední linie a vracejí se do Anglie - alespoň dočasně. (HBO Europe)

cyphercz

Postava Blighta mi nikdy nesedla, ale kdo ví jak moc je reálná - minimálně info o jeho úmrtí mají tvůrci naprosto špatně - nezemřel v roce 1948, ale až v 60. letech, navíc se i zúčastnil Korejské války, takže to zase takový srab být nemohl. To jediné mi sráží kvalitu jinak dokonalé epizody - člověk by řekl, že adrenalinové dobývání Carentanu bude vrchol epizody, ale ten však přijde až při jeho následné obraně kdy na Easy Company vyrukuje početná německá ofenzíva a začnou slušná jatka. Ve válce jsem nebyl, ale přijde mi, že tenhle seriál ji zpracovává nejvěrněji jak to jde a už jen za to patří téhle epizodě 5 hvězd. ()

Necrotongue

I tentokrát šlo o dokonalou a realistickou podívanou, které bych mohl vytknout snad jen vzhled německých obrněnců. V tomto případě by to bylo jen hnidopišské rýpání, takže jsem bez váhání hodnotil pěti kousky. Kdo někdy hrál hru Brothers in Arms: Road to Hill 30, dá mi určitě za pravdu, že přesně takový Carentan zažil téměř na vlastní kůži. ()

Volodimir2

Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb. ()

kenkaku

Pokračujeme o dva dny později (po fenomenálním útoku minule) a za další dva začne další mela. No název epizody naspoileroval (a naladil) dost. V reálu čtyř-denní boje zabraly prakticky celou epizodu. Závěr epizody poskočí na začátek července 1944 a zvolení se. Nicméně opravdu si není na co stěžovat. ()

BROKEN_

U tohohle seriálu se mi vrací vzpomínky na hraní Call of Duty, Medal of Honor: European Assault ( tu hru jsem miloval nejvíc ), ta nostalgie je tak silná, že mám chuť si to zahrát znova. Akce byla větší než v předchozí epizodě, konečně jsme dostaly tanky, jak proti sobě bojují, to byla věc, která tak trochu chyběla u Vojína Ryana. Tenhle seriál žeru! ()

• Po odvysílání epizody se ozvala Blithova rodina a poopravila jeho osud zobrazený v seriálu. Albert Blithe (Marc Warren) byl ve skutečnosti střelen do ramene a ze zranění se plně zotavil. Později úspěšně bojoval v korejské válce a zemřel v roce 1967 v důsledku selhání ledvin. (Kulmon)
  • V díle bylo použito více pyrotechniky, než za celé natáčení filmu Zachraňte vojína Ryana (1998). V nejtěžší den natáčení bylo spotřebováno 14 000 nábojnic. (Redswif)
  • V čase 18:27 poté, co dva vojáci prohledají budovu lékárny, otevře jeden z nich dveře na dvůr, kde zaznamená nějaký zvuk z kůlny, do které dvakrát vystřelí. Dopad první kulky je možné vidět vlevo do visícího prádla, po druhém výstřelu se v kůlně objeví dva průstřely současně, jako by jedna kulka dopadla na dvě různá místa současně. (DeziDiCzorka)