Zločin v uliciach

• Česko Zločin v ulicích (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (1993–1999), 121 h 36 min (Minutáž: 48–60 min)

Tvorcovia:

Paul Attanasio

Réžia:

Keith Gordon, Peter Medak, Tim Hunter, Alison Maclean (viac)

Predloha:

David Simon (kniha)

Richard Belzer, Daniel Baldwin, Ned Beatty, Reed Diamond, Kyle Secor, Andre Braugher, Giancarlo Esposito, Michelle Forbes, Peter Gerety, Željko Ivanek (viac)

Vzrušující dramatický seriál, který je točený v ulicích Baltimoru, zachycuje energický život týmu detektivů z oddělení vražd v přední linii v boji se zločinem. Zatímco se tým snaží bojovat proti zabíjení v podsvětí, sériovým vrahům a zločinům z vášně, duch týmu, loajalita a humor zachovává těmhle policajtům chladnou hlavu. Z produkčního týmu, který se skládá ze zvučných jmen - tedy držitele Oskara Barryho Levinsona (RAIN MAN, BUGSY) a držitele Emmy Toma Fontana (St. Elsewhere). Tento seriál vyhrál jedenáct cen včetně Emmy a Peabody Award. (oficiálny text distribútora)

MedullaO.

Svou surovosti, skvelymi hereckymi vykony a vybornymi napady vsech tech reziseru co se na tomhle serialu vystridali, me Homicide naprosto dostal..Zadni superhrdinove, proste hrstka Baltimorskych fizlu, kteri jsou taky jen obycejni lide. ()

Louie

Určitě jsou i lepší seriály, ale po dlouhý době mě tenhle donutil nocovat skoro až do rána... Zvlášť když běžely dva díly za sebou :-) ()

deepspace101

Strhující seriál o partě detektivů, kteří se k řešení případů nedobírají pomocí špičkové techniky v hypermoderních laboratořích, ale poctivou a špinavou policejní prací v nevlídných ulicích Baltimoru nebo na oprýskané a stejně nevlídně působící policejní stanici. Ano, poctivost je to správné slovo. Lze ji vidět v každém záběru. Dokonale vystihuje scénář, režii i herecké výkony. Z novějších seriálů bych Zločin v ulicích přirovnala ke skvělému Policejnímu odznaku. Zmíněná špinavost je sice spíše doslovná, nic, co by se blížilo chladnokrevné vraždě kolegy, tady nehrozí, přesto mi z hlediska hutnosti atmosféry a vizuálního dojmu připadají tato dvě dílka velmi podobná. Mezi detektivy jsem si nejvíc oblíbila dvojku Bayliss & Pembleton a Johna Munche, který později přesídlil do New Yorku, respektive do Zákona a pořádku. Zajímavostí je, že Richard Belzer si tuto roli zopakoval ještě v množství dalších seriálů, včetně například Akt X. ()

ScreamJay

Jeden z těch lepší, lehce průměr škádlících policajtských seriálů. Zvláštně graficky pojaté titulky a poměrně dost známých jmen, jenž se v průběhu několika řad střádají na obrazovce a v neposlední řadě zvláštní druh střihu, jenž občas bije do očí, ale zase dělá děj originálnějším, tohle všechno je oproti německé produkci lepším kafíčkem. Režijně se tu objevují taková jména jako Barry Levinson (Rain Man), Stephen Gyllenhaal (Městečko Twin Peaks), Mary Harron (Americké Psycho), Gary Fleder (Sběratel polibků) a nezvykle i herci Steve Buscemi a Kathy Batesová. Lepší epizody střídají slabší a podpis tvůrců je pak jasně patrný. Nejde o žádnou přelomovku, nejde ani o lepší než průměrný seriál, ale koukat se na to dá. Leckdy i docela dlouho. Tři hvězdičky tak jsou myslím zaslouženou policejní placou pro seriálový okrsek. ()

Lakomidias

Pro mě je to nejlepší kriminální seriál všech dob. Líbí se mi jednotlivé charaktery a jejich vztahy v čele s Frankem a Timem. Líbí se mi, že seriál nemá klasický spád kriminálních seriálů, kde se vyšetřuje vražda a celý děj epizody je o tom jak se vyšetřovatelé honí od jednoho podezřelého k druhému a točí se dokola mezi skupinou možných pachatelů, dokud se nezjistí, že to byl ten nejméně očekávaný z nich, nebo zahradník. Tady je často hned od začátku jasné kdo zločin spáchal nebo stačí první konfrontace s pachatelem a je jasné, že to provedl a někdy jde pouze o to dotyčného dopadnout nebo najít důkazy, asi tak jako je tomu ve skutečnosti, některé případy se nikdy nevyřeší a jiné mají pachatele hned na místě činu. Seriál je navíc velice vtipný a plný zajímavých scén. ()

• Producenti trvali na tom, aby režiséri žili v Balitmore, ak by to bolo možné. (Fejpof)

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (viac)