V lednu 1945 se Easy Company přesunula k lesům okolo Němci obsazeného města Foy. Před útokem na město musí příslušníci jednotky společně s ostatními přežít permanentní palebnou smršť. K rotě se vrací Joe Toye, který je však během ostřelování zraněn. Když palba na chvíli ustane, Guarenere se ho snaží odvléci do zákopu, avšak v tu chvíli začnou kulky opět létat vzduchem a neminou ani jednoho z nich. Buck Compton je svědkem tohoto krveprolití a zhroutí se. Během dalšího útoku jsou před Luzovýma očima zabiti Muck s Penkalou, jejichž úkryt dostane přímý zásah. Když nastane ta pravá chvíle, aby Easy Company vyvinula na své protivníky nátlak, její nový velitel Dike v bitvě naprosto selže a jednotka je zmasakrována. Winters přikáže poručíku Speirsovi, aby zbavil Dikea velení. Spears velení převezme a poté se vydává přes německé linie, aby kontaktoval jinou jednotku. Vrátí se a Easy Company tak konečně získá pořádného velitele. (HBO Europe)

Najt

Leden 45, Easy Company je stále v Ardenách. Hlídají městečko Foy spolu s další rotou a 1 praporem. Po neskutečném a drsném bombardování v ardenském lese nasleduje utok na Foy a usídlenou německou rotu s flaky a tigery. Po vyčerpávajícím boji a týdnech pekla to vypadá zase na chvilkový odpočinek. Bitvu v Ardenách považuji za jednu nejintenzivnějších a nejdrsnějších bitev v historii lidstva. Neuvěřitelné, co se před už 80 lety dělo. To co v té době lidé museli přežít, a to jak to bylo, to si nedokážu představit. ()

kenkaku

2.leden 1945 - čeká nás bitva v Ardenách. Opět tedy příslib veliký. Podle mapy (hned ze začátku) jsme u Foy. Nicméně pokračuje monotónní dojem z minula. Je zima, hodně se povídá… teď už jen bum-bum-bum a bude to komplet. Hodně to sráží dojem z epizody, ale pouze jen v kontextu s tou předchozí. Celá první polovina je totiž jako copy-paste Bastogne. Jakmile ale (konečně) začne to očekávané bum-bum-bum (9.ledna 1945) nuda je zažehnána. Natočené je to 10x silněji než v Bastogne. Škoda jen, že ta konverzační cvičení nezůstala komplet v minulé epizodě. Zbytek epizody je fenomenální. Ten útok na Foy (14.ledna 1945) byl neskutečný. ()

Loki_Six

"After Bastogne Easy Company was called to push the Germans through the Bulge. I was glad to be out of my foxhole and moving, even if only to get warm. E Company was sent to clear the woods near the town of Foy in preparation for what we knew would be the assault on Foy itself. During that 1 000-yard attack, we encountered sporadic machine-gun fire and had a couple casualties, but overall met little resistance. Hoobler's run-in with the German was the most dramatic moment of the day." ()

Shakers

Pár mesiacov pred skončením vojny v belgických lesoch Easy Company čelí nie len delostrelectvu nemcov a ich húževnatosti, ktorý bránia mestečko Foy, ale predovšetkým mrazivej zime, neschopnému veliteľovi a aj veľkým stratám vo vlastných radách. Diel, v ktorom je stredobodom pozornosti sympaťák Lipton, ale vynikne aj cigaretový poručík Speirs a samozrejme brilantná akcia. 100% - 5* ()

Volodimir2

Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb. ()