Kriminálka Las Vegas

• Slovensko Kriminálka Vegas (neoficiálny názov) (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA / Kanada, (2000–2015), 261 h 38 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvorcovia:

Anthony E. Zuiker

Réžia:

Kenneth Fink, Richard J. Lewis, Danny Cannon, David Grossman (viac)

Scenár:

Dustin Lee Abraham, Naren Shankar, Jerry Stahl, Henry Alonso Myers (viac)

William Petersen, Laurence Fishburne, George Eads, Paul Guilfoyle, Eric Szmanda, Robert David Hall, Marg Helgenberger, Jorja Fox, David Berman (viac)

CSI Crime Scene Investigation to je názov jednotky vyšetrovateľov z kriminalistickej divízie policie v Las Vegas, ktorá rieši vraždy predovšetkým na základe perfektného vyšetrenia miesta zločinu a náročnej vedeckej analýzy nájdených dôkazov. Hlavnou hviezdou seriálu je William L. Petersen, predstaviteľ ústrednej postavy vyšetrovateľa a šéfa jednotky CSI Gila Grissoma. Petersen sa preslávil thrillerom režiséra Williama Friedkina Žiť A Zomrieť V Los Angeles z roku 1985. (oficiálny text distribútora)

Homer.p odpad!

Klasické složení "elitního" týmu, který vše vyřeší : černoch, ženská, puberťák s nadpřirozenými schopnostmi ohledně počítačů (zcela jistě u policie platí lépe než-li u Microsoftu) a starší vůdce smečky. Prostě sračka a nesmyslnost. Nejlepší je, jak všichni ti herci dokaží po takovou dlouhou dobu držet kamenné ksichty a nesmát se, když se vlastně jedná o komedii. ()

tom912

Začalo to nevinně jako nový styl kriminálních seriálů, který byl neotřepaný a originální. Na začátku to vypadalo slibně, ale uprostřed sezony prostřední série mě to už připadalo jako stereotyp a to neberu v úvahu další kriminálky toté podobné. Pak nakonec měl dokonce skončit Grisomm a měl nastoupit Laurence ''Morpheus'' Fishburne a co se nestalo. Las Vegas se oblékla do nového kabátu a baví mě čím dál tím víc, je to pekelně přepálená kriminálka, kterou teď považuju za jeden z nejlepších seriálů. 95%. ()

Moly

Ultimátní guilty pleasure, ať už hledáte kulisu k žehlení anebo potřebujete vyplnit čas o zkouškovém. Ač po odchodu Williama Petersona seriál citelně utrpěl, Ted Danson si mě však svým pojetím postavy získal a už jen kvůli závěrečnému dvojdílu, který navrací nejvýraznější postavy zpět na scénu, stojí za to vydržet do konce. Oblíbené postavy: Gil Grissom, Jim Brass, David Hodges, D.B. Russell, Lady Heather, Catherine Willows, Greg Sanders. ()

Nix

Já se CSI nemám problém, mne to baví a člověk si u toho odpočine. Je to takový jednodušší seriál a i když je víceméně každej díl stejný svou strukturou, jsou případy, které opravdu vtáhnou. Výjimku tvoří dva díly od Tarantina, tam se ukazuje mistrův um, že dokáže udělat ze všeho veledílo. Každopádně i přes velkou škálu sérií a dílů, rád se stavám součástí vyšetřování. ()

shifter

Povodne som hodnotil na styri hviezdicky, po zhliadnuti Tarantinovej dvojepizody zo zaveru piatej serie (vysla samostatne na DVD pod nazvom Grave Danger) upravujem hodnotenie na pat hviezdiciek. V sucasnosti existuju uz popri povodnemu CSI: Las Vegas aj mutacie CSI: Miami a CSI: New York. ()

KillerZeli

Zatímco většina seriálů je každou novou sezonou horši, zde plati pravy opak. CSI:LV si drží vysokou laťku stále bez klopítnutí již 6 sezon, což je v seriálové tvorbě něco absolutně obdivuhodného. ()

Myrddin

Člověk by podle upoutávek řekl, že je to jeden z průměrných krimi seriálu, ale není to tak, některé díly (jak už to u dost seriálů bývá) jsou dokonce bych řekl špatné, ale některé jsou vysoce nadprůměrné - psychologie zločinců, děj, zvraty, motivy zločinců - 4.5*. Taky bych řek, že je to asi jediná povedená kriminálka (navíc je původní), Miami a NY jsou už pěkný sračky. ()

playboy_05

Sice 2x nemusím seriály, ve kterých na sebe díly moc nenavazují, ale tohle bude nejspíš vyjímka...Kriminálka Las Vegas je celkem solidní kriminálka, člověk u toho nemusí moc přemýšlet, když propásnete pár dílů nic se neděje...je to takové odpočinkové, naprostý opak Prison Breaku nebo Lostů :) ()

