Dallas

• USA Dallas
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

Tvorcovia:

David Jacobs

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy, Jenilee Harrison (viac)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiálny text distribútora)

Anderton

Asi pôjdem trochu proti prúdu, ale minimálne na začiatku bol tento seriál pomerne odvážny počin. Ukazoval totiž bez pozlátka morálnu prehnitosť ľudí, ktorým v živote nezáleží na ničom inom, ako na peniazoch. Nudu ich manželiek, posadnutosť sexom, alkoholizmus atď..To, že sa z toho stala neskôr telenovela, kde sa prestriedal každý s každým, je už bohužiaľ iný príbeh. ()

stilgar1

Neviděl jsem Dallas nikdy celý, takže mi možná ani nenáleží právo jej hodnotit, ale přesto si to dovolím. Mám na něj docela zvláštní a děsivé vzpomínky. Ale oproti telenovelám má snad ještě něco do sebe...3/10 ()

mil@n.fanatik

Stará "klasika" Dallas, seriál na který koukali naši a ja vždy nudící, očkem na tenhle nekonečný příběh koukal. Moc dílů jsem neviděl a myslím si, že jsem udělal jenom dobře :-) 1 hvězdu ale dám.. ()

Zodd

Jedna série jako pouhý sen, s takovým twistem jsem se dřív nesetkal. Patrick Duffy ve sprše trumfnul na sto mil slavnou scénu s Janet Leigh v Hitchcockově Psychu. Nejlepší scéna je ovšem ta závěrečná s J.R.em u zrcadla a považuju za ještě vtipnější, že se prý jeho postava vyskytuje v sequelech po ukončení původního seriálu. Samozřejmě, že to není jedna z nejlepších soap oper jako třeba Days of Our Lives, ale díky nim a jihoamerickým telenovelám tu máme z našich luhů a hájů plno brilantních seriálů. ()

WANDRWALL

Seriál, kde se nevyplácí vypuštět díly. Každý díl je narván dramatem. Seriál o pořádných mužích a dobře jim sekundujících ženách. Pořádný muž vydělává, pořádná žena mu k pomáhá buď k penězům, nebo ho obírá o ně! Láska? Když je na ni čas, tak si dají i lásku. ()

eLeR

Tento seriál sme pozerali v nedeľu večer celá rodina ... Sue Ellen a J.R - tak týmto dvom sme fandili a týchto dvoch sem-tam doma spomenieme. Sú to pre nás kultové postavičky. Samozrejme, že som ho komplet celý nevidela, po čase som to vzdala. ()

LaciLC

Legendárny "nekonečný" seriál, ktorému som (samozrejme) svojho času prepadol aj ja... Neporovnateľné s juhoamerickými televíznymi "splaškami". ()

lola3121

Jeden z prvních seriálů z americké produkce, který nám naservírovala TV Nova blahé paměti. Čuměl na to celý národ, všichni prožívali problémy texaských milionářů a Bobbyho "zmrtvýchvstání" rozbouřilo emoce v mnohých rodinách. A takovej padouch jako J.R.Ewing už se taky hned tak neobjeví, takže dávám s čistým svědomím 4 hvězdy. ()

Flego

Dallas je televízny seriálový fenomén. Pokiaľ tvorcovia držali pokope celý herecký tím, bolo to ok. Udržať však toľko rokov všetkých bolo nemožné a to platí aj o kvalite seriálu. Tá časom začala krívať. Jednoznačne si však myslím, že je to profesionálne natočená mydlová opera a kvalitou spracovania môže ísť príkladom viacerým seriálom. Mimochodom... J. R. Ewing je najväčšia sviňa na televíznom nebi... ()

MM11

Dallas je králem smetiště, vůdce naivních a levných seriálů. Dát mu se vzpřímenou hlavou odpad je ale příliš laciné a autor podobného gesta by měl svou nadutost něčím opodstatnit. Důvod úspěchu a prostředky k tomu užité totiž didakticky dávají najevo, jaký je vlastně ten vkus průměrného diváka. Dallas ho ani nezvyšoval či naopak, ale dokázal elegantně plout skrz různé proudy a vlny, přečkal mnohé a sázel na to, že diváci budou chtít vidět hrdiny nadpozemského bohatství a úcty v balastu malicherných problémů ne odlišných těch jejich samotným. A to se povedlo, ten seriál nešel nikdy pod svou úroveň a kritizovat lze jen z hlediska obsahu. Formálně je pro cílovou skupinu vystavěn výborně a proto se jí tak líbí. Znám takových lidí spoustu. ()

ARI50

Dlouhý seriál a možná podceňuji a dávám malou známku, ale přitom je vcelku povedený a super ano je to tak spousty skvělých zvratů a oblíbených herců ropa kam se podíváš a peníze ani nemluvím je to prostě povedené a dost. Kultovní seriál. ()

duklak2

Nechápu, proč spousta lidí tento seriál zatracuje. Vždyť přece každý z nás prožil své mládí u TV a sledoval příběhy rodiny Ewingu. Na tento seriál do smrti nezapomenu..... ()

Lacike

Pred dávnymi rokmi ešte na ČST a následne na Nove som videl asi 60-70 dielov. Samozrejme s CZ dabingom. Ten SK na Markíze odradil od sledovania. Zažil som legendárny diel v ktorom sa riešilo kto vystrelil na J.R.a, ale už ma minula blamáž s oživením Bobbyho, čo si fakt neviem prestaviť. A asi ani nechcem. Pravdepodobne sa jedná o jednu z tých lepších mydlových opier a keďže to začiatkom 90tych rokov bolo pre nás niečo nové, tak ma to rozhodne bavilo. Keď som si pred rokmi pustil pár epizód z DVD, tak som vydržal asi 3-4. Už tento štýl seriálu ide mimo mňa, ale nepovažujem to za nejakú hrôzu. Je to žáner, ktorý si svojich divákov nájde. Z postáv ma bavili Bobby, Pamela, Jock, Miss Ellie a samozrejme neustále súperenie medzi Cliff Barnesom a J.R.om. Toho bolo radosť nenávidieť. 5/10. ()

BoPo

Nekonečný seriál s veľkým množstvom postáv, pričom len jedna bola zaujímavá. A to bol samozrejme J. R. Ewing. Inak len Dallas dokázal natočiť 30 dielov a potom divákovi oznámiť, že to celé bol len sen jednej z postáv. Z dnešného pohľadu však príbehovo ani svojím tempom, už jednoducho nespĺňa aktuálne parametre. ()

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny… (viac)

To teda bude Dallas!

To teda bude Dallas!

07.10.2005

Dallas je věčný, to všichni víme. Ale bude i jeho celovečerní verze? Herecké obsazení je totiž stále dosti nejisté. Jací jsou zatím kandidáti? J.R.Ewing, John Travolta váhá, Mel Gibson má stále na… (viac)