Keď bola Bladeova matka počas tehotenstva napadnutá upírmi, umierajúc netušila, že predá svojmu synovi špeciálny dar. Všetky dobré upírske vlastnosti spolu s ľudskými vlastnosťami sa skĺbili do jeho osobnosti. Ako Blade /Wesley Snipes/ vyrástol, rozhodol sa pomstiť smrť svojej matky. Upíri, ktorí, ktorí chcú preniknúť medzi všetky organizácie, potrebujú Bladeovu špeciálnu krvnú skupinu, aby mohli prevziať vládu nad celým  ľudstvom ... (TV Dajto)

Mihail123

To bude asi tým, že neznášam filmy o upíroch. Nečakal som nič a tak to aj dopadlo - je to tupé, "coolové" a s trápnym Wesley Snipesom. ()

Danny F.

Tento film jde zlatou střední cestou. Oplývá kvalitní akcí, přiměřenými efekty ale také absencí jakési dravosti a surovosti. Hudba je skvělá. Je to taková klasika z celé trilogie. Naprosto skvělý film s naprosto dokonalým dějem. 65% ()

sskrblik

Blejt se mě většinou chce když zmixuju všechno možný dohromady, ale z tohoto filmu mě na blití nebylo. Naopak bych se ho klidně rád pustil znovu. Akční, lehce hororová ze začátku, podíváná! ()

Natabar

Klasická krvavá upírořežba vezoucí se na vlně momentálního zájmu, kterému se tento druh filmu dnes těší. Nutno říct, že ne úplně špatná, i když nejlepší rovněž ne. Občas filmu chyběli grády. V závěru nejvíc. ()

Tereza666

Jééj, jak já to jako malá žrala. A vydrželo mi to dodnes :-) Jeden z nejlepších filmů o upírech. Nepřikláním se k tomuto stylu hudby, ale do filmu se hodí skvěle a Wesley to teda mlátí hlava nehlava! ()

hroubek

Ještě než přišel Matrix byl jeden chlapík co nosil brýle a stylový vlající kabát a spoustu zbraní sebou a jmenoval se Blade.Role pro, kterou se snad Wesley Snipes narodil a z jejiž stínu se už asi nedostane.Blade hlášku, zabijí,upaluje, vypravuje a při každé z těchto čiností je neuvěřitelně cool.Snad nikdy nezapomenu na jeho, když je discotéka plné parádě a rozstřikovaču stříká krev a najednou se všechno zastavy a v kaluži krve stojí Blade.Trochu jsem mě problém se Stephen Dorffem, který mě nepřipadal jako uplně správný záporák ale to jen malá vada.Jednoznačne pěkná podívaná. ()

lucascus

Bezpochyby nejlepší díl trilogie, možná i proto, že je první....trošku na mě hodně americky klišovité, ale no tak....skousnout se to dá... ()

Brain-D

Konečně jsem měl tu čest vidět první díl a špica. Parádní namakanej cool Snipes upíry řeže, střílí, rozsekává, odpaluju a trhá na kousky. Skvělé upírské dílo. ()

Sany33

Veľký našlahaný niga boy v podaní Wesleyho Snipesa, ktorý dáva jednu silácku hlášku za druhou a k tomu všetkému mastí upíriu chamraď, do ktorej v konečnom dôsledku z polovice aj on sám patrí. Aj takéto filmy sa točili na prelome tisícročia a poviem vám malo to gule. Postupne sa tieto hyper super filmy v ktorých sa stále iba hláškovalo a fightovalo prestali točiť, pretože ľudia začali hľadať vyššiu podstatu násilia a dáke emočné vyuzlenia. Ale mne sa staré dobré akčné klasiky stále páčia, načo mám zbytočne zauzľovať akčný film. Je to jednoduché niekto je dobrý niekto je zlý a tým pádom niekto musí vyhrať a niekto prehrať úplne jednoduché. Podľa mňa veľmi kvalitné na svoju dobu. 75% ()

lykan9

Než jsem opět shlédl Bladea, tak jsem byl přesvědčený, že až ho budu ohodnocovat, tak dám pět hvězd. Ale musím uznat, že čas se na něm již podepsal. Přesto, že byl Blade natočen jako béčkový horor, tak stále má svojí kvalitu, která mě k němu vždy znovu přitáhne. Je to syrové, temné a místy i napínavé a hlavně je to zábava a člověk se nemusí pořád zabývat nějakou myšlenkou, kterou v současné době skoro každý filmař vnucuje. ()

VanTom

Stylovou komiksovou akční upířinu se slušným scénářem a režií sice hyzdí hnusné digitální triky, ovšem svou životní rolí ji táhne přesný (a děsně "cool") Wesley Snipes, společně s dalšími herci/postavami v čele s charizmatickým, arogantním hejskem Stephenem Dorffem. ()

Spock

Solidní příběh zasazený do zajímavého prostředí. Wesley Snipes se do role „likvidátora“ zlobivých upírů, kteří chtějí ovládnou celý svět, opravdu hodí. Má styl, smysl pro humor a přiměřené charisma. Likvidace některých upírů mě sice opravdu rozesmála ale budiž, sranda musí být. :-) Jde určitě o jasný nadprůměr mezi filmy podobného tématického zaměření. ()

FrajerTom

Fetišistické comicsové béčko, jehož výbornou úvodní scénu už ve zbytku filmu nic nepřekoná, s hlavním hrdinou jehož cool index je vyšroubován daleko za míru snesitelnosti.. Po shlédnutí musí být každému jasné proč je právě Blade jedním z nejoblíbenějších filmů Quentina Tarantina - litry krve, laciné triky a spousta bláznivé akce se záporáky drsnými až k smíchu.. Wesley Snipes si zde pravděpodobně zahrál svoji životní roli a celkový Bladeův přínos kinematografii je neoddiskutovatelný. Skladba od New Order je navíc možná ještě legendárnější než on.. ()

Kosmik 1

Jednoznačně pět hvězd. Jedná se o nejlepší díl z celé série a pro někoho se stal kultem a pro někoho možná i legendou mezi upírskými filmy. Já jsem asi něco uprostřed. :-) 85% ()

Ichabod

Jeden z IMHO nejduležitějších komiksových filmu. Dospělácky drsný, vizuelně hodně nezaměnitelný film, který si přes nižší rozpočet výborně drží styl. Ambientní hudba střídá etnické motivy nebo jen posmutnělé tahy smyčcem Marka Ishama, pokud nejede vcelku nadčasový soundtrack s elektronikou., vždy ale je atmosféra potemnělá z obrazu čiší a jednotlivé scény fungují. Dialogy jsou asi nejslabší část filmu., za to se mi líbí kamera v souhře s hudbou zejména u klidnějších scén. Škoda, že se Norrington už v takové síle nikdy nevrátil. Ze všech vypěstovaných serií mi přijde první Blade hodně unikátní a poctivá stylovka kde se šetří slovy a kdyby Norrington s de Sandem za kamerou točil noirovku s Ishamovo hudbou coby kulisou asi by jsme hodně zíraly. ()

vyfuk

Kupodivu jsem opět lehce spíše zklamán z toho, že zase budu čůrat trochu proti větru. Z tohoto filmu je dost silně cítit atmosféra superhrdinovských filmů v plenkách a v 90. letech. Když budu trochu tvrdý, tak řeknu, že je to stejný jako Daredevil, ale Daredevil byl dle mého lepší. Vím, že bych si za to zasloužil slušný hate, jenže DD mě v rámci příběhu bavil víc. Blade totiž nabídl příběh zabijáka upírů, který se žene za jedním upírem, který chce přivolat boha něčeho a pomáhá mu v tom nějaká žena. Jelikož je to taková prvotina žánru, tak jsem ochoten přivřít i uši, jenže zde byl silný faktor, který mě dostal v čemkoliv a to jednoduše, že mě film jednoduše nebavil. Nedokázal mě chytit napětím, humorem, akcí, originálním příběhem, který by byl adekvátně a hezky zpracovaný. Prostě nic. Jednoduše řečeno, hodně promarněná příležitost, kde se potom začnou točit mrtvé matky a začne to být na palici. Plus k tomu mi Snipes do role z nějakého důvodu absolutně neseděl. Velká škoda. V rámci toho, že Disney bude chtít hrabat prachy, asi se jednou dočkáme remakeu, na který se rád podívám. Ale toto je na to moc velký kult zatím, aby na to sahali. O to větší je škoda, že mě to oslovilo asi jako němý na startu raketoplánu. Na konec koukám s lehkým donucením. ()

Almásy

mam pocit ze sa tvorcovia akoby bali s touto tematikou nejako popracovat a popasovat sa viacej, pretoze dvojka vyuziva bladeovho potenicalu na plno a na sto percent. ()

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

31.08.2018

Akční trilogie Blade s Wesley Snipesem (Demolition Man) patří k málo filmům předmarvelovské éry, za které se nemusí fanoušci komiksů tak úplně stydět. Od té doby se však plno věcí změnilo, tak… (viac)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

16.04.2011

Remake gotického akčního hororu Vrána si původně vydupal z hřbitovní země Stephen „natočil jsem Bladea a pak jsem zešílel“ Norrington. Nakonec kvůli sporům se studiem Relativity odstoupil a s ním… (viac)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (viac)