Star Trek: Picard

• Austrália Star Trek: Picard
USA, (2020–2023), 25 h 2 min (Minutáž: 39–63 min)

Patrick Stewart, Michelle Hurd, Jeri Ryan, Alison Pill, Santiago Cabrera, Evan Evagora, Isa Briones, Brent Spiner, Jonathan Frakes, Orla Brady, Ed Speleers (viac)

Star Trek: Picard představuje Sira Patricka Stewarta, který si zopakuje svou ikonickou roli Jeana-Luca Picarda, kterou hrál sedm řad v seriálu Star Trek: Nová generace. Nový seriál bude následovat tuto ikonickou postavu do další kapitoly jeho života. (Prime Video)

Walle

V posledních letech si užívám každé oživení, které značka přinese (kromě animované tvorby, které jsem nepřišla nikdy na chuť a prvotního počinu z 60 let, jenž je na můj vkus prostě příliš starý, čemuž i odpovídá představa o sci fi v něm praktikovaná, mám s občasnou výhradou ráda ze star treku vše co na plátno nebo obrazovku přišlo) a to ať už akčněji založený star trek nemesis, alternativní realitu jj abramse (ty filmy mám hned po mých srdcovkách ST II a VI nejraději), nebo moderně provedené trio posledních let Dtscovery, Strange new worlds a Picard, přičemž poslední zmíněný mě zaujal už první (od nové generace naprosto rozdílně pojatou) scénou plnou akce a násilí. Každý týden jsem hltala děj a nové i staré postavy a nemohla se dočkat co bude dál. Seriál hodnotím až po ukončení (alespoň je to tak tvůrci podáváno) a dávám 4 hvězdy a ne 5 protože jako každý fanoušek star treku i já občas zahlédla něco, co se mi líbilo méně, nebo mi připadalo špatně, ale jako celek seriál nezklamal a vzhledem k fámám a konci poslední epizody se nemůžu dočkat s jakým dalším seríálem tvůrci přijdou. ()

michalkop

Zajímavá nostalgická odpočinkovka, u které aspoň půlku z narážek nechápu, protože jsem viděl jen pár dílů starších startreků. První série kupodivu neskončila v půlce bitvy, ale druhou sérii snad ani nechci vidět. V ní asi nebude dvakrát více krve jako je u dvojek běžné, nýbrž to bude dvakrát větší konina... ()

rime

Celkově je seriál zklamáním. Srovnání s TNG si vůbec nezaslouží, chybí jakákoli komplexnost, uvěřitelnost, podstata. Důvodem je také chabý scénář a nezajímavé nové postavy, které všechny působí jako Picardův komparz. Herci strašní, nezajímavá třetí a čtvrtá liga, obrovskej pád o mnoho levelů a neklamné znamení, že je někde velký problém. Ten seriál je také zoufale prázdný, myšlenkově i obsahem. Poslední díl byl paradoxně tím nejlepším, suverénně nejlepším - to znamená jediné, je to natahovaná vata.Jeden díl ze serie má tah na bránu, to je zoufalý. Scenář je velký problém, Star Trek byl vždycky "levicový", TNG je tím známá, ale byla to inteligentní levice, lidskost proti sobectví, rozum proti nenávisti. Postavy působily skutečně lidsky a uvěřitelně. Jo, to byl svět ještě normální. Dneska už je jiná doba, dnešní liberální levice se podstatně víc přiblížila extrému. Přináší to absurdní situace a tento seriál nezůstal ušetřen. Úplně nejhorší je, že ten seriál doslova ojebáva diváky. Přiznané zneužití značky, které si z vás dělá srandu. To je neodpustitelný. ()

Hombre8

Pro fanouška Next Generation a Picarda vůbec, je to bohužel zklamání. Není třeba říkat proč. Ostatně se to dnes ani nesmí, že...? Aspoň kdyby si v závěru odpustili ten záběr z galerie Riosovy lodi a J.L. nechali reinkarnovat až v úvodu další řady, když už to stejně bylo evidentní. Tak jsem se těšil, že napálím plný počet! ()

Hal9k

Co říci více, než že to byla nádherná podívaná. Velké díky obětavému a naprosto fantastickému Patricku Stewartovi, že do toho určitě pro něj velmi vyčerpávajícího projektu šel, aby nám všem udělal radost. Je to Pan Herec, on už to nedělá pro peníze, ale jako svou morální povinnost. První scéna prvního dílu mě spolehlivě dožene k slzám, kdykoli ji vidím, kdykoli na ni i jen pomyslím. Velmi krásné je i setkání po letech s dalšími důvěrně známými postavami, to si prostě vychutnáváte jako víno. Výběr herců dalších postav byl také neobyčejně zdařilý. Toto je poctivá práce, srdeční záležitost. edit: tehdy jsem si nějak nevšiml, že produkce Patrick Steward, tak ta věta výše vyznívá bizarně, nicméně i tak dle mého názoru platí. Doplňuji, že pro mě nejlepší ST v tomto tisíciletí (nepočítám ST Enterprise, ten jsem žel ještě neviděl) ()

endymion

Picard a Sedmá z devíti v jednom seriálu? I když je na nich vidět, že léta běží, jsou pořád v laufu a já jsem spokojený jak želva. Konečně někdo smysluplně navázal na konec TNG a Nemesis. Nejlepší z ST seriálů 21. století. ()

