Angel

USA, (1999–2004), 80 h 40 min (Minutáž: 44 min)

David Boreanaz, Alexis Denisof, J. August Richards, Charisma Carpenter, Andy Hallett, Amy Acker, Glenn Quinn, James Marsters, Vincent Kartheiser (viac)

Angel, upír s duší, po odchodu ze Sunnydale zamíří do L.A., kde chce pomáhat bezmocným a nadále pokračovat v boji proti zlu, aby tak aspoň částečně odčinil staré hříchy. Kromě jiného mu však život komplikuje i démonická právnická agentura Wolfram & Hart, která je přesvědčená o jeho důležitosti v blížící se apokalypse. Jeho tím tak čekají v tomto nikdy nekončícím boji krušné chvíle. (oficiálny text distribútora)

Jíha

Tři a půl hvězdičky za zábavu - první série byly celkem nudný, "monster of the week" díly příliš převažovaly a když se to spravilo, od třetí a hlavně v pátý řadě, tak seriál skončil. Půl hvězdičky za nejlepší porod v dějinách televize. Půl hvězdičky za perfektní poslední díl a děsně kůl závěr, koukal jsem na závěrečný titulky se spadlou čelistí alespoň třicet vteřin. Půl hvězdičky protože bych tu raději viděl vyšší hodnocení než současných 64 %. Srovnání s Buffy se nabízí, ale je na dlouhý povídání, kromě slabého pocitu z podobných scénáristických obrtlíků , podobného humoru a známého whedonovského utrpení je to úplně jiný seriál. Nicméně crossovery s Buffy potěšily vždycky. Celkem asi 80 %. ()

helraiser

Buffy jsem miloval u Angella to je podobné i když Buffy je samozřejmě lepší. Pro fanoušky Buffy jasná volba a samozřejmě povinnost. ()

Kessler

Daleko lepší než Buffy. Angel ztratil vrstvu místy až neúnosné dětinskosti (i když občas na diváka vybafne) a ponořil se do vyprávění temnějšího, lidštějšího příběhu. A nejlepší je Wes jako zrádce/zrazený... Buffy nijak rád nemám, ale Angela a jeho místy až příliš depresivní atmosféru jsem si vysloveně užil. ()

alienemo

Celkom sa to dá až do chvíle, keď sa na scénu vráti Angelov syn. Celkovo zápletka s tou akože bohyňou je neskutočne trápna a nezáživna. Nuž a piata séria je úplna nuda. Pár dobrych dielov sa tam najde ale nie je ich veľa. Inak je to po hereckej stránke trochu lepšie a možno aj dejovo komplexnejšie ako Buffy. ()

Trauma odpad!

Nevěřila jsem že tohle opravdu někdo sleduje. Později jsem nevěřila, že tenhle seriál sleduje i někdo kdo není zamilovaný do charismatického Davida Boreanaze. Po zkouknutí hodnocení jsem uvěřila, ale nechápala proč. Nyní jsem si přečetla komentáře a myslím, že hodnotím a komentuju úplně jiný seriál jen se stejným názvem a hercem než ostatní uživatelé. ()

Shakaar

Řekl bych že o fous lepší než Buffy a to i přes to že tam hrál panák Boreanaz, který ale svou reputaci vylepšil v Bones. Sice prostředí v LA je trochu na seriály profláklé (že nenarazil na Chucka :D), ale trochu opravdu temnější atmoška celkově univesu Buffy/Angela prospěla. Komplet jsem to neviděl, ale z toho co jsem vypozoroval, to je jednak dospělejší a jednak postavy tam nejsou vyloženě na pěst na oko jako v Buffy...i tak je to takový průměr. Nevím, tohle to mi u Whedona nesedlo, to už i Dollhouse je lepší než oba seriály dohromady... ()

megan017

Seriál, který si mě získal! Prostě se pokusím, co nejlépe napsat, jak to, že ho mám radši než Buffy. I když to je jednoduché..protože tam není Buffy.:D Seriál je daleko temnější a dospělejší, než Buffy, která pořád vrávorá o poctivosti a slitování...Angel se s žádnou postavou, která je zlá vůbec nemazlí. Vyhodí upíra z okna, který v bolestivé agonii toho, že mu hoří celé tělo řve a než dopadne na zem, je z něj popel. Angel se pak otočí na podpatku a se vztyčenou hlavu odejde.Takhle se to má dělat. Angel jako hlavní postava, se tolik neroztahuje, jak Ms.Summers, kolem které se prostě musí točit vše. Postavy zde mají svůj vlastní vývoj a prostor pro svůj rozkvět, jako Cordelie a Wesley, které na konci nepoznáte. Ač je to spinoff má mnohem rozmanitější a zajímavější děj, než jeho kolébka. Seriál je více horor a méně drama...romantiku zde hledejte jen ojediněle. Pro mě je to nejbožejší, nejrafinovanější, nejkrásnější (a vůbec všechny kladné nej) seriál EVER! Rozhodně doporučuji. Svým stylem, šarmem, elegancí a samozřejmě akčností se řadí do dobrého nadprůměru.:D ()

Nelishka91 odpad!

Ne a ne! Nevím co pořád mají ti tvůrci za myšlenky, že každá postava z úspěšného seriálů potřebuje svůj vlastní svět, kde bude hlavní hrdina. Bez Buffy (Sarah) a Willow (Alyson) je tohle naprostý propadák! ()

Toustovač

Tři hvězdičky by byly málo, ovšem zrovna plnohodnotné čtyři to také nejsou. Hlavně ve srovnání s "původní" Buffy, která mě k mému překvapení hodně zaujala. Hlavním důvodem jsou nejspíše postavy - Angel mi nikdy nepřišel extra zajímavý a rozhodně by potřeboval herce schopného střídat více výrazových poloh. Ovšem abych Davidu Boreanazovi zase nekřivdil, jeho postava byla odjakživa nastavená tak, že pronáší jeden canc za druhým:). Na druhou stranu vývoj Wesleyho je velice slušný a příchod Spika je také určitě kladem. V Buffy bylo postav ještě více, ovšem vždycky abych tak řekl fungovaly, což se tady jednoduše nedaří. Do toho si přidejme ne vždy logické jednání a nevyjde nám zrovna pěkný závěr. Velmi povedených dílů je také pomálu, průměrné převažují a nezřídka se vyskytne i díl špatný. Fanouškům původního seriálu přesto doporučuji, ovšem asi jen jim:). ()

Mire

Tak, dnes som to dopozeral, takže seriál môžem triezvo hodnotiť, narozdiel od tej hordy čitateľov, ktorí si akurát naháňajú počet hodnotení, body, komentáre a neviem čo ešte, nehľadiac na to že videli letmo niekoľko epizód (ak tých niekoľko nie je náhodou jedna a aj to nie celá) na Prima C()()L s otrasným českým dabingom, prípadne si do hlavy vsugerovali dojmy ktoré majú zo spriazneného seriálu Buffy the Vampire Slayer, z ktorého sa Angel takpovediac vyliahol. Za mňa môžem povedať, že Angel je kvalitný seriál, ktorý svoj potenciál naplno začal rozvíjať až v druhej sezóne - po ktorú tí típci ktorí dávajú odpady samozrejme ani nedošli. Začal som ho sledovať po dopozeraní tretej sezóny BvTS, pretože behom prvej sezóny Angela a štvrtej Buffy obe seriály na seba občas nadväzovali (patrné to bolo už pri pilotnom dieli - konkrétne telefonát od Angela pre Buffy), ale začiatkom druhej sezóny, teda keď sa už seriál začal scenáristicky naozaj zaujímavo rozbiehať si už obe seriály išli vlastnou cestou. Všetkych päť odvysielaných sezón bolo nadpriemerných, niektoré vysoko, niektoré menej, ale vo všeobecnosti mám predsa len radšej Buffy, aj napriek tomu že Angel ponúka o poznanie temnejšiu atmosféru a viac akcie. Vrcholom seriálu bola asi tretia séria, kde dejová línia s Holtzom a Connorom bola naozaj skvelá. Na všeobecné vychvaľovanie piatej série mám iný názor ako väčšina, a síce že prvá polovica bola akási skapatá a celkom nudná, darmo sa James Marsters snažil ako mohol, radšej som ho mal aj tak v Buffy a poriadne sa začala rozbiehať až stým dielom, symbolicky posledným pre Charismu Carpenter a príchodom Illyrie, kedy naposledy seriál gradoval tak ako som ho mal rád. Som strašne nasratý na ten otvorený koniec, to je to najhoršie čo sa v seriáli môže stať keď jeho príbeh zostane nedopovedaný. Potenciál na utiahnutie ešte minimálne jednej série tam bol, ale na druhej strane strata Winifred a tiež Wesleyho by už bola fakt veľmi citeľná a vlastne sa porúčal aj Lorne, ktorý aj tak už mal veľmi málo priestoru a nikdy nebol mojou bohvieako obľúbenou postavou, rovnako ako Charles Gunn, ktorý by po masakri s upírmi zrejme zomrel. Postavy som mal rád viacmenej všetky, nikto mi prehnane nevadil, hoci ku spomínanému Lornovi a Gunnovi som nejako neinkliminoval a súhlasiť musím aj s kritikou na Connora, na ktorom mi veľmi vadili jeho unáhlené a naivné rozhodnutia. David Boreanaz ako charizmatický upír Angel bol štandardne dobrý, i keď mal aj slabšie chvíľky. Ako Angelus ale bohužiaľ neprekonal toho ktorého hral v druhej sezóne Buffy; pochváliť musím Amy Acker, strašne zlatá a pekná baba, slušné výkony podával aj Alexis Denisof, ktorý sa z takého "trtka" ktorého sme videli ešte ako pozorovateľa v Buffy premenil na úplne iného muža, hoci je mi ľúto že jeho dlhoročná láska ku Winifred nezostala úplne naplnená. Charisma Carpenter bola viac v pohode ako v Buffy, ale sprznenie jej postavy v štvrtej sezóne bol trochu šok, prečo práve ona musela byť tá ktorú ovládol zlý démon? Za zmienku stojí aj Julia Benz, ktorá je strašne príťažlivá žena, takže jej prítomnosti som sa len a len tešil keďže ako Darla dostala priestor v dvoch sezónach a táto postava bola naozaj super. Ostatní vedľajší herci ako Lindsey či Lilah boli tiež v pohode. Takže "sečteno podtrženo", tento spin-off sa naozaj vydaril, mnoho epizód bolo skutočne excelentných, sezóny, až na piatu a trochu aj štvrtú celkom vyrovnané a celé to bolo ukončené dosť blbým spôsobom, ale čo už, prijal by som aspoň celovečerák ktorý by dôstojne uzavrel príbeh Angela, ale toho sa pravdepodobne určite nedočkáme, rovnako ako natočenia ešte jednej série. Pre mňa sa dnes po roku skončilo to celé Buffy/Angel besnenie a boli to naozaj príjemne strávené chvíle pri telke/notebooku a Joshovi Whedonovi neostáva nič iné, len sa mu pokloniť, aká bola veľká jeho studnica z ktorej čerpal nápady na diely a kam ďaleko dokázal obe seriály dotiahnuť. Myslím že za svoj prínos by si aj zaslúžil nejakú cenu :) No a na záver, to hodnotenie 59% je naozaj urážkou tohto seriálu, to si fakt nezaslúži (o Buffy sa radšej ani nezmieňujem) a vyplýva jednoznačne z nedostatočného napozerania seriálu, ktorým sa mnohí pripravujete o veľa zaujímavých diváckych zážitkov. () (menej) (viac)

