Večný svit nepoškvrnenej mysle

• Česko Věčný svit neposkvrněné mysli (viac)

Život osamělého a nesmělého Joela se od základu změní, když potká excentrickou a temperamentní Clementine. Ta je výstřední ve všech směrech a k bláznivým kouskům stále úspěšněji vyzývá i Joela, jenže je rovněž nevyrovnaná a výbušná a jednoho dne se rozhodne Joela zbavit a začít znovu. Na experimentální klinice se podrobí vymazání paměti, a jelikož pokus dopadne úspěšně, rozhodne se zdrcený Joel pro stejné řešení. Nemá ale štěstí, tentokrát se zákrok vymkne lékaři z rukou a dílo zkázy dokoná jeho asistent, který se místo pečlivého monitorování mozkové činnosti klienta nechá svést k divokým erotickým hrátkám. Režisér umí mistrovsky rozrušovat časoprostorovou kontinuitu a nahrazovat ji asociativním spojováním útržků, jež pocházejí z různých vrstev paměti, a zde se tento princip uplatní při rekonstrukci celého vztahu ústřední dvojice. Odvíjí se pozpátku, k některým zážitkům se film opakovaně vrací, mnohé deformuje v závislosti na Joelových rozjitřených emocích. (oficiálny text distribútora)

patient333

Veľmi zaujímavý film, aj po takej dlhej dobe. Už chápem prečo sa pokladá za legendu. Príbeh začína zľahka no cítite, že niečo je iné a to sa spája do akejsi zvláštno-zaujímavej atmosféry. Osobne som film prekukol v skoršom momente no užíval som si tie úseky mapovania spomienok dozadu až k vyvrcholeinu celého deja. Topka za mňa je koniec, ktorý nekončí ako klasické slaďáky ale dodá pekné rozuzlenie tohto zvláštneho filmu. Scénar je výborný, Jim Carry v jednom zo svojich najlepších výkonov vo filme, ktorý ma pointu na večerné rozmýšľanie. ()

Elanornegra

Veľmi náročné, vizuálne krásne britské. Skvele obsadenie, kde hlavná dvojica doslova hviezdi. Jim Carrey len potvrdzuje, že vie hrať drámu tak dobre ako comedy. Take kúzelne, a tie hratky s mysľou. Treba to pozrieť viac ako raz. Záver strhujúci 90% ()

Scott67

Upřímně nevím, co tady ostatní tak chválí. Pro mě jenom 108 minut nudy. Pominu-li Kirsten v kalhotkách, poskakující po posteli, tak tam vlastně nic zajímavýho nebylo. Možná ještě přílba mazalka z Návratu do budoucnosti. Nebyl to prostě můj šálek kávy. ()

Osemhodin

Velice neobyčajný snímok ktorý zo začiatku dokáže velmi zmiasť ale keď sa do toho dostanete je to fakt velmi solídna dráma s velmi dobrým scénárom. Odporúčam :D ()

vecnevysmata

Možná to v době svého vzniku bylo něčím přelomové (pamatuju si, že Premiere, kterou jsem tehdy měla předplacenou, dala pět hvězdiček), ale teď, v roce 2022, mě to neskutečně nudilo. Banální story, žádný děj, schematické postavy, kterým jsem nefandila, předvídatelnost. ()

SLPHR

Jim Carrey v tomto filmu ukázal, že dokáže zahrát i vážné postavy. A Kate Winslet mu úžasně sekunduje. Film je trochu složitější na pochopení, ale zase pokud ho pochopíte, tak budete mít zajímavé téma na přemýšlení při probdělých nocích:). Snímek je o tom, že každý má nějaké chyby, které nejsou v žádném případě důvod k rozchodu (v tomto případě, ale dá se to spojit na každé ukončení jakéhokoliv vztahu). ()

denisvavrin

Je to jeden z těch filmů, které potřebujete vidět alespoň dvakrát aby jste si ho pořádně užili a hlavně ho pochopili. Na takhle propracovaný scénář jsem nebyl připraven :D ()

cyndaquil

Jim Carrey už v starších filmoch dokázal, že nie je len geniálny zabávač, viz. Majestic, Truman show. K obom filmom sa tiež skôr či neskôr vyjadrím  ale teraz sme tu kvôli niečomu inému. Věčný svit neposkrvněné mysli je ďalším dôkazom, čoho je Carrey schopný. Je vidieť, že dospel a to tak ako ľudsky, tak aj herecky. Nedávam plný počet hviezdičiek lebo jeden z dvoch vyššie spomínaných filmov, neprezradím zatiaľ ktorý, sa mi páčil oveľa viac. Áno, oveľa. Večný svit... je úžasný film, občas sa mi ale stalo, že som sa zamyslel nad niečím iným, čo s filmom nesúvisí, a to sa mi pri jednom z dvoch spomenutých filmoch nestalo ani, keď som ho videl už aspoň desiaty raz. Pre tie nudnejšie pasáže šla jedna hviezdička dole ALE! stále sa jedná o vysoko kvalitný film, ktorý v každom z nás zanechá nejaké emócie ale myslím, že u každého sa budú v niečom líšiť. ()

