Policajný odznak - Série 4

(séria)
USA, 2005, 12 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvorcovia:

Shawn Ryan

Kamera:

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Glenn Close, Catherine Dent, Walton Goggins, Michael Jace, Kenny Johnson, Jay Karnes, Benito Martinez, CCH Pounder, Cathy Cahlin Ryan (viac)

Ouwen

Čtvrtá série je plná změn - ale pro mě se jedná o absolutní vrchol seriálu, protože přirozeně se zde prolíná kontrast mezi třetí a čtvrtou řadou. Tam, kde předtím Vic šel klidně za hranu, se svým týmem, tak zde se dost krotí, protože toho má opravdu mnoho v sázce. A zatímco jeho kolega a nejlepší přítel s novým parťákem, se bortí samejma sračkama, je fajn vidět Vica trošku z jiného úhlu pohledu. Ale není pravdou, že úplně polevil. Jen jeho nejlepší kámoš dělá větší svinstva, takže v tom kontrastu se zdá, že Vic je andílek o proti němu. Některé epizody mě šokovali tím, jak to skončilo. Fenomenální akční scény, kterých je zde plno. A když se dá Strike team opět dohromady, tak není nouze ani o skvělej humor, hlášky a působí to jako nekompromisní adventura, napříč prohnilému LA. Byl jsem s klukama v tom autě, bavil se s nimi když měli super hlášky a kecalo se o ženských. Miluju tuhle partičku, vlastně je to dost možná moje nejoblíbenější seriálová parta, sakra. Novej záporák v podobě Mitchella, je dost možná nejlepší antagonista ZATÍM. Nová šéfová je super a též nepůsobí lineárně. Královsky jsem se bavil u každého momentu a slovo drama zde působí jako exemplární příklad toho, JAK se to má v praxi dělat. Shield je naprostá řezničina, chlapská a dospělá jízda bez sebemenší chybičky. Režie je víc, než fenomenální. Tady fakt nemám slov. ()

Acehow

Čtvrtá sezona the shield je pro mě místo kde si serial konečně našel svoje místo. Vic je oproti minulým sezonám mnohem víc mírny a dalo by se říct by the book policistou a mě se tak líbil více. Jeho problémy jsou díky tomu i trochu víc napínavé protože víme že nemůže prostě zastřelit nebo nějak jinak odstranit každý problém co se mu dostane do cesty.  Taky má proti sobě konečně opravdového záporáka který má charisma je zajímavý a nebezpečný. Další velký plus je charakter moniky Rawlins která se stane náhradou každou epizodou víc čůráckého Acavedy.  Ve zkratce ikdyž je mé hodnocení obou sezon stejné tak je podle mě čtvrtá sezona lepší v každé oblasti a pokud to takhle bude pokračovat bude extremě spokojen. ()

geklon

Čtvrtá sérka načí novou etapu Farmingtonu. S parťáků se stávají sokové. Nové postavy ač jsou sympatické, někomu se do krámu prostě nehodí. Vyrovnat se napětí předešlé trilogii bude vělmi obtížné, ale tvůrci jsou natolik zkušení, že rozehrávají uplně jinou hru možná delší, možná kratší. Každopádně mě zas mají. Po první půlce série stále čekám na ten totální hype, ale i kdyby nepřišel, vím, že prostě nebyl zaotřebí. Tvůrci mají mají 100pro důvěru. Rozhodně si jí zaslouží. Gelnn jako season star rozhodně překvapila. Obstála. Hodně silná a dobrá postava, dá se říct, že jeden motiv ovládl celou sérii. Mekí je na jednou hodnej, protože mu nic jinýho nezbývá. Případy začínají být trošku na jedno brďo. Tahle série bude hodně zlomová. Pokud by měla mít podobný průběh za plnou to nebude. ()

Arkanoid

Potešilo herecké obsadenie nových dôležitých postáv, ako Glenn Close, Michael Peña a Anthony Anderson, pričom v lepších úlohách som ich nevidel (čo ale platí aj o starých známych tvárach). Nová šéfka, Billings, DA, rozbitý Strike Team. Personálne sa to premiešalo, vzťahy sa vyostrili. Monica Rawling sa stáva hlavnou ženskou postavou a upozadí tým aj Claudette a Danny. Dutch rozmýšľa, že sa odtrhne od Claudette, rieši nový vzťah a svoju pozíciu beta samca, Shane si užíva samostatnosť, street credit a nového latino kolegu. Bývalý Strike Team rozohráva nebezpečnú hru s nedôverou k jednému svojmu členovi, pričom sa snažia tutlať všetky prešľapy. Homicide Squad rieši nedôveru voči sebe aj okoliu. Captain to be v podaní Glenn Close dáva ponuky, Aceveda nevie udržať manželstvo, rozvíja svoj pracovný aj súkromný život a v Barn robí poriadky. Hlavný záporný hrdina série nie je najviac diabolský, aký kedy v seriáli bol, možno je však najrozumnejší a vzhľadom na postavy seriálu má najlepšie kontakty. Julien je výrazne konforntovaný so svojimi postojmi ohľadom novej politiky v práci a musí si vybrať, na ktorú stranu sa postaví. Séria končí veľmi zaujímavými očakávaniami ohľadom tej ďalšej, s prísľubom veľkého napätia. Aj v tejto sérii sa dočkáme policajnej súdržnosti, kultových scén, adrenalínovej akcie a ďalšieho rozvoja postáv a príbehu, čo posunie seriál opäť na ďalšiu úroveň. Všetky epizódy série = 100%. ()