Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Bicman

Červený trpaslík je naprosto geniální a pro mne jediný stravitelný sci-fi seriál. Z počátku než do hry vstoupila postava Krytona která seriál neskutečným způsobem oživila mě nejvíc bavil Lister a Holly s jejich naprostým talentem k nasírání Rimmera. Seriál má pochopitelně své chyby jako na příklad vývoj Krytona nebo že se Červený trpaslík zkrátil a posléze zase prodloužil v průběhu řad. Také vývoj interiéru kosmika prošel jistou tranformací ale za mě to na kvalitě neubírá vzhledem k časově náročnému průběhu natáčení. Zkrátka mám rád brtiský humor a málo kdy se u něčeho tak zasměju jako právě u tohoto naprotsto geniálního seriálu. Nemám tedy jinou možnost než dát plný počet hvězd ve zde možném hodnocení. ()

qwertasip... odpad!

V rozmezí několika let jsem viděl asi tak deset dílů a myslím, že mohu s naprosto čistou hlavou konstatovat, že se jedná o ten nejtrapnější seriál všech dob. Viděl jsem stovky filmů, seriálů, dokumentů a buhví čeho ještě, ale jednou věcí jsem si naprosto jistý: musel bych udělit záporný počet hvězdiček anebo zavést nějakou novou zvláštní kategorii (například „pod-odpad“), abych vyjádřil jak moc tento seriál nenávidím :) ()

Anaheim

Pohodový Lister, nesnesitelný Rimmer, nenapodobitelný Kocour, nejhloupější nejchytřejší počítač Holly a nezapomenutelný Kryton. Kdo by je neměl rád. Pět nejodlišnějších lidí, kteří by spolu nikdy nevydržely dýl než zlomek sekundy, pokud by nebyly "jedinými" členy posádky Červenýho trpaslíka. ()

o.n.d.r.a.

Craig Charles se učil od Rowana Atkinsona (2. série Blackadder), Rowan Atkinson se učil od Johna Cleese (Monty Python's Flying Circus). Ta intonace nejlepších britských komiků se asi dědí nebo co... Aneb, jak praví klasik: "Co to sakra meleš, ty vořechu?!" ()

Aidina

Tak to je opravdová perla mezi britskými seriály. Na trpaslíka se může člověk koukat po sté a pořád se bude náramně bavit a seriál neomrzí. Kocour, Lister, Rimmer, Kryton a samozřejmě Holly. Co díl, to nezapomenutelná hláška. Některé se úspěšně ujaly i u nás doma, zvláště pak hlášky Kocoura: „Jak vypadám?“ nebo „ Tady něco krásně voní. Co to je? Jsem to já!! Zbožňuji tuhle kolínskou.“ Často používaná je i nádherná hláška typická pro Arnie Rimmera,největšího frajera všech dob: „Teď se zachovám jako zbabělec. Omdlím“. Je těžké označit tu nejvtipnější hlášku, ale nejvíce mne dostal medvídek Pú. ...Kocour: „Co tam dělaj?” Lister: „Teď se řaděj jakoby do popravčí čety... jé počkéj, někoho přivádějí a přivazujou ho ke kůlu. Vždyť to je Medvídek Pú!” Kocour: „Co?” Lister: „Medvídek Pú, fakticky! Odmítá pásku přes oči!”Kocour: „Přivazují Medvídka Pú ke kůlu?” Lister: „Něčeho takovýho by se člověk nikdy neměl dožít!”... ()

Desmi

Takovou směsici nejroztodivnějších hlášek a tak hustou koncentraci těchto jen těžko najdete ještě v nějakém seriále. Červený trpaslík je prostě vyjímečný počin a dokonalá zábava. Když jsem viděl první díl, mě jsem chuť to hned vypnout. Měl jsem pocit, že opět ztrácím čas s nějakou extra debilitou, ale dal jsem tomu šanci a vyplatilo se. =) ()

TheMatez

Jednoznačná součást mého života. Kvalitní britský seriál s absurdním britským humorem. Jeden z nejkultovnějších seriálů, který je postaven na vtipných dialozích. Po shlédnutí si tento sitcom buď zamilujete nebo ho už nikdy nebudete chtít vidět. ()

Waladorf

Je to nejdokonalejší seriál, který navzdory svému stáří perlí pravými sci-fi zápletkami, inteligentním situačním i hovorovým humorem, s několika hlavními, perfektně zahranými hrdiny. To je Červený trpaslík. Pochválit musím, jak herce, tak scénář, efekty (i když starší nekazí dojem) a každému doporučuji! Tedy až na devátou sérii. Určitě pokud jste viděli jen kousek, který se vám nelíbil, dejte trpaslíkovi druhou šanci a nebudete zklamáni. ()

