Keď bola Bladeova matka počas tehotenstva napadnutá upírmi, umierajúc netušila, že predá svojmu synovi špeciálny dar. Všetky dobré upírske vlastnosti spolu s ľudskými vlastnosťami sa skĺbili do jeho osobnosti. Ako Blade /Wesley Snipes/ vyrástol, rozhodol sa pomstiť smrť svojej matky. Upíri, ktorí, ktorí chcú preniknúť medzi všetky organizácie, potrebujú Bladeovu špeciálnu krvnú skupinu, aby mohli prevziať vládu nad celým  ľudstvom ... (TV Dajto)

peetriss

Pohodová jednohubková upíří odreagovačka vyrobená na tělo spoluproducentovi filmu Wesleymu Snipesovi, aby vypadal co nejvíc cool a drsňácky. Blade nabízí divákovi jednoduchou „brain-off mode“ zábavu, pokud od filmu čekáte více, neuspějete a budete zklamáni. ()

Tristaver

Solidní akční béčko, které na rozdíl třeba od Komanda zkouší víc, což je dáno hlavně Goyerovým scénářem. Snipes je herecky toporným, leč stylovým antihrdinou, což se nedá říct o ostatních představitelích vyjma Kristoffersona. Škoda divného záporáka, určitě z toho šla vytřískat větší kvalita. ()

Paldiny

Popravde, viac mi to šmakovalo v 15tich, ale aj tak stretnutie po rokoch prebehlo bez komplikácií. Zoznamovacia časť, potulky svetom upírov či samotná čistka po baroch a metrách svižná, vtipná, choreograficky prepracovaná. V momente ako sa začali skladať zväzky Biblie, vyvolávať mesiáši a odchytávať vyvolení to už odsýpalo pomalšie. Celkom by ma zaujímala kratšia režisérska verzia, práve tých 10-15 minút, kedy klipkali oči asi najviac, by som sa nebál vypustiť. ()

Milodar

Ideální pro milovníky Marvelu. Za ta léta (je rok 2017) nedošlo k žádnému posunu. Už tehdá zacíleno na děti do 18 let mentálního věku, už tehdá se to celé utápělo v digitálním šlemu. Naštěstí jsou zde silné komiksové předlohy a i zde má Blade v podání Wesla Šňupase své kouzlo. ()

Fryštok

Klasicky overrated film z pravěku ČSFD, kdy ještě nikdo pořádně nevěděl, jak hodnotit a komentovat filmy (většina top komentářů jsou tady toho důkazem).  ___________ Ačkoliv je mi ta devadesátková béčkovost sympatická (jako např. v Matrixu, že ano), tak její přítomnost ve filmu sama o sobě nestačí k vytvoření pozitivní divácké zkušenosti. Stejně tak CGI z dnešního pohledu působí rušivě, nepatřičně, amatérsky a směšně. _______  Zakusení té generičnosti/banálnosti během sledování filmu je natolik otupující, že jsem zkrátka nebyl schopen se jakkoliv napojit na film, ani na hl. postavy. Líbí se mi, že je Blade tradiční tvrďák, přičemž ale není nikterak důvtipný. Ta postava je nedostatečná na to, abych se o ni během sledování pozorně zajímal. _______ Meditace před finálním fightem byla přeci jen hezká vsuvka, to jo. ___________ Ten film mohl být tak o 200 % víc stylový, vizuálně atraktivnější; ale není. Z většiny je zcela unylý. První scéna působila nadějně, ale to je tak vše. Zklamání, ale stále lepší než ubohosti typu prvních Avengers. ()

Klay

Po prvnim shlednuti jsem byl nadsenej. Norringtonova zbesila rezie ma neco do sebe, ale s odstupem casu se Blade jevi jako vcelku prumernej komiks s hodne nudnym zaverem. Hlavni zaporak v podani Stephena Dorffa je strasne nevyrazny a pritom Udo Kier jenz by byl vhodnejsi zustava nevyuzit. Prvni pulka je ale skvela. Wesley Snipes, ktery byl dosud tak trochu prehlednutelnym hercem pusobi skutecne nenahraditelne. A to je poprve za jeho karieru, ktera do te doby citala predevsim takove ty policajty, jimz nekdo zabil partaka a oni jsou ted nasrani... ()

spiritus

První Blade se mi velice líbí a to hlavně kvůly jeho zajímavé atmosféře.Pojetí upírů parazitujících na moderní společnosti je velice zajímávé a originální.Největším kladem tohoto filmu jsou bezpochyby akční scény, které jsou plné zajímavých momentů a jsou dobře a přehledně natočené.Postava Bladea je ultimátní, fascinující a přesvědčivá.Jeho příchod mezi upíry vyvolává vždy velikou paniku a je hned poznat kdo je tady pánem.Nejlepší ovšem z celého filmu je uvodní scéna a upírská párty podložená velice kvalitní techno tucárnou.Zkrátka tento film hodnotím velice kladně.-80 % ()