PeteBuck

Sklamanie. Lepšie než Discovery, ale oveľa horšie než akýkoľvek iný Star Trek z éry Roddenberry/Berman. Už to tu povedali mnohí, že z ducha pôvodného ST to nemá nič. Všetci sú zamindrákovaní, Picard 18 rokov trucuje, každého postihla nejaká strata, katastrofa a federácia vyzerá ako banda blbcov, ktorí sa posunuli o 200 rokov späť. Myslím, že hlavným problémom je skupina scénaristov, ktorí na to proste nemajú. Videl som dokument od ST DS9 natočený pred pár rokmi, skupina pôvodných scenáristov si sadla a začala vymýšľať zápletku pre možnú 8. sériu. A vtedy som si povedal: "Takto to má vyzerať." Pôvodných týpkov už k tomu asi nepustia, a tak tu mám bezduchú, nič nehovoriacu zlátaninu. A jeden príbeh na 10 epizód? Toto nie je True Detective ani Peaky Blinders, toto je Star Trek, mohli by ten model trochu upraviť, alebo ho úplne opustiť, lebo rozvíjať jednu vec, ktorú by v pôvodných sériách v pohode povedali za dve 45-minútové epizódy, tak na to proste nemajú. A ten námet je aj tak vykrádačka z pár častí ST Generation. Zasa sa ideme naháňať za nejakými extra vyspelými blbcami, ktorí nám hodne dávno nechali odkaz, že sa ich máme vybrať hľadať. Pardon, nie my, androidi, pardon, nie, už sa im hovorí syntetici. Je mi jasné, že Star Trek sa musí hýbať, vyvíjať, ale toto nie je vývoj ale smutný pád. Stewarta asi už začína chytať senilita, že sa rozhodol v tomto hrať a ostatní sú asi vďační za každú úlohu, inak si to neviem vysvetliť. P. S.: Je inak zaujímavé, akú hádku/diskusiu vytvorili Picard a Discovery. Doslova to fanúšikov rozdelilo na tých, čo to odmietajú a tých, čo žerú so značkou Star Trek úplne všetko. ()

Sidenius

Já u enterprise vyrůstal. A vidět po tolika letech 7of9, williama raykera a poradkyni Troy, to je na slzičku a moc se mi líbilo. Od efektů přes děj až po znělku :) ()

