Kto by ich dnes nepoznal? Dve nerozlučné zvieratká, kocúr Tom a myšiak Jerry nám ukážu pravú zábavu a dobrodružstvá, o ktorých normálny človek môže len snívať. (TomX2)

glaedrr

Myšák Jerry je největší záporák, který se kdy dostal na obrazovku. Koho by napadlo, že ta velká roztomilá očka skrývají tak zvrácenou podobu myši, která se nebojí použít mixéru k usmrcení svého přirozeného predátora. To by se přece nemělo stávat. Překvapuje mě, že na něj nikdo ze zástupců kočkovitých šelem nepodal oficiální stížnost... Ale víte jaké to je být kočkou, celej den chytáte jednu malou proklatou šedivou stvůru a skončí to tak, že máte žehličku na čumáku a z ocasu jen cáry... Jako malý chlapec jsem kvůli tomuto seriálu neměl myši v lásce. Tome,ty ho jednou sežereš, musíš! ()

BlueNeon81

Po prvýkrát zhliadnuté v polovičke 80. rokov na rakúskej televíznej stanici ORF (Vielen dank für die Blumen), neskôr na ČST v slovensky dabovanej verzii (Noga, Dančiak), tam som spoznal pôvodnú zvučku, milo prespievanú do slovenčiny (ľutujem našich českých bratov a akúsi svojpomocne zbúchanú zvučku so spevom Hany Zagorovej) a nakoniec kompletne zhliadnuté na Cartoon Network. Prvá séria (1940-1957) je zo všetkých najlepšia, Tex Avery a Hanna a Barbera tomu dali šmrnc (až na tie retrospektívne diely a menšie recyklovanie v širokouhlých dieloch). Druhá séria (vznikla v Československu) už nebola taká dobrá, resp. smiechu bolo málo a semi-elektronický soundtrack Zdeňka Štěpánka mi spôsoboval neraz WTF momenty. Tretia séria vznikajúca v animátorskom štúdiu Warner Bros. pod vedením inak legendárneho Chucka Jonesa už bola definitívnym koncom tohoto seriálu, smiech sa prejavoval už naozaj výnimočne a nebol vôbec hurónsky. Ale aj tak nemôžem hodnotiť inak, než najvyšším hodnotením, už len kvôli najmohutnejšej prvej série a najmä kraťasov v systéme CinemaScope. ()

ArMinO

Tom & Jerry sú pre mňa klasická zábava dvoch no povedzme, že kamarátov. Na tomto animovanom seriály som vyrástol a s radosťou si ho pozriem aj teraz. 89% ()

yurnero

Nádhera. Jako malý jsem je miloval. Teď občas nějaký ten díl shlédnu a obdivuji ta kvanta nápadů jimiž každý díl hýří a nejdokonalejší splynutí orchestriální hudby a obrazu. Hudba tomu dodává něco nadpozemského :) ()

Holusacek

Seriál,na který se já vyloženě nemůžu dívat,mně je toho Toma tak líto!Ale,když už se na tehle seriál dívám,je to celkem slušná zábava,svého druhu možná jediná.Oggy by toto nedokázal,naproti Tomovi a Jerrymu,který má v sobě alespon zábavnější jiskru,Oggy a švábi neměli nic.=80% alespon mohli udělat díl kde by tom vyhrál! ()

TheMe

Klasika, kterou zná úplně každý. Většina fandila krásnému malému myšáčkovi s mrňavým ocáskem. Jenže já jsem vždycky musel mít něco extra - už když jsem byl malý a mamka mi pustila díl, tak mě prý nezajímala myšička, mě zajímal úžasný, vtipný a strašně nešikovný šedivý kocourek. A to platí do dneška. Vždycky mi bylo Toma hrozně líto, když mu Jerry ubližoval a všichni ostatní mu za to ještě gratulovali a smáli se. Úplně ze všeho nejraději ze všeho jsem ale měl, když v několika dílech byli alespoň na chvíli kamarády. Krásně jsem si zavzpomínal u psaní tohoto komentáře a pět hvězd je jediné možné řešení. ()

DansteR

No comment!!!...myslím, že tady není potřeba...snad jen, že "hrát si jako kočka s myší" nemusí být vždy pravda :-D...Nejlepší animovaný seriál mého dětství. Jen toho Toma je mi občas líto :-D ()

unclejack

Totálne klasický seriál , spomienky naň vždy zahrejú a potešia. Nie je dôvod uberať čo i len jedinú hviezdičku , úplne perfektná zábava. nepamôtám si taký diel , ktorý by som si neužil , vzhľadom na povahu programu. Predpoklad , že Američania natočia niečo podobne populárne sa zdá smiešny , s trochou nadsádzky možno konštatovať , že Tom a Jerry sú už dávno súčasťou zlatého fondu kreslených seriálov. Ach , to boli časy... ()

Jack_F.

Absolutní špička ve svých škatulkách. Tohle nejde nemilovat. Já fandil vždycky Tomovi. :D Vzniklo to v roce 1940 a baví to dodnes. Tomu říkám kumšt. Jenom technická - má to 93% a přes 28 tisíc hodnocení a není to v nejlepších seriálech? WTF? ()

Zirael

Absolutně nejlepší animovaný seriál. Celé dětství mě neskutečně bavil a baví mě i teď. Mimochodem, fandím Tomovi ;) ()

Etherium

Škoda, že tie nové seriáli s Tomom a Jerrym sú už tak nechutne jednoduché, až monotónne. To v 1940 boli lepší grafici a technika? Toto je pravá káva, také animácie na takú dobu, to si zaslúži potlesk. Najlepšia éra sú 60. roky, kde má tom také špicaté uši, je to také drzejšie a KOPEC SYRA :D. Najviac ma natom bavilo deformovanie Toma na panviciach a všelijakých predmetoch a potom som sa čudoval, že ako rýchlo sa mu to napraví :D. ()

Warneři posouvají své filmy

Warneři posouvají své filmy

13.06.2020

Tenet, Wonder Woman 1984, čtvrtý Matrix i duel Godzilly a King Konga - studio Warner Bros. posunulo celý svůj kalendář. V případě prvního zmíněného se jedná o dvoutýdenní odsun, snímek tak dorazí do… (viac)

Zemřel oscarový Gene Deitch

Zemřel oscarový Gene Deitch

20.04.2020

Gene Deitch, mimo jiné taky animátor slavného seriálu Tom a Jerry, zemřel ve věku 95 let. Režisér a scenárista měl na kontě Oscara za nejlepší animovaný krátkometrážní film z roku 1960, zajímavostí… (viac)