Cement73

Tie kostýmy a tá akcia... Upírske filmy ja môžem a Blade je jednoducho jeden z najlepších. Wesley sa do role killera neživých jednoducho výborne hodí. Výborná filmárska robota. ()

Dallas

Wesley Snipes je ozaj Blade. Nikto sa na to nehodil lepšie. Fakt ultra hustý frajer. Na druhej strane Stephen Dorff, ktorý tu ovplýva výbornou záporáckou charizmou. Plus veterán Kristofferson ako Whistler, slušný príbeh a perfektné súboje podmasené brutalitnou muzikou, z ktorých hlavne ten úvodný na diskotéke si môže kľudne hovoriť kultový. Zo všetkých dielov pre mňa určite ten najlepší. 75% ()

Oyer

Pro mne obrovská kultovní záležitost. Charismatický chladnokrevný zabiják upírů, s kterým se nežertuje. Jakoby Wesley Snipes tuto roli ani nemusel hrát. Jeho síla nesmrtelnosti z filmů doslova číší. Snímek, který vám pořádně pustí žilou. Toto je pravý akční film. ()

Zombi

Pamatuji si, jak mě film doslova přibil v kině do sedačky. Výborná atmosféra, Snipesovo životní role, ve které z něj kromě krve stříká i charisma jak blázen, to samé platí pro šedivého Kristoffersona, navíc drobné žertíky, ukazující, že tvůrci se, přes všechnu temnotu a krev, neberou smrtelně vážně. To vše podtrhuje slušný děj a výborná akce. Jo, tohle byla pecka jako hrom, a pořád ještě je. ()

Kejf.

Tenhle upirskej akcnak jsem videla poprve ve 13 letech misto hodiny prirodopisu. Tehdy se mi delalo spatne u hnedka prvni sceny z upiri diskoteky a stropnich krvavych trysek. Cim jsem starsi, tim samozrejme vic sympatizuju s krvavyma scenama :D Ale i tak to ve mne neco zanechalo, diky cemu se na to rada kouknu i po tech 12 letech. ()

Movie Gourmet

Jeden z nejlepších a nejoriginálnějších upírských filmů vůbec. Dnes už prakticky kultovní snímek a Wesley(ho) doména. Bravo! Verdikt: 4* a 80 %. ()

Renfield

Od Bladea jsem samozřejmě nečekal žádnou promyšlenou inteligentní zábavu, ale pouze oddechový akčňák a přesně ten jsem také dostal. Hned úvodní scéna je nezapomenutelná a perfektně vtáhne do děje. Také nám prozrazuje většinu kladů a záporů filmu. Mezi klady rozhodně patří Wesley Snipes, hudba a pořádná akce. Jako zápor vidím ztvárnění upírů, které se mi nelíbí, ale je to podle komiksu, tak budiž. Dále pak vizuální efekty, ty horší se ale projeví až během filmu, především pak v jeho závěru. Stephen Dorff je občas poněkud směšný, protože rozhodně nevypadá jako hlavní záporák, ale charisma mu přeci jen upřít nelze. N'Bushe Wright je taková nevýrazná, což je škoda. 70% ()

Mikino00

Přiznám se, že z filmu jsem nebyl tak nadšený jako v 15 letech, ale i přesto se podařilo vytvořit zajímavý svět, který je poutavé objevovat. Horší už je to s dějem, který působí veskrze béčkově. Po akční stránce, ale přece jen zachraňuje film jeho nápaditost a Snipes taky není špatný. ()

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

31.08.2018

Akční trilogie Blade s Wesley Snipesem (Demolition Man) patří k málo filmům předmarvelovské éry, za které se nemusí fanoušci komiksů tak úplně stydět. Od té doby se však plno věcí změnilo, tak… (viac)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

16.04.2011

Remake gotického akčního hororu Vrána si původně vydupal z hřbitovní země Stephen „natočil jsem Bladea a pak jsem zešílel“ Norrington. Nakonec kvůli sporům se studiem Relativity odstoupil a s ním… (viac)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (viac)