Keď bola Bladeova matka počas tehotenstva napadnutá upírmi, umierajúc netušila, že predá svojmu synovi špeciálny dar. Všetky dobré upírske vlastnosti spolu s ľudskými vlastnosťami sa skĺbili do jeho osobnosti. Ako Blade /Wesley Snipes/ vyrástol, rozhodol sa pomstiť smrť svojej matky. Upíri, ktorí, ktorí chcú preniknúť medzi všetky organizácie, potrebujú Bladeovu špeciálnu krvnú skupinu, aby mohli prevziať vládu nad celým  ľudstvom ... (TV Dajto)

Kusko.t2

Prenesenie komixového hrdinu Bladea na filmový pás sa podaril. Stephen Norrington film držal pevne v rukách a našťastie si to aj premyslel a neurobil z filmu iba komixovú slátaninu akčných scén pre školákov. Dobré je, že sa zameral na vyššiu vekovú prístupnosť (film má prístupnosť od 18). Správny výber hercov (to treba pochváliť, okrem tých najhlavnejších by som menoval napr. U. Kiera). Výborná hudba, atmosféra, príbeh, jemné fóriky v podaní Bladea, ktorý sa stará o nepremnoženie upírskej rasy spôsobom a štýlom jeho vlastným. Film má aj nejakú hĺbku, nie je to len účelová akčnosť a plochosť, ako to býva v podobných záležitostiach. ()

salahadin

Zas....upíři jako předimenzovaní hyperkrvežíznivci. Pokud bych mohl jmenovat nejprotivnější kxicht čučící z plakátu, tak: "Snipesi, jseš první!!" Škoda, že tohle neviděl Bela Lugosi, možná by z autorů vysál nejen krev. ()

Deimos

Festival BozaCon - Boskovice/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 10/10/// PLUS: především, ono to funguje i dnes, skvělá akce, svérázný hrdina, na svoji dobu odvážné a originální a do dnes film nezestárl MÍNUS: pro koho nebyl Blade tehdy, nebude ani dnes, možná mají filmy sestupnou tendenci, ale to si budu muset ještě ověřit/// Shrnutí: Sklepení místního festivalu bylo vskutku příhodné pro "bladeovský" zážitek. Atmosféra tedy parádní a film ani po letech nezklamal. Kdysi asi tak před dvaadvaceti lety to pro tehdejší teenagery bylo zjevení a taky jeden z prvních DivX filmu k vidění. Dnes možná působí některé scény úsměvně ale celkově film dokazuje, že byl vymyšlen a natočen výborně./// Celkem 88%/// ()

Ruut

Hmm ani po letech o půlnoci v telce to prostě neberu. Jedna z nejvíc přeceňovaných sérií ever. ------ Mně se to moc nelíbilo. Hodně mi to připomíná nemastný neslaný styl všech upířích blábolů posledních let. Ale za par nápadů 3 hvšzdičky. Stále mnohem lepší než zakončení serie. ()

S.Quentin QUALE

S velkou spolehlivostí se dá konstatovat, že Snipes stojí za hovno. S jistotou však říkám, že se to netýká upírobijce Bladea a hláškujícího vrahouna Simona Phoenixe. Blade je poprávu dnes už bez mála 20 let starou kultovní peckou, které nějaký Underworld nesahá ani po ráfek kára. Pro spešl srdcovka díky ústřednímu songu, kterej jsme za mlada slýchávali na nejedné diskotéce a stojí jako jeden z mála za mou láskou k electronic music. Plná pro klasiku! ()

HAL

Stylový, akční, krvavý - tak by se dal jednoduše popsat tehle film podle comicsové předlohy. Akční scény na meče jsou výborné, škoda jen těch méně povedených triků a toho že, Blade ve své době vedle Matrixu docela zapadl. ()

Satan

Úvodní scéna je už na další části filmu bohužel nepřekonatelná, ale některé pasáže filmu jsou parádní. Snímek se ale moc dělí na hororovou a čistě akční stránku a ten konec mi přišel až moc "přecoolovanej" a bylo to dosažený až k trapnosti, čili 4*, ale zábavy dost. ()

Vančura

Ve své době mi to přišlo super, viděl jsem to mockrát v telce, a vždycky mě to bavilo (třeba už jen úvodní sekvenci na diskotéce jsem považoval za strašně super). Na nové zhlédnutí po letech už mě to ale tak nebralo, ten film strašně zestárnul (jeho trikové záběry už jsou dnes jen k smíchu, o těch předpotopních počítačích a disketách ani nemluvě), scénář je občas dost tupý a má tendenci vše polopaticky vysvětlovat, aby to pochopil i ten nejprostší divák (celkově se zde veškeré zásadní informace sdělují takřka výhradně v dialozích, nikoli v obrazech, což považuji za nedostatek), a konečně přijde mi i trochu zarážející, že je v tom tolik herců černé pleti (aniž bych to myslel nějak rasisticky - prostě by mě jen zajímalo, jestli to třeba mělo nějaký důvod, nebo to byla prostě náhoda). Navíc většina hereckých výkonů zde za moc nestojí a dialogy taky nejsou žádná sláva - ten film je hlavně hodně vystavěný na efekt, a nemá cenu v něm hledat něco hlubšího, spoustě lidem to ke spokojenosti stačí. ()

mzss1

Jednička je pro mě nejlepší díl, ikdyž všechny díly této trilogie beru téměř na stejno. jednička má opravdu hororový nádech, Jde ale spíše o akční film, kdy Wesley Snipes likviduje upíry. Akce je tu dost, je nápaditá. Baví mě i herci Kris Kristofferson a hlavní záporák Stephen Dorff. Hudba je dobrá, příběh celkově zajímavý. Film hodnotím na 86% = **** ()

