Po úspešnom ukončení štúdia usporiadajú Benovi rodičia znamenitý večierok, na ktorý pozvú i blízkych priateľov Robinsonovcov. Neskoro v noci poprosí atraktívna pani Robinsonová Bena, aby ju odprevadil domov a rafinovane ho zvedie. Keď sa však mladý muž zaľúbi do jej pôvabnej dcéry, zmení sa na pomstychtivú fúriu. (oficiálny text distribútora)

lizardking

Ve své době slavný a hodně provokativní film, který se trefil do éry tzv. sexuální revolouce, do éry hippies. Dnes už přece jen trochu zestárl. ()

pisty

I když byl Absolvent natočen před téměř půl stoletím, logicky jde o téma, se kterým se můžeme setkat i dnes. Ani v dnešní době by vztah jedenadvacetiletého Benjamina Braddocka s paní Robinsonovu ve středním věku nezůstal bez povšimnutí. Přirozenost je někde jinde. (Teď musí nutně následovat alibismus: Mně to nevadí, já jim to přeju). Už ale není tak jisté, jak by se k takovému vztahu stavěla, společenská vrstva ze které Ben Braddock pochází. Dnes obměkčeni všemi těmi velmi křehkými vztahy, bychom mohli být tolerantnější. Bojím se ale předvídat reakci své babičky, poté co si Benjamin začíná s Elaine, dcerou paní Robinsonové. Zápletka pravděpodobně není tím nejdůležitějším, zdá se mi být oslím můstkem směřujícímu k hlavní myšlence. Protože s odvíjející se druhou polovinou filmu je jasné, že vše spěje k dobrému konci. Tahle lacinost mě vždy u každého filmu mrzí. A navíc pokud by se Absolvent snažil o rozkrytí tabuizovaného tématu, zajímalo by mě, o co se pokoušel Stenley Kubrick se svou adaptací Lolity Vladimira Nabokova. Režisér Mike Nichols skrze Benův útěk do postele paní Robinsonové, odráží touhu každého mladého člověka stát se nezávislým. Je to Benjaminova snaha vymanit se z otcova diktátu. Přímo ve filmu jsme diváky scény, ve které Benův otec klade synovi na srdce, aby neustával ve studiu. Do doby než si začne s paní Robinsonovou, vypadá Ben jako loutka v režii svých rodičů, vystavují ho na rodinných oslavách, až to vyvolává dojem, že Benjamin nežije svůj život, ale pouze šlape cestičkou, kterou mu vytyčili jeho rodiče. Teprve když se zamiluje do Elaine, jedná emotivně a impulzivně a je posedlý snahou získat ji zpět. Je to přesně ta snaha o nespoutanost, kterou v etapě života blížící se Benově věku, měli, mají nebo mít budou snad úplně všichni. ()

Flahertie

Milostný trojúhelník. Celý film je vlastně o tom, jak se mlady absolvent s tímto problémem vypořádává, až nakonec dojde k cíli... Absolvent se stal absolutně kultovním filmem, nejspíš proto, že v něm hraje Dustin Hoffman, který byl v té době sice ještě neznámý, ale publukim si získal okamžitě, dále také proto, že je ve filmu použita hudba od Simona a Garfunkela, což je klasika všech klasik. Podtrženo sečteno, Absolvent je kultovní film, který viděl snad každý. Film, který se bude promítat pořád. ()

theCow

Film Abolvent je americká romantická komedie o studentovi Benovi, kterému jeho rodiče uspořádají večírek na počest toho, že úspěšně dokončil studium. Na večírku potká ale paní Robinsonovou, která ho svede, a prožijí spolu krátký románek. Vše ale přeruší její dcera, do které se Ben zamiluje. Tento snímek zrežíroval Mike Nichols, který se postaral i o filmy jako je například Vtip, Na dotek nebo Soukromá válka pana Wilsona. Do role studenta Bena byl obsazen Dustin Hoffman, kterého můžeme znát z filmů Rain Man, Vrtěti psem, Ztracené město, Parfém, příběh vraha, nebo také propůjčil hlas do animovaných snímků Simpsonovi nebo Kung-fu panda. V roli paní Robinsonové můžeme spatřit Anne Bancroft známou z filmů Jít za sluncem, Rabín, kněz a krásná blondýna nebo také slyšet její hlas z animovaného Mravenec Z. Dceru paní Robinsonové ztvárnila Katharine Ross, která byla společně s Annou Bancroft a Dustinem Hoffmanem za film Absolvent nominována na Oskara. Přímo kvůli tomuto filmu složili Simon & Garfankel píseň Mrs Robinson, kterou zde také uslyšíte spolu s dalšími písněmi těchto dvou umělců. musím upozornit, že po skončení filmu si je stále broukáte a jejich melodie vám znějí v hlavně. Absolventa mohu jen doporučit, protože je to opravdu velice vydařené dílo. ()