3k7

#bacha SPOILERY Tohle je komentář, který je pro mě asi vůbec nejnáročnější napsat za posledních...kolik? 10 let? Star Trek TNG jsem zbožňoval, viděl jsem všechny díly. Voyager byl taky super, ale scházel mi Picard, ta jeho osobnost ztvárněná Stewartem, to je prostě něco, co se dle mého názoru nikomu za celou historii všech Star-treků asi nepodařilo tak dobře, jako Stewartovi. Během sledování seriálu se to ve mě pralo. Někteří naprosto nevýrazní herci, ke kterým jsem měl těžké si najít cestu mě zkrátka nezaujali a nejvíce ve mě rezonovaly záběry, kdy se na obraze objevili ti staří dobří herci. Co teď? Jaké tomu dát hodnocení? Kdyby tam nebyli tito staří a oblíbení herci, tak je ten seriál asi odpad...A dal bych za pravdu táboru, který chce seriál zrušit....Technicky vzato jsem chtěl ten startý dobrý TNG, který se už bohužel nikdy nevrátí a patrně nikdo nikdy už znovu nezopakuje stejný úspěch a to mě na tom tolik trápilo. To uvědomění, že něco, co je postavené na silné nostalgii, kde vidíte svoje oblíbené herce, kteří se spolu znovu setkají, tak vám to přinásí určitou radost, určité uspokojení z toho, že se vrátilo něco, co jste měli tak rádi. Jenže logika postav (někdy od 6. dílu) začala trpět. V posledním díle už logika postav úplně narážela na jakési naivní dno. Ale pořád jsem to těm tvůrcům odpouštěl, protože jsem jim skočil na špek v podobě starýho, dobrýho, picarda, kterej už vlastně není picard, ale máte toho člověka na obrazovce fakt rádi. Anyway vidět sedmou z devíti, i po těch letech ta holčina vypadá dokonale i přes tu tunu vrásek na xichtě. Zpět od nižších pudů k těm vyšším. Tenhle seriál vnímám jako rozloučení s Patrickem Stewartem. Přeju mu samozřejmě dlouho trvající pevné zdraví, štěstí a spokojenost a jsem rád, že jsem ho mohl vidět (doufám, že ne naposledy) ještě jednou v nějakém star-trekovském filmečku či seroši. Ale došlo mi, že TNG tu byl...a už nás pomalu opouští, tak jako nás začnou opouštět herci a mě je to nesmírně líto, ale tento seriál nás na to dle mého skromného názoru připravuje. Pak tu hraje roli další faktor. Pokud tento seriál fanoušci nepříjmou, pochybuji, že se něco během příštích pár let znovu natočí. Nebýt těch některých chyb v logice postav a vědomí toho, že jsem si poprvé uvědomil, jak moc mi bude star-trek chybět, až tahle parta jednoho dne odejde na věčnost, dávám místo 5 hvězd, jen 4 a trošku s pocitem, že mě to všechno celé vlastně mrzí a nechtěl jsem to tak. Chtěl jsem si tímto seriálem připomenout tu naivní minulost v podobě TNG, kde všechno bylo naprosto fajn. Současně se zamýšlím nad tím, co mě na star-treku celou tu dobu tak bavilo. Byl to ten pocit, že je tam nějaká parta, která neustále prozkoumává nové světy a nové formy života, nebo to bylo tou partou, která mi tak přirostla k srdci? Nasadil TNG laťku příliš vysoko a stávající generaci filmařů se tu laťku nedaří dosáhnout? Nebo už prostě stárnu? Kdo ví, možná se na seriál podívám ještě jednou a třeba změním názor. Shlédnuto s původním anglickým zněním. Užíval jsem si každý okamžik, kde byl picard na obrazovce s neuvěřitelnou dávkou nostalgie, zbožńoval jsem každý záběr se sedmou z devíti s Dianou a Rykerem...Možná tam mohl být i Worf a Geordi, ale myslím si, že to autoři budou chtít dávkovat po sériích. No, až mě ten seriál bolel, ale to je prostě život. Hrozně mě vadila ta jistá dávka depresivnosti, temnosti celého seriálu, chtěl bych to tak, jak to bylo v TNG nebo Voyageru. Asi se časem podívám na Deep space nine, který jsem tak dlouho odkládal, protože Holywood neustále padá s kvalitou dolů a přinášejí mi něco jiného, než to co jsem chtěl, nebo to co jsem si představoval. Na druhou stranu chápu, že Stewart asi nemůže už kvůli pokročilému věku hrát muže v nejlepších letech, který s energičností velí celé posádce. Už jsem na něm poznal, že je unavený, ačkoliv jsem mu fakt fandil, jako každý fanoušek TNG...TNG nikdo už nikdy nenahradí a s touto bolestí a nostalgičností se prostě budu muset naučit žít. Škoda. () (menej) (viac)

hesonic

1 série: Nádherně vyprávěný příběh pro dospělejší publikum. Realistický. Lidské osudy a zákonitosti z reálného života podané v inteligentním sci-fi. Seriál představuje určité rozloučení se s érou, která se vyskytuje jednou za generaci. Seriál dokonce představí některé technologie, které se momentálně vyvíjí a pro naše děti budou běžné jako pro nás myčka či Tesla. Drží se realistické fyziky (resp. se o to dost snaží i když místy ujede). Zajímavostí je hodně prvků z děl jako Babylon 5, Battlestar Galactica, Eve online a dalších. 2 série: bojím se, že se v ní objeví Q a tím se to pokazí. ()

mine.slayer

Skvělé Star Trekovské dobrodrůžo, po několika shlédnutí si nelze nevšimnout některých příběhových nesrovnalostí za to hvězdu dolů, ale napoprvé asi těžko postřehnutelné a celkově série působí jako hlavu i patu dávající pokračování The Next Generation. ()

Miroslav.Zac

Po trochu moc kecací první sérii přišla druhá, kde už se toho děje víc. Postavy jsou fajn, Picard je středobodem seriálu a je to na něm vidět. Přesto raději sáhnu po starší tvorbě (jak seriály, tak filmy), která toho umí nabídnout mnohem víc. Jako pocta Patricku Stewartovi by seriál nemohl být lepší. ()

Skripper

Vyjma výskytu postav z Nové generace se jedná dle mého názoru o dosti nepovedenou sérii. Příběh mi přišel ušitý horkou jehlou a často nesmyslný. Chápu, že dnešním marketinkovým oddělením CBS už by scifárna s minimem akce založená na hlubším příběhu a rozvoji postav neprošla, ale doufal jsem, že tam kromě akce, efektů a nostalgie bude alespoň něco navíc. Taky mě dost mrzelo, jak působila budoucnost oproti Nové generaci. Nová generace ukazovala, jak by lidstvo jednou mohlo vypadat, kdyby se oprostilo od svých negativních vlastností, kdežto tato série působila spíš jako současnost. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Star Trek dostane další seriál

Star Trek dostane další seriál

18.05.2020

Trvalo to roky, ale značku Star Trek se nakonec přece jen podařilo oživit. A paradoxně to nebyly filmy (byť pomohly), ale televize, kde se postavám spojeným se slavnou lodí Enterprise začalo dařit.… (viac)

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (viac)