Cosima

Věčný svit neposkvrněné mysli jsem poprvé viděla před několika lety. Tehdy jsem ho vůbec nepochopila. Prolínání na mě bylo moc a moje náctiletá hlava si s takovým příběhem nevěděla rady. Dala jsem tak snímku jen tři hvězdy. Přesto mi utkvěly v paměti různé barvy vlasů vynikající Kate Winslet a řekla jsem si, že dám filmu ještě někdy šanci, že ho chci opravdu pochopit. Uběhlo cca 10 let. Teď sedím u svého notebooku a píšu komentář jen pár minut po druhém zhlédnutí. Jedním slovem GENIÁLNÍ. Musela jsem prostě trochu dospět, abych plně vstřebala a docenila takový skvost. Kate Winslet jako vždy výborná (nominace na Oscara zasloužená). Hodně mě ale překvapil Jim Carrey (za mě jednoznačně jeho nejlepší herecký výkon). Spolu dokázali poskládat tak citlivou mozaiku rozpadajícího a současně napravujícího se vztahu, že sledovat je bylo pohlazení po duši. Obdivuji taky tvůrce, že zvládli ustát a ucelit takový labyrint v Joelově mysli. Z hlediska narace je to horská dráha. Opravdu to není film na nedělní dopoledne. Musíte se do něj ponořit, a když mu to dovolíte, vtáhne vás takovým způsobem, že na něj nezapomenete, i kdyby jste si nechali tu paměť vymazat :-). Výjimečný filmový zážitek. PS Čekala jsem s napětím, jaké bude rozuzlení a za slzy se nestydím. ()

buddha_ps

Geniálne, dokonalé, božské. Ohňostroj scenaristickej i režijnej fantázie, hravosti,  a skvelých hereckých výkonov. Opakovaným sledovaním sa tento pocit len a len umocňuje ()

peproch

Film o fatalitě spříznění duší, bytostí, bez ohledu na to, jak technika zvládá odlidštění, odcizení, zapomnění. Everybody's got to learn sometimes. Nádherná Kate W., možná nej z mladých rolí. ()

Simon.Mp3

Proč když vidím nějakou slečnu, která mi obětuje uměv tak se do ní zamiluju? Nechápu proč nebo co se děje, ale líbí se mi to. Takhle bych popsal fim s názvem Věčný svit neposkvrněné mysli z roku 2004. Výtečný romatický film ktery vypráví přiběh o Jeolovi a Clementině  kteří se milují. Z ničho nic Clementina začne ignorovat Joela což je výčet prvních 10 minut filmu které tě nahodí do přiběhu který vás pohltí a nepustí. Film je skvělý ze stránky obsazení, Jim Carrey si krade celý film i když všechny postavy jsou nějak zajímave. Mají svoje cíle, chyby (které je dělají více lidské) a celková pointa je velmi zajímavá. Začátek je celkem zmatečný, ale snímek je výdečný. Jediné co bych vytkl tak je lehce zdlouhavý v některé scény tam vubec nemusí být, ale v podstatě prohludují charaktery. ()

Sejkorka

Joel (Jim Carrey) je ohromen, když zjistí, že si jeho přítelkyně Clementine (Kate Winsletová) nechala vymazat z paměti jejich bouřlivý vztah. Další z filmů, kde jsem napoprvé nezadal recenzi. Ty hvězdičky nechám, protože vynikající je scénář, kamera, hlavní herci, ale i vedlejší herci .... ()

MatyRock

Režijní, scénáristická a herecká stránka věci předčí všechno ostatní. I když je to v základu tradiční romanticko dramatický příběh, tak právě koření sci-fi prvku a již zmíněné provedení dělá z Eternal Sunshine of the Spotless Mind neotřelý zážitek. ()

mapollam

Tento film je nádherný. Proste je. Sci-fi iba okrajovo. Romantický, ale bez možnosti zaradenia do žánru. Carrey šokujúco introvertný a perektný, Winsletka - do tej som v tomto filme až po uši. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz