Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Recenzie používateľa Wyrdas k tomuto seriálu (3)

Červený trpaslík (1988)

O prvních 8 sériích Červeného Trpaslíka, které jsou zahrnuty v tomto odkazu nemůžu snad říct nic špatného. Protože 8 sérií čítá 52 dílů, budu psát hodně obecně. Čili začnu výběrem herců, kteří byli přímo svatou volbou. Nedovedu si představit, že by ony nesmrtelné postavy mohl někdo jiný zahrát stejně dobře a nebo snad i lépe. Po odchodu A. J. Rimmera a příchodu K Kochanské už to nebylo ono, ale stále se člověk královsky pobavil. Další mínus pak zaznamenávám po obnovení posádky Červeného Trpaslíka, kdy seriál opět lehce ztrácí na lesku. Přesto vše se však jedná o nejlepší britský sitcom a možná i nejlepší sitcom všech dob. Tam kde trošku ztrácí díly bez A. J. Rimmera, to s přehledem vynahrazují první série, které se nezapomenutelně vryly slovo od slovo do nejen mé paměti. Bez váhání uděluji 5*. ()

Zpátky na Zemi (2009) (S09)

Pokračování jednoho z nejúspěšnějších seriálů všech dob. Každý skalní fanoušek Červeného Trpaslíka se musel stejně jako já neskutečně těšit a o to větší zklamání na mě přišlo, když jsem devátou řadu s názvem Zpět na Zemi uviděl. Spousta zdánlivě vtipných scén nebyla dopilována a dotažena až do konce, nedotáhlé mi přišly i některé myšlenky a rozhovory. Zřejmě naší trpasličí partu napadlo, že lze těžit jen z toho, co už dokázali a není třeba se tedy nějak extra snažit. Chyba. Celá devátá řada byla chybou. Myšlenka zas tak hrozná nebyla, ale konečný výsledek mě upřímně zklamal. Setkání se Stvořitelem bylo suché, navázání děje kde si hoši z Trpaslíka sami píší scénář mi přišlo až zbytečně trapné. Nejlepší scény, abych jen nehanil, byli dle mého s holografickou důstojnicí Katerinou Bartikovsky. Tahle série si asi nezaslouží víc, než dvě hvězdy. Já ji ale dám tři. Za každý díl jednu a to i přesto, jakým fiaskem byli mi dali to, po čem jsem dlouhá léta toužil - a to pokračování mé nejoblíbenější série vůbec. ()

Série 10 (2012) (S10)

Zatím (doufám, že ještě nějaké díly přibudou) poslední pokračování Červeného Trpaslíka s pořadovým číslem 10. Klidně bych si dovolil udělit této sérii název Zpátky ve vesmíru! A samozřejmě zpátky v ráži. Desátá série je plnohodnotným a důstojným pokračováním k prvním osmi sériím. Jakožto skalní fanoušek jsem neskutečně šťastný, že se chlapcům z Trpaslíka podařilo opět navázat na nejúspěšnější doby své vesmírné kariéry. Nemám co bych vytknul, můžu jen chválit. A nejsem si jistý, zda lze slovy popsat tento gurmánský kousek, proto raději každému vřele doporučím zakoupit si toto pokračování a v klidu ho shlédnout. Udělil bych klidně i o hvězdu víc, kdyby to šlo. Jak už jste možná pochopili, pět hvězd je pro toto veledílo má jasná volba. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019