Dudlish

Tento americký film z roku 1967 vypráví o absolventovi vysoké školy, který ještě není rozhodnut, jak se svým životem dále naloží. Absolventa Bena Braddocka ztvárnil herec Dustin Hoffman a myslím, že na tuto roli nemohli vybrat lepšího herce. Celý film se točí především okolo této postavy. Okolo jeho sexuálního života, rodinného života i okolo jeho srdečních záležitostech. Velkou pochvalu musím dát režisérovi za výběr hereckého obsazení. Herci byli senzační- protě paráda=) Na filmu se mi líbil především konec, který chvilkami vypadal, že skončí špatně, ale v úplně posledních minutách se to vše otočí a skončí šťastným happy endem. Chvilkami je tento film velmi zamotaný a chvilkami mi dělalo i problém ho pochopit. Film jako takový je moc pěkný, ale patří do škatulky filmů, které bych si znovu nepustila. K tomuto filmu si myslím, že není více co dodat, snad jen ať se na něj sami podíváte a usoudíte, za co stojí či ne. Tento film a režisér Mike Nichols mají ode mne 3 hvězdičky. ()

glaedrr

Absolvent by se dal srovnávat s tucty podobných romantik. A co se týče příběhu, bylo by to srovnávání oprávněné, poněvadž ten by se za tuctový s klidným srdcem označit dal. Herecky je film velmi dobrý, kamera skvělá a nápaditá, ale kultem se film stal, alespoň podle mě, především díky hudbě. Ta totiž film nedokresluje, ale spoluvytváří a je jednoduší vcítit se do študáckého Dustina Hoffmana pomocí hudby, než pomocí slov. A v tom je pro mě jedinečnost tohoto díla, na kterou jsem zatím jinde nenarazil a na kterou se nedá zapomenout. ()

skaann

Naprosté zklamání. Děj skoro žádný, zápletka tuctová, konec až trapný. Div, že jsem neusnula... Co lze ocenit, je hudba. ()

confuoco

Vzhľadom na kultový status filmu som mal možno až príliš veľké očakávania. Prvá polovica filmu je skvelá, s príchodom romantických klišé to ide trochu dolu vodou, a celé to u mňa dokonale pokazil neuveriteľne naivný záver, kvôli ktorému som musel ísť dolu s hodnotením. Aj tak ale ide o nezabudnuteľný film so skvelou hudbou. ()

Scaevola

Podivné, jak důležitý je v tomto filmu motiv auta. Pomocí auta je dokazována dospělost, svádí se v něm, jí a dokonce i počíná dcera. Jen ten konec v autobusu se sebestředně spokojeným D. Hoffmanem trošku kazí iluse. ()

TraceurKK

Benjaminovi musíte odpustit každou kravinu, kterou ve filmu udělá, protože každej z nás chce bejt chvíli jako on. Jít proti...proti všemu a všem...vzít svůj osud a vedet, ze vsechno co udelam je spravne a niceho nelitovat! ()

odstin_modre odpad!

Abych byl objektivní, zaslouží si to 3*. Jediný problém je, že horší kameru jsem snad v životě neviděl a za kameru to dostalo nominaci na oskara. fuj. ()

Marchellonzo

Až na to, že mi nějaké rozhovory lezli na nervy se mi film líbil snad ze všech hledisek. Ať už je to skvělá hudba, scénář anebo celkový dojem po skončení snímku. Samozřejmě sledovat jak se malému, vyštudovanému ukňouranci rozběhne milostný život je podívaná sama o sobě :). ()

LilDevil

Ked citam tie ospevne komentare, nestacim sa divit. 1. Je to nudne, nudne a este raz nudne. 2. Tato hudba mi nic nehovori 3. Pred logikou a znazornenim spravanim postav mi rozum stoji 4. Nic kultovne ani uzasne na tom nevidim *za Hoffmana ()

Desmi

Bezchybné. Mladý, nesmělý, neposkvrněný mladík proti snobům střední generace, který vsadí vše na lásku svého života a dojde (doběhne, dojede) si pro ní. Fantastická muzika celý film háže ještě o level výš. I 45 let po natočení je to koukatelné a příjemně milé. =) ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (viac)

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005

Kevin Costner přesedlá ze hřbetu westernu na hřbet komediální. Konkrétně půjde o film RUMOR HAS IT zkušeného režiséra Roba Reinera (Misery). Kevin spolu s další hollywoodskou star Jennifer Aniston… (viac)