Policajný odznak - Série 6

(séria)
USA, 2007, 10 h (Minutáž: 60 min)

Tvorcovia:

Shawn Ryan

Kamera:

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Catherine Dent, Walton Goggins, Michael Jace, Jay Karnes, Benito Martinez, Cathy Cahlin Ryan, David Rees Snell, CCH Pounder (viac)

geklon

V rámci gangů nejpřehlednější a nejvyrovnanější. Finále série už přišlov jjí polovině. Karty na stole hned. Žádný prodlužování, nebo blafování. Řemeslo. Tady už nejde o žádný překvapivý zvraty. Je o to to urdžet dokud jeden z dua Šejn Vick nezhebne. ()

Ouwen

Mno a opět se budu opakovat - další vrchol seriálu. Vrchol, který přijde jak už zmínil geklon; v polovině řady. Místo Citróna, je zde Hezoun jako posila a musím uznat, že i Julian, jakožto nový člen do zásahové jednotky, působí skvěle a bavil mě. Jediné mínus vidím v tom, že můj oblíbenec Ronnie shodil porost, ale to protože ta jeho slečna o které se zmíní... haha. Brutalitou se též rozhodně nešetří a Whitaker i v těch pár epizodách se stihne opět precizně vyznamenat. Shane dělá čím dál větší sračky a jeho herec, Goggins ho hraje tak precizně, že se mi z něj zvedá žaludek. Chiklis předvádí herecký koncert a zejména jeho výbuchy emocí, kdy se sesype, vyvolávají husí kůži. Čeká mě teď finále a tak nějak si myslím, že seriál teprve vytasí to nejlepší, což je absolutně nepředstavitelné když si uvědomím, na jaké úrovni se už nachází. Jedinou výtku vidím v tom, že vedlejší charaktery a jejich konflikty - zejména mezi Dutchem a Billingsem, působí lehce dětinsky. ()

Arkanoid

V úvode vidíme Vica aj Kavanaugha odtrhnutých z reťaze, Shanea, spytujúceho si svedomie a Ronnieho viac sa zapájajúceho do akcií. Druhá epizóda ponúka najlepšiu scénu, akú kedy Corrine dotteraz v seriáli mala. V tretej končí ďalší dej, súvisiaci s koncom piatej série. Tieto prvé tri epizódy sú nadstavbou piatej série a pokojne mohli byť v nej. Vo štvrtej a piatej dôjde ku pracovným presunom. Billings nadobúda skutočnú vážnosť a rešpekt, ktoré doteraz u divákov nemal. V tejto sérii sa Shane mení na Christophera Moltisantiho, len rizikovejšieho. Julien rieši novú pozíciu a kvalitnou postavou a osviežením je Kevin Hiatt, ktorý sa od Vica učí len to najlepšie. Dejom hýbe policajt undercover Hernan, ktorý je cenným intelom ohľadom latino gangov. Divák konečne spoznáva aj hlbšie arménsku mafiu. Toto všetko robí výbornú zmesw konfliktov, manipulácie a rôznych záujmov, ktoré sa prepletú a počas série predvedú skvelú drámu, ako aj ponúknu predkrm na poslednú sériu. Všetky epizódy: 100%. ()

• Zahn McClarnon v epizóde stvárnil člena salvádorského gangu menom Octavio, hoci je v skutočnosti herec indián. Objavil sa inak aj dve série predtým, v epizóde Mum, kde ale stvárnil úplne inú postavu, Avilu. (Real Tom Hardy)