Ally McBealová

USA, (1997–2002), 148 h 24 min (Minutáž: 42–4242 min)

Tvorcovia:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard (viac)

Hlavní hrdince Ally McBealové je dvacet osm let a je absolventkou práva na Harvardově univerzitě. Zatím je svobodná, přestože větší část svého života byla silně spjata s přítelem Billym Thomasem. Kamarádili se spolu od sedmi let. Hráli si dohromady na ulici, společně také prožili dobu studií a později se stali milenci. Když Ally byla vybrána ke spolupráci v prestižním právnickém časopisu Law Review a Billy ne, jejich cesty se náhle rozešly. Po nějaké době osud zavál Ally do "malé" advokátní kanceláře, kterou vede její známý ze studií - Richard Fish. Ten se v prostředí soudů a právníků pohybuje jako vychytralý žralok, který přesně ví, kde a kdy navázat ty správné kontakty. Právě on nabídne Ally profesní útočiště. A ironií osudu zde hned první pracovní den potká svého Billyho. Ano, skutečně - toho samého, s nímž se kdysi tak dlouho a důvěrně znala. Jenomže Billy je teď ženatý s krásnou a chytrou blondýnkou... Komediálně laděný seriál Ally McBealová je vystavěn na rozporu dvou světů: toho všem dobře známého, reálného - a světa fantazií. Díky zobrazení vnitřních představ a vnitřního hlasu hlavní hrdinky máme přehled o tom, co si Ally skutečně myslí o klientech, svých spolupracovnících, mužích anebo ženě svého bývalého milence. Její vnitřní život tak navíc dostává originální, bohatší a komediální polohu. Scenárista seriálu, David E. Kelley, nenechá představitele svých postav, ale ani diváky, "odpočinout": často nečekaně mění vývoj děje během jediné epizody, jindy nachází překvapivé navázání "příběhu" hlavní hrdinky hned v následující části. Pro představitelku Ally byla v konkursu vybrána herečka Calista Flockhartová (nar. 11. listopadu 1964 v Illinois) - vysoká, štíhlá, obdařená příjemnou a nekonveční tváří s velkýma očima a širokým úsměvem. Svou dráhu začínala na divadle, kde zaujala jako zlá Nataša ve Třech sestrách. Na Broadwayi debutovala úspěšně ve Skleněném zvěřinci, za roli v této hře obdržela cenu Nejlepší nový talent. Ve filmu se poprvé vyrazněji zablýskla v dramatu Petera Cohna Opilci, později hrála v úspěšné komedii Ptačí klec a v nejnovější filmové verzi Shakespearova Snu noci svatojánské. Málokdo z diváků tuší, co někdy obnáší odvrácená tvář účinkování v seriálu a s tím spojené obrovské popularity: například před samotným natáčením televizní producenti donutili Calistu, aby pro roli Ally zhubla více než deset kilo, což této fyzicky křehké ženě příliš na zdraví nepřidalo. V současné době Calista Flockhartová žije se známou hereckou hvězdou Hollywoodu, kterou není nikdo jiný než Harrison Ford (Blade Runner, Svědek, Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů a také titulní hrdina volné Spielbergovy trilogie o Indianu Jonesovi). (oficiálny text distribútora)

aluna

Když se tak zpětně ohlížím nad tím, co mě na tom bavilo, když nemám ráda holky řešící "problémy" jako Ally - tak...žensky, jo, to je ono - Ally je totiž svým myšlením tak moc ženská, že mně třeba daleko sypatičtější a bližší Robin z HIMYM je vedle ní zarostlej upocenej mistr světa ve vzpírání s pleší (která je přímo úměrná množství testosteronu). Pojevenej Piškot tím důvodem taky nebude, takže odpověď má jméno Richard Fish, kdy jeho úchylka na povolený krky a tríček s kolenní jamkou jsou dokonalý...a Ling. Ale Kauzy z Bostonu stejně vedou...už pro toho vizoura a doutníky...popojedem. ()