Vajnlich

Tak tenhle seriál změnil celý můj život asi stejně jako Forrest, Forrest Gump. A žádný den se neobejde bez hlášky z tohoto seriálu. Cinzano bianco Lister, Kočičák, Kryťák a samozřejmně pako Rýýýýýýýýýýmr změnily můj život. První tři série sem shlédnul jedním vrzem. A to možná i bez mrknutí oka, aby mi něco neušlo. A poznal sem jen málo lidí, kterým by tento seriál neimponoval. A je vydět, že nepotřebujete skvělý efekty a hromady peněz, abyste natočili super, cool sci-fi seriál. A jako jediná výjimka potvrzující pravidlo. Je také možné natočít přes deset sérií, aniž by ste šli s kvalitou dolů. Pánové smekám.! Neuvěřitelný počin. Děkuji moc, za toto veledílo. Cha cha cha, cha cha. ()

Kits

Můj nejoblíbenější seriál. Nevím proč mě to tak natchlo, ale já i když to vidím po desáté (a vícekrát) tak se tomu vžy zasměji. I když devátou sérii opravdu po----li. Nehodí se to k osmé serii. Prostě i když je stvořených deset sérií pro mě je jich jenom osm, protože konec v osmé sérii je dokonalý! Když Rimmer nakopne smrtku... no coment. A ta věta co pronesl: ,,Jenom sympaťáci umírají mladí." mě donutila, abych tento seriál zařadil do první řady (ale to jsem věděl už dříve). Pro mě tento seriál je FOREVER FIRST!!! Dokonce už ani nepočítám kolikrát jsem ty všechny díly viděl. Jen je škoda, že v sedmé serii Rimmer odletí jako eso Rimmer jenže příde Kočanská, ale Lister si ani neškrtne! ()

Idoviren

Můj nejoblíbenější seriál. Znám jej nazpaměť a dokážu citovat jednu repliku za druhou. Ale ani znalost každé scény a každé hlášky Red Dwarf nebrání v tom, aby mě bavil pokaždé když se na něj rozhodnu kouknout. Nestárnoucí klasika, která mě změnila když jsem se na něj jako malé škvrně koukala v televizi. Červený trpaslík je seriál seriálů a já jej miluju k zbláznění. ()

xpandelx

Jeden z najlepších britských komediálnych seriálov vôbec.Neskutočne zábavné dialógy medzi členmi posádky vesmírnej lode Červený trpaslík.Po prvom diely buď k tomu zasadnete a neodídete dovtedy pokiaľ ho nezhltnete, alebo tomu dáte STOP. ()

MorraEddie

Nejlepší z nejlepších. Kult s velkým K. V rámci žánru nikdy nebylo natočeno nic lepšího. Skvělý vtip,který mi sedl jako prdel na hrnec. Postavy,které si oblíbíte i když se jedná o takového těhotného smrdlavého lenochoda jako je Rimmer. Hlášky,které mě dokážou vždy odrovnat. „Já jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku.“ Vyzdvihnout musím také skvělý český dabing,který je zcela bezchybný. PS: Se zubní protézou se nevěnujte orálnímu sexu ve stavu beztíže. ()

Kop1x

Red dwarf je seriál, na kterým mnozí z nás vyrůstali, já nejsem vyjímkou. Kocour,A.J Rimmer, Kryton a Lister do toho večně sarkastický Holly, nevím, co více si přát. Nutná porce zábavy v každém díle. David Lister: Rimmere, láska je..., láska je to, čím se lišíme od zvířat. Arnold J. Rimmer: Né, Listere, od zvířat se lišíme tím, že nepoužíváme jazyk k čištění genitálií. ()

albytch

Sitcom doprovázející celý můj život a to myslím do budoucna, neomrzí gagy a ani hlášky. Když jsme se s kamarádem dohadovali která z postav je lepší tak sme se museli oba shodnout na tom že všichni jsou nejlepší. Lenoch a povaleč s dobrým srdcem Lister, věcně elegantní a přihlouplý kocour, naškrobený Rimmer a občas poslušný Kryťák dali základ největší legendě mezi sitcomi a vůbec všemi seriály. Nesmim zapomenout na lodní počítač jménem Holly který má IQ 6000... nebo 600?60? ()

hejpockej

Jsme tři milióny let v kosmu, co tady sakra dělá ten dopravní kužel :D S tímto seriálem žiji více jak 15let a nesmířila bych se s tím, kdybych ho neměla neustále u sebe. Musím důrazně napsat, že dabing k tomuto seriálu musí být! Né, že musí, ale to bez toho nejde! Koucour jako sobecká micinka, Rimmer -Jidáš, Lister-vagabund-úžasný a Kryton jako sladká tečka. Pozor, pokud nejste odvařeni z britského humoru, možná to není pro vás to pravé ořechové. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019