Beverly Hills 90210

• Česko Beverly Hills 90210 (viac)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Réžia:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (viac)

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (viac)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiálny text distribútora)

panic25

nejpopulárnější seriál pro teenagery 90.let. který sledoval snad opravdu každý teenager, svět amerických zbohatlíků, kteří řeší své problémy jao normální lidé jejich věku ()

Agent008 odpad!

Nepochopitelný spůsob jak nalákat diváka na trapárnu jako je toto. Hrozné! Hrozné! Hrozné! A k tomu zrůdný vzhled Tori Spelling která do světa filmu pronikla jen díky svému otci. Nelze pochopit neinteligenci těch kteří dodnes vzpomínají na tento seriál! ()

james11

Pamatuju si, jak jsem na to po škole vždycky koukal a čekal, co se stane mým oblíbeným hrdinům... Ale nato jako jsem to měl na základní škole rád, musím teď připustit, že je to docela hloupost :) Ale přesto jedna z lepších telenovel. ()

saaaky

Z nostalgie dvě hvězdičky. Protože jinak než historií už se tento seriál nedá nazvat :) Opět samá láska, dívčí problémy, klučičí problémy, chabé příběhy a nepřesvědčivé a přehrávané scény. I přesto bylo sledování " devětsetdva desítky " příkladem pro mnoho středoškoláků a nejen. Naštěstí BYLO. ()

shinlove

Ve své době kult, který neměl konkurenci. Když se k nám seriál dostal, vstupoval jsem do puberty a to bylo klíčové pro jeho první shlédnutí. Vynikající ve všech ohledech, protože každý náctiletý se s tím setkal - řešit neplánované početí (i případné), že někdo je panic či panna, smrt blízkého člověka či kamaráda, rozvod rodičů a jejich noví partneři. Prostě seriál pro každého. Rozhodně proto musím dát 5*! ()

sashator

Ano, žádné velké umění. Ale přiznejme si- minimálně prvních pár desítek dílů jsme sledovali všichni a všichni jsme je hltali (nebo alespoň ty z nás co se narodili v první polovině 80.let). Proto i dávám takové hodnocení, je v něm hodně sentimentu ()

lapatata

Všichni chodí pořád jenom na večírky, party a mejdany, jezdí v nejdražších autech, bydlí v nejluxusnějších bytech. K tomu mají naprosto volnou ruku, cestují po celém světě a prožívají příběhy plně dospělých lidí. Akorát nikoho nezajímá kde na to všechno berou, neboť až na drobné výjimky nikdo nikde nepracuje. Když si k tomu připočtu fakt, že postavy byly napsány poměrně ploše, takže tím, co udělá Kelly v prvních řadách se naprosto vylučuje to, co udělá v řadách dalších, pak nutně dojdu k závěru, že už byly natočeny i kvalitnější seriály. Pro nás v 80.letech narozené to ale bylo něco, co nás prostě nemohlo minout aniž by jsme si nepovšimli. My jsme s těma postavama vyrůstali a dospívali a měli jsme je upřímně rádi a nevadilo nám, že jde o nereálnou kravinu. Seriál byl pro nás zosobněním toho tolik opěvovaného amerického snu. Kdo by se nechtěl mít tak jako tyhle postavy? Jde o snad jediný "nekonečný" seriál, jehož mi neušel ani jeden jediný díl. A to bez výjimky. Dělám to velmi výjimečně, ale zde musím objektivitu upozadnit a dát volný průběh nostalgii. ()

hyde1987

Brandon miluje Kelly ale Kelly miluje Dylana, zatímco Dylan miluje Valerii. Valerie přitom miluje Davida, jenže David miluje Brendu. jak na sviňu Brenda miluje Steva, ale Steve miluje Donnu, Donna je na holky a miluje Andreu a Andrea miluje Brandona, jenže ten miluje Kelly....:D Asi tak ve stručnosti, jasně že jsem se na to díval a z nostalgie dám 2. A když to teď vidím znova, tak je mi jasný že je to strašná naivita ale při zachování nadhledu u toho chytám záchvaty smíchu, bez toho, abych musel býti intoxikován (lhostejno jestli alkoholem či THC:-))) ()

fruitixx odpad!

Velmi podprůměrný seriál céčkového typu a bohužel mého mládí, kde chodí každý s každým, na který jsem se čuměl, protože tehdy nebylo nic lepšího na výběr. ()

pokeandrew

Celé je to tak pitomé a nevěrohodné, že je to až komické. Třicátníci hrají vzorné středoškoláky, kteří spolu řeší i rozvázanou tkaničku jednoho z nich a v baru jakéhosi úchylného padesátníka, jenž se s nimi bůhvíproč kamarádí, popíjejí kolu. Ovšem situace, kdy v jednom dílu vypije Luke Perry v ústraní dva panáky a v dalších třech dílech se řeší jeho alkoholismus mne fakt pobavila. Jedna hvězda za Shanon Doherty k vůli které jsem se na pár dílů přeci jen díval. Je to holt kočka no... ()

BarbieHunter

Koukám, že všichni na to koukali jako děti a vymlouvají se, že za to nemůžou! Já na to koukal "až " ve dvaadvaceti a můžu říct jen jedno. Brandon a Brenda jsou volšový děti! :D ()

zurivymlok odpad!

Taky vám bylo tak strašně líto těch zbohatlických a naondulovaných dětí, když museli neustále řešit ty své "problémy"? :-D Krom toho mi ten seriál úpravou herců a vůbec vším připadal spíše jak kdyby byl z let osmdesátých. Hrozně nesympatický seriál, který jsem nemohl sledovat ani jako dítě, natož později v pubertě. ()

2sistem

První řada super, jako nácťák jsem to žral. Druhá ucházející, třetí už jen ze setrvačností a další jsem už odmítl. S pohledem po několika letech, mi je vše k smíchu, díky silně výchovnému podtextu. Ale z nostalgie se klidně na některý díl zas podívám. ()

ankkk

Zpočátku to ještě šlo, ale jak přibývalo dílů, stávalo se to stále zbytečnější a zbytečnější. Ale líbilo se mi, že "studenti" trávili všechen čas v šatnách, na pokecu, ale na vyučování snad nikdy. ()

Prusovka

Ať se každý směje jak chce! Ale já na tom seriálu vyrostla! I když v žádné díle nechyběla absurdita amerických seriálů pro mládež, vždy jsem s napětím čekala u obrazovky. :-) ()

Lou_Pagi

Tak řekněme si to na rovinu, trochu jsme vyrostli, dnes na takové kraviny už není čas, ale toto je legenda seriálů! Co si tady chcete lidi nalhávat. Ve věku základních a středních škol je to bomba. ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (viac)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (viac)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)