Hermione02

Volné pokračování Buffy, přemožitelky upírů. Se vzrůstajícím počtem sérií se kvalita Buffy snižovala, u Angela je to přesně naopak. I v 5., poslední sérii si seriál udržel svůj standart. Bonusem jsou hostující herci z Buffy. ()

Gardis

Můj nejoblíbenější seriál co znám. Joss Whedon je geniální režisér, který úžasně připravil kultovní seriál jako je Angel a Buffy, přemožitelka upírů. ()

hrumsrt

Přiznám se, jsem obrovský fanoušek Buffy a tomu seriálu jsem obětoval jistou část dětství. Přestože o tomhle projetku vím už hodně dlouho, tak jse se mu právě kvůli vztahu k původnímu seriálu vyhýbal. Postava Angela mě nikdy nějak zvlášť nebrala a v jistých chvílích mi vyloženě kazil zážitek. Důvod? Úplně nesnáším ty jeho fňukací scény, třeba když si tak moc uvědomuje, co byl kdysi zač... Pokusím se tedy zodpovědět otázku "Je to lepší než Buffy?". /1. série/ --- Šel jsem do toho s jistou averzí, ale i přes nepříliš poutavý příběh jsem tomu dal šanci. Mega mě překvapilo, jak se od začátku pracuje s postavami, tedy mimo Angela. Dvojice Cordelie a Wesley v Buffy? Spíše otravní a rozhodně nepůsobili, že by to kdy mohli sami utáhnout. Tady jsou oba hned od začátku daleko zajímavější. Leč si oba přebírají jisté archetypy z mateřského seriálu, které jim tam nebyli úplně typické, tak i přesto to dává opravdu smysl. Wesley má v sobě daleko více z Gilese a opravdu ho jeho chyby posunuly do naprosto důstojné role "pozorovatele", tedy zde spíše takový poradce/bratr ve zbrani. Další dvě nové postavy Doyle a ta policistka dostávají hrozně málo prostoru. A ve zbytku seriálu jsou nakonec úplně zbyteční. Hlavní příběh série není ještě nijak silný, a tak to táhnou hlavně epizodní příběhy, nebo se ho povede perfektně ozvláštnit hostováním Buffy. Ale líbí se mi, že hned od začátku show je jasné, proti komu se tady stojí. A že jde o někoho tak přirozeného, kdo sám musí sázet hlavně na strategii a intelekt, není potpořen silou, dává příběhu již od začátku zcela jiný nádech. /2. série/ --- S další sérií si u mě tenhle seriál dokonale obhájil svoji existenci. Jako celek půosbí daleko celistvěji, ale zvládá dobře nakládat i s epizodními zápletkami. Právnická firma W&H proti níž Angel od začátku stojí rozjede intrikářskou hru s Darlou, kterou původní seriál odstřelil hned. Přestože já jsem k té postavě od začátku spíše skeptický, tak mě několikrát mile překvapila a celé to ohromně pozvedla. Do party se taky přidává Gunn, který mi spíše nesedl a to především protože jehož minulosti tvůrci nevěnovali téměř žádný prostor. Klíčové je ale větší využívání Lorneho, který dává vůbec celému vnímání démoního světa trošku jiný rozměr. Důsledkem pak je i třeba to, že nové postavy jsou natolik poutavé a dobře zahrané, že samotného Angela zvládnou v podstatě úplně zastínit. /3. série/ --- Do třetice mi to přišlo doposud o kousek slabší. Bez W&H je to jiné.. Angelova parta se rozšiří ještě o milou Fred a daleko častěji je navíc doplňuje i Lorne, který se tady propracoval k nejoblíbenějším postavám. Příběh s Holtzem je výborný, má v sobě obrovský kus dojmu "tentokrát je to osobní", úžasný, jak to několikrát tvůrci už už rozjížděli, že jejich střet měl nakonec tolik etap, ale zase to správně oddálili. Holtz je zásadový a s dávkou morálního kreditu rozhodně upoutal. Na druhou stranu Angel s dítětem byl fajn, přesně ta citlivá vrstva, která k němu ve správný čas sedla a navíc nabídla i dávku upířího cringe humoru. Celá série je ještě okořeňena i milostnými trojújelníky v partě a nebýt to v závěru poněkud vlažnější a docela i natahované, budilo by to daleko lepší dojem. Více se opustilo od epizodních příběhů, což mě teda mrzí. /4. série/ --- A je to tady, na počtvrté to u mě malinko ztratilo na svém kouzlu. Celý dojem je, že jde o tu největší archu, kterou chce příběh odvykládat a zobrazí toho opravdu hodně. Příběh tentokrát vyplňují hned tři záporáci, čímž sice vzniká daleko našlapanější akce a celé to má pozoruhodné obrátky, ale jako celek mi to moc nechutná. Connor je na odstřel! Šílená postava, která si to ani neobhájí tím, že celý život strávil někde u démonů, je naivní a mimořádně otravný. Když se do všeho vloží Faith, chytne to úplně jiný nádech, ale bohužel to netrvá dlouho. Sice musím ocenit práci s Cordelií, ale těží hlavně z toho odhalení, jinak nechť si ji nechá Connor. Poslední příběhový oblouk s posledním záporákem na konci sice má nějaké zárodky v sérii, ale to nic nemění na tom, že působí jako umělá nadstavba a dovršuje anabázi s Connorem. Aspoň, že se konečně  na chvíli ukázal Angelus. /5. série/ --- Že jde nakonec o finální sérii se to zase tolik nepovedlo. Ano, jde o to nejlepší, co seriál nabídl. Po konci mateřské Buffy se veškerá pozornost obrací k tomuto seriálu a je to zatraceně vidět. Obživí se Spike, který je nejlepší postavou, jenž má Whedon na svědomí. Ale vůbec celý přesun do pobočky W&H přidal úplně jiný lesk a začalo to vypadat někdy opravdu zdařile. Několikrát dostaneme tolik pomrknutí po starších sériích postavách, dokonce i právě po mateřské Buffy, jejíž cameo by si seriál hrozně zasloužil. Perfektní odhalení, překvapivé zvraty a i několik emočně silných momentů. Závěrečný díl je "mission impossible", která pořád ale působí zatraceně dobře. Pořád nějak nemůžu uvěřit, že už tenhle svět navždy skončil. Nejoblíbenější postavy - Lorne (Andy Hallett), Spike (James Marsters) a Doyle (Glenn Quinn). 1. série - 75%. 2. série - 75%. 3. série - 75%. 4. série - 75%. 5. série - 85%. () (menej) (viac)