SonGokussj

1. a 2. série velmi zábavná. Představení hrdinů, každou chvilku nová postava, zajímavé případy :-) 3. série trochu pokulhává, je taková pomalejší, hlavní postavy šly do ústranní... 4. série přinesla extrémní porci zábavy hlavně díky Richardovi, Johnovi a Larrymu (Robert Downey Jr.) :-) Jedna z nejkvalitnějších bych řekl. 1/2 5. série je pak ... extrééémně nudná, z nějakého divného důvodu tam chybí všichni zábavní herci a motá se to jen kolem takové divné telenovely. Zvrat nastane okolo 15. dílu. 2/2 5. série dostane jakýsi nášup, který stojí za to opět vidět. Nedosahuje takových kvalit jako 1/2/4, ale... Zábava to je :-) Celkově se mi Ally velmi líbí. Uhozená osůbka. Co více, Robert downey Jr. si tu zahrál roli, při kterého si ho každý musel neuvěřitelně zamilovat... Dávám tedy celkově seriálu 75% ()

gogos

Jeden z nejpovedenejsich americkych serialu poslednich let. Sice se treba nevalite smichy, jako treba u pratel, ale pousmejete se, serial navic nabizi vice nez zajimave zapletky. Proste pohodove dilko.... ()

Dr. Hawkeye

První série bych hodnotil ještě výše, ale s přibývajícími díly, ubývajícími/přibývajícími postavami a mizejícím piškotem to šlo bohužel dolů. ()

Gann

Toho sentimentu je na me v nekterych dilech trosicku moc, ale vsechny ty Johnovy akce, Allyiny halucinace, Fishismy, atp. jsou tak uzasny a vtipny, ze se proste musim porad divat. Pika - pika - pika - pikapsy! :) ()

Anglie

Opravdu povedený originální komediální seriál. Nebylo by špatné mít takové vtipné šéfy. Nejlepší z celého seriálu je samozřejmě tančící mimino. A Tracey Ullmann je výborná, to souhlasím. Občas ale příliš nerealistické. ()

rastlinka

Jeden z najlepších seriálov. Vtipný, chytľavý, zaujimavé postavy, dokonca z prostredia súdnych siení, čo u mňa zvyšuje hodnotu :) Každá jedna postava je šialená svojským spôsobom, no zároveň veľmi milo a divák dokáže fandiť ktorejkoľvek z nich. Vydarená vec! Noo...až na tie anorektické postavy herečiek...to je hrôza! ()

Sheldra

Nějak nechápu, co na téhle rozplizlé sérii všichni tolik vychvalují. Možná je to tím, že nemusím tenhle typ humoru, zoufalky s hlasem Andrlové, samotnou Calistu Flockhart ani nikoho jiného, kdo se v téhle hovadině kdy objevil. Ne, zdejší osazenstvo mi k srdci opravdu nepřirostlo. Zabte mě. ()

Eldrick

Ally? Jo, to je ten profláklej feministickej seriál o jedný anorektický právničce (s kterou zplesnivěl Harrison Ford), co se celej seriál vykecává na dámskejch hajzlech (místo toho, aby se pořádně nažrala) a pak se jde s kolegy zcákat do baru, kde béká Faith Hill... no ale, občas se to dalo přežít díky šovinistickejm hlodům. ()

tufr

Moje doba intru, červený černobílý televize s pravidelným přehřátím se po dvaceti minutách,ale mě to nevadilo,hlavně,že Ally jela :-) miluju tenhle seriál ()

Martyska

Príjemná oddychovka, pri ktorej nemusíte rozmýšľať nad dejom. Stačí sa len posadiť a pozerať, ako sa život pohoďárskej a šialenej právničky vyvíja jej vlastným komplikovaným smerom. ()

MartinNDL

Popojedem.... Nemusím snad vysvětlovat, proč mám tenhleten seriál rád. Je tak sympatickej, že ho musí mít rád každej. Sympatickej po všech stránkách. A ještě jedno slovo mě napadá - milej. ()

Chen

Takhle precizně zvládnutý seriál se jen tak nevidí. Postavy jsou napsané netradičně, ale přesto lidsky. Jejich "výjimečné" vlastnosti a svérázný pohled na svět z nich dělá jedny z nejneobvyklejších, ale také nejsympatičtějších seriálových hrdinů vůbec. ()

Jufonka

Mlj oblibený seriál. První dvě série jsou prostě dokonalé, často jsem měla hysterické výbuchy smíchu a hlášky si opakuju dodnes. Bohužel s každou sérií ztrácí seriál na kvalitě... Kolikrát se zasměju např. u čtvrté série bych mohla spočítat na prstech jedné ruky... Ally McBealová je sympatická postava, která si žije ve svém vlastním světě. Prostě fajn seriál, který dodá dobrou náladu ale někdy i rozpláče. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)

Ally to znovu rozjede!

Ally to znovu rozjede!

27.02.2006

No, ne tak úplně docela, ale pokud někomu chyběla Calista Flockhart, hlavní představitelka Ally McBealové, může se těšit na její televizní comeback v seriálu BROTHERS AND SISTERS. V společnosti… (viac)