Dallas

• USA Dallas
USA, (2012–2014), 28 h 25 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Cynthia Cidre

Hudba:

Rob Cairns

Josh Henderson, Jesse Metcalfe, Jordana Brewster, Julie Gonzalo, Brenda Strong, Patrick Duffy, Linda Gray, Mitch Pileggi, Emma Bell, Kuno Becker, Larry Hagman (viac)

Sága rodu Ewingů znovu pokračuje. Přišla nová generace a noví hrdinové, ale staré spory a pře neutichly. Nezmoudřeli ani staří hrdinové. Do Dallasu se vrací Bobbyho adoptovaný syn Christopher s nápadem na výrobu ekologické energie. Proti němu však stojí jeho bratranec, John Ross, který je přesnou kopií svého otce. Je chamtivý a lačný peněz. I přes poslední přání jejich babičky, aby na pozemku Southforku už nikdo nikdy nic netěžil, začne potají provádět ropné vrty. Bobby se dozvídá, že má rakovinu střev. Proto se rozhodne, že pro klid v rodině by bylo nejlepší Southfork prodat. Přímo na předsvatebním setkání Christophera a jeho snoubenky s rodinou svůj záměr oznámí. John Ross se proti tomuto ihned postaví a zařídí předběžné soudní opatření proti prodeji. Bobby na to reaguje soudním zákazem cokoliv na pozemku Southforku těžit... (TV Nova)

Don82 odpad!

Těžko říct, co vedlo tvůrce ke vzkříšení značky Dallas, ale jedno je jisté: žumpa televizní sterility a prázdných dějových linek se vrátil v novém, moderním kabátu a smrdí ještě víc. Seriál obsahuje vše čím bytostně opovrhuji a hnusí se mi: debilní herci, dialogy na zvracení a hlavně primitivní, vyumělkovaný "děj" sázející na neustále, nelogické a idiotické zvraty. Fuj! Nechápu zdejší hodnocení (aktuálně 60%), které je nejspíš způsobeno tím, že stačí vyslovit Džejár a všem se podlomí kolena při vzpomínce "zlatá 90. léta" kdy byla televize těchto odporností plná. Jen pro úplnost: nový Dallas měl být hitem TV Nova pro všechny generace a proto jsem se pokusil zhlédnout alespoň jeden díl. To prostě nešlo a necítím mít menší právo hodnotit tento seriál. ()

kajas

Když naší republikou hýbal fenomén původního "Dallasu", byla jsem ještě docela malá, takže si pamatuji vlastně jenom znělku. Hlavní rivalové mezitím zestárli a jejich synové jsou potěšením pro všechny ženské oči (John Ross team). Edit 12/2017: V době premiérového uvedení na českých televizních obrazovkách jsem viděla pouze první řadu a posledních několik měsíců jsem věnovala nakoukávání kompletního seriálu. Až mě překvapilo, jak mě naftařské intriky chytily a bavily. Vrcholem byly díly přibližně v polovině druhé série (soud s Rylandem, dojemný pohřeb kultovní postavy). Tvůrci závěrečné epizody pravděpodobně počítali s dalším pokračováním, proto jim nelze vyčítat tolik zvratů v posledních několika minutách. Velká škoda, že se jim záměr nepovedl. ()

Hapretor odpad!

Stačilo mi 5 minut prvního dílu této doprzněné série, abych si udělal jasno. Pokud scénáristé považovali za cílovou skupinu na sledování 13-leté max. 15-leté teen "debílky", tak udělali terno. Ale podle mě se zatraceně sekli. Původní sérii totiž - IMHO - tato věková kategorie jistojistě nesledovala. Přehmat jak prase !!! ()

Roman.Ticka

Největší podíl má pochopitelně účinek nostalgie na zašlou slávu původního seriálu a účast starých herců, i když poněkud zestárli, ale nikdo nemládneme. Pompézní okázalost, naftové impérium, chapadlová moc a nezbytné rodinné intriky pořád táhnou, ať je doba jinde o třicet dlouhých let nebo ne. Ona kombinace staronového světa má pokaždé své kouzlo a opodstatnění. Po dlouhé době seriál, který jsem ochotná pravidelně sledovat, a to je co říct! ()

ArsenalEagle

Není to vůbec špatný seriál, ale mám k němu jednu, zato obrovskou výtku. Proč mi to až příliš připomíná nějakej mexicko-španělskej nekonečnej seriál? Navíc.. zatím jsem viděl jen 2 díly, zato jsem tam nejmíň stokrát slyšel jméno John Ross. -- Porazím Johna Rosse, nepřechytračíš mě Johne Rossi, miluju tě Johne Rossi -- proč tam prostě neřeknou Johne!!?? Jinak slušné pokračování "první části seriálu" ()

Galéria (1 150)

• Bobby Ewing (Patrick Duffy) zjistí v nové řadě že má rakovinu žaludku, ale ve skutečnosti se s rakovinou krku během natáčení potýkal Larry Hagman, který tuto skutečnost zjistil jen pár dní před začátkem natáčení. (Endiiska)
  • Výkonná producentka seriálu, Cynthia Cidre nemala veľký prehľad o deji pôvodného seriálu Dallas (od r. 1978). Keď ju však štúdio Warner Bros. najalo na produkciu novej série, poctivo začala sledovať staré epizódy, aby sa zžila s dejom a jednotlivými postavami. (m.a.t.o.)
  • Brenda Strong (Ann Ewing), Josh Henderson (John Ross Ewing) a Jesse Metcalfe (Christopher Ewing) si zahrali už v seriáli Zúfalé manželky (od r. 2004), napriek tomu sa v ňom Henderson a Metcalfe neobjavili v spoločnej scéne. (m.a.t.o.)