BaronX

Radost pohledět, jak to jde těm kriminalistům pěkně od ruky, což? Škoda jen že ve skutečnosti to bude asi o něčem jiném. Každopádně tuhle partu mám radši než konkurenci od Miami (New York jsem neviděl, jelikož by se mi z toho cestování z města do města už zatočila nadobro hlava). Navíc tady mám svou favoritku, Marg Helgenberger, je prostě sexy policistka. ()

sigi2

Neuveriteľne preceňovaný seriál. Zrejme najmä vďaka slušnému vizuálnemu spracovaniu. V skutočnosti je však každý diel úplne taký istý (tzn. videl si jeden, videl si všetky) a jedná sa o dosť brutálnu science fiction. Kto len trochu prišiel v reálnom živote do styku s prácou polície (a že ja s ňou prichádzam do styku pomerne často), musí sa na tomto seriáli neskutočne baviť. Metódy v ňom prezentované síce majú v zásade reálny základ, sú však dovedené do nereálnej krajnosti. Ak chcete skutočne spoznať, čo a ako polícia robí, mali by ste si pozrieť napr. NYPD Blue. Ten má k realite sakramentsky bližšie. ()

Tiiso

V roce dva tisíce, tvůrci přišli přeci jen s něčím novým. Spojili kameru, efekty, klipovistost, rychlý střih, co nejméně emocí, akci a velmi silně zvrácené protivníky, kterých je jak vidno, plné Las Vegas. všechny zmíněné atributy zde již byli, ale nikdy takto těsně pohromadě. Zapůsobil tento kotlík, a sledovanost šla nahoru. I přes svou veškerou inovační snahu ovšem seriál nedokázal přelézt všemi zatracovaný žebřík průměrnosti, a svým vlastním nekonečným trváním stravuje sama sebe. Ano našel si zaryté fanoušky, to každý počin, ale hodnoceno objektivním okem, seriál dává více na efekty, příběhy jsou díl od dílu, nevyrovnané ve své kvalitě. Tu lepší, tu horší. Já chci sledovat seriál, kde epizody budou v drtivé většině, kvalitní. A ne střídavá laťka jako na houpačce. Příjemné je zjištění skutečnosti, že jde čistě o práci kriminalistů, kteří sice splňují trapné klišé hodný chlap, hezká žena, ale můžu díky jim, sledovat jen vyšetřování a jsem ušetřen jakýkoliv výletů do jejich osobních životů. Tedy až na pár vyjímek. Takže trochu horší tři hvězdy a je to. ()

Raven_PWL

Kriminálka která mě chytla, Gill Grissom je charakter a detektiv s velkým D kde jeho charisma podává bravůrní výkon. Scény doprovázené animací, fakta která byla nebo budou řečena. Kriminálka která poukazuje na fakta a podle nich tvoři brilantní závěry. ()

Adrai

TOP10 ... První sérii jsem v podstatě propásl a shlídl ji až později - až když mě společně se svými dvěma sourozenci docela pohltila. Herci, kamera, prostředí a vždy jiný a jedinečný případ. Navíc již zmiňovaná série s miniaturovým vrahem ... ()

TEKAS

Moje dlouholetá seriálová láska a stálice. Sice ostatní kriminálky už stojí za velké prd, ale tým z Las Vegas mě dokáže udržet u obrazovky proklatě dobře i při 12. sérii. Správňáci nejsou dokonalí, jsou to lidi, kteří dělají sakra dobrou práci v záchraně světa před zlem, ale občas při rozhodování v osobním životě šlápnou vedle jako každý jiný. Sice je všechno mírně přehnané, ale je to přece seriál, ne :) Chvíli jsem si musela zvykat na nepřítomnost mega charismatického neskutečně eisteinovského Grissoma, ale zbytek týmu naštěstí zůstává nezměněn. Nová blondýnka na jednu sérii či na jak dlouho do týmu vůbec nezapadla a Dr. Langston mi lezl na nervy, ty jeho výstupy, kdy poučoval staré ostřílené kriminalisty a dostal nepřiměřeně moc prostoru a bral ho všem ostatním mě ke konci už velice trápily a narušovaly skvělou pohodu při sledování seriálu. Na ten jeho obličej už se nemůžu ani podívat, naštěstí byla seriálová akce neskutečně dobrá i přes jeho přítomnost, ale ne, ne, děkuji, už nechci. ()

RedRose

podle me nejlepsi CSI serial... bohuzel pouze do doby nez odesel Petersen... potom uz to nejak nebylo ono, i presto ze jeho nahrada je vic nez kvalitni... ()

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (viac)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (viac)

Zpátky na Divoký západ

Zpátky na Divoký západ

13.11.2010

A rovnou na ten divoký Divoký. Ano, Wild Wild West se vrací. Nelekejte se, nikdo v Hollywoodu se nezbláznil a nechce natočit pokračování nepříliš povedeného a pramálo úspěšného steampunkového… (viac)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (viac)