kingik

Blade je sice dobrá postava, napůl člověk a napůl upír, ale na rozjezd to asi potřebovalo větší rozpočet. Triky jsou velmi slabé, zvláště likvidace upíra slunečním světlem je šíleně nepovedená. Vyžilý Stephen Dorff je herec, kterému záporné role jdou. Akční horor, který je zbytečně posazován jako král upírských filmů. Nemyslím, že toho dosáhl, když sám se ocitnul na hranici sebe parodie. Veskrze se na to dá dívat, ale pět na to ódy taky nemusím. Hlavně akce vázla a napětí skoro žádné. Originalita měla své zastoupení a film z ní dobře těžil. 60% ()

HoneyBunny

Jo, bavilo mě to a to hodně. Blade dokazuje, že i řežba v sobě může mít prvky filmového umění. Wesley Snipes se pro tuhle roli narodil, žádná jiná mu tolik nesedla, a Stephen Dorff předvádí záporáka - radost pohledět. Důvod, proč nedám čtyři hvězdičky je ten, že Blade ukazuje upíry v jiném světle, než je známe z Drákuly nebo Interview s upírem. Jako fungující společnost, která se považuje za vyšší rasu. Možná časem svoje hodnocení snížím, ale zatím jsem tenhle film viděla asi pětkrát a pořád se mi líbí stejně. Pan Norrington prostě umí. ()

Anderton

Toto má byť najväčšia akčná cool pecka pred Matrixom? A Blade najväčší cool mofo bojovník pred Reevesovým Andersonom? Možno pre fanúšikov drahších béčok. Solídna zábava na neskorý večer v telke, nič viac. Typ komiksovej adaptácie, pri ktorej treba nechať mozog doma. Ak to pozeráte doma v obývačke, tak v kuchyni. Keďže vieme, aký je Snipes v skutočnosti idiot, tak si ani tú tupú zábavu nedokážem vychutnať. ()

Frajer42

Devadesátá léta patřily neskutečně našlapaným akčním filmům, z nichž se pěkná část stala kultovními. A já doháním zameškané. Tento snímek neztratil po skoro dvaceti letech nic ze své krásy. Parádní akční jízda s negrem v hlavní roli. Tehdy ještě negři uměli ve filmech působit sympaticky. Ze všech stříká testosteron, akce střídá akci a film je dokonce proložen excelentním humorem. Na snímek jsem koukal spíše z povinnosti. Nečekal jsem, že bude až takhle dobrý. Třešničkou na dortu je poté fakt, že film dokonale pobaví a zaměstná i vaše potenciální antikoncepční selhání. Už po světě nechodí moc lidí, kteří tento film neviděli. Každopádně jej tomu malému zbytečku nejvřeleji doporučuji. ()

Kothy

První úspěšná marvelovka s Wesley Snipesem v hlavní roli. O tomto filmu by se dalo napsat mnoho. Rok před Matrixem způsobil filmovou revoluci. Podařilo se mu spojit horor, komix a akční žánr. Taky dost proslavil tuto komixovou postavu a rozšířil její mytologii. Akční scény mají vážně skvělou choreografii. Celé to šlape a má to i slušné efekty. Škoda, že je tato značka už roky mrtvá. Za par let se snad dočkáme restartu. I tak je to klasika. "Vždycky se najde nějaký vůl, který se snaží bruslit do kopce." :D ()

teutates

Tematika upírov je hrozne zaujímavá,škoda len,že sa ešte nenašiel nikto,kto by tento fenomén predviedol vo veľkom štýle na filmových plátnach!Blade je rozhodne slušným snímkom plným akcie,skvelej hudby a neporaziteľného Wesleyho Snipesa,ktorý je pre túto rolu ako stvorený,ALE ide len o bezduchú vyvražďovaciu akciu!Stephen Norrington sa predviedol-škoda len,že je to jeho jediný snímok na ktorý sa dá pozerať!Rozhodne ide o skvelú ságu..,ale ja čakám na viac!(chcem vidieť viac) ()

swamp

Kultovka jako prase - když se na to dívám po letech, přiznávám, že to už ztratilo své největší kouzlo, přesto je to parádní podívaná. :) ()

nash.

Na svou dobu slušná comicsová adaptace, přes slibnou úvodní scénu a urputnou snahu po efektním vzhledu však pro mě zůstává jen nablýskaným béčkem, krteré sice občas předvede hodně slušnou akci nebo vychytaný detail, ale jinak nemá moc co nabídnout. Tuctově klasická story, která je únavně předvídatelná, hrdina, který se svou stylizací pohybuje na hranici parodie. Ale možná je můj kritický pohled dán tím, že předloha nikdy nepatřila k mým oblíbeným comicsům. Když už upíry, dám přednost spíš nějakému tomu Interview nebo méně tradičnímu Hladu. ()

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

31.08.2018

Akční trilogie Blade s Wesley Snipesem (Demolition Man) patří k málo filmům předmarvelovské éry, za které se nemusí fanoušci komiksů tak úplně stydět. Od té doby se však plno věcí změnilo, tak… (viac)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

16.04.2011

Remake gotického akčního hororu Vrána si původně vydupal z hřbitovní země Stephen „natočil jsem Bladea a pak jsem zešílel“ Norrington. Nakonec kvůli sporům se studiem Relativity odstoupil a s ním… (viac)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (viac)