Policajný odznak

• Česko Policejní odznak (viac)
USA, (2002–2008), 87 h 14 min (Minutáž: 44–72 min)

Tvorcovia:

Shawn Ryan

Kamera:

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan (viac)

V nejhorším policejním okrsku v L. A. šéfuje drsný Vic Mackey, velitel jednotky proti gangům. Ve světě, kde neplatí hranice mezi dobrem a zlem, se řídí vlastními pravidly a neváhá se zločinci obchodovat a zároveň je podrazit. Nový kapitán Aceveda chce situaci změnit, ale brzy zjistí, že proti němu stojí skupina zkorumpovaných, ale výkonných policistů, bez jejichž pomoci se neobejde. (oficiálny text distribútora)

EricNor

Musím dát pět, poněvadž mě to hrozně baví. Viděl jsem jen devět dílů, ale skoro všechny na jeden zátah. Antihrdina Vic Mackey (čti makej) je nejednoznačná postava, kterou jsem si navzdory....spoiler....oblíbil. Kam se hrabe uhlazená Kriminálka LV,NY, M. Takhle může vypadat policejní práce. A Michael Chiklis to táhne - bez něj by to nešlo. Druhá série je drsnější. První byla ve srovnání s druhou jen taková srandička. Při sledování mi někdy nebylo úplně dobře po těle - nejde o to, že by scény byly ultra násilné, ale o to jak se chovají lidé k sobě navzájem, co jsou ochotní udělat pro peníze, uspokojení atd. Ten nádech skutečnosti celý seriál pozvedá ještě o kus výš. ()

JackBauer

Po troch sériach som bol viac menej sklamaný pretože som čakal viac... Štvrtá séria sa ešte niesla v duchu predošlých ale v päťke sa to rozbehlo a až do konca to bola neskutočne dobrá nervydrásajúca jazda... To bola proste pecka.. Hltal som diel za dielom a takmer na konci každého som mal ťažký žalúdok... prestala mi vadiť absencia hudby, škaredé strihy a vynikajúci všetko čo mi vadilo v 1 2 a 3 ... Vynikajúci seriál 90ˇ% ()

sanjozko

ti sa z nikym a nicim neseru, maju pochytane rybicky aby chytali ryby velke, myslim ze realita nie je prilis odlisna ako je to v tomto seriali, jednoducho policajny skvost ()

freemen

Jeden z mála seriálů, jenž si na nic nehraje. Ukazuje pravou tvář losangeleské městské kriminality a drsné praktiky policejní zásahovky. Ačkoliv z morálního hlediska jsou některé praktiky Vica a členů jeho party špatné, normálně si je oblíbíte hned od první série. Postavy jsou bravurně napsané a děj je neuvěřitelně hutný. Není díl, jenž by vyloženě nudil. Jsem u šesté sezony a nezbývá mi dát nic jiného než plných pět… ()

harry.callahan

Tento seriál nemá chybu. Opravdu 7 poctivě provedených serií jsem se nenudil ani jednou. Je nutno tento seriál vidět. Poslední díl byl srdce rvoucí. Je vidět policejní práce, holá realita, dobrá akce. ()

Ikarr0s

Michael Chiklis v čele odvážného seriálu zobrazujícího reálný pohled na policejní práci ale i životy lidí za příšerných podmínek v jedné z nejhorších gangsterských čtvrtí Los Angeles v zemi přistěhovalců kde sehnat drogy nebo střelnou zbraň je stejne lehké jako u nás si koupit rohlíky. The Shield je seriál který který k vytvoření své kvality nepoužívá vizuální efekty ani strhující hudbu, nýbrž čistou realitu, kde postavy nejsou ani černé ani bílé. Pokud chcete stádo dobře ochránit před zlým vlkem, pořiďte si vlastního... ()

soulless

Badguy u Cops, aneb jak jde poctivě krást. Poměrně masochistické pojetí zásohové jednotky LAPD. Shield se mi prostě snaží vsugerovat, že bílí jsou štuby, zatímco černí a hispánci jsou z 90 procent zlí, nepodstiví a dílujou fet. Hlavní dějová linie je nastavena poměrně zvláštně, určitě bych přidal víc té "police work", aby člověk měl ze seriálu víc, než jen nějaké to zmlácení a strach z finančního. Nicméně obstojné obsazení hlášky a především "žádnésranísezlejma" ze seriálu dělá příjemný počin (Konec 3. série) ()

disstanda

Absolutní pecka. Banda zkorumpovaných fízlů s jejich vzestupy a pády. Kromě slabší 4. serie kterou ale stojí zato protrpět jsou zde všechny prvky které oceňuji na seriálové tvorbě současnosti. Vedení delšího případu klidně přes celou řadu. S charaktery projdete opravdu řádný kus cesty a zápletka rozvinutá přes 5., 6. a finále 7 serie je jedno z nejlepších co jsem viděl. Glenn Close, A. Anderson a hlavně Forest Whitaker jsou jedním slovem skvělí! Poslední díl 7. serie a speciálně Vicovo sólo před mikrofonem jsem řádně vydýchával. Pro mě top seriál několika posledních let vedle kterého vypadá DEXTER se všemi možnými CSI atd jako pořady z pásma Kuřátka. Hotovo ()

