Easy Company konečně dorazila do Německa, přičemž se setkala s překvapivě malým odporem. Poprvé za dlouhou dobu si jednotka konečně může trochu vydechnout a nabrat síly. Hlídka v nedalekém lese narazí na opuštěný nacistický koncentrační tábor, který je stále ještě plný vyhublých vězňů. Místní obyvatelé, kteří popírají, že by kdy zaslechli o jeho existenci, jsou pověřeni jeho "úklidem". Z Berlína přichází nečekaná zpráva o Hitlerově smrti. (HBO Europe)

Najt

Asi nejsmutnější díl seriálu, který zpochybňuje lidství. Nese název why we fight (proč bojujeme) na jednu stránku nam tento díl odpoví. Nacismus bylo něco co bylo třeba vyhladit z povrchu zemského. Když parašutisté ze 101 objevili pracovní tábor na kraji Německa, nevěřili tomu co vidí. Tohle vidět na vlastní oči musí být něco, co srazí na kolena každého a o to hůř pro lid, který tam byl. Neskutečné svinstvo. ()

Necrotongue

Podruhé jsem ubral hvězdičku z hodnocení, znovu jsem to udělal jen proto, že si tvůrci zbytečně rozšířili děj, jen aby mohli zapůsobit na city. V mém výtisku Ambroseovy knihy každopádně pasáž s koncentračním táborem chyběla a v seriálu se podle mě objevila jen kvůli Stevenu Spielbergovi. Jinak samozřejmě naprosto souhlasím s tím, že koncentrační tábory, gulagy, internační tábory pro americké občany japonského původu i nucené práce v našich jáchymovských dolech byly hnusné svinstvo. ()

Volodimir2

Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb. ()

kenkaku

Tak a jsme v Německu. Dva měsíce do konce války, Tom Hardy klátí místní blondýnky, velení chlastá Vat 69 a zbytek rabuje domácnosti. Prostě klasická nuda v Stürzelbergu. Tedy to té doby než narazí na Kaufering. Tomu se věnuje polovina epizody. Celkem vzato, akce sice žádná. Nicméně pořad se něco děje. Žádná vycpávková konverzační cvičení. Děj končí 30.dubna 1945. ()

Foxí

Když jsem se začala dívat na tento seriál nic jsem si o něm dopředu nezjišťovala.Takže mě skoro celý seriál ani nedocházelo, že byli i tábory. Přitom toto období války znám spíše z pohledu pracovních táborů. Prostě jsem to brala tak, že tady máme vidět pohled vojáka bojujícího na poli. A ano přesně to jsme měli vidět. A tedy i to, jaké muselo být strašné právě tady tyto tábory objevit, když o nich neměli ani tušení. Byl to pro mě díl kdy mi opravdu lezl mráz po zádech (výborně natočeno, ne jen tento díl samozřejmě). A sakra nevím jak je možný, že jsem ho mohla tak dlouho odkládat! ()

• V epizodě je scéna, kdy kapitán Lewis Nixon (Ron Livingston) vejde do domu aby hledal alkohol, následně vezme do rukou fotografii německého důstojníka a hodí ji na zem. Na fotografii je generálmajor Anton Dostler. Ten byl zastřelen popravčím komandem poté, co byl zajat spojeneckými silami. Tato událost se stala v roce 1945 v Itálii a byla jedním z mála případů, kdy byl vysoký německý důstojník souzen za válečné zločiny během druhé světové války. Vysvětluje to nevraživý pohled ženy, která Nixona překvapí při prohledávání pokoje. (l3ricktop)
  • V této epizodě se podruhé objeví na několik vteřin Tom Hanks. Tentokrát v roli francouzského vojáka, který vyvede ze stodoly a následně popraví 2 německé vojáky. (fisus)
  • Scéna objevení koncentračního tábora je zcela fiktivní. Seržant Donald Malarkey (Scott Grimes) po premiéře seriálu ve své knize napsal, že nikdo z roty E, s kým mluvil, si nepamatuje, že by něco takového ve válce zažil. Všichni se shodli na tom, že na něco takového by rozhodně nezapomněli. (Žralok)