Kto by ich dnes nepoznal? Dve nerozlučné zvieratká, kocúr Tom a myšiak Jerry nám ukážu pravú zábavu a dobrodružstvá, o ktorých normálny človek môže len snívať. (TomX2)

Psychor odpad!

Matně si vzpomínám, že jsem v pěti letech něco ze seriálu Tom a Jerry viděl, avšak nikdy jsem mu nepřišel na chuť. Ze zvědavosti jsem tak nyní zhlédl pár dílů, abych zjistil, jestli se mé hodnocení změní. No stačily pouhé tři díly a Tom a Jerry si bez milosti vysloužil odpad. Seriál je postaven na samoúčelné adoraci extrémního násilí, jejíž cílem je u diváka vyvolat smích. V mém případě se však jednalo spíše o křečovitý úsměv, který pramenil z plytkosti děje a znudění, které jsem již po pár vteřinách pociťoval. Zápletka je velmi triviální a vždy vyústí v závěr, že agrese představuje přijatelný způsob vyřešení konfliktu, během kterého se vlastně nikomu nic nestane. Asi se nelze divit, že vězňové v USA představují téměř 25% všech vězňů světa, když jsou tam děti prakticky od narození bombardovány podobnými seriály. ()

Tosim

Trošku debilní, hodně o tom samém, nicméně nápady to hýří tak na tisíc procent, takže se hodnocení vytáhne. Na druhou stranu nejtěsnější kompaktní konzistence hudby a obrazu, jakou jsem kdy viděl... ()

Malarkey

Tom a Jerry prošel mým obdobím mládí a i přesto, že se na něj opět rád podívám a na některé díly klidně stokrát zaznamenal jsem, že právě nejlepší díly pochází ne od dílny Hanna a Barbery, ale od Chucka Jonese, tvůrce Roadrunnera a Kojota. Ty díly at už s Moby Dickem nebo v plechovkárně mě dost tak pobavili tenkrát a i nyní, že není možné, abych si právě je nepamatoval a také hlavně díky jim jsem měl Toma a Jerryho tak moc rád. (10/10) ()

woody

Mnohem, mnohem lepší bývaly ty filmečky.Tohle je už časté vaření z vody a navíc se zde objevuje styl animace, který jsem bytostně nesnášel a který s mi hnusí(ten jednoduchý, jak začíná tím, že Tom zařve v O a Jerry leží v Y). ()

hirnlego

Mé četné mozkové disfunkce mohly být objeveny již v raném dětství, pakliže by někdo přikládal větší váhu faktu, že jsem k smrti nesnášela Jerryho a vždycky fandila Tomovi.....a za to, že z toho ten malej skřet (téměř) vždycky vyváznul bez poskvrnky, nemůžu dát 5*! Já nezapomínám! ()

Oskar

Když si odmyslíte úděsnou písničku, kterou nazpívala Hana Zagorová, dětinsky vyšilující nad tím, že "Tom a Jerry jdou", a zbudou vám v mysli jen ty samotné grotesky - no řekněte, můžete nedat 100%? ()

monolog

Vždycky, od doby, kdy si pamatuju jsem čekal, kdy konečně Tom vyhraje. Aspoň jednou. Třeba jen trošku, ale nikdy se to nestalo. Ale i přesto jsem si užíval každej díl, kterej jsem viděl. A co je důležitější. Je jedno, na jakým kanálu to dávají, protože se tu skoro nemluví a proot ani nepotřebujete znát cizí jazyk, když se na to chcete podívat. Tom a Jerry jsou prostě klasika. Tom a Jerry jdou, k nám teď s náladou. Hurá! Tahle bitva trpaslíka s obrem neskončí se ve zlém, ale v dobrém a kámoši jak hrom jsou Jerry a Tom! ()

H34D

Staré klasické "kraťasy" a veškerá produkce Freda Quimbyho byla úžasná, perfektní, takřka dokonalá, někdy nádherně (dětsky) promyšlená a jindy ve své jednoduchosti geniální... Až natolik, že si vysloužila i dost nominací (a následných vítězství) na Oscara a to je co říct. Takové epizody jsem zejména jako dítě miloval a rád se nad nimi pousměju i dnes. Je to právě díky roztomilosti, vynikající vtipné animaci a pozor, také zvukům a hudbě, že bych jim hned s nostalgickou slzou v oku vlepil 10/10, jenže celkově seriál Tom a Jerry zažil i slabší léta, speciálně produkce Chucka Jonese (viz popis woodyho) byla překvapivě až o NĚKOLIK tříd horší, jak v humoru, tak v animaci. Škoda. 8/10 ()

xxmartinxx

Super seriál, který sem jako malý pravidelně sledoval. Vždycky jsem ale fandil Tomovi, protože mi přišlo, že ho Jerry vždycky vyprovokoval, což mě jako malého kluka, který pohádky bere vážně, neustále vadilo a mrzelo. Ale to už je trochu mimo hodnocení. ()

Melies

9 / 10 Geniálny animák, pri ktorom som strávil väčšinu svojho detstva, a zároveň klasika, ktorá bude ešte o sto rokov rozosmievať milióny ľudí po celom svete. O koľkých filmoch a seriáloch to môžete s pokojným svedomím prehlásiť? ()

Warneři posouvají své filmy

Warneři posouvají své filmy

13.06.2020

Tenet, Wonder Woman 1984, čtvrtý Matrix i duel Godzilly a King Konga - studio Warner Bros. posunulo celý svůj kalendář. V případě prvního zmíněného se jedná o dvoutýdenní odsun, snímek tak dorazí do… (viac)

Zemřel oscarový Gene Deitch

Zemřel oscarový Gene Deitch

20.04.2020

Gene Deitch, mimo jiné taky animátor slavného seriálu Tom a Jerry, zemřel ve věku 95 let. Režisér a scenárista měl na kontě Oscara za nejlepší animovaný krátkometrážní film z roku 1960, zajímavostí… (viac)