Vindemiatrix

Jeden z mála krimiseriálů (kromě Wire vlastně jediný), na který jsem si vypěstoval chronickou závislost. A to navzdory formálnímu uchopení, které mě chvílemi vysloveně irituje. Rozkomíhaná kamera navozjící autentickou atmosférou "teď a tady" sice zvyšuje akčnost a realističnost některých scén, ale také nepřehlednost už tak spletitého a rychlého děje. Shield přitom není o nic věrohodnější seriál než Kriminálka Miami - na to, kolik zloduchů zvládne Vicův tým během jediné směny ztlouct, zatknout, zkompromitovat a ještě jednou ztlouct, by Batman potřeboval půlroční dovolenou. Síla seriálu je v něčem jiném: v zajímavých, morálně nejednoznačných postavách a jejich vztazích, které se neustále proměňují pod tlakem profesní rivality, zákulisních hříček, zištnosti a všech druhů pokušení, jež vyvstávají během sisyfovských potyček s každodenní kriminální (a vlastně i docela běžnou životní) realitou. Barvitě zachycené, etnicky i sociálně nevyrovnané prostředí, výrazné postavy, neutuchající konflikt etických hodnot a nápaditý, dynamický děj řešící v každé epizodě několik zajímavých linií - jen díky tomu zkousnu i ten pitomý formát a dychtivě si už potřetí za večer pouštím "poslední" dnešní epizodu. ()

Harsesiss

Nikdy v živote som sa pri žiadnom seriály nebavil tak parádne, ako pri pohľade na Vica a jeho partiu, ktorí hrajú podľa svojich pravidiel, ktorí sú kladnými a zároveň aj zápornými postavami (vo väčšine to druhé), ale aj napriek tomu im budete držať palce až do konca - ktorý nemal chybu a v ktorom sa žiaden happy end nechystá. Podľa môjho gusta, lepšie ako The wire. Pre mňa jednoznačne najlepší seriál, vôbec. ()

harymz

Perfektní seriál odhalující pozadí policejní práce v Los Angeles a nemyslim,že jenom tam....Sice si kolikrát řikam,že si kluci ze zvláštního oddílu myslí,že mají místo těla ocelovej sloup,od kterýho se kulky budou jen odrážet...Jak jinak si vysvětlit,že se absolutně neobávají pomsty od dealerů drog,různých překupníků apod,který buď vydírají,nebo jejich komplice pošlou do krimu,případně je "odstraní natrvalo" Opravdu mě tenhle seriál dostal,momentálně dnes (5.2.´12) začínám koukat na 6.sérii a docela mě mrzí,že už pak je jen jedna,poslední.Osobně tomuhle seriálu dávam maximální hodnocení,protože mě upoutal a to tak,že velice hodně !!!! Vřele doporučuju všem,kdo má rád policejní seriáli a nemají problém s tim,když policajti rozhodně nehrajou podle pravidel. ()

Awesomer

Nádherný protipól všem těm dementním kriminálkám Miami, New York, a dalším "CSÍčkům" Tuny stupidních laboratorních a hypermoderních zařízení ve fungl nových budovách, s nažehlenými blbečky a vyšetřovatelkami, které mají výstřih až ke kolenům. Žádné usvědčování z milimetrového vlákna, nebo fotky z mobilu, která díky ultra výbavě odhalí i to, co na ní vlastně vůbec není zachyceno.. Poctivá, špinavá a drsná policejní práce. A hlavně, dokonalé vykreslení postav a jejich charakterů, zobrazení policistů jako lidí a ne jen jako osob, které jsou narvány moralistickými poučkami a zásadami až po okraj.. Precizní, herci ze sebe ždímají maximum, epizody mají spád a základní dějová linie, nebo chcete-li osa je plná zvratů a celé to frčí a šlape naprosto dokonale. Nemám co bych vytknul. ()

OŠmíd

Už dlouho mě nic tak nezaujalo. The Shield je perfektní drsný seriál. Je hezké v něm vidět, že každý, ať to myslí sebelépe, má nějaké máslo na hlavě, nějakou chybu, kterou kdy udělal. A tak to je i v realitě. ()

virus5161

Tak teda nevim. Někde jsem tu našel mezi komentama odkaz na The Wire, že prej toohle je lepší.. CO...o..ŽE? Naprosto nepravděpodobná machostory, vydržel jsem tři díly a kroutil se nad stupiditou hlavní postavy i obsazením. A to mám rád Marwa ze Sin City. Škoda investovaný energie do snahy najít barvy tam, kde nejsou. Aha, už to vidim, koment http://www.csfd.cz/uzivatel/37166-cervenak/.... Bože, jak to může mít tak vysokej rejting? Z obavy, že jsem třeba nepochopil něco zásadního, z vrozený slušnosti a ovlibněn davem dám jednu. Ale nerad. ()

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Ano, Hancock 2 bude. Přestože se loňská letní „smithovka“ nesetkala s jednoznačně vstřícným přijetím diváků a kritiků, její komerční výsledky byly pozoruhodné. S celosvětovými tržbami 624 milionů… (viac)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

09.08.2009

Jistě, útočí už odpradávna (když se v tom začneme vrtat, zjistíme, že i Ben Hur byl vlastně remake), ale poslední dobou jakoby jejich nápor sílil a válcoval všechno ostatní. Až má člověk dojem, že… (viac)